Atatürk’e Bir Saygısızlık Daha!

EDİTÖR:    12 Şubat 2016 Cuma, 22:47
Atatürk'e Bir Saygısızlık Daha!

Atatürk’e Bir Saygısızlık Daha!

Atatürk’e Bir Saygısızlık Daha! Mustafa Kemal Atatürk’e ait olduğu iddia edilen o heykel ile ilgili tepkiler sürüyor. Heykelin bir kenara atılmasının da ötesinde estetikten yoksun yapılan heykelin Atatürk’e benzemediği belirtilirken, heykelin kim tarafından ve neden yapıldığı da merak konusu oldu.

Atatürk'e Bir Saygısızlık Daha!

Atatürk’e Bir Saygısızlık Daha!

Kilitbahirde İskele karşısında yer alan bir iş yerinin bahçesinde bulunan heykel ile ilgili iddiaların ardından söz konusu heykelin tamir edildiği Kilitbahir Muhtarı Ali Şinasi Tınaz tarafından ifade edilmişti. Ancak heykel ayağa kaldırıldıktan sonra Atatürk’e benzemediği yorumları yapıldı.

Atatürk’e ait olduğu iddia edilen heykelin, beğenilmediği için bir kenara atıldığı ileri sürüldü. 35 bin TL’ye mal olduğu ifade edilen heykelin Gelibolu Yarımadası’nda yetkili bir kurum tarafından yaptırıldığı, ancak beğenilmediği için bir kenara atıldığı iddia edildi. Önceki gün yerine konulan heykelin, dün sabah yerinde olmadığı görüldü. 35 bin lira harcandığı ileri sürülen heykelin akıbeti kadar, kim tarafından ve ne amaçla yaptırıldığı da hala muamma!
UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status