5 TL üzerindeki DNA sarmalı yanlış çıktı

Nobel Ödüllü Bilim İnsanımız Aziz Sancar 5 TL üzerinde yer alan DNA sarmalının yanlış olduğunu belirtti.

EDİTÖR:    21 Mayıs 2016 Cumartesi, 22:00
5 TL üzerindeki DNA sarmalı yanlış çıktı

5 TL üzerindeki DNA sarmalı yanlış çıktı

Ülkemizin son dönemdeki en büyük gurur kaynağı olan Nobel Ödüllü Bilim İnsanımız Aziz Sancar 5 TL üzerinde yer alan DNA sarmalının yanlış olduğunu, daha önceden Merkez Bankası’nı uyardığını belirtti.

Özel bir okulu gezen Bilim İnsanımız Prof. Dr. Aziz Sancar ile eşi Gwen Sancar öğrenciler ile sıcak sohbetlerde bulundu. Özel okulun laboratuvarında öğrenciler ile DNA testi yapan Prof. Dr. Aziz Sancar 5 TL üzerinde yer alan DNA sarmalının yanlış olduğunu, DNA sarmalının olması gerektiğinin tersi yönünde ilerlediğini bu yanlışlığın düzeltilmesi için yaklaşık beş yıl önce Merkez Bankası’na başvurduğunu belirtti.

Yorum: Nobel Ödüllü Profesörümüzün bu düzeltmesi sanırız Merkez Bankası tarafından ciddiyete alınmamış ve 5 TL üzerinde yanlış DNA sarmalında ısrar edilmiş.

ÖDÜLÜNÜ ATATÜRK’E HEDİYE ETTİ

Her konuşmasında Atatürk’e ve Cumhuriyet’e övgülerde bulunan Sancar aldığı ödülünü de 19 Mayıs günü Anıtkabir Müzesine bağışlamıştı. Öğrenciler ile sohbet ederken kendisine yöneltilen sorulara da yine aynı çizgide cevap veren Sancar bir kez daha bu ödülü Atatürk ve Cumhuriyet eğitim dönemine borçlu olduğunu ifade etti.

NOBEL’DEN ÖNCE NOBEL’DEN SONRA

Nobel alarak Dünya çapında tanınmaya başlayan Bilim İnsanımız Prof. Dr. Aziz Sancar sigara konusunda 1982 yılından beri mücade ettiğini, yerelden ulusal basına kadar her yerde sigara konusunda bilgi verdiğini ifade etti. Kanseden ölümlerin en büyük oranının Akciğer Kanserinden kaynaklandığını belirten Sancar sigara ile mücadele konusunda söylediklerinin Nobel’den önce pek dinlenmezken Nobel aldıktan sonra daha da ciddiye alındığını vurguladı.

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status