Yabancı dizi izleme siteleri mahkeme kararı ile kapatıldı

Yabancı dizi izlemek için kullanıcıların en çok tercih ettiği en büyük yabancı dizi izleme siteleri başta olmak üzere onlarca dizi sitesi kapatıldı.

Yabancı dizi izleme siteleri mahkeme kararı ile kapatıldı

Yabancı dizi izleme siteleri mahkeme kararı ile kapatıldı

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) korsan olarak faaliyet gösteren dizi izleme sitelerine savaş açtı. Savcılık ve mahkeme kararı ile onlarca yabancı dizi izleme sitesi kapatıldı. Yabancı dizi izleme sitelerine giren kullanıcılar Ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi Mahkeme/Savcılık kararı ile erişime engellenmiştir uyarısı le karşılaştılar. İlgili dizilerin kapatılma gerekçesi olarak korsan yayın yapmalarının gösterildiği belirtilirken, 40 a yakın yabancı dizi izleme sitesinin kapatıldığı öğrenildi.

KAPATILAN DİZİ SİTELERİ

Google arama motorunda yabancı dizi izle, yabancı dizi gibi anahtar kelime sözcüklerle yapılan aramalarda ilk sayfada yer alan ve popüler olan, ismi ile kullanıcıların aklında yer edinmiş birçok yabancı dizi izleme sitesi dün itibari ile kapatıldı. Dizigold, dizilab, harikadiziler, onlinedizi, diziist, yabancidizi, dizibox, dizipub, dizimag gibi sitelere ulaşım engellendi. Bu diziler arasında Türkçe dizi izleme siteleri de bulunmakta olup genel olarak yabancı dizi sitelerinin kapatıldığı görülmektedir.  Dünyanın önde gelen dizi platformu Netflix geçtiğimiz haftalarda dünyaca ünlü dizilerin Türkiye’nin de aralarında olduğu bir çok ülkede yayın haklarını satın almıştı. Bu satın alma işleminden sonra yayın yapan yabancı dizi, dizi izleme sitelerinin kapatılacağı bekleniyordu.

TÜRKÇE DİZİ SİTELERİ

İnternet üzerinden yerli dizi izleyenler ise yabancı dizi sitelerinin kapatılmasından sonra Türkçe dizi izleme sitelerinin de kapatılacağını sosyal medyada gündeme getirdiler. Yerli dizi izleme için kullandıkları sitelerden bazılarının yabancı dizi yayını yapmasından dolayı kapatılması tüm Türkçe yerli dizilerin de önümüzdeki günlerde kapatılma ihtimalini gündeme getirdi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM