Rüzgar Çetin’e 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin geçtiğimiz yıl trafik kazasında bir polis memurunun ölümüne diğer memurun ise yaralanmasına neden dolmuştu. Yerel mahkeme tarafından Rüzgar Çetin’e 6 yıl 3 ay hapis cezası verilmişti.

Rüzgar Çetin’e 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi

Rüzgar Çetin’e 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi

Rüzgar Çetin hakkında yerel mahkeme tarafından verilen hapis cezası kaldıırldı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 19. Ceza Dairesi, Rüzgar Çetin’i 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Rüzgar Çetin “bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına neden olmak” suçundan dolayı bu cezayı aldı.

1 POLİS ŞEHİT OLDU

Rüzgar Çetin yaptığı kazada bir polisin şehit olmasına bir polisin yaralanmasına neden olmuştu. Tutuklanarak ceza evine gönderilen Rüzgar Çetin, şehit olan polisin eşinin şikayetini geri çekmesinden sonra tahliye edilmişti. Şehit polisin eşinin şikayetini geri çekmesi kamuda çok büyük ses getirmiş ve Sinan Çetin tarafından polisin ailesine 5 milyon lira gibi paranın verildiği iddia edilmişti. Şehit polisin ailesi ise bu haberleri yalanlamıştı.

ÇETİN’İN YENİ CEZASI 7 YIL

İstinaf Mahkemesi, Rüzgar Çetin’in aldığı 6 yıl 3 aylık hapis cezasını kaldırdı. Mahkeme Çetin’e 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Biz
  • YORUM