Dünya Çapında Antidepresan Kullanan Çocuk Sayısı Artıyor

EDİTÖR:    23 Mart 2016 Çarşamba, 10:20
Dünya Çapında Antidepresan Kullanan Çocuk Sayısı Artıyor

Dünya Çapında Antidepresan Kullanan Çocuk Sayısı Artıyor

Dünya Çapında Antidepresan Kullanan Çocuk Sayısı Artıyor Açıklamasını Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Yaptı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Bu Konuda Uyardı: Antidepresan kullanan çocukların sayısı dünya çapında  endişe verici oranda hızlı yükseliyor.

‘European Journal of Neuropsychopharmacology’ dergisinin yaptığı araştırmada, son dönemde özellikle çocuklarda antidepresan kullanımının hızla arttığının sonucu ortaya çıktı.

Bu araştırma sonucuna göre, çocuklarda antidepresan kullanımı Hollanda’da %17, Almanya’da %49, İngiltere’de %54, ABD’de %26 ve Danimarka’da %60 oranında arttı.

1998’den beri Dünya Sağlık Örgütü (WHO) da aktif olarak çalışmakta olan Psikiyatrist Shekhar Saxena, ortaya çıkan bu sonucun ortaya koyduğu tabloyu “endişe verici” olarak değerlendirdi.

Antidepresan İlaçları Nedir, Nasıl Kullanılır?

Antidepresanlar, depresif hastalıkların tedavisinde kullanımak için üretilmiş olan ilaçlardır. Amaçları, beyindeki, kimyasal bozuklukları düzeltmek ve hastayı daha iyi bir duruma getirmektir.

Antidepresanlar birkaç farklı durumda kullanılabilirler. Depresyon, endişe, heyecan, obsesiflik (OCD), manik depresif hastalarda, çocuklarda gece yatak ıslatmalarında, major depresif bozukluk, nöropatik ağrı, sosyal anksiyete bozukluğu, post travmatikstres… gibi durumlarda antidepresan tedavisine başvurulur.

Dünya Sağlık Örgütü (İngilizce: World Health Organization – WHO), Birleşmiş Milletler’e bağlı olan ve toplum sağlığıyla ilgili uluslararası çalışmalar yapan örgüt.

Sağlık Haberleri

Sağlık Haberleri

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status