Adalet Bakanı Bekir Bozdağ; açığa alınanlar, ihraç edilenler suçunu biliyor

Bekir Bozdağ, bütçe görüşmelerinde açıklamalarda bulundu. Milletvekillerinden gelen sorulara da yanıt veren Adalet Bakanı Bozdağ, açığa almalarda ve ihraçlarda titizlikle davranıldığını belirtirken, kimse ben neden atıldım demesin, herkes kendisi ile ilgili işlemi biliyor açıklamasını yaptı.

EDİTÖR:    22 Kasım 2016 Salı, 22:38
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ; açığa alınanlar, ihraç edilenler suçunu biliyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ; açığa alınanlar, ihraç edilenler suçunu biliyor

22.11.2016 tarihinde 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile FETÖ soruşturması kapsamında kamudan 15 bin personel ihraç edildi. 1 Eylül tarihli 672 sayılı KHK ve 29 Ekim tarihli 675 sayılı KHK ile kamuda ihraç edilen kamu personeli sayısı on binlerle ifade ediliyor. Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan KHK ile göreve iade edilenler ve 29 Ekim tarihinde göreve iade edilenler ise ihraç edilenlerin sayısına göre çok düşük bir rakamdır. Kamuda buna yönelik yapılan eleştiriler Adalet Bakanı Bozdağ’ın açıklamaları arasındaydı.

MİLLETİN YARGICI

Bozdağ yaptığı açıklamada FETÖ’nün HSYK içerisinde, yargı içerisinde yapılanmasına dikkat çekti. HSYK’da yaşanan son ihraç kararlarından sonra Avrupa başta olmak üzere yabancıların eleştirilerinin olduğuna değinen Bozdağ, önemli ve özel dosyaların yargı eliyle Pensilvanya’ya gönderildiğini oradan müdahale edildiğini ifadelerle kanıtladık açıklamasını yaptı. Tarafsız ve bağımsız özelliklerini kaybetmiş kişilerin meslekten ihraç edilmesinden sonra yargıya olan güvenin arttığını dile getiren Bekir Bozdağ, ihraç edilen yargı mensuplarının FETÖ’ye bağlılık yemininden itibaren milletin yargıcı vasfını kaybettiklerini belirtti.

BEN NEDEN ATILDIĞIMI BİLMİYORUM

Kamudan atılan binlerce personel için gelen sorulara ve eleştirilere cevap veren Bozdağ, basında yer alan mağdur haberlerinin de gerçeği yansıtmadığını belirtti. İhraçlar konusunda herkesin büyük bir özenle ve titizlikle çalıştığını açıklayan Bakan Bozdağ, kamudan ben neden atıldığımı bilmiyorum açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Bozdağ haklarında işlem yapılan kişilerin kendilerine hangi konuda işlem yapıldığını bildiklerini belirterek ihraçlar hususunda insanların haklarının zedelenmemesi için ellerinden gelenin yapıldığını açıkladı.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

44 Yorum

 1. magdur

  22 Kasım 2016 at 22:49

  Ben sucumu ogrenemedim sayin bakanim istifa edilmis sendika uyeligi size gore suc yasalarimiza gore degil once insanlari yargilayin sonra atin bizim suclu oldugumuza hangi mahkeme kac gunde karar verdi hala adli sicil kaydim temiz el vicdan

 2. Sami erol

  22 Kasım 2016 at 22:56

  Tecavüzcüleri aklamak varken kim uğraşacak ihrac edilenlerle….di mi bakan bey.

 3. Mehmet

  22 Kasım 2016 at 23:49

  Arkadaş insanların suçu varsa ve bilmiyorum diyorsa, suçu neden bildirmemekte diretiyorsun. Bildir. Bildirmiyorsan insanlar da adaletinden şüphe duyar. Yoksa, suç yok da varmış gibi mi yapılıyor diye düşünür. Insanlar binbir emekemekle yorgunlukla bir yerlere gelmiş. Allahtan korkun ya

 4. ulkucu magdur

  22 Kasım 2016 at 23:54

  bu gercrkten hukukcumu ya. bilenvarmi. yuzude kizarmiyor Allahtanda korkmuyorbunlari soylerken

 5. Hasan

  23 Kasım 2016 at 00:47

  Derdimizi dağlara taşlara anlatabiliyoruz ancak… Hayırlısı. Allah görüyor, Allah biliyor.

