679 sayılı KHK ile MEB’de ihraç edilen öğretmenlerin listesi 6 Ocak 2017

679 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Milli Eğitim Bakanlığından 13 öğretmen meslekten ihraç edildi. Meslekten ihraç edilen öğretmenlerin listesi, bilgileri yayımlandı.

EDİTÖR:    07 Ocak 2017 Cumartesi, 00:18
679 sayılı KHK ile MEB'de ihraç edilenlerin listesi 6 Ocak 2017 Resmi Gazete'de yayımlandı

679 sayılı KHK ile MEB’de ihraç edilen öğretmenlerin listesi 6 Ocak 2017 Resmi Gazete’de yayımlandı

Daha önceki yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnamelerde 30 binden fazla MEB personeli meslekten ihraç edilmişti. 6 Ocak 2017 tarihinde mükerrer sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 679 sayılı KHK ile 13 öğretmen daha meslekten ihraç edildi. Meslekten ihraç edilen öğretmenlerin bilgileri Resmi Gazete’de ihraç listesinden yayımlandı.

13 ÖĞRETMEN İHRAÇ EDİLDİ

679 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin yayımlanması ile 13 öğretmen MEB’den ihraç edildi. İhraç edilen öğretmenlerin isimleri, görev yerleri Resmi Gazete’de yer alırken yayımlanan göreve iade KHK’sinde ise sadece 3 öğretmen yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığında 679 sayılı KHK ile FETÖ/PDY bağlantısı olan öğretmenlerden 13 kişi ihraç edildi. 3 öğretmen göreve iade edildi.

MEB’de 679 sayılı KHK ile ihraç edilenlerin listesi  için TIKLAYINIZ Milli Eğitim Bakanlığı şu ana kadar en büyük ihraçların yaşandığı Bakanlıktır. Göreve iade konusunda ise ihraç edilmiş kişilerin iadesinde en az iadenin gerçekleştiği bakanlık olarak dikkat çekiyor.

679 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilenlerin listesi 6 Ocak 2017 tarihli Resmi Gazete yayımlandı.

679 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilenlerin listesi 6 Ocak 2017 tarihli Resmi Gazete

679 sayılı KHK ile göreve iade edilen kamu personelleri listesi

679 sayılı KHK ile göreve iade edilen kamu personelleri listesi

679 sayılı KHK ile MEB’de ihraç edilenlerin listesi 6 Ocak 2017 Resmi Gazete’de yayımlandı

679 sayılı KHK ile MEB'de ihraç edilenlerin listesi 6 Ocak 2017 Resmi Gazete'de yayımlandı

679 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığında ihraç edilen personellerin listesi

679 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığında ihraç edilen personellerin listesi

6 Ocak 2017 tarihli 679, 680, 681 sayılı KHK’ler Resmi Gazete’de yayımlandı

6 Ocak 2017 tarihli 679, 680, 681 sayılı KHK'ler Resmi Gazete'de yayımlandı

679 sayılı KHK ile Adalet Bakanlığında ihraç edilenlerin listesi

679 sayılı KHK ile Adalet Bakanlığında ihraç edilenlerin listesi

679 sayılı KHK ile Emniyet Genel Müdürlüğünden ihraç edilenlerin listesi

679 sayılı KHK ile Emniyet Genel Müdürlüğünden ihraç edilenlerin listesi

Öğretmenler İçin

18 Yorum

 1. isa

  7 Ocak 2017 at 00:35

  “Milli Eğitim Bakanlığı şu ana kadar en büyük ihraçların yaşandığı Bakanlıktır. Göreve iade konusunda ise ihraç edilmiş kişilerin iadesinde en az iadenin gerçekleştiği bakanlık olarak dikkat çekiyor.” demişsiniz ya bu aslında olumlu bir durum da sayılır. yani ihraçlarda hata payı çok az ve tespit edilenler için de gereği yapılıyor anlamına gelir. fetönün en çok yuvalandığı yer malesef ki milli eğitim bakanlığı idi. çevremde ihraç olanların hepsi fetöye biat etmiş isimlerdi. gerçekten yanlış yapıldıysa ve fetöyle hiç ilgisi olmadığı halde mağdur olan varsa en kısa sürede mağduriyetinin giderilmesini temenni ederim.

  • ulkucu magdur

   7 Ocak 2017 at 08:38

   senin derdin ne hemserim isamisin nesin. memleket senin cevrenden ibaret degil.surekli cevremdekiler soyle cevremdekiler boyle. insanlari galeyanami getirmk istiyorsun.derdin neee!!!

  • ipek

   7 Ocak 2017 at 11:57

   Olaya bakanlik sozcusu gibi bu taraftan bakabiliriz tabi.Bide benim gibi madur masum adina her ne derseniz oldugu yerden bakinca MEB yanlis yapmadigini ispatlamak icin iadelerin sayisini bu kadar az tutuyor.Hayatimin hicbir doneminde bu yapinin icinde degilken iade edilenler icinde degilsem istifa edilmis sendika yuzunden ihrac edildiysem orda bi yanlis var demektir.Buraya yorum yapanlari gorunce ayni durumda olan bi suru insan oldugunu goruyorum.Allah tum masumlarin yardimcisi olun.Ins adalet en kısa zamanda gerçekleşir.

   • isa

    7 Ocak 2017 at 18:56

    bu yapının içinde olmadığınızı ama sendikalarına üye oldugunu söyülyorsunuz. öğretmen ufuk sahibidir, bu sendikanın bu yapıya ait olduğunu bilmiyor muydunuz?

