Sözleşmeli öğretmen maaşı ve sözleşmeli öğretmen ek ders ücreti değişmeyecek

Sözleşmeli öğretmen maaşı ve sözleşmeli öğretmen ek ders ücreti hakkında Öğretmenler İçin olarak sorular almaktayız. Sözleşmeli öğretmen ek ders alacak, sözleşmeli öğretmenin ek ders ücreti, ek ders katsayısı ile kadrolu öğretmenin ek ders saat ücreti arasında fark olmayacak.

EDİTÖR:    13 Ekim 2016 Perşembe, 21:19
Sözleşmeli öğretmen maaşı ve sözleşmeli öğretmen ek ders ücreti değişmeyecek

Sözleşmeli öğretmen maaşı ve sözleşmeli öğretmen ek ders ücreti değişmeyecek, sözleşmeli kadrolu arasında farklılık yaşanmayacak.

MEB bünyesine sözleşmeli olarak yeni atanan öğretmen maaşı ile kadrolu öğretmen maaşı arasında sözleşmeli/kadrolu ayrımından dolayı maaş farkı olmayacak. Sitemize gelen soruların başında sözleşmeli öğretmen maaşı ne kadar olacak sorusu yer almaktadır.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MAAŞI

Sözleşmeli öğretmen ataması gündeme geldiğinde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın ilk açıklamalarından birisi sözleşmeli öğretmen maaşları konusunda olmuştu. Atanacak sözleşmeli öğretmenlerin maaşları ile kadrolu öğretmenlerin maaşları aynı olacak açıklaması Bakan tarafından yapılmıştı. Ancak burada Öğretmenler İçin olarak bir ayrım yapmamız gerekiyor. Şu anda kadrolu atanan öğretmen olmadığı için yeni atanan sözleşmeli öğretmen maaşı en son geçtiğimiz atama döneminde atanan kadrolu öğretmen maaşlarından derece/kademe unsurundan dolayı farklı olacaktır. Bakan ve diğer yetkililerin kastettiği unsur MEB personeli arasında sözleşmeli & kadrolu kavramından dolayı oluşacak bir maaş statü farkı olmaması durumudur. Sözleşmeli öğretmen maaşı sözleşmeli olması nedeniyle düşük olmayacak. Sözleşmeli öğretmen ataması değil de kadrolu öğretmen ataması yapılmış olsaydı aynı maaş alınacaktı. Bu yüzden sözleşmeli öğretmen maaşı kadrolu atanan bir öğretmenin maaşı ile aynı olacak eksik olmayacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN EK DERS ÜCRETİ

Sözleşmeli öğretmen hizmet sözleşmesi içerisinde de yer aldığı üzere sözleşmeli öğretmen ek ders ücreti ile kadrolu öğretmen ek ders ücreti arasında fark olmayacak olup, kadrolu öğretmenin ek ders katsayısı ne ile çarpılıyorsa sözleşmeli öğretmen ek ders katsayısı da aynı oranla çarpılacaktır. Sözleşmeli öğretmen ek ders çizelgesi de kadrolu öğretmenlerin ek ders çizelgesi gibi hazırlanacak. Sadece ilgili öğretmenin bilgilerinin karşılığına sözleşmeli öğretmen ibaresi düşülebilir. Sözleşmeli öğretmen ek ders ücreti girişleri, ek ders teslim tarihleri de diğer öğretmenlerin ek ders süreci ile aynı işleyecek. Sözleşmeli öğretmen ek ders ücretinin yatma tarihi de değişmeyecek. Aynı okulda çalışan sözleşmeli & kadrolu tüm öğretmenlerin ek ders ücretleri aynı zamanda yatacak olup bu konuda ayrım yapılmayacak. Sözleşmeli öğretmen maaşları ve sözleşmeli öğretmen ek ders ücretleri konusunda MEB ilerleyen zamanlarda değişikliğe gitmeyecek. İmzalanan sözleşme gereği sözleşmeli öğretmen maaşı ve ek ders ücreti kadrolu öğretmenler ile denk olacak.

Öğretmenler İçin

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.