8 albay, 3 yarbay, 11 binbaşı, 11 yüzbaşı, 28 üsteğmen FETÖ’den gözaltında

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisindeki FETÖ yapılanması soruşturmasında 146 asker gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında üst rütbeden subaylarda bulunmakta. ByLock kullandıkları belirtilen askeri personellere yönelik gözaltı operasyonları sürüyor.

EDİTÖR:    19 Ocak 2017 Perşembe, 23:49
8 albay, 3 yarbay, 11 binbaşı, 11 yüzbaşı, 28 üsteğmen FETÖ'den gözaltında

8 albay, 3 yarbay, 11 binbaşı, 11 yüzbaşı, 28 üsteğmen FETÖ’den gözaltında

TSK içerisinde bulunan örgüt yapılanmasında 146 askeri personel daha gözaltına alındı. TSK personelleri arasında 243 personel için geçtiğimiz günlerde gözaltı kararı çıkartılmış ve ilgili askerlerin ByLock kullandıkları belirtilmişti. ByLock programı kullanan ve örgüte üye olmakla suçlanan askerlere yönelik gözaltı operasyonlarının sürdüğü, 146 TSK mensubunun dışında onlarca askeri personelin daha gözaltına alınabileceği belirtildi.

243 KİŞİYE GÖZALTI KARARI

İstanbul 9’uncu Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen kararla 146 TSK mensubu gözaltına alındı. 243 askeri personel hakkında verilen gözaltı kararından sonra belirlenen adreslere emniyet birimleri tarafından eş zamanlı operasyonların yapıldığı açıklanırken, hakkında gözaltı kararı olan ancak operasyon yapılan adreste bulunamayan TSK mensuplarının da olduğu belirtildi. ByLock uygulaması kapsamında ilk etapta gözaltına alınması gereken askeri personel  sayısının 243 olduğu vurgulanırken bu sayının da artmasının mümkün olduğuna işaret edildi.

8 ALBAY 3 YARBAY

FETÖ soruşturması kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen rütbeli askerler arasında 8 albay, 3 yarbay, 11 binbaşı, 11 yüzbaşı, 28 üsteğmen ile birlikte 28 üstteğmen, 16 teğmen, 85 astsubay ve 81 askeri mühendisin olduğu belirtildi. Gözaltı kararlarından dolayı ilgili TSK personellerinin ev ve iş yerlerinde de aramaların yapıldığı açıklanırken, ByLock uygulaması kullanan askeri personellerden alınacak ifadelerden sonra TSK içerisindeki örgüt yapılanması hakkında derinlemesine bir soruşturmanın yapılması bekleniyor.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

2 Yorum

  1. Hüseyin

    20 Ocak 2017 at 00:48

    Sayın cumhurbaşkanı bugün yine esti gürledi. Mağdur yok dedi. Sendikadan istifa edeli an itibari ile 1.5 yıl olmuş. Eğitimsenlilerin eylemi için karar verilmiş. Sendikal eylem suç olamaz diye. Ama ben izin verilmiş yasal bir sendikaya üye oldum diye ihraç ediliyorum. Artık aklıma mukayyet olamıyorum. Ne bir suç ne bir savunma soruşturma hiçbir şey Yok. Sayın editör Yok mu bizi ayağa kaldıracak bir duyum bir bilgi. Gözünü seveyim bu ihraç olanlar ne zaman dönecek.

  2. C

    20 Ocak 2017 at 05:55

    Bu insanlar TSK ya sızarken devlet nereďydi mıt neredeydi SİŹ neredeydiniz Sayın Cumhur başkanı.Yutturamiyacaksıniz bu millet elbet birgün uyanacak.şu anda hipnoz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status