    • ipek

     7 Ocak 2017 at 19:59

     Bu hesapla baktığımızda bu sendikadan istifa ettim.Daha oncede egitimbirsene uye olup istifa ettim.Kirmak istemedigim insanlar icin uye oldum.Her iki sendikaya da uye oldugumu hicbir zaman gonul bagim olmadigi icin mesai arkadaslarim bilmez.Ama bu yapiyla uzaktan yakindan ilgim olmadigini Mudurumden tum calisanlarina kadar herkes soylerdi.Tabi sorulsaydi.Evet ben ufuk sahibi bir öğretmenim.Hicbir zaman dillendirdigim bir siyasi gorus olmadi.Sosyal paylasimim olmadi.Öğretmenler odasinda egitim konustum.Öğrencilerimi ne buna ne de baska bi cemaate yonlendirmedim.Hesap edemedigim tek sey ise kagit uzerindeki bir sendikanin ustelik istifa edilmis boyle buyuk bir cezasinin olacagiydi…

 2. Umut

  7 Ocak 2017 at 00:36

  Sayın editör bu khk da boş cıkti.ne olacak bu ihraç edilenlerin hali.güzel haberler duyacağız diye ümitlendik ama yine hüsran.neden böyle oldu varmı bir fikriniz

  • Editör

   7 Ocak 2017 at 01:43

   OHAL uzatıldı, OHAL bitimine yakın referandum öncesi çıkacak iade KHK si son umut.

   • Öğretmendi

    7 Ocak 2017 at 08:29

    Kimse incelemeyeçek bakan dedi komisyon çalışmasını tamamladı diye . Tamamlamasa da değişen olmaz da hayırlısı

 3. Mehmet

  7 Ocak 2017 at 03:21

  Referandum öncesi kriterler esnetilmis mi kısmı af falan olmaz mı sendikadan istifa ettik 2 yıl önce suca katılmadık block kullanmadık darbeye karışmadik of

 4. Murat Ateş

  7 Ocak 2017 at 03:28

  Hak kalmaz hak varırsa mizana imanı olan bilir ki yakar.Masa başında kanatle kriter mıriterle hak yerini bulmaz.Yargıla kurduğun düzeni inkar etme yargıla beni yargılanmak istiyorum Allah adına yargıla ben hain Fetöcü değilim.22 yıl boyunca Öğrencilerime devlet millet vatan bayrak dedim Allahım buna sabittir.Siz benim hain olduğuma Allahı şahit tutabilecek misiniz?Yazıktır.Dünya için üzülmek Mümine yakışmaz karnımı doyuran O idi.Yine doyuruyor şükür.O maaşı bana devlet vermiyordu O nasip ediyordu.O herşeyden büyüktür.Onun için ihraçlarda darbeye dahili olmamış herhangi eylemde bulunmamış maddi destek sağlamamış garibanlara yapılan bu haksızlığa sevinen kim varsa bilsin ki bu bir haksızlık.Allahı kimse kandıramaz.

 5. Mehmet

  7 Ocak 2017 at 03:33

  Bank asya ya para yatirin talimatlarınin meb Bakanı ocak ve eylül 2014 olduğunu söyledi bu tarihler ne kadar doğru sayın editor bilgi verirmisiniz tsekkurler

 6. uhrac

  7 Ocak 2017 at 08:00

  Ben çocuğumu özel bir kreşe verdim.Eylül 2014’te.Ödemelerini git Bankasya’ya yatır Dedi.Ben de gittim normal ,sıradan bir banka zannederek eğitim-öğretim adı altında ödeme yaptım 10 ay.Şimdi ben bir yerlerden emir mi almış oluyorum?Kreş sahibi buraya ödemeni yap Dedi.Bunu bir zahmet oturup inceleyip ,ayrımını yapsınlar.Bir yerlerden talimat almadım.Suçluyu,suçsuzu ayırmadan,yargılamadan olmaz….Sonra hesabımı kapattım.Kim suçlu burada?

  • isa

   7 Ocak 2017 at 18:59

   başkaca bir irtibatınız yoksa sizin geri dönüşünüz mutlaka olacaktır olmalıdır. ancak bankanın yanı sıra, himmet, sohbet, sendika, gazete, dergi vs aboneliğiniz vs yoktu değil mi? ayrıca o kreşde fetö ile irtibatlıysa biraz sıkıntılı olabilir. malum fetö zinciri okulların kreşleri ise yani..

   • Öğretmendi

    8 Ocak 2017 at 10:57

    Bu kendinizde koyduğunuz kriterler aydan inmedi hepsi devletin izni ile açılan faaliyet gösteren şeyler yapmayın Allah aşkınıza kuran suçsuz izin veren masum giden gönderen suçlu Alkım tutulması

 7. Öğretmen

  7 Ocak 2017 at 12:13

  Sayın editör ihraç edilmeyip hala açıkta bekleyenlerin iade edileceği anlamına gelir mi bu khk Rabbim tüm masumların yardımcısı olsun el yürekte beklemekten çok yorulduk

  • ümitvar (!)

   7 Ocak 2017 at 20:16

   İyi de 3 kişi döndürülmüş zaten döndürecek olsalardı dönerdik…

   • Öğretmen

    7 Ocak 2017 at 21:27

    O zaman naapcaklar hocam bize bekletip bekletip ihraç mı edecekler diyorsunuz

 8. ümitvar (!)

  7 Ocak 2017 at 20:14

  Son khk dan günümüze neredeyse 2 ay oldu Meb hepi topu 16 kişiyi incelemiş bunlardan 3 kişi döndürülmüş. …ya meb Komisyonu yok sadece tek komisyon var ya da komisyon çok çok yavaş çalışıyor. ..ya da fırtına öncesi sesizlik…ne dersiniz. ..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status