29 Aralık perşembe günü kar tatili olan iller ve ilçeler

Yurtta süren yoğun kar yağışı nedeniyle bazı illerimizde ve ilçelerimizde 29 Aralık perşembe günü okullar tatil edildi. Tatil edilen yerlerin listesi güncellenmektedir.

29 Aralık perşembe günü kar tatili olan iller ve ilçeler

29 Aralık perşembe günü kar tatili olan iller ve ilçeler

Ankara’da okullar 29 Aralık perşembe günü tatil edildi. Daha önceki yapılan açıklamada Ankara’nın Nallıhan ilçesinde okulların 29 Aralık perşembe günü tatil edildiği açıklanmış, yapılan açıklamaya göre ilçede taşımalı eğitim yapan ilkokullar ve ortaokullar yoğun kar yağışının sürmesinden dolayı tatil edildiği vurgulanmıştı. Ankara Valiliği tarafından ilerleyen dakikalarda yapılan açıklamada yoğun kar yağışı ile buzlanma nedeni ile 29 Aralık Perşembe günü Ankara’da okulların bir gün süre ile tatil ediliği açıklandı. Engelli ve hamile kamu personelleri de izinli sayılacak.

Uşak’ta tüm okullar tatil edildi. Yapılan açıklamada Uşak il merkezi dahil tüm il genelinde, ilçelerde her türden okulun 29 Aralık perşembe günü eğitim öğretime ara verdiği açıklandı. Açıklamada 29 Aralık günü kamuda çalışan hamile personellerin, engelli personeller ile kronik rahatsızlığı olanların idari izinli sayılacağı açıklandı.

Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde okullar bir gün süre ile tatil edildi. Yaşanan hava muhalefetinden dolayı 29 Aralık perşembe günü ilçede okullar tatil edildi.

Manisa’da okullar 29 Aralık günü tatil edildi. Manisa’ya bağlı Selendi ilçesinde taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime ara verildiği açıklandı. Manisa merkez ve diğer ilçelerde eğitime devam edilecek. Selendi’de taşımalı eğitim ile birlikte birleştirilmiş sınıflı köy okullarının da tatil edildiği belirtildi.

Isparta’ya bağlı Eğirdir ilçesinde öğleden sonra başlayan kar yağışının sürmesi ve yoğun olarak devam etmesinden dolayı ilçede okullar bir gün süre ile eğitime ara verdi.

Karaman’da okullar iki gün tatil edildi. Karaman’da son 65 yılın en çok kar yağışının gerçekleştiği belirtilirken Valilik tarafından yapılan açıklamada Karaman genelinde okulların 29 Aralık Perşembe ve 30 Aralık Cuma günlerinin tatil edildiği açıklandı. Hamile ve engelli kamu personelleri de bu tarihlerde idari izinli sayılacak açıklaması yapıldı.

Eskişehir’de okullar bir gün süre ile tatil edildi. Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Eskişehir kent merkezi ve ilçelerde ilk ve orta dereceli okulların perşembe günü kar tatili olduğu açıklandı.

Afyonkarahisar’da tüm okullar bir gün süre ile tatil edildi. Afyon’da 29 Aralık perşembe günü okullar kar yağışı nedeniyle eğitime ara verdi.

Bolu’da eğitime kar engeli. Valilik yaptığı açıklamada kent merkezi ve bağlı köylerde taşımalı eğitim yapılan öğrencilerin bir gün süre ile eğitime ara verdiğini açıkladı.

Kırıkkale’de tüm okullar perşembe günü tatil edildi. Engelli ve hamile kamu personelleri de 29 Aralık günü idari izinli sayılacak.

Konya’da ilçelere kar tatili verildi. Konya’nın Akşehir, Ilgın, Kulu, Doğanhisar,  Tuzlukçu ilçelerinde tüm okullar bir gün süre ile tatil edilirken, Hadim ilçesinde taşımalı eğitim yapan öğrencilere okullar tatil edildi.

Denizli’de kar tatili verildi. Yapılan açıklamada Babadağ, Güney, Acıpayam ve Çameli ilçelerinde taşımalı eğitim yapan öğrenciler, Serinhisar Kocapınar Mahallesi, Buldan ilçe merkezi ve Yenice Mahallesi dışındaki okullar ile taşımalı öğrenciler, Pamukkale ilçesinde Akçapınar, Uzunpınar, Gözler, Güzelpınar, Akdere, Belenardıç mahallelerindeki okullar, Çardak ilçesinde Söğüt Mahallesi ve taşımalı eğitim gören öğrenciler için okullar yarın tatil edildi.

Kütahya’da yoğun kar yağışı ve soğuk nedeniyle 29 Aralık günü tüm ilk ve orta dereceli okullar tatil edilirken engelli ve hamile kamu personellerine idari izin verildiği açıklandı.

Bilecek merkez ve Bilecik’in ilçeleri Bozüyük, Söğüt ve Yenipazar’da ilk ve orta dereceli okullar bir gün süre ile tatil edildi. Hamile ve engelli kamu personeline de izin verildi.

Kırşehir’de eğitime kar engeli. Kırşehir’e bağlı Kaman ilçesinde buzlanma ve yoğun kar yağışı nedeniyle okulların bir gün süre ile tatil edildiği Kaymakamlığın Twitter hesabından açıklandı.

Son güncelleme 00:16

Güncelleniyor… Sayfayı F5 tuşuna basarak kısa aralıklarla yenileyiniz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM