ByLock hariç tek kriterden dolayı meslekten ihraç edilenler göreve dönüyor

ByLock uygulaması haricinde tek kriterden dolayı meslekten ihraç edilen veya açığa alınan MEB personeli, kamu personeli ve öğretmenler göreve iade edilecekler. Meslekten ihraç konusunda en somut kanıt ise ByLock uygulaması olarak dikkat çekiyor.

EDİTÖR:    11 Kasım 2016 Cuma, 23:38
ByLock hariç tek kriterden dolayı meslekten ihraç edilenler göreve dönüyor

ByLock hariç tek kriterden dolayı meslekten ihraç edilenler göreve dönüyor

Bir önceki haberimizde ogretmenlericin.com olarak ByLock uygulaması kullanan MEB ve kamu personellerinin meslekten ihraç edileceğini belirtmiştik. Yetkililer tarafından FETÖ bağlantısında derinleşen soruşturmada ByLock uygulamasının en somut kanıt olduğu bilgisini aldık. ByLock uygulaması kullandığı gerekçesi ile meslekten atılan kişiler asla göreve dönemeyecekler, ayrıca şu anda açığa alınmış ve haklarında işlem yapılmamış olanlar arasında ByLock uygulaması kullandıkları tespit edilenler önümüzdeki günlerde çıkacak Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile meslekten ihraç edilecekler. Sendika üyeliği, Bank Asya’ya para yatırma gibi kriterlerden dolayı meslekten atılanlar arasında tek kriteri sağlayanlar ise göreve iade edilecekler.

TEK KRİTERE TAKILANLAR İADE EDİLİYOR

Açığa alınan öğretmenler arasında sadece kısa süreli Aktif Eğitim-Sen sendika üyeliğinden dolayı açığa alınanlar göreve iade edilmeye başlandı. Dün Yozgat’ta 17 MEB personeli görevlerine iade edildi. Dün Denizli’de Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) göreve iade edilen akademisyenler arasında sadece Bank Asya’ya para yatırdığı için açığa alınanlarda bulunmaktaydı. Yetkililer meslekten ihraç kriterleri arasında gösterdikleri sendika üyeliği, Bank Asya’ya destek amaçlı para yatırma, örgüte maddi destek sağlama unsurlarında inceleme ve soruşturmada önemli bir karar aldı. ogretmenlericin.com sitesi olarak bu bilgiyi takipçilerimizle paylaşıyoruz. Tek kriterden dolayı meslekten ihraç edilenler yayımlanacak göreve iade KHK‘si ile mesleklerine geri dönecekler, açığa alınanlar arasında tek kritere takılanlar ise görevlerine dönmeye başladı.

EN ÇOK İHRAÇ SENDİKA ÜYELİĞİNDE

Kısa süreli Aktif Eğitim-Sen üyesi olan ve FETÖ ile herhangi bir bağı olmadığı halde meslekten ihraç edilenler görevlerine iade edilecek. Ancak 15 Temmuz darbe girişimine kadar ilgili sendikada üye olmaya devam edenlerin göreve iadesi gerçekleşmeyecek. Sendikanın kuruluşu, lağvedilmesi, tekrar kurulması süreçlerinde sendikaya üyelikleri devam eden ve son ana kadar Aktif Eğitim-Sen’de kalan öğretmen ve yöneticilerin ihraçlarında değişiklik olmayacak. Sendikaya 3 ay 5 ay gibi kısa süreli üyeliği bulunan ve meslekten ihraç kriterlerinden diğerlerinden herhangi birini de sağlamayan kamu personelleri göreve iade edilecek.

BANK ASYA MAĞDURLARI

Bank Asya’dan kredi çeken, fatura yatıran, kira yatıran bunların dışında Bank Asya ile bağı bulunmayan ve diğer ihraç kriterleri ile bağı olmayan MEB ve kamu personelleri de görevlerine iade edilecek. Ancak Bank Asya’ya yüklü miktarda para yatıran, Bankanın devredilmemesi için evini, arabasını satıp bankaya para yatıranlar ise meslekten ihraç edilecek, ihraç edilenler ise göreve iade edilmeyecek.

GÖREVE İADELER

Kamuda meslekten ihraç edilen kişi sayısı 70 bini geçti, açığa alınanlar ile birlikte bu sayı 100 binin üzerine çıktı. Meslekten ihraç edilenler arasında tek kriterden dolayı atılanların göreve iadeleri inceleme ve soruşturma işlemlerinin tamamlanması ile peyder pey gerçekleşecek. Göreve iadeler önümüzdeki günlerde yayımlanacak KHK’ler ile yapılacak. İlk çıkacak Kanun Hükmünde Kararname ile çok sayıda öğretmen ve kamu çalışanının göreve iadesi gerçekleşecek. Birden fazla kritere takılanlar ise göreve iade edilmeyecek. ByLock uygulaması kullananlar göreve iade edilmeyecek.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

362 Yorum

 1. Magdur

  12 Kasım 2016 at 10:16

  Bu haberin kaynagi nedir karincalarin ekmek kirintisi aradigi gibi haber kirintisi ariyoruz paranoyak olduk yinede Allah razi olsun Hazreti Omerin adaletini dilinden dusurmeyenlerden ayni adaleti bekliyoruz

 2. 66

  12 Kasım 2016 at 10:34

  Haberin kaynağı nedir kim yapmış bu haberi millet tek güzel haber okumak için dört gözle bekliyorlar sırf çok tiklanmakk için ne olduğu nerden geldiği hiçbir aslı olmayan haberler yapıp insanların duygularıyla oynamayin.sizden başka bu haberi yapan da yok zaten.

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 12:55

   Bu bilgi sadece bizde var başkasının yapmasına imkan yok.

   • Mehmet Bilal

    12 Kasım 2016 at 14:44

    Kimsin ki
    Hükümet açıklama yapmadan sen biliyorsun
    Algı mı yaratmak istiyosun?
    Bircok insan var Bankasyada sadece kredi kartı kullanmış ve sendika üyeliği var..Ama fetöcü değil..BİİZNİLLAH sendika ve bankasya kriterden kalkacak çoğu dönecek göreve

    • Editör

     12 Kasım 2016 at 14:54

     Sizin söylediğiniz ile bizim verdiğimiz bilgi aynı zaten. Sendika üyeliği ve Bank Asya mağdurlarının döneceğini söylüyoruz. Kullandığınız uslup hoş değil. Mağdur olan ve suçsuz olanların dönmesi için evet elimizden gelen ne varsa yapıyoruz. Bilgi araştırıp sizlerle paylaşıyoruz. Suçsuzların dönmesi için algı da yaratıyoruz. Senin için sorun mu var?

     • Mehmet Bilal

      12 Kasım 2016 at 15:17

      SENDİKADA ay baz alınamaz alınmamalı,kriterden çıktığı an herkes zaten suçsuz olur. BANKAYI kullanmış birçok vekil var VE SENDİKA hükümetin bilgisi dahilinde açılmış.. Kısacası sendika suç değil.Bankasya da eğer örgüte para transferi için kullanılmadıysa suc olmamalı.
      Ve algı sa işiniz buna göre yapın algınızı..ay , zaman belirterek değil

     • Editör

      12 Kasım 2016 at 15:22

      Sendikada süre baz alınır. Eğer 15 Temmuz gününe kadar hala sendika üyesi ise bu kişilerin dönüşü yok. Öncesinde istifa edildiyse göreve dönecekler. Bizim haberimizde de zaten bunu belirtiyoruz ayrıca Bank Asya da da örgüte para yatırmadıysanız sorun yok. Bizim haberimizde yer alan bilgiler ile sizin açıklamanız zaten aynı. Neden ve neye karşı çıkıyorsunuz?

     • Tuğba

      14 Kasım 2016 at 15:28

      18 temmuz sonrasi sendikadan istafa edenler dönemiyceklermi :(yazıdan bunu anlıyorum, İnşallah adalet yerini bulur

     • ali can

      15 Kasım 2016 at 11:35

      Sayin editor orgute para gondermeden kasit ne acaba. 5000 liralik vadeli besabi ve kredi karti odemelerini insallah orgute para yatirma saymazlar.siz ne dersiniz.

     • Editör

      15 Kasım 2016 at 11:38

      Saymazlar. Biraz daha açıklayıcı olursanız sağlıklı yorum yapabiliriz. Hangi dönemlerde hesap açtınız ne kadar para yatırdınız vs

   • 66

    12 Kasım 2016 at 22:30

    İnşaallah dediginiz gibidir bir yıl önce istifa edilen sendika yuzunden ihrac olduk ha banka falan hiç hesap yok bankanın içine adım bile atmamış biri olarak. Umarım aslı çıkar çok ümit bağladık bu habere. Geri donus tarihi var mı acaba tahmini de olsa.

    • Editör

     12 Kasım 2016 at 22:40

     Bizim aldığımız bilgi bu yönde ve bizde bunu destekliyoruz. Masum arkadaşlar göreve dönsünler. Kasım ayında bir KHK bekleniyor ama bundan emin değiliz, yanıltmak istemeyiz.

   • MEVLÜT ÇADIRCI

    13 Kasım 2016 at 18:57

    Sn editör anladığım kadarıyla. , hükümete yakınınız. , Sanırım etkilisinizde.
    Bylock çok kuvvetli bir delil kabul ediyorum.Ben bylock un adını yeni duydum.
    Fetöcüler bylock verecek kadar bile kendilerinden görmesiyle. , bylock olanlar hariç,diğerleri masum.Banka da sendika da…ulusal ve uluslararası kanunlara göre suç değil.Bu işin 3 ay 5 ayı olmamali.Gerisi niyet okumadır.
    Devletimize ve hukuka güveniyoruz.
    Binbir emek,yoklukla okuyup hakederek kazandığışım mesleğimı Allah rızası İçin istiyorum.Allahın adaletine güveniyorum.Çoluk çocuğumun hiç suçu yok.Açlığa mahkum edilmeyi hak etmiyorlar
    Yani özetle suçlu suçsuz kılı kırk yaparcasına ayırt edilmeli,Kul hakkına getirilmemeli değilmi?

    • Editör

     13 Kasım 2016 at 20:54

     Suçsuz olanlar her şartta ne olursa olsun göreve dönmeli. Amacımız bu. Bu yönde her türlü desteği veriyoruz ancak suçu olanların da gerekli cezayı çekmesini istiyoruz. Bank Asya durumuna değindik şuradan okuyunuz: https://goo.gl/qVlzuJ

    • Neden

     14 Kasım 2016 at 20:47

     Aynı duyguları paylaşıyoruz

   • mesut

    15 Kasım 2016 at 14:37

    Aralık 2013 üye oldum 30 mayısta 2016 15 temmuzdan önce istifa ettim başka bir kriterim yok donermiyim

    • Editör

     15 Kasım 2016 at 16:52

     Farklı bir kriter yoksa dönme durumunuz söz konusu. Yaptığınız itiraz önemli.

 3. Gürkan

  12 Kasım 2016 at 11:20

  Evet en azından böyle olmalı. Ben sadece 2015’te istifa ettiğim sendikadan dolayı ihraç oldum. Başka hiçbir şey kesinlikle yok. Bu kadar zulüm olmamalı. Yazık!

 4. Enes

  12 Kasım 2016 at 11:37

  Kaynaklarınızı açıklayın çok boş umutlar duyduk bu süreçte, bilginin kaynağı açık değil.

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 12:54

   Bilginin kaynağını açık açık paylaşamayız.

   • Enes

    12 Kasım 2016 at 13:30

    Sn.Editör kimlik paylaşın demiyoruz; kaynak bu bilgiyi nereden edinmiş, doğrulatmış onu bilmek istiyoruz, olay bu..

    • Editör

     12 Kasım 2016 at 14:06

     Kaynak Başbakanlık hocam, eğer şu andaki alınan kararlar değişmezse iadeler belirttiğimiz unsurlar çerçevesinde gerçekleşecek.

     • Enes

      12 Kasım 2016 at 15:21

      eyvallah; umarım değişmez öyleyse, teşekkürker

 5. Dürüst habercilik

  12 Kasım 2016 at 11:52

  Bu habere ne kadar inanabiliriz.Yeter umutlarımızla oynanmasın artık.Hayal kırıklığına uğramak istemiyoruz.İnşallah doğrudur ama artık hükümet yetkililerinin ağzından duymadan,açıklanmadan inanmak istemiyorum.

 6. serkan

  12 Kasım 2016 at 13:35

  haber net değil. bylok kullanmayan ve 15 temmuzdan önce sendikadan istifa eden ve sadece tek kriterden ihraç edilen göreve dönecek şeklinde anladım doğru mu sayın editör.lütfen cevap.

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 14:05

   ByLock kullanmayanlar ve 15 temmuzdan önce sendikadan istifa edenler dönecekler. Ancak hem sendika üyesi olmuş hem Bank Asya ya para yatırmışlar dönemeyecekler.

   • Mehmet Bilal

    12 Kasım 2016 at 15:24

    Ben Bankasyadan sadece kredi kartı kullandım son alışveriş tarihi (Aralık 2013), sendika giriş 2014 Mayıs ve istifa tarihi (19 Temmuz,olay sonrası) ve fetöcü değilim şükür
    Ben göreve dönemeyecekmiyim,ne kadar saçma..BİİZNİLLAH döneceğim hukuken yada KHK ile..

