Kamuda Başörtüsü yasağında bir gelişmede Emniyette yaşandı

Emniyet mensuplarına yönelik yapılan kılık kıyafet yönetmeliği değişikliğine göre bayan polisler başörtüsü takabilecek.

EDİTÖR:    27 Ağustos 2016 Cumartesi, 11:31
kamuda-basortusu-yasaginda-bir-gelismede-emniyette-yasandi

Kamuda Başörtüsü yasağında bir gelişmede Emniyette yaşandı

Resmi Gazete’de yayımlanan kılık kıyafet yönetmeliği içerisinde yapılan değişiklikle bayan polisler başörtüsü takabilecek, bayan polislerin başörtüsü yasağı kaldırıldı.

12 EYLÜL YASAĞI

12 Eylül döneminde çıkarılan yönetmelikle birlikte kamuda çalışan bayanların başörtüsü takması yasaklanmıştı. Kamuda kılık kıyafet yönetmeliği yıllardır çok tartışıldı, 1970 li yıllara yaklaşıldığında üniversitede okuyan başörtülü öğrencilerin sayısının artmasından sonra tartışma günümüze kadar devam etti. YÖK’te yapılan değişikliklerle birlikte 2007 yılında üniversite öğrencilerine başörtü yasağı kaldırılmış, kamuda çalışanların başörtü yasağı devam etmişti.

DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ

Demokratikleşme paketinin 1 Ekim 2013 tarihinde açıklanmasının ardından kamuda kılık kıyafet yönetmeliğinin beşinci maddesinde yer alan başörtüsüne yönelik kısıtlayıcı hükümler kaldırılmıştı. Kamuda yapılan bu değişikliğe rağmen Askeriye, Emniyet, Hakim ve Savcılar bu düzenlemenin dışında kaldı.

POLİSLERE BAŞÖRTÜ SERBEST

Resmi Gazete’de yayımlanan kılık kıyafet yönetmeliğinde yapılan değişiklikle bayan polisler görevlerinin başındayken de başörtüsü takabilecekler. Emniyet mensupları için yapılan kılık kıyafet yönetmeliği değişikliği resmi yazı için TIKLAYINIZ

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum

  1. kemal

    27 Ağustos 2016 at 13:38

    ALLAH kadınları çalıştırılsın diye yaratmadı! ve asla razı değil! bende razı değilim! ALLAH sizi neyini hak ediyorsanız bir an önce versin inşallah! AMİN.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status