  • Nur

   23 Kasım 2016 at 00:51

   Yakın da dağları taşları da bunlarin derdini dinliyorsunuz diye fetö çü ilan edip tutuklamaya kalkarlarsa şaşırmayacağım artık güzel ülkemde!

 6. Nur

  23 Kasım 2016 at 00:49

  Sayın hukukçu bakan haklı insan hapse atıldığı zaman suçu gerekçeli kararla hakim tarafından belirtilmez İçeri gir sen neden girdiğini iyi bilirsin der bu işin raconu bu ..

  • Vatan aşığı

   28 Kasım 2016 at 00:02

   Her karanlığın birde aydınlığı vardır.Ancak YÜCE RABBİMİN yasası öyle katidirki,mazluma zülüm edip arkasındanda “herkes suçunu biliyor” diye milletin kafasına yalan yere kılçık sokmanın ağır bir ceremesi olacaktır.Bu ülkede ne makamlar-ne idareciler vardı hepsi gitti geride yaptıklarının izi kaldı.İyi-kötü,sizede kalmaz bu ülke bizede ama suçsuz olduğunu bildiğimiz çoook insan var…!

 7. Adil Levent Çayırlı

  23 Kasım 2016 at 01:15

  Benim suçumu bildigimi biliyorsa sayın bakanımız bizler yalan söyluyoruzdur. Üzgunum ama bana yalancı demekle hakaret de etmiş olmuyor mu? Suçtan kasıt hukuki suç mu? makul şuphe mi?

 8. Adalet

  23 Kasım 2016 at 08:29

  Yıllar önce fetö yu savunurken de bu şekilde yanlış ve anlamsız bir inadin içinde işiniz hala oylesiniz. Suç mahkeme de karar verilsin herkes oh iyi oldu desin. suçlu cezasını alsın masumiyet zarar gormesin. Ben suçumu bilmiyorum tahmin ediyorum bu ikisi farklı şeyler.

 9. Uğur

  23 Kasım 2016 at 09:24

  Ya Allah aşkına ben suçumu bilmiyorum.Sendika mı suç? Çıkar suç olan kısımlarını göster? Siz karar verdiniz diye mi suç.Konuşuyorsun boş konuşuyorsun.Bu feto yıllardır halka zulüm ediyordu sıkıntı yoktu hükümete yapınca mı aklınız başınıza geldi? Sonrada yasalarla korunan hakları ihlal et.İnsanları mağdur et, yazık çok yazık.Hukukçu olmuşsun ama bence felsefe okumuş ordan geçiş yapmışsın anca yok o olmuştur yok bu olmuştur somut delil yok.

 10. Saidoko

  23 Kasım 2016 at 09:40

  Bu ne ya. Her gün ayrı bir haber. Haber takip etmeyi bırakmıştım. İadeler ile ilgili haberi eşim gösterince acaba dedim düzelecek mi. Suç olarak ne yapmışız. Savunma dahi alınmadan atın suçlarını biliyorlar deyin. Atmışsınız birşey demeyin artık yeter. Mağdur kesim için ağaç kökü yesinleri bile duyduk. Sanki farklı ülkenin vatandaşıyım Allah’ım aklımı koru. Anne tarafın gürcü baba tarafım çerkes. Ancak hep biz Türküz diyerek yetiştirildim. Görüyorum bazı tanıdıklar gibi farklı bayraklarla hayatımda dolaşmadım. Bu durum bana ve beni yetiştiren aileme hakarettir. Bunların hesabını kim verecek. Beklenen KHK yüzünden iki gündür yataklara düştüm. Sağlığımız da bozuluyor. Yeter artık ne istiyorsunuz şu masum insanlardan.

