İstanbul’da Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavına giremeyenlere ikinci hak

Bugün İstanbul’da aşırı kar yağışı ve kötü hava koşulları Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavına girecekler için tam bir kabus oldu.

İstanbul’da Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavına giremeyenlere ikinci hak

İstanbul’da Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavına giremeyenlere ikinci hak verilecek.

İstanbul’da dün akşam saatlerinden itibaren etkisini arttırarak devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınava giremeyen adaylara ikinci bir hak tanınacak. Yetkililerden alınan bilgiye göre İstanbul için geçerli olmak üzere AÖL sınavı tekrar yapılacak. AÖL sınavı için ikinci bir hak tanındığını duyan öğrenciler ise hem sevindi hem de bu açıklamanın dünden yapılması gerektiğini belirterek sitem etti.

SINAVA YETİŞEMEDİLER

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavı bugün yapıldı yarın ise devam edecek. İstanbul’da sınava girecek adaylar ise büyük sorun yaşadılar. gerek öğrenciler gerekse de sınavda görevli gözetmenler sınav yerlerine gitmekte büyük sorun yaşadılar. Kar kalınlığının yarım metreden fazla olduğu İstanbul’da buzlanma, rüzgar ve fırtınadan dolayı sınav yerine gitmek isteyen öğrenciler otobüs ve minibüs bulamadılar. Özel araçları ve taksi tutarak gitmek isteyen öğrenciler ise geç kaldılar. Dün akşam saatlerinde ise sosyal medya hesaplarından İstanbul’daki sınavın iptal edilmesini, ertelenmesini isteyen öğrenciler çabalarının karşılığını bugün alamadılar ancak yaşanan olumsuzluklardan sonra öğrencilere ikinci bir hakkın verileceği bilgisi alındı.

İKİNCİ HAK VERİLECEK

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavına İstanbul’da giremeyen öğrencilere ikinci sınav hakkı verildi. Sınava giremeyen öğrencilere ikinci bir hak tanınacak bilgisi verilirken 8 Ocak 2017 tarihinde yapılacak olan AÖL sınavları için ise iptal olup olmadığı bilgisi verilmedi. 7 Ocak akşam saatlerinde kar kalınlığının kimi yerlerde bir metre olduğu İstanbul’da AÖL sınavlarının iptal edilmesi gerekmektedir.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Biz
  • YORUM