Açığa alınan öğretmenlerin son durumlarında yeni gelişme, göreve iade başlıyor

Açığa alınmış öğretmenler ile ilgili en güncel bilgi CHP Milletvekili tarafından paylaşıldı. CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı yaptığı açıklamada açığa alınmış MEB personeli ve öğretmenlerle ilgili çalışmalarda sona gelindiğini ve göreve iade işlemlerinin başlayacağını belirtti.

EDİTÖR:    10 Kasım 2016 Perşembe, 13:55
Açığa alınan öğretmenlerin son durumlarında yeni gelişme, göreve iade başlıyor

Açığa alınan öğretmenlerin son durumlarında yeni gelişme, göreve iade başlıyor

Açığa alınmış ve açıkta bekleyen şu ana kadar haklarında ihraç ya da göreve iade kararı verilmemiş öğretmenlerin önümüzdeki günlerde göreve iade edileceği iddia edildi. İddianın sahibi ise CHP Milletvekili Hilmi Yarayıcı. CHP Milletvekili yaptığı yazılı açıklamada açığa alınmış MEB personeline seslendi. Öğretmen Arkadaşlarımızın Dikkatine başlığı ile Facebook hesabından yaptığı açıklamada açığa alınmış öğretmenlerin son durumları hakkında MEB yetkilileri ile görüştüğünü ifade eden Yarayıcı açığa alınmış öğretmenlerin işlemlerinin çok kısa süre içerisinde tamamlanacağını ve görevlerine iade edileceğini açıkladı.

HİLMİ YARAYICI: AZ KALDI

Açığa alınan öğretmenler hakkında en son açıklamayı yapan Yarayıcı, açıkta bekleyen öğretmenlerin durumunu dün Bakanlıkta yetkililer ile görüştüğünü ifade etti. CHP Milletvekili görüştüğü yetkililerin isimlerini belirtmedi. Bakan ile mi, Müsteşar ile mi görüştüğünü açıklamayan vekil sadece yetkililer demekle yetindi. Milletvekili Yarayıcı, açığa alınan öğretmenlerin inceleme ve soruşturma işleminde sona doğru gelindiğini, çok kısa süre içerisinde imza aşamasından sonra açığa alınan öğretmenlerin büyük bir kısmının göreve iade edileceğini açıkladı. CHP Milletvekili Hilmi Yarayıcı açığa alınan öğretmenler içerisinde meslekten ihraç edileceklerin de olduğunu, bu sayının minimum seviyede tutulması için ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı.

TAMAMI İÇİN UĞRAŞIYORUZ

Açığa alınan öğretmenlerin bir kısmının ihraç edileceği bilgisinin yetkililer tarafından kendisine iletildiğini açıklayan CHP Milletvekili, ilk başlarda telaffuz edilen ihraç sayısının çok altında ihraç gerçekleşeceğini açıkladı. CHP olarak açığa alınan öğretmenlerin tamamının göreve iade edilmesini istediklerini, bunun içinde bundan sonra mücadele edeceklerini vurgulayan Yarayıcı, önceki görüşmelerinden sonra açıklama yapmamasına değindi. Açığa alınan öğretmenlerin durumları hakkında sürekli yetkililer ile irtibat halinde olduklarını ifade eden Hilmi Yarayıcı, yaşanan son somut gelişme ile birlikte bu açıklamayı yapma gereği duyduğunu belirtti.

hilmi-yarayici

AKİF EKİCİ: 10 GÜN İÇERİSİNDE İADELER YAPILACAK

CHP Milletvekili Hilmi Yarayıcı’nın yaptığı bu açıklama yaklaşık bir hafta önce açıklama yapan CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici’nin açıklamasını akla getirdi. Ekici’de yaptığı açıklamada açığa alınan öğretmenlerin son durumları hakkında yeni gelişmeler olduğuna değinmiş ve açığa alınan öğretmenlerin 10 gün içerisinde görevlerine iade edileceğini ifade etmişti.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum

  1. ali hacıoğlu

    11 Kasım 2016 at 08:27

    ne bitmez on gün müş ama ağzını açan vekil on gün diyor o gidiyor başka biri çıkıp açıklama yapıyor o da on gün içinde diyor böylece iki ay geçti demek ki daha çok on gün göreceğiz

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status