    • elif

     12 Kasım 2016 at 17:52

     Hocam bende 18temmuzda istifa dilekcesi verdim.bankadada gecen yila kadar hesabim vardi.dönemeyecekmiyiz yani :'(

 7. Magdur

  12 Kasım 2016 at 13:39

  Sayin editor sendikada 12 ay dan fazla kalanlar zaten atildi siz 3_5 ay kalablar demissiniz bu sizin yorumunuz mu?

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 14:07

   Hocam 3-5 ay terimi kısa süreli üyelikleri benzetmek için tarafımızca kullanıldı. 6 ay da olur 4 ay da olur. Önemli olan sendikada uzun süre kalmamış olmak ve 15 Temmuz dan önce istifa etmiş olmak.

   • Mağdurr

    13 Kasım 2016 at 23:26

    Peki ne kadar uzun kalmamis olmak

 8. Filolog

  12 Kasım 2016 at 13:46

  Çalışma izni iptal edilen özel okullardaki mağdur öğretmenler için de umutvari bir haber yok mu acaba

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 14:08

   Bu konuda maalesef bilgi sahibi değiliz.

 9. magdur

  12 Kasım 2016 at 15:10

  Yasal olan sendikaya üye olanlar,Bankaya para yaptıranlar ihraç ediliyorsa izin verenler,imzası olanlarda ihrac edilmeli ki HZ.Omer (ra) adaleti olduğunu görelim, inanalım. ..

 10. Khk

  12 Kasım 2016 at 15:28

  Sayın editör 22 ay kalıp bir sene önce de istifa ettim neye göre uzun mu kısa mı kalmış olmak. Önemli olan istifa değil mi

 11. Khk

  12 Kasım 2016 at 15:30

  Sayın editör 22 ay kalıp bir sene önce de istifa ettim neye göre uzun mu kısa mı kalmış olmak. Önemli olan istifa değil mi ayrıca başka kriter yok

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 15:47

   1 sene önce istifa ettiyseniz ve başka kriter de yoksa göreve döneceksiniz.

 12. Destiny

  12 Kasım 2016 at 15:47

  24ocak 2014te üye oldum 25 aralik da istifa ettim.12 agustos da açığa alındım.dün acikta kalma surem iki ay daha uzatıldı.başka hiçbir kriter de yok.hiç umudum kalmadı artık.asıl suçluların ayıklanması gerekirken bizim gibi sucsuzlar çekiyor malesef.

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 15:50

   Sendika üyelik ve istifa tarihlerinizin olduğu belgeler elinizde mevcutsa Başbakanlık itiraz kuruluna itiraz edin. Zaman kaybetmeyin.

   • Destiny

    12 Kasım 2016 at 19:55

    Valiliğe itiraz ettim.sendika istifa dilekçesini verdim.bimere de yazdım.çoğu milletvekiline de yazdım ama malesef iki ay daha aciktayim.milli eğitimdeki memur savcılık sorusturmaniz tamamlanmadı hocam yazı gondermediler dedi.

 13. Sevdalıöğretmen

  12 Kasım 2016 at 16:16

  Ne zaman dönücez peki benim gerçekten gücüm kalmadı çocuklarımdan ayrı kalamayan mesleğime sevdalı biriyim ben.. Bankayı neye göre belirleyecekler 150 binlerde yüklü toplu para yatıranların hala görevde olduğunu duydum

 14. Fatih

  12 Kasım 2016 at 16:30

  Umut tacirliği yapmayın.Kaynak gösterin önce.Velevki doğru, ne yani iki kriteri tutan ne olacak,FETÖ cümü olacak.Ne kadar saçma.Hiçbir bilimsel somut veri olmadan tamamen yasal sendika ve banka yüzünden binlerce öğretmen,memur ihraç oldu.Güya hukuk devletiyiz.Hadi be sende kimi kandırıyorsunuz.

 15. Basak

  12 Kasım 2016 at 16:37

  Benim 2014 Mart giriş 2015 eylül çıkış arada doğum izni var sendika sadece donermiyim

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 16:53

   Başka bir durum yoksa döneceksiniz hocam. Şu anda çalışmalar bu yönde.

   • Basak

    12 Kasım 2016 at 17:57

    Ne zaman khk çıkar peki

    • Editör

     12 Kasım 2016 at 18:08

     Bu konu hakkında yazacağımız cevap yanlış olabilir. İade edilecek, ihraç edilecek kişilerin incelenme durumuna göre süre kısa da tutulabilir, uzun da olabilir. Lakin Kasım ayı içerisinde bir KHK bekliyoruz.

 16. ichsun

  12 Kasım 2016 at 17:00

  Arkadaşlar editör belli ki iyi niyetli. İşallah deyip, teşekkür edin. Bizleri görmezden gelen “boyalı basından” çok daha iyi iş yapıyorlar. Teşekkür ediyoruz.

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 17:15

   Sağolun. İlk defa sizin gibi düşünen iyi niyetli bir yorum aldık. Suçsuz olan arkadaşların göreve dönmesi için uğraşıyoruz.

   • Mağdur hoca

    12 Kasım 2016 at 18:10

    Sayın editör sendikadan 2016 ocak ayı çıkış.süre iki sene.ayrıca haziran 2014 de beş hesabı açıldı ama bir ay yatırıp dondurdum başka hareket yok.varmı umudum

    • Editör

     12 Kasım 2016 at 18:24

     Hocam bunun değerlendirmesini biz yapmıyoruz. Sendikadan ocak ayında ayrılmış olmanız iyi olmuş. Hesabınızın da aktif olmaması lehinize bir durum.

     • Mağdur hoca

      12 Kasım 2016 at 18:37

      Tesekkur ederim.tek suçum bu fetöcülerden biriyle aynı okulda çalışmak.bu bağlantılarda ısrar sonucu.beş hesabindada sadece 50 TL var.devlet garantisinde diye tam kapatmadim.inşallah ekmeğimize döneriz

 17. KAĞAN ARIK

  12 Kasım 2016 at 17:22

  peki bylock sebebiyle açığa alınanlar ama gerçekte bylock kullanmayanlar hakkında da bilgi sahibimisiniz? mesela hat nişanlımın adına ancak başkası kullanmış sahte kimlikle açıp. sözleşmeleri de elimizde mevcut. imzalar farklı. Bakanlığa da gönderdik bunu ama nasıl araştıracaklar bilmiyorum. Bylock tan açığa alınan herkes sorgusuz sualsiz araştırma yapılmadan atılacaklar mı ? Bu konuda bilginiz var mı ?

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 17:29

   ByLock konusunda kastettiğimiz ByLock kullanan kişiler. Sizin bahsettiğiniz hususta mağduriyet var. Bu konuda ByLock mağduru olmayın başlıklı ve benzer içerikli haberlerimiz mevcuttu zaten. Siz mağdursunuz ve mağduriyetinizi kanıtladıktan sonra göreve döneceksiniz.

   • KAĞAN ARIK

    12 Kasım 2016 at 19:19

    peki 13 ekimde bylock sebebiyle açığa alınan 2400 kişinin soruşturmasının başlayıp başlamadığıyla ilgili bir bilginiz var mı ?

 18. Dürüst habercilik

  12 Kasım 2016 at 17:49

  Sayın editör ben sendikada 18 kaldım aralık 2015 te istifa ettim.bankasyada kar zarar hesabı açmılştım.ama 2010 temmuzda paramı çektim sonra hiç bir hesap hareketi olmadı.bu durumda ne olur

 19. Dürüst habercilik

  12 Kasım 2016 at 17:50

  Sayın editör ben sendikada 18 ay kaldım aralık 2015 te istifa ettim.bankasyada kar zarar hesabı açmıştım.ama 2010 temmuzda paramı çektim sonra hiç bir hesap hareketi olmadı.bu durumda ne olur

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 17:55

   Bu durumda sizin FETÖ ile ilgili bir bağınızın olmadığına kanaat getirilmesi ve göreve dönmeniz lazım. Bunla ilgili elinizde tüm somut evrakları itiraz ederken sunmanız lazım.

 20. İnzaghi

  12 Kasım 2016 at 18:00

  Sosyal medyadan açıkta bulunanlar ne olacak

 21. İnzaghi

  12 Kasım 2016 at 18:01

  Sosyal medyadan açığa alınanlar ne olacak

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 18:07

   Sosyal medya konusunda bilgimiz yok. Yanlış bilgi vermek istemiyoruz.

   • Resıt

    12 Kasım 2016 at 18:20

    2 khk atlattık. Atılsak sımdıye atarlardı sanırım sayın edıtor

    • Editör

     12 Kasım 2016 at 18:25

     Bilemiyoruz, net bilgi vermemiz mümkün değil.

  • hakan iri

   14 Kasım 2016 at 14:47

   sosyal medya derken hocam. Açarmısınız konuyu ne yapmışsınız

 22. Editör

  12 Kasım 2016 at 18:48

  Sayin Editor 26 Temmuzda aciga alindim 1Eylulde ihraç edildim .Sendikadan 2015 Subatta istifa etmistim.Bankasya kredi kartinida kayyum olduğu icin kapatmamıştim.Bu yil Agustos ayinda vadesi gelmeyen taksitleride odeyerek kapattim.Sadece bireysel harcamalarim icindi..Başka herhangi birşey yok.Uyeliğimde pasif idi herhangi bir eyleme katılmadım.Benim durumum ne olabilir

 23. KAĞAN ARIK

  12 Kasım 2016 at 19:34

  13 ekimde bylock sebebiyle açığa alınan 2400 kişinin soruşturmasının başlayıp başlamadığıyla ilgili bir bilginiz var mı ?

 24. adnan

  12 Kasım 2016 at 19:37

  Sayın Editör; çocuğumun özel okul eğitim teşviği alan özel okulda, ayrıca %10 indirim için 12.04.2016 sendika giriş başvuru, 13.06.2016 tarihli sendika çıkış için başvuru yaptım, belgem sendika ve okul arasında git gel yaptığı için aynı belgem (13.06.2016 tarihli olan) okul müdürlüğü tarafından 29.06.2016 tarihinde resmi kayıt verilerek işleme alındı. 02 temmuz-11 temmuz 2016 idari ve bayram tatili olması sebebiyle evraklarım milli eğitime 12 temmuz 2016 günü gitmiş. 4 gün sonra hain darbe girişi olmuştur. Yani benim sendikadan çıkış işlemim muhtemelen gerçekleşmedi. Benim durumun ve buna benzer durumlarda sonuç ne olur.Saygılar

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 20:02

   13.06.2016 tarihinde evrak işleme alınmış olsaydı 15 Temmuz maaş kesintisinde sendikasız gözükürdünüz. Bu da sizin için olumlu olurdu ancak şu şartlarda net bilgi veremiyoruz.

 25. Mağdur hoca

  12 Kasım 2016 at 19:56

  Sayın editör ayrım yapılırken tek tek inceleniyormu acaba yani sendika istifa hesap miktari düsük falanmi deniyor.yoksa sadece kağıt üzerinde hesap açılmış sendika varmi diye bakiliyor

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 20:00

   Bankadan hesap dökümleri alınıyor. Hesap açan herkesin bilgisi listeleniyor. Sendika bilgisi olarak da sendikanın ilk kurulduğu günden beri 1 gün dahi üyeliği olan herkesin bilgisi alınıyor.

   • Mağdur hoca

    12 Kasım 2016 at 20:24

    Sayin editör.Siyasi partilerin veya başka oluşumların verdiği mağdur listelerinin incelemeye faydası varmi.bi nevi referans gibi.

 26. Mağdur hoca

  12 Kasım 2016 at 20:51

  Sayın editör siyasi partiler veya başka oluşumların verdiği mağdur listeleri inceleniyormu.bi referans oluyormu

 27. KAĞAN ARIK

  12 Kasım 2016 at 20:53

  13 ekimde bylock sebebiyle açığa alınan 2400 kişinin soruşturmasının başlayıp başlamadığıyla ilgili bir bilginiz var mı ? Lütfen cevaplar mısınız ?

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 21:19

   Soruşturmaların başladığı yönünde bilgi aldık ancak bu konuda elimizde net bir bilgi yok.

   • NAZLI

    19 Ocak 2017 at 09:57

    sayın editör bizimde bankasyada vadeli paramız vardı banka kapatıldı bankada 2009yilinda açılmış hesap var ama biz bu olayları hiç duymadığımız için paramız vadelide duruyordu şimdi biz işimize dönemeyecekmiyiz sadece bankada vadeli pRAMIZ VAR BAŞKA BR ŞEYYOK

    • Editör

     19 Ocak 2017 at 12:08

     Merhaba, bizim bu konuda tek tek siz dönersiniz ya da dönemezsiniz diye bir yorum yapmamız mümkün değil. Haber içeriklerimizden yorumlayabilirsiniz.

 28. Ek

  12 Kasım 2016 at 20:57

  Sayın editör 2014 ocakta sendikaya üye olduk.2015 kasımda istifa ettik.Bank asyada hiç param yok.Ama kredi kartım vardı.başka bir durum yok.dönermiyim..bilgilendirirseniz çok sevinirim.

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 21:18

   Hocam tekrar söylüyoruz, biz yargılama ya da karar kılma mekanizması değiliz. Durumunuza göre dönme ihtimaliniz var.

