Görevli İzinli Olan Öğretmene Nöbet Ücreti Yazılır Mı?

Toplu sözleşmenin eğitim kolu kapsamında 2016 yılında haftada 2 ek ders saati, 2017 yılında ise haftada 3 ek ders saati nöbet ücreti ödenecek.

EDİTÖR:    09 Mayıs 2016 Pazartesi, 14:13
Görevli İzinli Olan Öğretmene Nöbet Ücreti Yazılır Mı?

Görevli İzinli Olan Öğretmene Nöbet Ücreti Yazılır Mı?

Görevli izinli olunan durumlarda ek dersin ödenip ödenmeyeceğini önceki haberlerimizde dile getirmiştik. Arkadaşlardan gelen sorular çerçevesinde sizlere yardımcı olmaya devam ediyoruz.

NÖBET ÜCRETİ

Hatırlayacağınız üzere en son yapılan toplu sözleşmenin hükümlerine göre nöbet görevi için ücret ödenmeye başlandı. Toplu sözleşmenin eğitim kolu kapsamında 2016 yılında haftada 2 ek ders saati, 2017 yılında ise haftada 3 ek ders saati nöbet ücreti ödenecek.

Nöbet Ücreti Kime Verilir?

Nöbet ücreti müdür yardımcılarına (ilkokul-ortaokul hariç), öğretmenlere ve müdür yetkili öğretmenlere  nöbet görevini fiilen yerine getirmeleri şartı ile ödenmektedir. Okul müdürlerine nöbet ücreti ödenmemektedir. Nöbet ücreti haftalık ödenmekte olup saatlik hesap yapılamamaktadır.

GÖREVLİ İZİNLİ OLUNAN GÜNLERİN ÜCRETİ

MEB tarafından ya da Valilik tarafından görevli izinli olarak okulda bulunamayan personel (öğretmen) okulda olmadığı güne denk gelen nöbet görevinden dolayı nöbet ücreti alır mı?

Nöbet görevinde görevin fiilen yerine getirilme şartı bulunmasından dolayı görevli izinli olunan günlerde nöbet ücretinin ödenmesi söz konusu değildir.

Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar‘ın  ek ders görevinden sayılan veya ek ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller başlığında yer alan hükümlerde de nöbet ücreti ile ilgili bir açıklama yer almamaktadır.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status