Ahit Sandığının Yolculuğu

EDİTÖR:    29 Şubat 2016 Pazartesi, 22:15
Ahit Sandığının Yolculuğu

Ahit Sandığının Yolculuğu

Ahit Sandığının Yolculuğu nasıl? Ahit Sandığı hakkında birçok spekülasyon mevcuttur ancak günümüzde bunların hepsi birer varsayımdan öteye geçemiyor. Bu metnimizde, sizlere elimizden geldiğince nesnel, kurgulardan uzak bir biçimde Ahit Sandığı hakkında bilgi aktarmaya çalışıyor olacağız.

Ahit Sandığı Nedir? Ahit Sandığı Nerededir?

Ahit Sandığı, kutsal kitap Tevrat’ın saklanması için yapılmış ve Musa’ya ait olan bir sandıktır. Sandık çok eski zamanlarda kutsal topraklar olan Kudüs’te bulunan Süleyman Mabedinde Tevrat’ın On Emri ve beraberinde bazı dini eşyalar ile birlikte muhafaza edilmekteydi ancak günümüzde sandığın nerede olduğu ile ilgili birçok spekülasyon olmasına rağmen, asıl konumu bilinmemektedir.

Ahit Sandığının Gücü

Ahit Sandığının beklendiği gibi herhangi bir ilahi gücü bulunmuyor ancak içerisinde Allah’ın insanlara gönderdiği ilk emirler olan On Emir bulunmaktadır. Doğrudan insanlığa verilen bu emirler orijinal halleriyle yani tabletler olarak bu sandık içerisindedir. Bunun haricinde Musa Peygamber’in bazı kişisel eşyaları da bulunuyor ve tüm bunlar kutsal sayılıyor.

Ahit Sandığı Ne Zaman Nasıl Ortaya Çıkacak?

Tüm spekülasyonlara rağmen herkesin emin olduğu tek konu ise Ahit Sandığının ne zaman ortaya çıkacağıdır. Sandık, hadislerde belirtildiği gibi Hazreti Mehdi ile birlikte ortaya çıkacaktır ancak bunun tam olarak ne zaman veya hangi zamanda olacağı belli değildir ve kimse tarafından da bilinmemektedir.

 

makale

özel makale

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status