Emeklilerin zam oranı belli oldu, memurlar ise enflasyon zammı alamayacak

Emeklilerin zam oranı enflasyon rakamlarının açıklanması ile netleşti. Emekliler 2017 yılı Ocak ayında 4,65 oranında zam alacaklar. Memurlar ise açıklanan enflasyon rakamlarına göre enflasyon zammı alamayacaklar.

EDİTÖR:    03 Ocak 2017 Salı, 10:58
enflasyon zammı

Emeklilerin zam oranı belli oldu, memurlar ise enflasyon zammı alamayacak

Ocak 2017’de emekliler 4,65 oranında zam alacaklar. Altı aylık enflasyon rakamları yüzde beşi geçmediği için memurlar enflasyon zammı alamayacak. Aralık ayındaki enflasyon rakamları bir önceki ayın enflasyon rakamlarına göre yüzde 1,64 arttı. Enflasyon rakamları açıklandıktan sonra enflasyon verilerine göre emeklilere yüzde 4,65 oranında enflasyon zammı verilecek. Memurlar ise bu rakamlara göre enflasyon zammından yararlanamayacak.

EMEKLİYE 4,65 ORANINDA ZAM

2016 yılının son altı ayına göre hesaplanan enflasyon rakamlarına göre SSK ve Bağ-Kur emeklisinin enflasyon zam oranı 4,65 oldu. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine verilecek olan enflasyon zam oranları Ocak ve Temmuz aylarında belirlenmektedir. Zam oranları belirlenirken son altı aylık rakamlara bakılmaktadır. Temmuz ayı enflasyon rakamı 1,16, Ağustos ayı enflasyon rakamı -0,29, Eylül ayı enflasyon rakamı 0,18, Ekim ayı enflasyon rakamı 1,44, Kasım ayı enflasyon rakamı 0,52, Aralık ayı enflasyon rakamı 1,64 olarak gerçekleştiği için emeklilerin 2017 Ocak ayı zam oranı da 4,65 oldu.

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status