Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve MEB 60 bin personel alımı yapacak

Kamuya 60 bin yeni personel alınacak. Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı toplamda 60 bin personel istihdam edecek. Kurumların personel alımları için gerekli talebi Maliye Bakanlığına ilettiği belirtildi.

EDİTÖR:    17 Şubat 2017 Cuma, 10:05
Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve MEB 60 bin personel alımı yapacak

Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve MEB 60 bin personel alımı yapacak

İstihdam seferberliği olarak bilinen ve geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dile getirilen kamuya ve özel sektöre personel alımında somut adımlar atılmaya başlandı. İlk etapta 3 kuruma toplamda 60 bin personel alınacak. Milli Eğitim Bakanlığı 60 binlik kamu personel istihdamında yarıya yakınını kendi bünyesinde sağlayacak. Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığına ise ilk etapta 30 bin kişilik bir istihdam sağlanacak.

MEB 30 BİN, ADALET 10 BİN, SAĞLIK 29 BİN

Kamuya alınacak MEB personel sayısı 30 bin. 1500 engelli öğretmen ataması ve 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması Şubat/mart ayında gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanlığının toplam kadro talebi ve alacağı personel sayısı 29 bin ancak ilk etapta Sağlık Bakanlığına bu kadar kadro verilmeyeceği, 60 bin kişilik kontenjanın MEB’den sonra kalan 30 binlik kısmında 10 bin Adalet Bakanlığı personeli alınacağı gerisinin ise Sağlık Bakanlığına ayrılacağı düşünülüyor.

13 BİN DOKTOR ALINACAK

Sağlık Bakanlığı mart ayında personel alımına çıkacak. Mart ayında 4 bin sağlık personeli alınacak. Ayrıca Sağlık Bakanlığı yıl sonuna kadar 13 bin doktor alacak. Adalet Bakanlığı ise alacağı 10 bin adalet personelinin yıl sonuna kadar alımını gerçekleştirecek. Adalet Bakanlığı hakim ve savcı alımının dışında zabit katibi alımı da yapacak. Bakanlık ilk başta 3500 hakim ve savcı alacak. Adalet Bakanlığına ayrıca 5 bine yakın zabıt kâtibi ve infaz koruma memuru alınacak.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

3 Yorum

 1. Mehmet

  17 Şubat 2017 at 16:38

  İhraclarin yerineyse geri dönmek zor bizi gözden çıkardılar mi yoksa

 2. Magdur

  17 Şubat 2017 at 19:04

  Sayın editor ihracatın yerine mi dır bu sizce bize dönüş yok mu

  • Editör

   18 Şubat 2017 at 12:22

   Kamuda ihtiyaç bitmez. Mecbur alım yapılacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status