Binali Yıldırım; OHAL süresi üç ay daha uzatılacak

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti Grup Toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayarak açıklamalarda bulundu. OHAL süresinin uzatılıp uzatılmayacağı konusunda kendisine yöneltilen soruyu cevaplayan Yıldırım, OHAL süresinin uzatılacağını ifade etti.

EDİTÖR:    03 Ocak 2017 Salı, 14:20
Binali Yıldırım;

Binali Yıldırım; OHAL süresi üç ay daha uzatılacak

Başbakan Binali Yıldırım OHAL süresi uzatılacak mı? Sorusuna cevap verdi. Başbakan gazetecilere yaptığı açıklamada OHAL süresinin 3 ay daha uzatılacağını açıkladı. OHAL süresinin üç ay daha uzatılacağı kararının Bakanlar Kurulu gündemine geldiğini ve kararlaştırıldığını açıklayan Başbakan, referandum tarihi konusunda ise bir netlik olmadığını belirtti.

REFERANDUM TARİHİ VERMEDİK

Başbakan gazetecinin kendisine yönelttiği; referandum OHAL süresinde mi yapılacak sorusuna da cevap verdi. Referandum için bir tarih netleşmediğini ifade eden Yıldırım, Meclisi görmeden referandum tarihinin verilemeyeceğini vurguladı.

TEZKERE MECLİS’E GELECEK

Bu arada OHAL süresinin üç ay daha uzatılacağı ile ilgili tezkerenin TBMM Genel Kurulunda bugün görüşüleceği belirtildi. Tezkerinin kabul olması ile birlikte OHAL süresi üç ay daha uzatılacak. OHAL süresi bitiş tarihi olan 19 Ocak 2017 itibari ile üç ay daha uzatılacak süre Nisan 2017 de bitmiş olacak.

OHAL SÜRELERİ

21 Temmuzda ilan edilen üç aylık OHAL süresi, 10 Ekim tarihinde 3 ay daha uzatılmıştı. 19 Ocak 2017 tarihinde sona erecek olan OHAL süresi üç ay daha uzatılacak.

ABD BU KEPAZELİĞE SON VERSİN

AK Parti Grup toplantısında partililere hitap eden Başbakan Yıldırım ABD’nin PDY’ye silah vermekten başka yaptığı bir şeyin olmadığını belirtti. ABD’nin de DAEŞ konusunda gerekeni yapması gerektiğini vurgulayan Yıldırım, DAEŞ ile mücadeleyi sürdüren tek ülkenin Türkiye olduğunu ifade etti.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

9 Yorum

 1. M.Varol

  3 Ocak 2017 at 18:05

  Hükümet sözcüsü N.Kurtulmuş, bakanlar kurulunda gündeme gelmedi demişti. Allahım ülkemize huzur versin. İhraç edilen, işsiz kalan on binlerce insan var. Görmezden gelinemeyecek kadar büyük bir sorun bu. OHAL sosyal yaşamda hissedilmiyor gerçekten ama biz 5 aydır işsiziz ve göreve iade için tek umudumuz OHAL ın sona ermesi.
  Allahım yardım etsin herkese.

 2. ccc

  3 Ocak 2017 at 18:07

  cok sasirdim 🙂

 3. Emine

  3 Ocak 2017 at 18:29

  Allah aşkına yete artık. Eşim hiçbir neden yokkken açıkta bekliyor. Bize kimse neden söylemiyor? Neden alindi? Ohal var deyip kimse bilgi de vermiyor. Biz ne yapacağız? Birileri duysun artık sesimizi

 4. Çağlar güler

  3 Ocak 2017 at 19:19

  20 gün gözaltında kaldım. Adlı kontrol le serbest kaldım. Ardından ihraç edildim. Neler cektugımı ben bilirim. 30 yıllık emeğim boşa gitti. zor şartlarda okuyup atandım. Stresten saclarım döküldü. Bırının bırıne beslediği kin nefret duygularını ben çekmek zorunda mıyım…Hakkımı helal etmiyorum..ben ülkeme ihanet etmedim terörıst değilim

 5. Mağdurun eşi

  4 Ocak 2017 at 00:05

  Ohal uzatıldı hayırlı olsun.yanlız trt ikinci kez uzatıldı diyor. Bu üçüncü uzatma değilmiydi?

  • Editör

   4 Ocak 2017 at 00:18

   OHAL temmuzda ilan edildi, Ekim ayında bitmesi gerekiyordu. Birinci uzatmada Ocak ayına uzatıldı, ikinci uzatmada da Nisan ayına uzatıldı. İkinci uzatma.

 6. isa

  4 Ocak 2017 at 10:52

  ülkemiz terör tehdidi altında iken ohalin uzatılmasını eleştirmek bile vatanseverlikle bağdaşmaz. şu yaşadıklarımız olağan şeyler değil elbette dolayısıyla tedbirler de olağan olmayacak. onbinlerce kişinin işsizliğinden dem vurulmuş da acaba gerçekten masum olan ve ihraç edilen onbin kişi nerede? 15 temmuz öncesi ve sonrası ile birlikte fetö ihanetinin insanımıza yaşattığı bedeller hepsinden ağırdır. yıllardır bu halka yaşattıkları zulümler 15 temmuz ile zirve yapmıştır. ama zirveden düşmeleri yakındır.

  • ulkucu magdur

   4 Ocak 2017 at 20:21

   sen kimsenin vatanseverligini yargilayamazsin.ohali sonuna kadar elestiriyorum. memuru ogretmeni isinden sorgusuz sualsiz atarak teror onlenmez.teroristle khk cikararak mucadele edilmez.6 aydir ohal var 300 insanimiz olduruldu 45 bin kisi hapite 100 bin kisi isinden atildi. ne ise yariyor bu ohal.ogretmeni isinden atiyor sadece ama teroristi engellemiyor.biyerde yanlis var goremiyormusun.vatansever insanlari vatanlarina kusturmeyelim.vatanseverlik birlik dirlik ve iri olmaktir. biz oylemiyiz tabiki hayir

  • mert

   5 Ocak 2017 at 13:04

   tek dileğim benim ailem çocuklarımın başına gelen durumun, senin de yaşaman dileklerimle.o zaman anlarsın. bekara karı boşamak kolay.

 7. milletçe alkışlıyoruz

  5 Ocak 2017 at 14:22

  Türk milletinin yarısı adına soruyorum , abd , israil , rusya hakkında ki açıklamalarınız sizi kahraman yaptı ve alkışladık sonra van minut , mavi marmara , rus uçağı ve daha bir çok olayda özür dilediniz yine alkışladık , ergenekon ve balyozda savcısı oldunuz alkışladık , olimpiyatlarda balkonda pensilvanyaya selam saldınız alkışladık , etmediğiniz hakaret kalmadı yine alkışladık , ergenekon a kumpas dediniz tahliye ettiniz yine alkışladık , kuranı elinize aldınız meydanlarda alkışladık makara geçtiniz alkışladık , çözüm deyip tüm tavizleri verdiniz alkışladık , müzakere bitti dediniz alkışladık , davutoğlu dediniz önce alkışladık sonra yuhaladık , ihraç ettiniz haklısınız diye alkışladık , iade ederseniz yine alkışlıyoruz yani bugün siz ne derseniz deyin alkışlıyoruz , yarın aksini derseniz yine alkışlıyoruz bizim gibisi dünyada var mı ?

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status