 29. Gürkan

  12 Kasım 2016 at 20:59

  Sayın editör tek kriterle ilgili bu karar alındı mı yoksa tartılılıyor mu?

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 21:17

   Bizim aldığımız bilgilere göre tek kriterden ihraç edilenlerin dönüşü için karar kılındı. Şu anda bunun uygulamaya geçilmesi uygun görüldü.

   • nejla

    14 Kasım 2016 at 12:44

    Sayin ediyor. Ben 2015 aralıkta istifa ettim sendikadan.ama banka kredi kartını kullandım. Hicbirsekilde para yatirmadim.bu durumda 2 kriter mi tutuyor.yoksa sendikadan ayrıldığım için 1 kriter mi tutuyor. Yada banka ya para yatırmak mi kriter.bankayla ilgili kriter hesabın olması mı . Kredi kartini kullanncada hesap oluyor. Haberiniz den bende ümitlenmek melimiyim. Lutfen cevap verin.. siz kimle gorusuyorsunuz. Bende girişmek kendimi anlatmak istiyorum..

 30. bir garip memur

  12 Kasım 2016 at 22:06

  2 gün önce 29 ay sendika üyeliği olanlardan göreve iade edilenler oldu.

  • mirzabey

   14 Kasım 2016 at 12:08

   imkansız..29ay uye kalıp mıllı egıtımde atılmamış olamaz..sadece sağlık bakanlığında var bu uygulama..

 31. Bülent

  12 Kasım 2016 at 22:25

  Sayın editor çocuk özel okulda okuyor diye açığa alındık. Bu durumla ilgili bir bilginiz varmı.yorumunuz nedir.başka bir kriter yok.

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 22:38

   Başka bir durum söz konusu değilse göreve iade edilme durumunuz söz konusu. Ancak özel okulla ilgili çıkan sıkıntılardan birisi de şu. Özel okula verdiğiniz belge evrak kimlik fotokopisi senet vs varsa. Bunlar kullanılarak sizin haberiniz olmadan çeşitli üyelikler yapılıyor. Bunu araştırınız.

 32. C.dincoglu

  12 Kasım 2016 at 22:27

  Sayin editor oncellikle cok tesk. Ediyorum. Ben de 2015 subatta bank asya da hesap actim ve 3000 tl para yatirdim baska hesap hareketi yok 2015 kasim da da hesabi kapattim. Donme ihtimalimiz var mi acaba? Bi de zaman gazetesi vardi.onu da 2015 kasimda iptal etmistim

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 22:39

   Dönme ihtimaliniz var. Hesabı ve gazeteyi iptal ettirdiğinize dair belge varsa sizi temize çıkaracak en önemli kanıtlar onlar olacak.

 33. 66

  12 Kasım 2016 at 22:44

  Peki dönüş tarihi ne zaman olur acaba ? 2015 eylül ayında istifa edilmiş bir sendika dışında hiçbir şey yok bankada bırakın hesabı içine adım bile atmamış biri olarak ümitle bekliyoruz. İnşaallah haber dogrudur.

 34. muzaffer cetiner

  12 Kasım 2016 at 23:10

  Sayin editor, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü, Kahramanmaraş Orman İşletme Müdürlüğü, Pazarcık Orman İşletme Şefi olarak görev yapmakta iken 21.07.2016 tarihinde görevden uzaklaştırılarak 01/09/2016 tarihli 672 sayılı KHK ile görevden ihraç edildim.
  Ancak isnat edilen ihraç gerekçesini bilmemekteyim. Adı zikredilen Bank Asya denen bankaya hayatımda kapısından içeri girmedim, bankada herhangi bir hesabım bulunmayıp para yatırmam söz konusu değildir. Herhangi bir derneğe vs. üyeliğim de bulunmamaktadır. Kurumumda bu örgütün sendikası olup olmadığını bile bilmiyorum. Adı geçen Aktifsen sendikası ile de hiçbir üyeliğim alakam bulunmamaktadır. Adı geçen programı ne yükledim ne de adını duydum. Bunların hiçbiri ile ilgim ve alakam bulunmamaktadır. Bu gruba ait dergi ve gazatesine abone olmadım da okumadım da. Bunların ne okullarında okudum nede yurt ve evlerinde kaldım. Hiçbir cemaat ve yapı ile hiçbir ilgim ve alakam bulunmamaktadır.benim gibiler
  icin goreve iade nasil olacak bu konuda bir aciklama varmi?

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 23:15

   672 sayılı KHK’de ihraç edilenler arasında isimsiz dilekçelerle, isimsiz ihbarlarla haklarında işlem yapılanlar bulunmaktadır. Sizin söylediklerinize göre FETÖ ile bağlantılı hiçbir unsurunuz bulunmuyor. Dava açmışsınızdır zaten. İtiraz dilekçenizde bu durumları da belirttiyseniz göreve iadeniz gerçekleşecektir diye düşünüyoruz. Son cümlenizde yazan sorunuzun cevabı olarak bu konuda bir bilgimiz maalesef yok.

 35. Bir garib

  12 Kasım 2016 at 23:24

  Sayın editör gazete abonelikleri hakkında bilgi varmı.2014 yılı içinde sonlandırılan abonelik var.birdaha abone olunmamis.bu detaylara bakiliyormu

  • Editör

   12 Kasım 2016 at 23:35

   Gazete aboneliği hakkında bilgimiz yok ancak diğer kriterlerde bize gelen bilgide olduğu gibi sadece gazete aboneliğiniz varsa ve iptal ettirmişseniz göreve iadeniz mümkün.

   • Ayse

    13 Kasım 2016 at 00:08

    Sayin editor öncelikle bu hassas davranışınız için çok teşekkür ediyorum.çünkü herkese cevap vermeye çalışıyorsunuz.başka sitelerde var ancak haberleri ısıtip ısıtıp önümüze koyuyorlar ve hiç adam yerine koyup cevap verme tenezzulunde bile bulunmuyorlar.dört aydır her saat başı güzel bir haber bulurmuyum diye site site dolaşıyorum.günler zehir oldu.bu da Rabbimin takdiri deyip sabrediyoruz.ben de sadece 23 Kasım 2015 te istifa ettiğim sendika dan atıldım.Tahminim o yönde başka hiçbir bağım yok çünkü. Doner miyim sizce.eşim de 23 haziranda istifasını verdi ancak kabul edilmediki son ana kadar sendikaya üyeliği görünüyordu. Ama istifa dilekçe mız var.birde en fazla üç kez kullndigi kredi kartı var döner mi acaba eşim deRabbim razi olsun sizin gibi temiz niyetli olan herkesten.

    • Editör

     13 Kasım 2016 at 00:18

     Açık konuşmak gerekirse sizin dönme ihtimaliniz çok yüksek ancak eşinizin durumu biraz sıkıntılı. 15 Hazirandan önce istifa etmiş ve yürürlüğe girmiş olsaydı daha ümit vari konuşabilirdim. Ancak son ana kadar o sendikada gözüküyor. İstifa dilekçeleriniz en önemli belge. Bunu itiraz süreçlerinde belirtiniz. Suçunuz olsa gece vakti bu saatte bu stresi zaten yaşamazsınız. İnşallah tüm mağdur ve suçsuz arkadaşlar görevlerine dönerler.

 36. Mağdur hoca

  12 Kasım 2016 at 23:29

  Sayın editör gazete abonelikleri ne bakiliyormu.2014 yılı içinde iptal edilmiş olan.bu detaylar inceleniyormu

 37. İhraczede

  12 Kasım 2016 at 23:47

  Başka bir dini grup mensubu olup hasbelkader bunların bankası yada sendikalarına bulaşmış olanlar hakkında bir bilgi varmı.cevabiniz için tesekkur ederim

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 00:19

   Bilemiyoruz. Biz edindiğimiz bilgiyi paylaştık. Farklı gruplar, sendikalar vs bilgimiz yok.

 38. Hakikat Ağırdır

  12 Kasım 2016 at 23:51

  her yoruma cevap vermişsiniz. bu da çok amatör biri olduğunuzu gösteriyor. bakın on binlerce insan şu an evine EKMEK götüremiyor. kömür parası yok. ve bu insanlar hani derle ya minicik bir umut kırıntısı peşinde koşuyorlar. eğer tam net bilgi sahibi değilseniz ne olursa olsun bu haberi kaldırın. vebali çok büyük olur. tabi ahiret gününe inanıyorsanız. parayı kazanırsınız ama insanların umutları ile oynamayın. hele ki gariban insanların umudu ile….

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 00:20

   Her yoruma yanıt yazıyorsunuz diye kimisi teşekkür ediyor kimisi de sizin gibi eleştiriyor. Ne yapalım? Yaptığımız haberin arkasında durmayalım mı? Ortaya sallayıp kaçanlardan mı olalım? Biz edindiğimiz bilgi ile haber yapıp tüm yorumlara cevap vermeye çalışıyoruz. 3 editör arkadaş şu anda 100’e yakın yorum cevaplıyor. Biz amatör olalım siz nasıl istiyorsanız. Siz profesyonel olun.

 39. Mustafa

  13 Kasım 2016 at 00:00

  Sayın editör ben2015 ocağına kadar eğitim birsen üyesi idim,2014 ilici tayin döneminde tercih yaptım ve atamam başka bir okula çıktı ancak ailevi sebeplerden dolayı tayinimi iptal etmek istedim bunun için kendi sendikal eğitim birsenden yardım istedim iptal ettirebilirmiyim diye onlarda iptal söz konusu olmayacağını söylediler o dönem olmaz olsun aktif eğitim sen il yönetiminden birkaç kişi sendikal faaliyetlerini anlatmak ve tanıtmak için okulları geliyorlarmış bizim okulada uğradılar bu konuyu onlara söyledin onlarda bir araştırıp size dönelim dediler daha sonra iptal durumu olacağını bunun için il milli eğitime dilekçe vermeniz yeterli dediler ve gerçekten tayinim iptal edildi ben de bir vefa duygusu ile o sendikaya üye oldum ve 15 Temmuz hain darbe girisimine kadar üye idim emin olun o sendikanin ne faaliyetine katıldım nede yolunu bilirim ikiz çocuk babası bir ogretmendim evinden işine işinden evine giden bir insanım bir ümitle hergün site site haberlere bakmaktan psikolojim bozuldu geçim sıkıntısı bir yana yaşamaktan ümidimi kestim 3 çocuğum var onların ihtiyaçlarını karsilayamiyorum vatanıma ihanet etmedim etmemde Allah bir dakika yaşatmasın.haberinize göre ben gorevime donemeyecegim,darbeyi yapan destekleyen fetonunde Allah bin türlü belasını versin ben fetocu değilim bunun kanıtlamak için devletin çağırsın gerekirse canımı veririm bu damgayla yaşamak istemiyorum.

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 00:21

   Bizim edindiğimiz bilgiler bu yönde. Siz itirazlarınızda bu analttıklarınızı ŞAHİT ve KANIT ile belgelendirmeye çalışmalısınız. Sendika eğer ihraç kriteri olmaktan kalkarsa ancak o zaman göreve dönersiniz. Bu da şu andaki kararlarda imkansız.

 40. Masum

  13 Kasım 2016 at 00:30

  Sayın editör bey öncelikle çok tşk ederım. Çok zor günler geçirdik millet olarak. Çok şükür emellerine ulaşamadılar. İnsallah sendikadan istifa edenler tek kritere bağlı ihraç edilenler döner. Rabbim tüm masum insanlara yardım etsin.

 41. eda

  13 Kasım 2016 at 00:34

  Sayın editör ben arkadaşımın ısrarı ile 2014 ocak ayında sendikaya üye oldum.istifa tarihim Şubat 2016 başka hiçbir kriter yok sizce göreve dönecek miyim lütfen fikrinizi yazınız

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 00:35

   Editörler olarak bizim şahsi fikrimiz önemli değil. Bizim aldığımız bilgiler doğrultusunda başka bir unsur yoksa sizin göreve dönmeniz mümkündür.

 42. Sevim

  13 Kasım 2016 at 01:02

  Kardesim bank asya ya nisaanlisinin 4 bilezigini kasasina koymus.evindede kitaplari bandrollu bulunmus.goreve donermi 2 aydir evinde degilgi.kitaplari evden atmamis. Bilse bu adilerin boyle yapacağını. … ahhh ahhh 4 aydır tutuklu……Allah razi olsun ilginizden dolayı

 43. Ersin

  13 Kasım 2016 at 01:27

  Sayın editör, öncelikle gönülden teşekkür ediyorum, benim sorunum dikkatle okumanızı diliyorum.eşim ve ben muhtemelen 1 yıl önce istifa ettiğimiz sendikadan dolayı 1 eylülde ihraç olduk.eşimin okulunun bulunduğu ilçenin işgüzar savcısı bütün açığa alınan kamu personelini 1 günde gözaltına aldı,bayan öğretmenlerin hepsini tutukladı,sorgularinda ya isim ver ya kodes demiş eşime kanitlayabilirim.bayanlarla beraber ilçede tam 36 öğretmeni tutukladı,tam 120 gundur hiç kimseyi bırakmadı,hem tutuklama hem itiraza red verilen kararlarda hep aynı şey yazıyor” delillerin toplanmasını”somut bisey yok,eşimin bankasya hesabı yok,hiyerarşik bağı yok,bylock yok,sendikadan 2015 kasımda istifa etmiş,soru su sizin haberiniz Gore eşimin iadesi mümkün,peki tutukluluk hali bu durumu nasıl etkiler? Ya da başbakanlık bu bakış acisini adalet bakanlığına bildirmez mi? Suçsuz günahsız eşim 4 aydır tutuklu,8 yaşındaki kızım hastanede zannediyor,benim okulumun ilçesi farklı olduğu için size yazabiliyorum,yoksa bizde gitmistik,,,tekrar teşekkürler Allah razı olsun,sizden ricam hem sorumu yanitlamaniz hem de ilgili yetkikililere bilgi vermenizdir,bende dilekcem de detaylıca anlattım..