 11. erdem

  23 Kasım 2016 at 09:54

  Allahın adaletine güveniyorum, Allahın adaleti tecelli edecek herkes hesap verecek…

 12. nejla

  23 Kasım 2016 at 10:09

  Allahım bu kadar mazlumun ahini yerde bırakma.. ALlahim sen adeletini göster.. evet sucumizu biliyoruz. Bunlar, bunlar suç dediniz… biz de o mu bu mu diye kaç aydır kafayı yiyoruz. Vatanı seven , ahlaklı bireyler yetiştirmek mi suçumuz yooo bu hiç onemli deil… bence şuan halen görevde olan öğretmenler bulundukları sendikadan hemen ayrıldılar. Tüm bankalarla ilişkilerini kessinler. Kredi kartından ve krediye ev araba almaktan vaz geçsinler.. yarın sen bu sendikadaydm su bankada hesabın varmış atıyoruz sizi gidi terorister derlerse sasmasinlar.. herkesi sendika ve bankalardan ayrılmaya davet ediyorum. Biz yandık onlar yanmasin….

 13. Sebahat

  23 Kasım 2016 at 10:16

  Allah sizi bildiği gibi yapsın.sendika banka sucmu

 14. Magdur

  23 Kasım 2016 at 10:24

  Bir khk daha cikarin veya basina verin herkesin adini ve neyle suclandigini herkes gorsun adli sicil kaydimiz hala temiz bu konu ile ilgili herhangi bir mahkeme karari yok el insaf,dilinizden dusurmediginiz Hz.Omerin adaletini istiyoruz

 15. Umut

  23 Kasım 2016 at 10:49

  Bu söz masumlar için “ihraç edilme nedenini biliyor” şeklinde düzeltilebilir. Dikkat edilirse son KYK da MEB’den ihraç edilenler oldu fakat dönen olmadı. Ben bunu dönecek kişi sayısının fazla olmasına bağlıyorum. Kısa vadede ihraç listesi olmayacağına göre bu gece 24 Kasım münasebetiyle bir KHK bekliyorum. Sadece geri dönenler olacağından, Öğretmenler Günü jesti yapılabilir. Haftaya (28-29 Kasım) çıkacağı söyleniyor ama ben bu gece bekliyorum. Önce Vatan sonra bizler için hayırlısı olsun..

  • Hakan hoca

   23 Kasım 2016 at 11:05

   Peki 28 29 kasim tarihini nerden biliyorsunuz

 16. Hakikat Ağırdır

  23 Kasım 2016 at 11:13

  bakan çıkıp da cesaretle biz sendikadan dolayı attık diyemedği için onlar suçunu biliyor deyip geçiştiriyor. asıl siz suçunuzu çok iyi biliyosunuz. inşaallah bu suçusz insanların tazminatlarını cebinizden ödersiniz de bütün uğruna yalan söyledğinizi malınız mülkünüzü suçsuz vatan öğretmenlerine tazminat olarak vermek zorunda kalırsınız.

 17. hatice

  23 Kasım 2016 at 11:31

  Allah sizleri sizin adalet anlayisinizla yargılanırken gormeyi nasip eder inşallah.

  • mağdur

   23 Kasım 2016 at 12:41

   işte bu kardeşim….denibilecek en iyi sözü söylemişsiniz bravo….

 18. Sercan Uzel

  23 Kasım 2016 at 11:39

  Kendime soruyorum da ne yapsam da artık şu ihraç gündemini kafamdan atabilsem. Aylardır bu haberleri okumaktan başka yaptığım hiçbirşey yok. Bu sitelerle umutlanıyorum, yetkilileri dinleyince o umut yok oluyor. İş başvurularından arayan da yok. Arkadaşlardan arayan da yok. Gorunce de zoraki selamını alip sonra başlarini ceviriyorlar zaten. Sivil ölüm dedikleri gerceklesmis de haberim yok.

