MEB; Aday öğretmenlere öğretim yılına hazırlık ödeneği ödenmelidir

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Strateji Geliştirme Başkanlığı aday öğretmenlere hazırlık ödeneğinin ödenmesini istedi.

EDİTÖR:    06 Haziran 2016 Pazartesi, 12:17
MEB; Aday öğretmenlere öğretim yılına hazırlık ödeneği ödenmelidir

MEB; Aday öğretmenlere öğretim yılına hazırlık ödeneği ödenmelidir

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Strateji Geliştirme Başkanlığı 03.06.2016 tarihinde Aday Öğretmenlerin Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği konulu yazı yayımladı.

Bazı illerin aday öğretmenlere hala hazırlık ödeneği ödemediği, bu konuda tereddüt yaşandığına vurgu yapılan yazıda. Aday öğretmenlere hazırlık ödeneğinin ödenmesi gerektiği ifade edildi.

ŞUBATTA ATANAN ÖĞRETMENİN HAZIRLIK ÖDENEĞİ

Strateji Geliştirme Başkanlığı, 2016 yılı Şubat döneminde ataması yapılan aday öğretmenlere öğretim yılına hazırlık ödeneğinin 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun Ek 32 nci maddesi ve 6682 sayılı 2016 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu (K) Cetvelinin “IV- Diğer Ödemeler” kısmının 3 üncü maddesinde yer alan oranlar doğrultusunda ödenmesini istedi.

Eğitim öğretime hazırlık ödeneği olarak geçen öğretmenler arasında kırtasiye ücreti olarak telaffuz edilen ödenek eğitim öğretim yılı başında genelde eylül ayı sonuna doğru öğretmenlere ödenmektedir.

HAZIRLIK ÖDENEĞİ ORANLARI

Eylül ayında görevin,in başında olan öğretmenlere hazırlık ödeneği (kırtasiye ücreti) tam yatmaktadır. Eylül ayından sonra ve birinci dönem karnelerden önce göreve başlayan öğretmenlere hazırlık ödeneği (kırtasiye yardımı) %75 oranında yatmaktadır.

Birinci dönemin sona ermesinden sonra göreve başlayan öğretmenler ile ikinci dönem karnelerden önce göreve başlayan öğretmene ise hazırlık ödeneği %50 oranında ödenmektedir.

Şubat ayında ataması yapılan öğretmenlere hazırlık ödeneği %50 oranında ödenir. Aday öğretmenlerden hazırlık ödeneği hala yatmayanlar var ise önce okulları ile sonuç alamazlarsa bulundukları yerin ilçe/il milli eğitim müdürlüğü ile görüşsünler.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Strateji Geliştirme Başkanlığı yazısı için TIKLAYINIZ

MEB Personel, Personel MEB Haber

Personel MEB

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status