Öğretim yılına hazırlık ödeneği, kırtasiye ücreti yatan iller

MEB personeline her eğitim öğretim yılı başında yatan eğitime hazırlık ödeneği 2016 yılında 1000 lira tutarında yatacak olup, kesintilerle kırtasiye ücreti miktarı 990 lira civarı olacak.

EDİTÖR:    12 Eylül 2016 Pazartesi, 18:19
Öğretim yılına hazırlık ödeneği, kırtasiye ücreti yatan iller

Öğretim yılına hazırlık ödeneği, kırtasiye ücreti yatan iller

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının başlamasına az bir süre kaldı. Her yıl öğretmen ve yöneticilere verilen öğretim yılına hazırlık ödeneği 2016 yılında da ödenecek. 2016 yılı hazırlık ödeneği tutarı 1000 lira. Bu tutar 2017 yılında 1050 lira olarak ödenecek.

RESMİ YAZI

Kırtasiye ücreti olarak da ifade edilen eğitim öğretime hazırlık ödeneği için MEB tarafından resmi yazı 5 Eylül tarihinde tüm illere gönderildi. Öğretim yılına hazırlık ödeneği resmi yazı içeriğinde 5 Eylül itibar ile hazırlık ödeneğinin yatırılması talimatı yer almaktadır. Resmi Yazı

YATMA SÜRESİ

Öğretim yılına hazırlık ödeneği Eylül ayı içerisinde yatması gerekmektedir. MEB tarafından hazırlık ödeneğinin 5 Eylül itibari ile yatırılması istense de araya 9 günlük Kurban Bayramı tatili girmesi ve il milli eğitim müdürlükleri, ilçe milli eğitim müdürlükleri, mal müdürlükleri dahil kamuda binlerce açığa alınan ve meslekten ihraç edilen memur, öğretmen, MEB personeli olduğu için iş ve işlemlerin yerine getirilmesinde aksamalar olmaktadır.

ÖDENEK YATAN İLLER

Öğretim yılına hazırlık ödeneği yatan iller tespit edebildiğimiz kadarıyla çok az. Bayramdan önce kırtasiye ücretini yatıran iller arasında Tokat, Kilis, Antalya, Erzurum bulunmaktadır. Bu illerin ilçeler arasında da farklılıklar mevcuttur. Tokat ili Turhal ilçesi kırtasiye yardımını yatırmışken, Tokat ili merkezinde görev yapan öğretmenlere öğretim yılına hazırlık ödeneği yatırılmamıştır. Yorumlara kırtasiye ücreti yatan öğretmen arkadaşlarımız İl/İlçe olarak belirtirlerse memnun oluruz. Aynı zamanda Öğretmenler Forum sitesinden de bu konuyu takip edebilirsiniz.

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

4 Yorum

 1. Ececi

  26 Eylül 2016 at 16:54

  Gaziantep

 2. fatih yilmaz

  27 Eylül 2016 at 16:23

  hatay arsuz ayin 26 si oldu ve hala yatmamis

 3. suleyman gokpen

  28 Eylül 2016 at 22:09

  Antalya aksu herzamanki gibi uyuyor.

 4. Osman SARI

  30 Eylül 2016 at 15:14

  Hatay Arsuz hala yatırılmadı.30 EYLÜL SAAT 15:30

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status