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 10:55

   Bazı illerde FETÖ mensubu hakim ve savcılar kendilerini kamufle etmek için öğretmenleri tutuklama yöntemine gitti. Bunun bilgisini çoğu kez aldık. Eşinizin durumu da buna benzer olmuş. Eşiniz ve diğer öğretmenler hakkında bu kararı verenlerin FETÖ den ihraç edilip edilmediğini inceleyiniz. Varsa bu durum size önemli kanıtlardan birisi olur. Bu durumu biz gerek haber içeriklerinde gerek de resmi makamlara ileterek mağdur arkadaşlara katkı sağlamaya çalışıyoruz. Eşinizin suçsuz olduğunu kanıtlamak için öncelikle cezaevinden çıkması lazım. Bu konuda yeterli bilgiye sahip olmadığımız için net bilgi veremiyoruz.

 44. ali

  13 Kasım 2016 at 02:18

  eşim kuran kursu öğreticisi. ortaokuldan beri hep Hüdayi vakfinda okudu. itiraz dilekçesine bu mezuniyet belgelerini de koyduk. 2014 de beş bin yatırdı. daha sonra peyderpey para yatırdı. toplam da 28 bin lira. 2015 eylulde çekti. başka da bir şeyi yok dernek vb. umut var mı?

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 10:49

   2015 yılından itibaren bankada bir işlem yoksa umut var. Başka kriter yoksa.

 45. Og

  13 Kasım 2016 at 02:53

  Devlet bile bu sendikayi 15 temmuzdan sonra kapatmişken ben niye 15 temmuz sonrasina kaldim diye suçlaniyorum. Devletin goremedigini ben basil goreyim. Yine hukuki değil. Sendika uyeligi zamana ve süreye bakilmaksizin yasaldir. Simdiye kadar kac dernek vb. Stk kapatildi kac tanesinde uye olanlara da ceza verildi? SIFIR

 46. İhraczede

  13 Kasım 2016 at 04:10

  Sayın editör bulunduğum ilcede uzun süre sendika banka Gazetesi olan birisi ihraç olmadı hala açıkta.ve gerçekten onların adamı.bu ayrımı neye göre yapıyorlar.benim gibi arkadaş hatır ısrar kurbanı insanlarda habire fetöcü gibi ihraç ediliyor sendikam şu kadardı banka bu kadardı diyerek kendini aklamaya çalışıyor.keşke savunma hakkı verselerde şahitlerle kendimizi savunsak.bu kriterler kondukça hep birileri mağdur.bunları görüştüğünüz kaynağa iletseydiniz

 47. İhraczede

  13 Kasım 2016 at 04:12

  Sayın editör itiraz dilekçeleri inceleniyormu tek tek.dilekçeler eklediğimiz belge ve şahitlere bakılıyormu

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 10:48

   Bakılıyor evet. İller itirazları inceleyip en kısa sürede gönderirse (Başbakanlık ve Bakanlık) avantaj.

   • İhraczede

    13 Kasım 2016 at 13:59

    Sayın editör dilekçeler inceleniyor demiştiniz bizzat başbakanlığa verdim dilekçesi onlar inceliyormu

    • Editör

     13 Kasım 2016 at 14:53

     200 bine yakın itiraz olduğunu biliyoruz bunda da en büyük sıkıntı bir kişinin birden fazla yere itirazda bulunması. Aynı kişi hem BİMER’den hem Valilikten hem de Başbakanlıktan itiraz etmiş. Normalde 1 kişinin itirazı 3 yerde çıkıyor. Bunlar süreci uzatıyor. Biz incelendiğini biliyoruz ancak ne zaman sonuçlanır bilemeyiz.

 48. ali kilic

  13 Kasım 2016 at 09:19

  Sayin editor ben 2009 yilinda bank asyada hesap actim.bu bankaya en son 2013 yilinda para yatirdim.bu tarihten sonra para yatirmadim ancak hesabimida kapatmadim.2014 yilinda hesabima banka tarafindan kar payi eklemesi olmus. Bu nedenle soruşturma gecirdim ve ihrac oldum.sizce geri donermiyim

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 10:47

   Sizden kaynaklı hesap hareketi yoksa dönmeniz mümkün.

 49. HÜSEYİN

  13 Kasım 2016 at 09:52

  Sendika üyeliği tamamen kriterlerden çıkarılmalı. Süreyle sınırlamak yanlış bende 18 Temmuz’da istifa dilekçesi verdim. Bu konuda haber yaparsanız seviniriz.

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 10:51

   Bu konuda çalışmamız var.

   • HÜSEYİN

    13 Kasım 2016 at 13:44

    Teşekkürler hakkımızda hayırlısı. Yasa dışı bir faaliyet te bulunmadım inşallah düzelir.

  • tuğba

   14 Kasım 2016 at 16:00

   bizde aynı durumdayız inşallah olumlu sonuçlanır hakkımızda hayırlısı

  • Pişman

   14 Kasım 2016 at 17:26

   Size aynen katılıyorum sınırlama olmaksızın sendika kriter olmaktan çıkarılmalı

 50. Gülay

  13 Kasım 2016 at 10:09

  Eylül 2014-Ocak 2016 sendika üyeliği (okul kaydı sırasında indirim amaçlı)
  Bankasya okul taksidi ödemem var.

  İade edilir miyim?

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 10:52

   Hem sendika hem Banka ancak durumunuzdan anladığım kadarıyla bankaya desteğiniz yok sadece taksit amaçlı. İtirazlarınızda bunları detaylı belirtin dekont belge varsa hepsi kanıttır.

 51. Hasan

  13 Kasım 2016 at 11:22

  Ben bu sitenin adını ilk defa bu haberle duydum, 2 tık fazla alıp biraz para kazanmak için uydurulmuş bir haber oldugunu düşünüyorum

 52. magdur

  13 Kasım 2016 at 11:30

  Sayin editor bazi bakanliklar(saglik bak.)sendikaya hic bakmamis veya dikkate almamis meb neden boyle kati tutum icerisinde?birde su an calisma durumumuz nedir? Meb deki ogretmenlere calisma izni veriliyor mu? Kac yerden is icin gorusme yaptik sonuc alamadik?

 53. Mehmet Altay

  13 Kasım 2016 at 11:42

  Sayın editör nasıl teşekkür edeceğimi bile bilmiyorum İnşallah Rabbim de size sıkıntıda olduğunuzda rahat bir nefes alma imkanı sağlar. Ben 2012 yılı Temmuz ve 2013 Nisan ayları arasında aktif sen üyesiydim. Aktifsen kendisini 2013 Nisa’n ayında kapatınca başka bir sendikaya geçtim ve bir daha da aktif sen e üye olmadım 1 eylül tarihinde ihraç olduğumda da sebebin bu üyelik olduğunu bakanlıktan öğrendim banka, dernek, okul vb kriterler yok benimle aynı tarihlerde aktifsen üyeliği olan öğretmenlere sanırım ihraç işlemi uygulanmamış ancak ben maarif müfettişi olduğum için uygulanmış 17/25 Aralık öncesinin neden dikkate alındığını başka türlü yorumlayamıyorum. Görevime iade edilirmiyim? Saygılar

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 12:07

   Bahsettiğiniz şartlarda dönme ihtimaliniz çok yüksek.

 54. Ali

  13 Kasım 2016 at 11:55

  Benim sadece sendika üyeliği var sayın editör bu konuda tek kriter şart ını sağlıyor ama diğer dediğiniz değerlendirme ye uymuyor yani kısa süreli üye olanlar istifa edenler bu şart larda donermiyim acaba?

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 12:06

   15 Temmuza kadar sendikada üye olarak kalmadıysanız dönme ihtimaliniz yüksek.

   • Neden

    14 Kasım 2016 at 17:29

    Neden 15 temmuz baz alınıyor istifa için hiç bir şeyden haberimiz olmadan kahrolası sendika da kaldık suçlumuyuz şimdi lütfen söyleyin

 55. Suskun

  13 Kasım 2016 at 12:11

  Bank asya da bireysel emeklilik bir kriter mı 2012 yılında baslanmis,2016 haziranda çıkılmış. Sıkıntı oluşturur mu?

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 12:13

   Ban Asya kriterinde dikkat edilecek nokta şu: FETÖ’ye destek olmak için mi hesap açıldı, para yatırıldı? Bu kanaat olursa dönüş yok ancak FETÖ destekli hareket yoksa iade mümkün.

   • Suskun

    13 Kasım 2016 at 16:13

    Hayır kesinlikle destek amaçlı değil.2012 yılında başlanmış belirli bir süre dolmadan çıkış olmadığı için devlet desteği alınamıyormuş. Hep aynı miktar sabit olarak yatırılmış. Sonra başka bankaya aktarılmış.

    • Suskun

     13 Kasım 2016 at 16:19

     Bu arada bu insanları dikkate alıp cevaplamaya çalıştığınız için teşekkür ederim. Öyle zor öyle meşakkatli bir süreç ki anlatamam. Rabbim sizlere ve başka hiç kimseye yaşatmasın. Bunları bile isteye göre göre destekleyenler ortaya çıksın inşallah. Zerre kadar bunlara destek olmak niyeti olmayan bir şekilde sendika , banka vb. Bulaşmış tekrar tekrar söylüyorum amacı taraf tutmak olmayan işinde ve gücünde devletine milletine saygılı ve sahip çıkan insanları korusun Rabbim.

 56. umut

  13 Kasım 2016 at 12:29

  sayin editor sendika üyeliğinde imza bana ait değil imzam taklit edilmiş 2 ocak 2014 giriş 2 haziran 2015 çıkış,2006 yılında bankasyada hesap açılmış 2007 de tüm para çekilmiş sadece 50 lira kalmış hesap unutulmus mart 2016 kapatılmış cocugum özel okula gidiyordu buna göre iade ihtimali varmidir

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 13:40

   Sizden sendika aidatı kesildi bu kadar sürede nasıl farketmediniz? Bankada sizin bilginiz olmadan da mı hesap açılmış? Bu durumları öğrendiğinizde savcılığa şikayette bulunmuş olmanız lazım

   • umut

    13 Kasım 2016 at 13:44

    banka hesabini kendim acmistim. sendika üyeliğini farkedince çıkmak istedim ama müdür yardımcısı çıkmamı engelledi

    • Editör

     13 Kasım 2016 at 14:51

     Bu durumlara şahit olan birisi varsa öğretmen & hizmetli sizin için önemli.

 57. VAHDETTİN ACGOZ

  13 Kasım 2016 at 13:12

  Merhaba bende sadece sendika üyeliği var.Lanet olası darbeden önce istifa ettim.Bu şerefsiz terör örgütü ile hiçbir bağlantm yok 1999 dan beri.Kendi okulum ki bir arkadaşın ricasi üzerine ben ve iki arkadaş daha üye olduk.Kesinlikle arkadaşımızı suclamiyorum ama kimin ne olduğunu bu zamanda bilmek te baya güç.Yalnız size tüm mukaddes bildiğimiz değerlerimiz adına yemin ederim ki bu şerefsiz feto terör örgütü ile hiçbir alakam yok.Ama şu anda vatan haini ilan edilmiştir. YAziz 16 yilik ogretmenlik yıllarım. Sayin editör ben evli ve üç kız babasiyim.İnanın şu anda eski ogrencilerimin ve abimin yardımı ile yasabiliyoruz.Zaten hep borçlu yaşadım şimdi hiçbir borcumu odeyemiyorum.Lütfen bana geri dönüp donemeyecegimi söyleyin. Size kuran kerim üzerine yemin ederim ki benim sendika dışında hiçbir baglantim yok.Ne block zaten bu süreçte bunu duydum ne banka. Şimdiden teşekkürler

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 13:38

   Sendikadan istifanız varsa ve başka bir kritere takılmadıysanız göreve iadeniz mümkün.

 58. Yusuf

  13 Kasım 2016 at 13:36

  Bende sendikada 15 ay kaldım 2015 aralıkta istifa ettim ust yazıı yazılmasına mebbisten kontrol etmeme ragmen kbs üzerinden mayıs sonuna kadar para kesıntım olmus. Elimde hangı tarihte istifa ettiğime dair evraklarım duruyor. Her yere bildirdim de benim durumum nasıl degerlendırılır sızce. Baska turlu hıcbır kriter mevcut degil.

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 13:42

   Evraklarınız ve istifa ettiğinize dair belgelerin incelenip gerçeğin görülmesi ile göreve iadeniz gerçekleşir. Başka kritere takılmadıysanız iadeniz mümkün.

