MEB’den Açıklama; Nöbet Ücreti Saatlik Değil, Haftalık Ödenir

EDİTÖR:    11 Nisan 2016 Pazartesi, 01:19

MEB’den Açıklama; Nöbet Ücreti Saatlik Değil, Haftalık Ödenir

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) Türk Eğitim-Sen’e Nöbet Ücreti konulu bir yazı ile nöbet ücreti konusunda açıklama yaptı.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) İstanbul’da bir okulda yaşanan nöbet ücreti konusundaki sıkıntıya açıklık getirdi. İKGM Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nün açıklamasını belirtti. Söz konusu İstanbul ili Ataşehir İlçesi Şehit Öğretmen Nuriye Ak Anaokulu Müdürlüğünce öğretmenlerin bir günde tuttukları nöbet süresinin 45 dk olması gerekçe gösterilerek öğretmenlere 1 saat nöbet ek ders ücreti ödenmesinin yanlış olduğunu belirtti.

Ana Sınıfı Öğretmeni Haftalık Kaç Saat Nöbet Ücreti Alır?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, bağımsız anaokulu öğretmenlerinin kendi devrelerinde ve etkinlik saatleri dışında bir hafta boyunca tuttukları nöbet görevi karşılığında haftalık 2 saat nöbet ek ders ücreti verilmesi gerektiğini vurguladı. MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ayrıca 2016 ve 2017 yıllarını kapsayan 3.Dönem Toplu Sözleşmesinin İkinci Bölümü Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleti Koluna İlişkin Toplu Sözleşmenin 22.maddesini hatırlattı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Genel Müdürlüğü toplu sözleşme ile ilgili alınan kararlarda koordinasyon görevinin Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’ne (İKGM) ait olduğunu belirterek, ilgili valilik ve sendikaya Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından cevap verilmesini belirtti.

(MEB) Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nün ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) Yazısı;

 

MEB'den Açıklama; Nöbet Ücreti Saatlik Değil, Haftalık Ödenir

MEB’den Açıklama; Nöbet Ücreti Saatlik Değil, Haftalık Ödenir

MEB'den Açıklama; Nöbet Ücreti Saatlik Değil, Haftalık Ödenir

MEB’den Açıklama; Nöbet Ücreti Saatlik Değil, Haftalık Ödenir

 

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum

  1. ahmet harputgil

    12 Nisan 2016 at 13:13

    sen zamanında bu işleri planlamadan toplu sözleşmeye koyarsan, herkesin aklında soru işareti oluşur. Ve gelen tepkiler üzerine açıklama yaparsın sürekli. İşlerinizi doğru düzgün yapsanız bu olaylar olmayacak

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status