Torun bakan Büyükannelere ödenecek maaşta çocuk yaş aralığı kaç olacak

Torun bakan anneanne ve babaannelere ödenecek olan devlet prim desteği ayrıntıları netleşmeye başladı. Bakan Müezzinoğlu yaptığı açıklamada torun bakan büyükannelere ödenecek olan bakıcı parası desteği projesinin Şubat ayında başlayacağını belirtti.

Torun bakan Büyükannelere ödenecek maaşta çocuk yaş aralığı kaç olacak

Torun bakan Büyükannelere ödenecek maaşta çocuk yaş aralığı kaç olacak

Büyükannelere ödenecek olan torun maaşı Şubat ayında üç ilde başlıyor. Bursa, İzmir ve İstanbul illerinde bin aile ile başlayacak olan projeye ilgi yoğun bir şekilde artarak devam ediyor. Bugün gündeme tekrar gelen proje hakkında açıklama Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapıldı. Bakan Müezzinoğlu projenin yürürlüğe girmesi ile birlikte kreşlerin kapatılmayacağı vurgusunu yaptı.

ANNEANNE Mİ BABAANNE Mİ

Toruna bakan anneanne ve babaanne ikisi aynı anda ücret alamayacak. Bunlardan birisi seçilecek. Bakan Mehmet Müezzinoğlu konuşmasında seçimi anneye bırakacaklarını vurguladı. Toruna bakacak büyükanneye verilecek maaş ise Şubat ayında ödenmeye başlayacak.

YAŞ ARALIĞI 0-3 YAŞ OLACAK

Büyükanne prim desteği verilecek çocukların yaş aralığı ise merak konusuydu, bakan tarafından yapılan açıklamada projenin 0-6 yaş aralığında düşünüldüğü belirtilirken ilk önce 0-3 yaş grubu ile başlanacağı açıklandı.

3 PİLOT İLDE BİN AİLE İLE BAŞLAYACAK,  6 AY SÜRECEK

Büyükanne torun parası bakıcı ücreti ödenmesi uygulaması üç pilot ilde Şubat ayında başlayacak. İlk etapta bin aile ile başlayacak uygulamanın değerlendirmesi yaklaşık altı ay sürecek. Altı aydan sonra uygulamanın yaygınlaştırılması, eksik yönlerin tamamlanması düşünülüyor.

torun babaanne büyükanne
Büyükanne maaş projesi

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Biz
  • YORUM