 59. vedat

  13 Kasım 2016 at 14:47

  Benim sadece sendika uyeligim var 7 temmuz 2012 giris 8 subat 2016 da istifa ettim baskada hicbisey yok gorevime donermiyim simdiden tskler

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 14:50

   Başka kriteriniz yoksa dönme ihtimaliniz çok yüksek gözüküyor.

   • Ayse

    13 Kasım 2016 at 16:06

    Sayin editor inanin bu haberi okudum ve sabaha kadar uyuyamadim gerçekten doner miyim diye .esimde bn de sendikadan ihrac iz. Samimiyetinize güveniyorum ancak bir gün umutlanip diğer gün başka bir haberle yıkılıyoruz.bu haber yeni mi çünkü birkaç gün önce sayın Canikli kriterlerde bir degisiklik yok ve hata payı çok az dedi ısrarla. İnşaallah bu seferde yıkılmayiz

 60. İhraczede

  13 Kasım 2016 at 14:53

  Sayın editör başbakanlığa dilekçe verdik şahitler istifa formumuzu ekledim.özgecmişimizi anlattık bağımsız olmadığını dile getirdik.incelenip bakılıyordu bu dilekcelere

  • İhraczede

   13 Kasım 2016 at 16:02

   Dilekçelerle sahitlerle birlikte onlarla bir bağımız olmadığını şahitler sendika istifa formuyla birlikte ekledik.üniversiteden beri özgeçmişimizi yazdik.başbakanlığa bizzat elden verdik.bu dilekçeler inceleniyormu.

 61. erkanturk

  13 Kasım 2016 at 15:35

  2014 yilinda acilmis olan bireysel emeklilik hesabı kritermidir.bilginiz varmi acaba

 62. izisler

  13 Kasım 2016 at 15:45

  eşim ve ben neden ihraç edildiğimizi bilmiyoruz. çocuklarımızı devlet teşfiki ile cemaat okuluna göndermek dışında banka, sendika, bylock falan hiçbişeyimiz yok. üstelik 2015-2016 eğitim öğretim yılı başında çocukları alıp başka bir okula verdik zaten. ama bir ihbarla gözaltına alınıp ihraç edildik. ben adli kontrolle bırakıldım, eşim 100 gündür tutuklu.bu örgütle Allahın izniyle hiçbir bağlantımız yoktur. ben ihraçtan sonra dilekçemi valilik ohal bürosuna verdim. bunlar bu dilekçeleri incelenmek üzere başbakanlığa mı yoksa benim kurumuma mı gönderiyor acaba. durumum hakkında cevap yazarsanız sevinirim.

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 17:34

   İllerdeki dilekçeler Başbakanlığa gönderiliyor. Başbakanlıkta kişilerin bağlı oldukları Bakanlıklar aracılığı ile incelemelerini yapıyor.

 63. betul

  13 Kasım 2016 at 15:47

  dun geceden beri cok umitlendim.tam da esimle boyun boyuna sarilip agladiktan sonra okudum haberi.7 aylik hamileyim 3 yasinda da bi kizim.dogmamis bebegimin hakkina girmeyin nolur gercekse yapin bu haberleri allah rizasi icin.ikimiz de kasim 2015 te istifa ettik.esim gozaltina alindi su an adli kontrolle serbest birakildi.sendikal hicbir faaliyete katilmadik yoneticisini sunu bunu tanimayiz.hatira uye olduk diye perisan olduk.lutfen gercekse haber yapin umitlenmeyelim bosu bosuna.

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 17:35

   Bu konuda hassas davranmaya çalışıyoruz. Bu zamana kadar bu haberlerden uzak durduk. Aldığımız bilgi doğrultusunda bu haberi yaptık. Şu anda bunun uygulanması düşünülüyor. Değişiklik olmazsa dediğimiz içeriklerden hareket edilerek iadeler olacak.

 64. Selçuk

  13 Kasım 2016 at 15:47

  Sayın Editör
  Güzel haberiniz için teşekkürler ederim. Altı yildir bir uzak köyde birleştirilmiş sınıf okuttum. Ben de wrica uzerine sendikaya 2014 mart ayında üye oldum ve 2016 şubatta çıktım. Haberinize göre döner miyim? Bylock laneti en ufak banka işi para mara hiç yok. Cevabiniza şimdiden teşekkür ederim

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 17:32

   Dönme ihtimaliniz çok yüksek.

 65. Cenk

  13 Kasım 2016 at 16:40

  Yuklu para yatirmak derken neyi kastediyorsunuz acaba? Her turlu genel mi yoksa tek seferde veya 17 aralik sonrasi çağrilarla yatıran mi? Benim subat 2015e kadar Bank asyada param vardı, sanırım 30 40 bin gibi olabilir, ama bu para faizsiz diye, en çok kar payını veren, internet bankaciligina erken gecen banka olduğu için 17 aralıktan önce yıllarca azar azar yatırarak orada birikmiş bir para. 17 aralıktan sonra hasbelkader sadece 2 bin lira yatırmışım, o kadar paranın sadece 2 bini 17 aralık sonrası yani, hem de o da çağrı yapıldığı söylenen aylarla hiç alakası yok. feto ideolojisinde bir insan da degilim zaten. Sizce durumum ne olur?

 66. Cenk

  13 Kasım 2016 at 16:40

  Yuklu para yatirmak derken neyi kastediyorsunuz acaba? Her turlu genel mi yoksa tek seferde veya 17 aralik sonrasi çağrilarla yatıran mi? Benim subat 2015e kadar Bank asyada param vardı, sanırım 30 40 bin gibi olabilir, ama bu para faizsiz diye, en çok kar payını veren, internet bankaciligina erken gecen banka olduğu için 17 aralıktan önce yıllarca azar azar yatırarak orada birikmiş bir para. 17 aralıktan sonra hasbelkader sadece 2 bin lira yatırmışım, o kadar paranın sadece 2 bini 17 aralık sonrası yani, hem de o da çağrı yapıldığı söylenen aylarla hiç alakası yok. feto ideolojisinde bir insan da degilim zaten. Sizce durumum ne olur?

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 17:31

   Yüklü para derken bank asya devredilme aşamasına geldiğinde bankayı kurtarmak adına yatırılan paradan bahsediyoruz. Arabasını evini saatan bileziklerini bozduran bankaya o dönemde para yatıranlar.

   • Cenk

    13 Kasım 2016 at 17:40

    orada parasi var ama destek doneminde yatırmamış dönebilecek mi demektir bu? kredi ceken, kredi karti kira yatiran doner demissiniz.

 67. Eray cansu

  13 Kasım 2016 at 16:59

  Banka da kriter nedir tam.baz alınan tarih.
  17 25 sonrası deniliyor ancak 26 aralık mi tarih
  Bu feto denilen alçak ne zaman yapmış bu çağrıyı biliyor musun editör

 68. Adem

  13 Kasım 2016 at 17:31

  Sayın editör dönüş khk tam olarak ne zaman çıkar. Benim 11 ay sendika üyeliğim var. Nisan 2015 istifa ettim. Edindiginiz bilgi ya da ongurunuz de olabilir bu ay ici dönüşüm olabilir mi. Olmayacaksa borç alip is kuracam. Benim bakanligim hiç bir kriter uymayani da attilar. Bu donusler kim karar verecek.lutfen cevap verin

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 17:40

   Yanlış yönlendirmek istemiyoruz ancak Kasım ayı sonuna doğru bir KHK bekliyoruz.

 69. Magdur ogretmen

  13 Kasım 2016 at 18:14

  Sayın editör sendikaya üyeliğim malesef çocuğumun sağlık sebeplerinden dolayı.fiziksel engeli ve epilepsi nöbetleri geçirdiği için okuluma en yakın malum okullarına göndermek zorunda kaldık 3 yıldır başka bir özel okula gidiyor .hiçbir şekilde fetöyle alakam yok.ihraç edildim benim durumum ne olur cevap yazarsanız sevinirim.üyelikten çıkışım 30.06.2016

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 20:57

   30 Haziranda çıkış yaptığınızdan son kesinti listesinde adınız var. Ayrıca okullarına giden öğrenciniz var. İtiraz ederken durumlarınızı anlatın, belgelendirin. Somut kanıtlar sunun.

   • Magdur ogretmen

    13 Kasım 2016 at 21:59

    2011 -2013 yıllarında gitmişti daha sonra başka bir özel okula verdik.3 yıldır başka okulda

 70. Mağdurr

  13 Kasım 2016 at 18:33

  Sayın editör böyle güzel haberler duymak bizi çok mutlu ediyor ve umutlandırıyor.ben nisan ayında istifa ettim.haziran 2014 te üye olup nisan 2016 da istifa ettim.acaba bende döner miyim

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 20:55

   Dönme ihtimaliniz yüksek eğer farklı bir kriterde takılmadıysanız.

 71. Şeref Sami

  13 Kasım 2016 at 18:38

  Sayın editör; 2014 Ocak ayında üye olduğum sendikadan 2015 Mayıs ayında istifa ettim. 2016 yılında kimse yokmu derneğine kurban bağışı yaptım. Bundan başka fetöyle hiçbir bağım yok. Görevime geri dönebilir miyim? Teşekkürler.

  • Şeref Sami

   13 Kasım 2016 at 20:00

   2015 yılı olacak kurban bağışı

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 20:55

   2016 yılında Kurban Bağışını neden yaptınız?

   • Şeref Sami

    13 Kasım 2016 at 21:15

    Yanlışlıkla 2016 yazmışım. 2015 olacak.

 72. sevgi

  13 Kasım 2016 at 18:58

  sayın editor sendika uyeligim rica üzerine oldu istifam 2015 haziranda.cocugumda eşimin ısrarı nedeniyle o okullarda okuyordu veliside esim gözüküyor bu durumda dönme ihtimalim var midir

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 20:52

   Başka kriter yoksa dönebilirsiniz. Bu durumları belgelendirin.

 73. Sevim

  13 Kasım 2016 at 19:26

  Kardesim nisanlisinin4 bilezigini yaptırmış kasaya sanirim yada altin hejsabina cekmis sonra.daha öncede yorum yazmistim.ikiside tutuklu evde kitap varmis birde ama datbe den 2 ay once evden auriydi kitaplari atmadilar.sizzin yorumunuz ne olur.tesekkue ederim.

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 20:52

   Dönme ihtimali çok zor. Evde kitap bulunması en önemli somut kanıtlardan.

   • Sevim

    14 Kasım 2016 at 08:35

    Herkes atti yakti ama o balikesirden Şırnak iline gidip yakmadi atamadi es durumu tayini bekliyordu.evi 2 aydır toplu idi koliler vs tasiyacakti… bilse boyle olacagini…. yorumunuza gore dönmesi ZOR …Allah yardim etsin.

 74. Hatice

  13 Kasım 2016 at 19:56

  Şimdiden tskler 2014 te somaliye yardım amaçlı yeryüzü doktorları diye bildiğim yardım kuruluşu ile gittim ordayken ve geldikten sonrada dahil cemaat hast olduğunu bilmiyordum ihrac oldum dönebilirmiyim sizce

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 20:50

   Dediğiniz kuruluşu ve etkileşim içinde bulunduğunuz kişiler hakkında bilgimiz yok, yorum yapamayız maalesef.

 75. emine

  13 Kasım 2016 at 20:27

  hiçbir kriteri taşımadığım halde 26 temmuzda açığa alma ve 29 ekimdede 675 sayılı khk ile ihraç oldum.fetö ile anılmak ve işimi kaybetmek bana yapılan ağır bir işkencedir inşallah haber doğru çıkar. bu karardan sayın büyüklerimiz vazgeçmesinler lütfen saygılarımla

 76. Nurten

  13 Kasım 2016 at 21:16

  Sayın Editör, 21 Kasım 2012 yılında o dönemde Ak Parti vekili olan köylüm İdris BAL’ı T.B.M.M’de ziyaret ettim. Sadece bu sepepten 19 Temmuzda açığa alındım 01 Eylülde ihraç edildim. Çünkü başka hiç bir alakam yok öte yandan ziyaret etmiş olduğum eski millet vekili tutuklu değil herhangi bir şekilde adıda geçmiyor. Bütün ilgili yerlere dilekçe verdim. Sizce görevime geri dönebilirmiyim?

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 21:26

   Sadece bu durumdan olduğuna emin misiniz? Kendisi size referans oldu mu? Onunla sizin adınız resmi kayıtlarda geçti mi? Bize göre bu sebepten başka şeyler olabilir. Sizin bilginiz dahi yoktur belki.

   • Nurten

    14 Kasım 2016 at 00:03

    Haklısınız banada bundan olmazmış gibi geliyor ama başka hiç şey yok. Söz konusu şahıs bana herhanği bir referans olmadı, Sadece TBMM’ye ziyarete gittiğimde kimliği kapıda bıraktım ve orada kiminle görüştüğümün kayıt edildi. Bana suçum belirtilmedi direk resmi gazeteden ögrendim. Yukarıda belirtdigim hususdan oldugunu ben tahmin ediyorum. Çünkü başka hiç bir ilgim yok.

