Adana Aladağ ilçesinde kız öğrenci yurdunda çıkan yangında 12 öğrencimiz öldü

Adana’nın Aladağ ilçesinde kız öğrenci yurdunda akşam saatlerinde başlayan yangında 12 öğrencimiz hayatını kaybetti. En az 13 öğrencimiz ise yaralı.

EDİTÖR:    29 Kasım 2016 Salı, 22:50


Adana Aladağ ilçesinde kız öğrenci yurdunda çıkan yangında 12 öğrencimiz öldü

Akşam saatlerinde kız yurdunda başlayan yangın kısa sürede tüm binayı sardı, Sinanpaşa Mahallesinde yer alan kız yurduna Aladağ itfaiye ekiplerinin müdahalesi yetersiz kaldı. Çevre ilçelerden ve merkezden destek gelmesi ile yangına müdahale hızlandı ancak bu süre içerisinde yaşananlar 12 öğrencimizin hayatına mal oldu. Aladağ Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu’nda çıkan yangında şu ana kadar 12 öğrencimiz, 1 çalışan olmak üzere 13 kişi vefat etti.

12 ÖĞRENCİ ÖLDÜ, ÇOK SAYIDA ÖĞRENCİ YARALI

Yangının kısa sürede büyümesi ile kız öğrenci yurdunda öğrenciler büyük panik yaşadılar. Panikle birlikte öğrencilerden kendisini camdan aşağı atanların olduğu belirtildi. Yangında 12 öğrencimizin hayatını kaybettiği bilgisi gelirken dumandan ve camdan atlayan öğrencilerden en az 13 kişinin yaralı olduğu açıklandı. Hastanelere kaldırılan yaralı öğrencilerin durumları hakkında bilgi verilmedi.

VALİ YARALIMIZ VAR DEMİŞTİ

Yangın başladıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Adana Valisi Mahmut Demirtaş yangının çıktığı kız öğrenci yurdunda 28 öğrencinin ve çalışanların olduğunu belirtmişti. Vali yaptığı açıklamada can kaybının olmadığını öğrencilerden yaralananların olduğunu açıklamıştı.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum

  1. Alpaslan

    29 Kasım 2016 at 23:02

    Vay kuzularim Allah mekanını cennet eylesin şehid oldunuz rabbim ailelerin e sabır versin

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status