Aysel Tuğluk tutuklandı. HDP Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk kimdir?

Yürütülen soruşturmada gözaltına alınan HDP Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk da tutuklananlar kervanına katıldı. Selahattin Demirtaş ve diğer HDP Milletvekillerin tutuklanmasından sonra en son tutuklanan Aysel Tuğluk oldu.

EDİTÖR:    28 Aralık 2016 Çarşamba, 22:27
Aysel Tuğluk

Aysel Tuğluk tutuklandı. HDP Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk kimdir?

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen PKK-KCK soruşturmasında gözaltına alınan Aysel Tuğluk akşam saatlerinde tutuklanarak ceza evine gönderildi. Silahlı terör örgütüne üye olmak, terör örgütünü yönetmek suçlarından dolayı tutuklanan HDP Genel Başkan Yardımcısı hakkında şu anda herhangi bir siyasiden açıklama gelmedi.

TUĞLUK TUTUKLANDI

HDP Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk tutuklanırken, Tuğluk ile birlikte soruşturma kapsamında göz altına alınan diğer dört kişinin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından nöbetçi mahkemeye sevk edildiler. Mahkemeye sevk edilen Tuğluk tutuklanırken beraberindeki dört kişinin mahkemede sorgusu sürüyor. Sorgusu devam eden dört kişinin de tutuklanması tahmin edilirken,  Ankara’da gözaltına alınan HDP Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk tutuklanarak ceza evine gönderildi.

TUTUKLAMALAR DEVAM EDİYOR

HDP Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un tutuklanmasından sonra HDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Cabbar Leygara da tutuklandı.

AYSEL TUĞLUK KİMDİR?

Zaza kökenli olan Elazığlı Aysel Tuğluk İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Bir dönem serbest olarak avukatlık yapan Tuğluk, İnsan Hakları Derneği Üyesi ve Yurtsever Kadınlar Derneği Kurucusu olarak bilinmektedir. Aysel Tuğluk’un ağbisi terörist başı Abdullah Öcalan’ın yakın arkadaşı ve avukatıdır.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status