 77. issiz

  13 Kasım 2016 at 21:20

  Hocam, ben hic bir kritere uymuyorum. Ne banka hesabi, ne sendika üyeligi, ne bylock ne de diger medyada yer alan bilgilerden herhangi biri. Ihrac edildim. Aralik ayinda anne olacagim. Lutfen bu haber gercek olsun, biri bizim masumlugumuzu görsün. Her yere dilekce verdik itiraz icin. Sizce bu dilekceler gercekten degerlendirmeye alinacak mi, ya da bi tanıdığı olanlar siyasi yakini olanlar mi faydalanacak yine bu durumdan? Sizin bu konudaki duyumunuz nedir?

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 21:30

   Dilekçeyi sadece bir yere verip bırakmayın. Aynı dilekçeyi Başbakanlık’a, BİMER’e, AKİM’e, Cumhurbaşkanlığına’da gönderin. Dilekçenizin incelenme şansını arttırın.

   • issiz

    13 Kasım 2016 at 23:30

    Sayin editor, dediginiz gibi tum yerlere dilekçe vermeye çalıştim. Bimer e yazdim, cimer e yazdim. Okula, ilçe milli egitime, basbakanliga gidip dilekceyi elden teslim ettim. Partilerin itiraz burolarina basvurdumm Inanin umut etmeye korkar oldum. Bunlar gercekten tek tek inceleniyor mu?

 78. hatice ipek

  13 Kasım 2016 at 21:36

  2015 aralik ayinda sendika üyeliğinden istifa ettim.Bank asyaya altin hesabina 2010 yilinda dugun altinlarimi yatirdim ayni yil ev almak icin cektim.2013 de biriktirdigi 60 gram altini yatirdim.2014 bir kismini 2016 da da geri kalanini cektim .kesinlikle cagri yapilan donemde para yatirmadim baska hesap hareketimde yok.idari bir sorusturma yapilmis olsaydi kesinlikle hayatimin hicbir doneminde bu insanlarla bir irtibatim olmadigi ortaya cikardi.sendika uyeligi rica bank asyada faizsiz banka diye.simdi bu kadar bu orgutle ilişkisizken ve buna hkes sahitken benimki iki kriter mi oluyor.yani cagri yapildiginda para yatirmasak da kucuk bi altin hesabi olsada bu kriter mi.beni taniyan herkes doneceksin cunku hicbir baglantin yok diyor ama haberinize gore ortada kaldm

  • hatice ipek

   14 Kasım 2016 at 00:10

   uykusuz kaldik cevap bekliyoruz lutfen

   • hatice ipek

    14 Kasım 2016 at 09:32

    Sayin editör elbette sizin olur olmaz demenizle goreve donmeyecegiz ama yorumleriniz umut oluyor lutfen bi cevap yazin.keske bu is masa basi kriterle olmasa da gercekten idari bir sorusturma yapsalar…

    • Editör

     14 Kasım 2016 at 18:50

     Mesajınızın tamamını yazar mısınız? 300’e yakın yorum var gözden kaçmasın diye tamamını yazınız.

     • hatice ipek

      14 Kasım 2016 at 21:29

      ilginize tesekkurler.üstteki msj benim.2015 aralik ayinda sendika uyeliginden istifa ettim.2013 de dugun altinlarimi bank asyaya alyin hesabina yatirdim ayni yil ev almak icin cektim.2014 de 60 grm bi altin yatirdim.2015 de bir kismini 2016 da da kalanini cektim.Ama hayatimin hicbir doneminde bu insanlarin dersanesine gitmedim avlerinde kalmadim.sendika uyeligi tmamen ricalari kirmamak icin daha once de iki kez egitim birsen uyeligim var o da rica
      bank asyada faizsiz banka diye.baska hicbir hesap hareketim para yatirmisligim yok.okulumdaki cevremdeki herkes de sahit.cogu arkadasimin sendika uyeligimi bilmiyordu da.hicbir faaliyetine katilmisligim yok.simdi benimki ortada mi oluyor

 79. Mehmet altin

  13 Kasım 2016 at 22:00

  Bende bylock yok facebook twetter sosyal medya dahi yok sendikaya 7 ay üyeliğim vardı 2015 ocakta istifa ettim daha sonra Bayındır memur sen e 2015 kasımda üye oldum bunları belgeleyip itiraz dilekceme koydum bank asyada faizsiz diye hesabım vardı geçen sene mayısta feto cu olmadığım için TMSF ye devrinden önce kuveyt turk katılım bankasında hesap açıp bank asyadaki 3000-5000 tl tam hatırlamıyorum bi miktar parami Kuveyt’te aktarıp bank Asya hesabı mi kapattım başkada bişey yok kuveyt turk ten yazı alıp dilekceme koydum bank Asya yi bu adamların kurtarma niyetinden haberim bile yoktu sadece yatırım amaçlı katılım bankasıni kullanma niyetim geri dönme umudum var mı dir nereye gitsek bunlar çıkıyor girmedikleri yer kalmamış açığa bile alınmadan ihrac edildim geri dönme durumum nasıl sizce editor bey bu dediklerimi belgelendirdım hepsini ama

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 22:03

   Bahsettiğiniz gibiyse ve farklı bir durum yoksa dönmeniz mümkün. Ancak bu konularda şununla karşılaşıyoruz, kişinin haberi olmadan hakkında yapılan resmi işlemler. Bu konudan emin olunuz.

 80. Selam

  13 Kasım 2016 at 22:05

  Sadece bankaya 13 Mart 2014 tarihinde 995 lira para yatırıp 10 ay sonra çeken ve bundan başka hiçbir kriteri olmayanın khk ile geri dönme şansı varmidir?

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 22:16

   Başka kriter yoksa dönme durumunuz var.

 81. 61

  13 Kasım 2016 at 22:18

  Tebrikler editör…çok iyi niyetli ve pozitifsiniz.bu güne kadar en güzel haberi siz verdiniz…bende ekim 2015 istifa ve banka yok.gizli yazılımda yok.belirttiğinize göre dönerim inşallah…

 82. Mağdur

  13 Kasım 2016 at 22:19

  Güzel bir haber.. ben 2013 Nisa’n ayında üye olup 2016 mayıs ayında istifa ettim sendikadan.. oğlum okullarına 1 yıl gitti.. umutlanalım mı , bilemiyorum.ayrıca gazete aboneliği var.

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 23:17

   Durumunuz kritik kusura bakmayın. Okul + gazete + sendika. Biz takdir mercii değiliz ancak görünenlere göre bakarsak kendinizi temize çıkarmanız için çok uğraşmanız lazım. Lakin bu süreçte sadece itiraz ediyorsunuz ekstra bir uğraşma da zaten olmuyor.

 83. Uğur

  13 Kasım 2016 at 22:24

  Sayin editor yüreğimize su serptiniz bir nebzede olsa .ben 2015 nisan sendikadan çıktım .turk egitim sene geçtim .Zaten başka bir alakam yok .bu nedenden dolayı ihraç olduğumu düşünüyorum.Cesaretiniz ve iyi niyetiniz masum insanlarımız için yaptığınız çalışmalari 2 gündür takdirle takip ediyorum.Baz alınan 15 temmuz demi duyumlarınıza göre öncesinde girip çıkmak önemli mi bunu sormak istedim çünkü ben hatır gönül ile üye olup istifa edip tekrar aynı hatır gönül işleri ile üye olup 2015 nisanda istifa ettim .başka hiç bir alakam yok.bunun bilgisini almak için yazdım.çok teşekkür ederim.

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 23:15

   Bir sene öncesinden sendikadan istifa etmişsiniz. Bizim bilgimiz son ana kadar sendikada üye olanların dönüşünün olmayacağı yönünde. Sizin farklı bir kriteriniz yoksa dönmenizin önünde engel de yok.

   • Uğur

    14 Kasım 2016 at 09:29

    Teşekkür ederim bilginiz için.Bu değerlendirmeyi tekrardan herkesin verdiği dilekçeye göre mi yapılıyor acaba? Çünkü ben ihraç edildikten 672 ile hiç soruşturma ve açığa alınmadan görevden uzaklastirildiktan sonra valiliğe bimere cimere verdim.Hakkımda hiç bir işlem yok .ne çağıran var ne soran.savcı falan ev araması yok.Yani demem o ki gozden kacmamak için tekrar dilekçe yazmam gerekli mi acaba

    • Editör

     14 Kasım 2016 at 18:50

     Ankara’ya yakınsanız dilekçenizi direkt Başbakanlık’a teslim edin.

 84. Şeref Sami

  13 Kasım 2016 at 22:30

  2014 Ocak ayında üye olduğum sendikadan 2015 Mayıs ayında istifa ettim. 2015 yılında fiyatı uygun olduğu için kurban yardımı yaptım. Bundan başka fetöyle hiçbir bağım yok görevime döner miyim.

  • Şeref Sami

   13 Kasım 2016 at 23:41

   Evet

   • Şeref Sami

    13 Kasım 2016 at 23:43

    Sayın editör cevap lütfen.

 85. İhraczede

  13 Kasım 2016 at 22:41

  Sayın editör adlı kontrol şartıyla savcılık işleminizi var.iademize mani olur mu.

 86. avanos

  13 Kasım 2016 at 22:48

  2007 yılında egitime gönül verenler dernegine üye formu doldurdum fakir öğrencilere ders vermek için arkadaşlar götürmüştü o zamanlar hükümetimizde destekliyor idi 2009 yılı 12 ayında aidat vermeyen ve dernege gelmeyenleri kurul kararı ile dernekten atmışlar karar defterinde bu yazıyor öğrendim fotokopisini son dernek başkanı bana verdi 29 temmuz dan beri açıktayım ilçemde bunlar ile hiç bir bagım olmadıgını herkes biliyor milli eg.md ökul md öğretmen arkadaşlar buna şahit fakat üyeligimi valilik dernekler md den düşmemişler 2015 te12 ayda dernek faliyetsizlikten kapatılmışdernek başkanı tarafından valilik tarafından açıktayım bekliyorum sonumuz ne olacak uzama gelmedi öğrencilerime faydam yok ücretli öğretmen vermişler son sınıfların sınavı ne olacak otur otur nereye kadar valiliğe bimere cumhurbaşkanıma yazdım kimse aramadı sormadı hiçbir dönüş yok sadece tapulara şerh ve yurt dışı yasagı geldi ne yapmam gerekir editör yardım edin fikriniz ney2013 de oglum pi dersanesine giderken 2 yıl öncesinden pi dersanesini maltepe satın aldı maltepeye ücretini peşin yatırdım deneme için zaman gazetesine abone yaptılar parasını peşin kartile yatırdım 17 25 aralıktan sonra dersane bitince başka bunlarlailgim olmadı 3 yıldır üniversitedeki oglum özel yurtta kalıyor bunlar ile ilgili olmayan yurtbana bir fikir ver ne olacak halim teşekkürler 106 gündür bekliyorum neden çagırıp sormuyorlar vatanıma canımfeda suçum varsa sesim çıkmaz ilk kez sana yazdım

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 23:13

   Kusura bakmayın ancak sizde dershane var, dernek var, gazete var. Çok zor ihtimal dönmeniz. Sizin durumunuzda olup cezaevinde olanlar bile var.

   • avanos

    13 Kasım 2016 at 23:44

    olabilir dersaneye tüm arkadaşları gitti gazeteyi herkese zorunlu yaptılar dernek ise fakirler için ders vermek amacı ile ilçede 15000 kişi var biri desinki bu fetocü ben razıyım ben onlara kuruş para vermedim sendika yok banka yok hesap yok 2007 den bu tarafa hiç biri ile telefon baglantısı yok dersaneye ben gitmedim herkesin çocugu gibi benim çoçugumda gitti okullarına ben gitmedim ben 2007 den bahsediyorum 2014 veya 2015 den degil 2013 çe kadar bu dernegi il milli eğitim bile destekleti 2016 da agustos ayında milli egitim sitesinden dernegin adı ikaz sonucu silindi eger kiriterlere bakanlar 2009 da dernekten atıldıgımı görmezse vay hallimize devletimizi ALLAH korumuş ayrıca dernekten iadeler var kırşehir yozgat 13 ilde dernekten açıga alma olmuş29 temmuzdan bu tarihe kadar atılmamış isek devletimizin bizim ne oldugumuzu bilmesindendir cevabınz çok acımasız olmuş yinede teşekkür vakit ayırdın fikrini söyledin atılacagım diye korkum yok ne zaman dönerim diye bekliyorum boş boş alışık degilim ben mili eğitimin valiliğin ve savcılığın çok güzel çalıştıgını biliyorum eger onlardan olsa idim öğretmen kalmazdım 23 yıldır onlar gibi makam ve mevki sahibi olurdum bu o kadar öğrencim oldu birtanesine ne siyasi ne başka birşey aşıladım vatan sevgisinden başka devlet bahçeli nasıl destek ise bizde öyleyiz sevgi ile kalın hoş kalın bir gün tüm terör biter bu yapılanlar düzelir hatalar azalır devletimiz baki kalsın önemli olan o atılacagım diye bir korkum yok ben kendimi biliyorum sorarsalar söylerim

    • avanos

     13 Kasım 2016 at 23:57

     ceza evinde olanlar var dogru benim durumumda yok dernek başkanı ve yönetim esnaflar herkes hayatını yaşıyor 6 kişi dernekten alındık hiç bir işlem yok 2007 de yanlış yerde yanlış olmamdan kaynaklı yoksa gönül bagı sevgi hiç birşey yok beni babam okuttu beni devletim atadı ne yurtları ne evleri zorunlu gazete 1 yıl zorunlu dersane bir yıl hatalı dernek üyeligi pasif 2 yıl sendika tes 3 yıl eg. birsen üyesiyim acaba gerçekten fetocümüyüm kafamı karıştırdın

     • avanos

      14 Kasım 2016 at 00:06

      cevap yok mu fikirlerin önemli. herkes hocam seni biliyoruz dönersin diyor md.lerim bilmedigimiz birşeymi var ankarada 2007 de üyelik dernek başkanı bile sen kimsin üye misin dedi dijital üyelikten düşmemiş özür diledi belgeleri var elimde

 87. Gülay

  13 Kasım 2016 at 23:37

  Sayın editör eşim 15 temmuzdan 11 ay önce istifa ettiğimiz halde mebsis de bilgiler güncellenmediği için hala ora ya kayıtlı gözüküyor valiliğe ve bimere yazdigimiz dilekçe lerde bunu bildirdi artı birşey yapmamıza gerek varmı

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 23:42

   Meslekten ihraçlarda sendika tespiti MEBBİS yerine maliye bakanlığı kesinti listelerinden yapılıyor.

