Cumhurbaşkanlığı ile TBMM milletvekilliği seçimleri tarihleri belli oldu

2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçim tarihleri netleşti. TBMM Anayasa Komisyonunda Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi. Komisyon tarafından kabul edilen teklifte Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin yapılacağı tarihte yer aldı.

EDİTÖR:    30 Aralık 2016 Cuma, 10:05
seçim 2019

Cumhurbaşkanlığı ile TBMM milletvekilliği seçimleri tarihleri belli oldu

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri 2019 yılında yapılacak.  3/11/2019 tarihinde yapılacak olan seçimlerin teklifi komisyonda kabul edildi. Son günlerin en uzun komisyon görüşmesi dün yapıldı. Görüşmelerden sonra kabul edilen teklifler arasında 2019 yılında yapılacak olan Milletvekilliği seçimi diğer adı ile Genel Seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçim tarihleri de yer aldı.

EN UZUN MESAİ

TBMM Anayasa Komisyonunun son gün mesaisi yaklaşık 17 saat sürdü.Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapan Kanun Teklifi 20 Aralık tarihinde komisyonda görüşülmeye başlanmıştı. Komisyonda yaşanan kavgalar ve tartışmalar sürekli gündeme yansırken, 10 Aralık tarihinde TBMM başkanlığına sunulan, 20 Aralıkta komisyonda görüşülmeye başlanan teklif dokuz gün sonra kabul edildi. 21 madde olarak TBMM başkanlığına gönderilen Anayasa teklifi komisyon görüşmelerinde 18 maddeye düşürüldü. Anayasada değişiklik yapılmasını içeren 18 maddelik kanun teklifi tamamen kabul edilmesi ve yürürlüğe girmesi durumunda Genel seçim tarihi (milletvekili seçimi) ve Cumhurbaşkanlığı seçim tarihi 3 Kasım 2019 tarihinde yapılacak.

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status