Ölüleri yiyorlar, külleri ile bedenlerini boyuyorlar

Hindistan’ın Varanasi şehrinde yaşayan Aghori Babalar ölülerini yiyorlar. Dünya çapında ölü yiyici olarak bilinen Aghori Babalar’ın inanışları.

EDİTÖR:    23 Mayıs 2016 Pazartesi, 14:22
Ölüleri yiyorlar, külleri ile bedenlerini boyuyorlar

Ölüleri yiyorlar, külleri ile bedenlerini boyuyorlar

Aghori Babalar olarak geçen topluluk Hindistan’ın Varanasi şehrinde yaşıyor. Bu topluluk ölülerini yiyorlar. Dünya çapında ölü yiyici olarak bilinen Aghori Babalar’ı sizler için araştırdık.

Hindistan’da ölülerin yakıldığı yer olan Varanasi’de yaşamlarını gizli olarak sürdüren ve kendileri hakkında çok fazla bilgi olmayan Aghori’ler, bu ölü yeme işine kendilerine göre ibadet diyorlar.

Ölü yeme ibadetlerini gizli olarak sürdüren Aghori’lerin nüfusları gün geçtikçe azalıyor. Aghori’lerin inanışlarına göre ölüleri yiyorlar ve ölülerin yakıldıktan sonra külleri ile bedenlerini boyuyorlar.

Aghori Babalar’a göre aydınlanmanın önündeki en büyük engel ölüm korkusu. Ölüm korkusunu da ölülerini yiyerek aştıklarına ve aydınlanmanın önündeki engeli kaldırdıklarına inanıyorlar.

Aghori Babalar ölümle yüzleşmek için ölüleri yiyorlar. Aghori Babalar herkesi yakmıyor. Aghori Babalar’ın kültüründe çocuklar, din adamları, evlenmemiş kadınlar, hamile bayanlar yakılmıyor. Kültürlerine göre yakılmayan bu kişiler öldükten sonra suya yani nehire bırakılıyor. Yakılmayan ve nehire bırakılanlar ise Aghoriler tarafından nehirden çıkarılıp yeniyor.

Cristiano Ostinelli adlı araştırmacı Aghori Babalar’ı görüntüledi. Araştırmacının objektifinden Aghori Babalar’ın birkaç resmini sizle paylaşalım;

Aghori Babalar

Aghoriler

Aghori Babalar

Aghori Babalar

Aghori Baba

Aghori

Aghori Baba

Aghori Baba

Metin ve resimler Karar gazetesi internet sitesinden alınmıştır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status