 88. avanos

  14 Kasım 2016 at 00:08

  ??????????????????????????????

 89. İhraczede

  14 Kasım 2016 at 00:39

  Sayın editör daha önce başka bir site haberinde bylok ve yüklü para yatıranlar haricindekiler af kapsamına alınacak dendi.fakat sizin verdiğiniz bilgiler tek kriter üzerine.sendika kriterinin yanında zayıf baglanti noktaları olanların şansı yokmu.

 90. magdur

  14 Kasım 2016 at 00:59

  Sayin editor , Ben sendikadan cekilme dilekcemi il Mem , BIMER’ verdigim dilekcelerde ek olarak sunmadim.Mebbis te sendikadan çekilme 28 haziran 2016 yazıyor. Bu delil olmazmi birde benim özlük dosyaya baktıklarını çekilme dilekçe mi görmüş olamazlar mi?

 91. ALI

  14 Kasım 2016 at 01:25

  sagol editör…çok iyi niyetlisiniz.bu güne kadar en güzel haberi siz verdiniz…bende kasım 2015 istifa ettim ve banka hesabım hiç olmadı.gizli yazılımda kesinlikle yok.belirttiğinize göre DURUMUM NOLUR ACABA????????????

 92. Mehmet

  14 Kasım 2016 at 01:25

  Merhaba üniversitelere dair bir bilginiz var mı? 29 ekimde ihraç edildim. Kriterlerin hiçbirisini taşımıyorum. Akademik anlamda ilişkim bulunan hocanın tutukluluğu nedeniyle bu yapı ile iltisaklı kılınıyorum. Bu kadar basit mi? Hiçbir kriter yok birilerinin iftiraları ile bu hale geldim. Sayn canikli bugün açıklama yaptı üniversitelere ilişkin ne kadar kötü bir süreç işlediğine dair.

  • İkra

   16 Kasım 2016 at 00:26

   Benim eşimde aynı şekilde akademisyendi 29 ekimde ihraç edildi. Ama bir tek kriter bile yok ve daha kötüsü 3 aydır tutuklu ve neden tutklu olduğunu bile bilmiyoruz….

 93. Magdur ogretmen

  14 Kasım 2016 at 07:22

  2013 den önce 2 yıl fetönün okuluna oğlum gitmişti bu kriter sayılıyormu bilgilendirirseniz sevinirim.

  • Editör

   14 Kasım 2016 at 18:51

   Özel okul meselesi apayrı bir konu. Milletvekili, Bakan çocukları da gitti özel okula. Bu özel okul meselesi konusunda net detaya sahip değiliz.

  • Rabia

   15 Kasım 2016 at 12:50

   2013 temmuzuydu bankadan konut kredisi cektim .2014 ağustosunda bankaya altın hesabıma bir miktar eldeki altinlarmi koydum aradan 6 ay kadar geçince altında yükselince 2015 şubatın 14 unde konut kredimi aylik ödemesini azaltmak icin yenide yapılandırdım.şimdi ben kendi bütcem için yıpranıp yorulduğumu yani bankanın çağrısıyla hareket etmediğimi nasıl ispatlayıp göreve dönerim yetkililerin bu durumlari da düşünmesi gerek değilmi?ayrıca maaşimi adıkca zorla artırdıgım 3-5 kuruşumu gr altına biriktiryodum iyi ki bunu 2016 şubata cekmiştim.Böyle masum davranan insanlar nasıl aklanacak Allah yardımcımız olsun…

 94. İrfan

  14 Kasım 2016 at 11:47

  Arkadaş ricası üzerine üye olup 2014 eylül ayında sendikadan istifa ettim.bankasya ya 2010 yılında faizsiz olduğu için hesap açmıştım.Son işlemin bankada 2013 Şubat o tarihten sonra hiç hesap hareketi olmadı.durumum ne olur

  • Editör

   14 Kasım 2016 at 18:46

   Dönme ihtimaliniz yüksek eğer farklı bir kritere takılmadıysanız.

   • İrfan

    14 Kasım 2016 at 20:35

    Farklı kriter derken neyi kastettiniz. Peki benim durumum tek kriter mi yoksa iki kriter olarak mı sayılır. Cevaplar için şimdiden tşk ler..

 95. İrfan

  14 Kasım 2016 at 12:31

  Arkadaş ricası üzerine üye olup 2014 eylül ayında sendikadan istifa ettim.2010 yılında bankasya da faizsiz olduğu için hesap açtım Son işlemim 2013 Şubat ve bu tarihten sonra hiç işlemin olmadı pasif olarak hesap bulunmakta hesapta hiç parada yok. Fetönün Gizli haberleşme programını hiç duymadım darbe girişiminden sonra basından öğrendim. 29 ekimde ihraç oldum durumun ne olur sayın editör

 96. Tayfur

  14 Kasım 2016 at 14:03

  Sayın editör, öncelikle üşenmeden herkese cevap vermenizden ötürü teşekkürler… Hep sendika ve banka konuşuldu… Bir de dernekleri var bu FETÖnun… Üye olab veya yönetiminde yer alanlarla ilgili bir bilginiz var mı…

  • Editör

   14 Kasım 2016 at 18:40

   FETÖ bağlantılı herhangi bir kuruluşun derneğin yönetiminde yer alanlar göreve dönemeyecekler ancak üye olanların dönme ihtimali mevcut.

   • Tayfur

    14 Kasım 2016 at 18:51

    Nasıl yani… Mesela dernek yönetiminde ama 2014 yılında ayrılmışsa buna mi bakarlar yoksa sonuna kadar kalıp kalmadığına mı bakarlar…

 97. müdürrr

  14 Kasım 2016 at 14:25

  13 ekimde açığa alınan 2400 öğretmenden biriyim. kullandığım numaramda bylock şüphesi var dediler. ben de bütün TÜRKİYE gibi darba kalkışmasından sonra televizyonlardan duydum. ne yapacağız acaba?

 98. vedat

  14 Kasım 2016 at 16:16

  Bu haber ins dogrudur asparagas degildir umarim. sendikada ne kadar sure kalirsa kalsin istifa etmis olanlar baska birseyi de yoksa goreve geri donuyor dogrumudur

 99. Hepten mağdur

  14 Kasım 2016 at 18:28

  Syn editör öncelikle teşekkürler.Yalnız sendika kriterine süre koymak hiç hukuki değil.altında devletin imzası olan yasal sendikadan ihraç edilmek hiç adil değil.Sonuçta yasal, devletimizin verdiği güvenceyle girdik.Syn büyüklerimiz lütfen sendika kriterini tamamen çıkarın.ayrıca ben fetöcü değilim.

 100. Sevim

  14 Kasım 2016 at 19:15

  Neolur soyleyin yalvaririm… devletin bandrollu kitabını ibadet tabanı nda olanlar evinde okumus ise bununla suclanir mi yengem ihrac oldu. Kocasida bank asya. Adalet mi bu sayin editörü m sahsi fikriniz nedir

  • Editör

   14 Kasım 2016 at 20:43

   Kusura bakmayın şahsi fikrimizi direkt yazmak doğru olmaz. Devletin bandrollü kitabı diyorsunuz. Banka da devletin sendika da devletin…

 101. Tayfur

  14 Kasım 2016 at 19:27

  Ya dernek üyeleri döner ama yönetimdekiler sinema demişsiniz. Ama yönetimde olupta 2014 yılında ayrılanlar için de mi dönüş ihtimali yok diyorsunuz. Yani su an açıkta olan biri bu şartlarda ihraç olmayı mi beklesin…

  • Editör

   14 Kasım 2016 at 20:45

   2014 yılında yönetimden ayrılan birisi ayrılmasını somut olarak ortaya koymalı. Eğer onların yüzünü görüp ayrıldıysa ve bu konuda göstereceği şahit varsa göreve döner. Önemli olan ayrılma gerekçesi.

 102. Gülşah

  14 Kasım 2016 at 20:09

  8 aylık sendika üyeliğim var. Başka bir kriter taşımıyorum. Son üç ay sendikada olduğum için kriterlere takıldım, benim gibi başkaları da var. Son güne kadar irtibatı koparmamak dediğiniz şey açılıştan beri üye olanlar için geçerli olmalı. Benim itiraz dilekçem fetöcü olmadığıma dair gayet net kanıtlarla dolu. (İHH bağışlarım, 5 yıllık sosyal medya mesajlarım) Böyle bir durumda dönememek hiç adil olmayacak, daha erken üye olsam zaten istifa etmiş olacaktım. Devlet bile gazete, tv kapatırken son ana kadar sendikayı kapatmamış, neden hükümetten daha suçlu olayım bu durumda? Lütfen bu konuyu gündeme getirin.

 103. Mağdur

  14 Kasım 2016 at 20:36

  2015 ocak ya da subat bilemiyorum giriş 21 haziran 2016 da sendika istifam var, gazete abonelik kriterse bir de gazete aboneliği var editör yorumunuz nedir?

  • Editör

   14 Kasım 2016 at 20:50

   Baskı ve zorlama ile gazete abonesi olduysanız, zorla sendikaya ye olduysanız ihtimaliniz var. Bunları kanıtlamanız lazım. Şahit bulun yaşadıklarınız için.

 104. Neden

  14 Kasım 2016 at 21:10

  Sayın editör ben de yaklaşık 4 aydır güzel bir haber bekliyorum bu haber bazılarının yureği e su serpmiş olabilir ama benim gibi arkadaşı kadın kolları başkanı olduğu için ve beni yalnız bırakma ısrarları üzerine sendikaya girip sonra bundan rahatsızlık duyduğu halde bir dilekçe yazmaya üşenen sendika resmi bundan bir şey olmaz diyip kendine yazık eden biri dönebilir mi sizce ? 15 temmuzdan önce istifa edenler neden etti acaba .Ben nerden bileyim bunların darbe yapacağını.Hiç aklımda kötü bir niyet yoktu cevap verin lütfen.

  • Sely

   15 Kasım 2016 at 03:43

   Neden cevaplamıyorsunuz benim hiç mi şansım yok sadece sendika var

   • Editör

    15 Kasım 2016 at 09:03

    Sorunuzu tekrar sorar mısınız

    • Sely

     15 Kasım 2016 at 09:22

     Sadece sendika kriterine takıldı ne yazık ki 15 temmuzdan sonra ki pazartesi günü sendikadan istifa ettim ne yazık ki ben fetöcü değilim terörist hiç değilim sizce görevime dönmek için masum olduğunu nasıl ispatlayabilirim ?haber için teşekkürler

     • Editör

      15 Kasım 2016 at 09:46

      Sendikaya neden üye oldunuz, baskı zorlama var mıydı, bunlara şahit, belge evrak var mı… Bunlar önemli.

     • Sely

      15 Kasım 2016 at 15:08

      Çok teşekkürler cevap için dediğim gibi yakın arkadaşım kadın kolları başkanı idi böyle yapıştı yakama bırakmadı çok ısrarcı birisidir beni yalnız bırakma sendika resmi cemmatle bağlantısı olmayacak kararları biz vereceğiz falan dedi ben yinede tedirgin oldum geçen seneye kadar bir sıkıntı gormesemde geçen seneden beri sürekli ayrılmak istediğimi söyledim fakat arkadaşı kırmaktan cekindim bir de uşendim inanın bana bir kaç ay önce sendika istifa dilekçesini bile çıkardım ama bir türlü doldurmaim ne bylock ne başka birşey gerçekten hiçbirşeyim yok ,beni yakan bu arkadaşlık oldu nerden bileyim böyle olacağını bence o da bilemezdi görüşemedik be bu olaydan sonra o kadar kızgınım ki ona.Olsun hak yerini bulur öyle değil mi? Ben de yaşadığım sıkıntılarla ve içtiğimiz avuç avuç antideprasanlarla kalirim.Dertleşmek güzeldi teşekkürler

 105. Cihan

  14 Kasım 2016 at 21:14

  Sayın editör haberdeki 3 ay 5 ay kısmını anlamadım 3ve 5 ay kalıp istifa eden mi geri gelecek yoksa 15 temmuzdan önce istifamlar mi

  • Editör

   14 Kasım 2016 at 22:05

   Oradaki tabir sendikaya kısa süreli girip çıkanları gösteriyor. 15 Temmuz gününe kadar sendikada üye kalanların dönme durumunu ile diğerlerinin durumunu kastettik.

