Öğretmen başörtüsünü çıkartmayan öğrenciyi sınavdan attı

Başörtüsünü çıkartması istenen öğrenci başörtüsünü çıkartmadığı için sınavdan atıldı. Okul yönetimi benzer durumların yaşanmaması için çalışma başlatıldığını açıkladı.

EDİTÖR:    05 Ekim 2016 Çarşamba, 11:15
Öğretmen başörtüsünü çıkartmayan öğrenciyi sınavdan attı

Öğretmen başörtüsünü çıkartmayan öğrenciyi sınavdan attı

Kanada’da yaşanan olayda sınava başörtüsü ile gelen Müslüman öğrenci öğretmeninin başörtüsünü çıkartmasını istemesi üzerine inancı gereği çıkartmayacağını belirtti, öğretmen ise sınava başörtüsü ile girmeyeceğini belirterek sınavdan attı. Okul yönetimi olanlar karşısında benzer olayların yaşanmayacağını vurguladı.

KOPYA ÇEKEBİLİR

Kanada’da Maisonneuve adlı okulda yaşanan olay Kanada gündemine yansıyınca okul yönetimi açıklama yaptı. Sene başında biyoloji öğretmeni tarafından öğrencilere sınavlara başörtüsü, şapka ve uzun saçla gelinmemesi uyarısı yapıldığı belirtildi. Öğretmen tarafından yapılan bu kısıtlamaların öğrencinin kulaklık takarak kopya çekme ihtimalinden dolayı yapıldığı belirtildi. Okul yönetimi öğretmen tarafından önceden belirtilen bu kurallara öğrencilerin uyması gerektiği belirtildi.

ÖĞRETMEN İNSİYATİFİNDE

Okulun bağlı olduğu Eyalet Başbakanı Philippe Couillard ise yaptığı açıklamada bu tarz yasakların öğretmen insiyatifinde olduğu belirtildi. Couillard, yaşanan olayın hoş olmadığını ancak okul yönetimi tarafından verilen bilgiye göre sorunun okul içerisinde çözüme kavuşturulmasına sevindiğini ifade etti.

SİSTEM DÜZENLENECEK

Eyalet içerisinde yeni bir eğitim yasası düzenlemesi yapılacağı yetkililer tarafından belirtilerek bu tarz kısıtlamalar için gerekli düzenlemelerin en kısa sürede parlamento da düzenleneceği ifade edildi.

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status