Adalet Bakanlığı görevde yükselme yönetmeliğine yazılı ve sözlü düzenlemesi

Adalet Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 1 Şubat 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı

EDİTÖR:    01 Şubat 2017 Çarşamba, 20:01
Adalet Bakanlığı görevde yükselme yönetmeliğine yazılı ve sözlü düzenlemesi

Adalet Bakanlığı görevde yükselme yönetmeliğine yazılı ve sözlü düzenlemesi

Adalet Bakanlığı görevde yükselme yönetmeliğinde yapılan değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı. Yapılan değişiklikle birlikte görevde yükselmek isteyen personel hem yazılı hem de sözlü sınava tabii tutulacak. Adalet Bakanlığı görevde yükselme sınavında baraj puanı ise 60 olarak düzenlendi. Yazılı sınavda 60 puanı almak gerekecek. Görevde yükselme suretiyle ataması yapılacaklar için yazılı ve sözlü mülakat sınavında başarılı olmak gerekiyor.

70 PUAN 60’A ÇEKİLDİ

Adalet Bakanlığı görevde yükselme yönetmeliği hükümlerine göre yazılı sınavda başarı olmak için gerekli olan 70 puan değiştirildi ve baraj puanı 60’a çekildi. Yazılı sınavda 60 puan ve üzeri puan alan adaylar görevde yükselme sözlü sınavına girmeye hak kazanacaklar. En yüksek yazılı puan alan adaydan başlamak üzere belirlenecek kontenjanın 4 katı aday sözlü sınava girmeye hak kazanacak.

DEĞERLENDİRME SİSTEMİ

Adalet Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik kapsamında sınava giren ve değerlendirmesi yapılan adayın yazılı ve sözlü puanları birlikte değerlendirilecek. Başarı puanı hesaplanırken görevde yükselme yazılı puanı ile mülakat sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması baz alınacak.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status