 19. Ersoy

  23 Kasım 2016 at 11:58

  Resmi yazı ile sendikanın kurulduğunu ve isteyenlerin üye olabileceğini bildiren milli eğitim yetkilileri sube mudurunden milli egitim bakanina kadar herkes sizlere hakkımı helal ediyorum bankayı zamaninda kapatmayan sayın yetkililer sizlere de hakkımı helal ediyorum vicdan azabı duymayin ama çocuklarım henüz küçükler büyüyüp gerçekleri öğrenince onlar helal ederler mi bilmem bildiğim bir şey var kul hakkı ile cennete giremeyecegimiz

  • Saidoko

   23 Kasım 2016 at 22:10

   İnsan bu kadar da iyi yürekli olmamalı. Hakkımı zerresine kadar helal etmiyorum. Her kim seyirci kalmışsa, bana vatan haini demişse asla. Nasıl hak helal ediyorsunuz ya. Bunu da anlamış değilim. Haksızlığa uğramış hem de ne haksızlık hala helal ediyorum diyor ve yetkililer sizin de vicdanınız sızlamıyorsa ben ne diyeyim.

  • ulkucu magdur

   23 Kasım 2016 at 22:30

   ne helalvetmesi kardesim.helal ederek cocuklarina esine haksizlik ediyorsun.ben kin ve nefretle doluyum.icimi gosterebilsem sana urkersin

 20. ramazan

  23 Kasım 2016 at 12:00

  yazık çok yazık….kanunda olmayan suçlar isnat ediliyor. Bu zulüm ne bakanın ne de bakmayanın yanına kar kalır….şuan sadece solcu diye yaftaladığımız insanlar yürüyüş eylem vs ile haklarını savunuyor….haklarını arıyor…gerçi duyan yok da…muhafazakar kısım yıllardır korkutuldu pıstırıldı sen suçlusun denilince hakkını arayacak gücü ve cesareti yok…zaten ekabir sakın ha eylem meylem vs ile hakkınızı aramaya kalkmayın suçsuzken suçlu olursunuz diye aba altından sopa da gösterdi….biraz da kaderciyiz allaha havale ediyoruz..evet ilahi adalet geç de olsa tecelli edecek biraz sabır ama yaşama sevincimiz aşile düzenmiz kalmadı sivil ölüme terkedildik….yıllar sonra sen suşsuzdun deseneler ne olacak ki..adalet kavramı yok edildi …… Tecavüzcüleri aklamak varken kim uğraşacak ihrac edilenlerle….di mi bakan bey.

 21. Ufo goren masum koylu..

  23 Kasım 2016 at 12:26

  Suclu yoktur demiyorum diyemem de. Ancak suclu ve sucsuzu ayirmanin yolu gerekceli karar ve savunma hakkini vermekten gecer. Sizin taraftan ne goruldugu degil esit alandan ne goruldugu onemlidir. Adalet partisi olarak kuruldugunuzda bu bizi umitlendirmisti. Biz islam duyarliligi bekliyorduk. Bu tur yaklasimlar adaletin terazisini bozar. İnanmiyorsaniz dinimize bakin yada bu tavrin din yonunu aciklayin.gecmis duzeltilemez o yuzden herbirimiz ne kazanip ne kaybettigime bakmaliyiz ve bu isi Allah rizasi icin yapanlardan olalim. Adaletle hukmedelim bazilarini ki masumlari kasdediyorum gonlune actiginiz yarayi derinlestirmeyin. Bediuzamanin bir kissasi vardi yanilmiyorsam bir gemide 10 kisi var sadece birisi iyi bu gemi batirilirmi diye, cevabi siz arastirin o zatin kendisinden duyun…

 22. Sevdalıöğretmen

  23 Kasım 2016 at 13:43

  Suçum yok ki biliyim onu anlatmaya çalışıyoruz zaten SUÇ YOK.YANİ BANKADA HESABIM VE PARAM VAR PARAMDA İÇERDE KALDI HARCAMALARIMI DA YAPAMIYORUM… Suçum nedir!????

 23. sevim

  23 Kasım 2016 at 14:47

  YAZI İLE BİLSELER. HANİ HAYAL ETMESELER. _? DAHA SAVCI İDDANAME HAZIRLAYAMIYOR_? KOMİK

 24. selim

  23 Kasım 2016 at 15:09

  Evet sendika uyesi olmak succ…devletin izin verdigi yasal bi sendikaya uye olmak..cocuklarimin gozunden akan her damla yasin hakkini rabbim odetecek…bi de gözümüzün icine baka baka yalan ssoylemeseler bari…bari rahat birakin artik..

