Windows 10 Hakkında Neler Biliyorsunuz?

EDİTÖR:    05 Mayıs 2016 Perşembe, 00:01
Windows 10 Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Windows 10 Hakkında Neler Biliyorsunuz?

2015 yılının ortalarında piyasaya sürülen Windows 10 adından oldukça söz ettirmekte. Onlarca yenililik ile tanıtımı yapılan Windows 10, kendisini tercih ettirmek için bir çok özelliğe sahip diyebiliriz. Windows 8 işletim sisteminin ardından 9 ile adlandırılması beklenirken Windows 10 olarak karşımıza çıktı. Bütün cihazlarda sorunsuz olarak çalışan bu sistem, tablet ve akıllı telefonlar içinde popüler bir tercih haline gelmiş bulunmakta. Uzaktan bakıldığdında karışık gibi görünsede diğer işletim sistemleri kadar basit ve kullanımı kolay. Dünyanın en ünlü markalarından birtanesi olan ve mini bilgisayarlar üreten Raspberry’de Windows 10 desteği ile çalışacaktır. Bir önceki sürümü olan windows 8 arayüzü ile windows 7 sisteminin arayüzü karıştırılmış olup ortaya daha kolay kullanışlı bir masaüstü yaratılmıştır.

Windows 10 Kullanımı

Başlat menüsü daha şık ince ve uzun bir şekilde göze hitap etmekte olup kendinize göre kişiselleştirme özelliğine de sahip. Kullanımı konusunda ise şüpheci yaklaşanlar için şunu söyleyebilirizki ekstra olarak birşeyler öğrenmenize gerek yok, eski sürümlerini rahatça kullanabilen kullanıcılar Windows 10 için hiç zorlanmayacaklardır. Windows 10’a geçiş yapmadan önce mutlaka dikkat etmeniz gereken hususlarda var tabiki. Güncellemelerini otomatik olarak yapsa da bilgisayarınızın bunun için hazır olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Bütün cihazlarda çalışır olmasına karşın donanımsal olarak sürücülerin uygunluğu kontrol edilmeli.

Sizler için en iyi görünüme sahip olarak hazırlanmış bu işletim sisteminde daha önceki kullandığınız sistemlerdeki tam ekran dayatmasına son bulacaksınız. Arayüzde App Store gibi uygulamalar tam ekran çalışmaktaydı fakat Windows 10 üzerinden bu tamamen kullanıcının kendi tercihine bırakılmıştır. Diledikleri gibi ister tam ekran isterlerse kendi ayarladıkları boyutlarda uygulamaları kullanabilecekler. Şimdilik tamamen ücretsiz gibi görünsede ileride herzaman olduğu gibi güncelleme sonlandırılması gelicektir diye düşünüyoruz. Bilgisayarlar üzerinde görev çubuğundaki Windows ikonundan güncellemeleri takip edebilir, henüz Windows 10 sahibi değilseniz denemek için hemen başlatabilirsiniz.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status