 25. Masum

  23 Kasım 2016 at 15:13

  Sayın editör hiç haber yok mu

  • Editör

   23 Kasım 2016 at 15:35

   Uğraşıyoruz, sağlıklı bilgi almaya çalışıyoruz. Son kararnamede öğretmen olmamasını kimse beklemiyordu. Bilgilendirme yaparız.

 26. Masum

  24 Kasım 2016 at 13:41

  Sayın editör tşk ederiz. Erhan usta haberini bir tek siz verdiniz.

  • Editör

   24 Kasım 2016 at 15:23

   Teşekkür etmenize gerek yok hocam. İnançlı olan Allah’tan korkar, inançlı olmayan da vicdanının sesini dinler. İster inançlı ister vicdanlı nereden bakarsak bakalım bu haberin yapılması lazımdı.

 27. Rukiye

  24 Kasım 2016 at 18:08

  İnanç minanç hikaye sayın editör. İnsanda vicdan olacak. Ahlak olacak. Milletin balına bu belayı saran hükümet de fettullahçılar da müslüman. Hem de hızlı müslümanlar. Militan müslümanlar. Pastayı bölüşemediler ülke ne hale geldi. Ahlak ve vicdan olmayınca din tek başına yetmiyor, yetmez.

  • Emine

   24 Kasım 2016 at 19:55

   Katılıyorum kardeşim, olan bize oldu . Kör bulduğunu öper misali kimi ellerine geçirdiyseler işinden ettiler .

  • Zeynep

   19 Aralık 2016 at 00:22

   Sizin soylediklerinizi aciga alindigimda sube mudurune soyledim oda yooo hoca hanim oyle demeyin dinle vicdan bir ahlak bir butundur dedi lakin o butunluk hukumet yetkililerinde sirayet etmemis…1 eylulde balyozu yiyince aci bir sekilde anladim….

 28. Emine

  24 Kasım 2016 at 19:53

  Bilmiyorum valla … 5 yıldır yaptığım eylem annelik

 29. istifa edilmiş sendika maduru

  24 Kasım 2016 at 21:17

  Ben suçumu biliyorum. Evet darbeden altı ay önce sendikadan istifa etmiştim. Demek ki BÜYÜK bir suç işlemişim hemde 34 senelik emeğim yok sayılacak kadar bir SUÇ.!!!

 30. madur

  24 Kasım 2016 at 21:26

  Bir hukuçuya bu sorulmaz ama; “kanunda ihraç edilenler neden ihraç edildiklerini biliyor diye bir suç var mı”?

 31. Feyza

  24 Kasım 2016 at 21:45

  biz medyummuyuz suç yokki neyi söyleyeceksiniz saçma sapan laflarla örtmeye cevaplsamsmaya çalışıyor adalet tekrar doğacak nasılsa

 32. Ergün Çevik

  25 Kasım 2016 at 22:37

  Allah’ınız dan bulun,ki günü gelince bulacaksınız,Aslan gibi kardeşimi 20 yıllık mesleğinden ettiniz,sizlerin çoluğundan çocuğundan çıksın inşallah,düzenbazlıkla atıyorsunuz herkesi..Benim Aslan kardeşim;abicim aklanacağım davalar açıp,ama o ünüformayı bir daha asla giymeyeceğim dedi..gözlerinden öptüm..umarım gün yüzü görmezsiniz,bu partiye oy veren ellerim kırılır inşallah…

 33. Beyza

  26 Kasım 2016 at 16:53

  geçmişte o okullarda çocuğum okuduğu ve yine geçmişte ev faizsiz diye ev kredisi çektiğim için mi ihracım, el insaf,

 34. Magdur ogretmen

  27 Kasım 2016 at 23:43

  Ne suçu allah aşkınıza ne diyorsunuz siz.kağıt üzerinde atılmış bir imza neyin suçu fetöcümü ilan ettiniz beni .araştırın bakalım beni soruşturun tlf sosyal ağlarıma hesaplarıma bakın ondan sonra varsa beni cezalandırın.her türlü hakkımı arıyacağım.benim ihracımı duyanlar artık adaletinize inanmıyor …

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status