   • Cihan

    14 Kasım 2016 at 22:12

    15 temmuzdan önce istifa etmiş fakat biryıl veya onsekiz ay kalmış biri done bilecekmi

 106. hatice ipek

  14 Kasım 2016 at 22:47

  lütfen cevap yazın!2015 aralik ayinda sendikadan istifa ettim.kesinlikle hicbir bagim faaliyetlerine katilmisligim yok.tamamen ricalari kirmamak icin.daha onceden de egitimbirsen uyeligim var.2010 yilinda dugun altinlarimi bank asyanin altin hesabina yatirdim ayni yil ev almak icin cektim.2013 de 60 gram altin yatirdim.2015 de 20 gramini 2016 da geri kalanini cektim.baska tekbir hesap hareketim yok.Bu orgutle hicbir baglantim olmadigina tum mesai arkadaşlarim sahittir.Tabi idari bir sorusturma yapilmadigi icin bunun bir onemi yok.simdi ben umutlanmali miyim

  • Editör

   14 Kasım 2016 at 23:28

   60 gram altınınızı 2013 yılında ne zaman yatırdınız?

   • hatice ipek

    14 Kasım 2016 at 23:58

    haziran ayi gibidir sanirim.bi daha bisey yatirmadigim gibi bunları 2015 ve 2016 da cektim.baska hesap hareketim yok.2013un de bir önemi mi var

    • Editör

     15 Kasım 2016 at 00:28

     17-25 Aralık 2013 olaylarından dolayı sordum. Durumunuza göre göreve iade edilmeniz mümkün.

 107. Aslı

  15 Kasım 2016 at 00:18

  Sayın editör lütfen cevap verin. Ben 2014 Mart ayında arkadaş kurbanı olarak üye olduğum sendikadan 2015 Kasım ayında istifa ettim. Bank asyada tek bir hesabım bile yok. Dernek, sohbet, bylock vs. bilmem. Üniversitede 4 sene KYK da kaldım. Yani istifa ettiğim sendika hariç hiçbir kriter yok. Sorum şu ki: Haberinizde 3-5 ay üyelik demişsiniz benimki 20 ay. Bu durumda iade şansım var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

  • Editör

   15 Kasım 2016 at 00:29

   Durumunuza göre göreve dönmeniz mümkün. İtirazınızı da yaptıysanız ve gerekli belge bilgi eklediyseniz itirazınız olumlu sonuçlanacaktır diye düşünüyoruz

   • Aslı

    15 Kasım 2016 at 00:38

    Evet istifa formunu ekleyerek her şeyi yazdığım dilekçeyi valilik, bimer ve başbakanlık müsteşarlığına gönderdim. Zaten bankasyada hiçbir işlem yok. Kapısından dahi içeri girmemişimdir. Cevabınız ve haberiniz için teşekkürler.

   • Ayse

    15 Kasım 2016 at 04:01

    Sayin editor bu haberden sonra çok umutlandik.inanin her yerde her kanalda bu haber çıkar mı resmi kişilerin ağzından da duyar miyiz diye bekliyoruz.bunu yaşamayan bilemez inanin Günlerimiz zehir oldu. İki küçük yavrum uz var onlara bakınca daha çok aglıyoruz. Ne yaparız biz şimdi diye.bn bunun doğru olduğuna inanıyorum da ancak neden resmi kişiler müsteşar yada bir bakan bunu güzel bir şekilde açıklamıyor.neden bukadar gizli tutuluyor.ya da sayın Canikli neden diyorki hata payı çok az.ne olur bir bilgi verin.çünkü sizden başka kimse cevap vermiyor.şimdiden sagolun.

 108. Ögretmendi

  15 Kasım 2016 at 09:34

  Sayın editör.sendikka ocak 2014 giriş ocak 2016 çıkış.sebep okulumuzdaki müdür yardımcısı ve okul müdürünün de bunlardan olması ısrar edilmesi.ayrıca 17_25 aralıktan önce başlayan yine ısrarla yapılan 2014 yılı içinde sonlandirdiğim gazete.itiraz dilekcemizi verdik okuldaki arkadaşların ve ilçede beni tanıyan herkesin şahitlik dileklerini,sendika istifa formumuzu dilekçeye ekledik.dönme ihtimalimiz varmi.cevaplarsaniz seviniriz.

  • Editör

   15 Kasım 2016 at 09:44

   Belirttiğiniz gibiyse ve belge/şahitlerle dönersiniz.

 109. Hjdl

  15 Kasım 2016 at 09:45

  Sayın editör Twitter da başkentçi hesaplı biri geriye dönüşün olmayacağını çok çok zor ifadeleriyle anlatmış. Bizim aklımızla dalga mı geçiliyor. Bir parmak bal çalıp sonra zehirli ayran içiriyorlar. Bu ne perhiz ne lahana. Sözüm size değil. Ama güzel bir haber yapılmış tek kriterden binlerce insan işinden aşından oldu. Ama gel gör ki biri çıkıp dönüş olmayacak diyor. Aynı kişi boylock ve yüklü para girişine af yok demişti. İnanın ne yapacağımızı şaşırdık. Ölelim daha iyi ya. Ne onlar uğraşsın ne biz. Oysa sendikadan istifa etmiş ve tek kriteri olan biri olarak öyle sevinmiştim ki yine kabus yine kabus

 110. Ayse

  15 Kasım 2016 at 10:34

  Yine Ağlıyorum yine Ağlıyorum. Ne zaman bitecek ya Rab bu azab evet biri çok güzel haber veriyor.diğeri çok zor diyor ne yapalım olelimmi inanin dayanak gücüm kalmadı yavrum a verecek harçlık bile zor bulamiyorum her gün bir lira.borç desen boğaza kadar içindeyiz. İş vermiyorlar. Herkes vebali gibi uzak duruyor.ne yaptık biz ya ne olur söyleyin. Sadece hatır üzerine üye olduğum ve istifa ettiğimiz sendikadan dolayi ihrac olduk.kurban olduğum Rabbim sana havale ediyorum çektiğimiz bu izdirab. Neden herkes bir konuşmuyor sayın editor biri öyle derken diğeri neden farklı bir şey diyor yalvaririm söyleyin Aglamaktan yaş kalmadı gözümde. Başbakanımız bir konuşmasında ibadet kismi korkmasin demişti onlar bir bedel odemiycek demişti ama ödüyoruz.ben ilaçlarla ayakta duruyorum.size yemin ediyorum her gece üç yaşındaki ve yedi yaşındaki yavrum Allahım annem ile babam işlerine geri donsunler diye dua ediyorlar bizimle birlikte ağlıyorlar. bu göz yaşların hesabını nasıl verecekler.bnen kendimden geçtim artık yavrularıma baktıkça kahroluyorum.ne olur sayın editor eğer kaynağı basbakanlik sa söyleyin de basından da açıklaSinclar.ki herkes sürekli hayal kırıklığına uğramasın.ne olur sesimizi duyurun

 111. Magdur

  15 Kasım 2016 at 12:13

  Allahtan baska kimseden umidimiz kalmadi yinede editor kardesimize tesekkur ederiz o da bizim gibi ne yapsin binlerce insana bir umit kapisi araladi

 112. Mağdur

  15 Kasım 2016 at 12:13

  Meraba eşim 18 ay sendika üyesi kalmış darbeden 7 ay önce istifa etmiş geçmişte 2010 da kar zarar hesabı açtık 3 ay sonra çektik faizsiz diye istifa dilekçesi itiraz dilekcesiyle verildi .durum ne olur .

  • Editör

   15 Kasım 2016 at 12:49

   Farklı bir kriter yoksa dönme durumu yüksek.

 113. nejla

  15 Kasım 2016 at 13:02

  Kredi kartını kullandım bankanın.2015 aralık ta ayrıldım sendikadan.kartinda tamamını odeyemedigimden bir turlu kapatamadim.surek askerisini odedim.ne olacak bu durumda. Para felan yaptrmadm. Kredi kartı odemesi hesaba para yatrmadim anlamına mı geliyor.. artık çok bunaldm. Beni böyle işsiz güçsüz çaresiz bırakanlar hakkımı helal etmiyorum..

 114. Murat

  15 Kasım 2016 at 13:10

  Sayın editör,
  öncelikle böyle güzel bir haber paylaştığınız için size teşekkür ederiz. Çünkü bu konu sanki unutulmaya başlandı. Kimilerinin sendika kimilerinin banka hesabı kimilerinin ise bylock hesabı olduğu söylenmekte. Fakat şunu belirteyim. Sayılan bu somut şeylerin hiçbirisine sahip olmamama rağmen ihraç edildim. Umarım haber kaynağınız sağlam olurda darbe ve darbeden haberi olmayan masumlar geri döner. Teşekkürler.

 115. mesut

  15 Kasım 2016 at 14:45

  Sayın editör mayıs 2016 istifa ettim başka. bir kriterim yok donermiyim.

 116. Arde

  15 Kasım 2016 at 18:17

  14 temmuz 2014 de sendikadan istifa ettim. Başka da hiç bir kriterim yok. 5 Ağustosta açığa alindim. Halen aciktayim goreve iadem olur mu?

  • Editör

   15 Kasım 2016 at 20:55

   Başka kriteriniz yoksa bundan eminseniz dönme durumunuz var.

 117. ichsun

  15 Kasım 2016 at 18:54

  Peki sayın editör, Başbakan yardımcısı Canikli’nin açıklamalarıyla bu proje farklı mı? Çünkü Canikli sürekli hata payımız çok düşük diye demeçler veriyor. Sizin dediğinize göre on binler geri döner; Canikli’ye göre 1000-2000 kişi.

  • Editör

   15 Kasım 2016 at 20:58

   Canikli sizce ulu orta biz 10 bin kişiyi mağdur ettik der mi? Ayrıca Sayın Canikli ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a yanlış bilgi veriliyor. Yaptıkları açıklamalar gerçekle tutarlı değil. Bugün Sayın Yılmaz’ın açıklamasından bunu bir kez daha gördük.

   • Uğur

    15 Kasım 2016 at 22:35

    30 bin kişiyi yüzde 1 yakın hata payıyla ihraç ettik diyor bakan yılmaz bide tek kriter den ihraç etmedik diyor ben sendika haricinde başka neyim var bilmiyorum.Sizce bu göz göre göre yalan söylemek değil mi koskoca bakan gerçekten yalan söylüyor.Burda sizin duyumlarla inşallah geri dönüş sağlanır

 118. Recep

  15 Kasım 2016 at 20:49

  Ben sendikaya yasal olduğu için üye oldum.Bakanlığın izniyle kurulmuş ve Bakanlık tarafından 15 Temmuza kadar da üyelik ücretleri düzenli ödendiği için üyeliğimi sürdürdüm.Bir terör örgütü sendikasına devletin destek vereceğini düşünmedim.Sadece sosyal haklarımi savunmak için sendika faaliyeti dışında bir faaliyete katılmadım. Darbeye karşıyım.Darbe yapanların cezalandırılmasını destekliyorum.

 119. Magdur

  15 Kasım 2016 at 21:26

  Sayin editor Milli Egitim Bakani az once aciklamasinda hata payi yude 1 veya 2 diyor sendika yasal ama attik atmayalimmi diyor banka yasal atmayalimmi diyor acik acik soyluyor kisaca bizi hic dinlemiyecekler gibi geliyor bana Allah hepimizin yardimcisi olsun dillerinden dusurmedikleri HazretiOmerin adaletini bekliyoruz

 120. İrfan

  15 Kasım 2016 at 21:43

  Herkese dönme ihtimaliniz var ya da yüksek diyosunuz.Sayın Bakanimiza görede yüzde bir hata payı bile yok ihraç olanlar içinde . Nasıl oluyor bu . Milletin duygularıyla oynamayn lütfen. Gerçek bişey yoksa.

  • Editör

   15 Kasım 2016 at 22:28

   Biz karar mercii değiliz. Sorulan sorulara ısrarla cevap verildiği için düşüncemizi dile getiriyoruz.

 121. Aygül

  15 Kasım 2016 at 21:53

  Sayın editör, benim ne banka, ne sendika, ne okul ne de baska hicbir kriterle ilgim yok. Üzerime kayıtlı eşimin 9 yıldır kullandığı telefonda Block çıktı. Gözaltına alınıp numarayı kullanmadığımı kanıtladım. Serbest kaldım, eşim tutuklandı 5 GÜN önce. ve numarayı kullandığını kabul etti noter onaylı dilekçe de yazdı numarayı 9 yıldır kullandığıyla ilgili. Valiliğe 3 sefer dilekçe dosyası verdim resmi belgelerle dolu. Bimere de yazdım. 29 ekimde ihraç edilmiştim. 4 aydır da eşimle ayrı yaşıyorum bu yüzden. Sizce ben dönebilir miyim. Lütfen cevaplar mısınız

 122. Hasan

  15 Kasım 2016 at 22:29

  4 mayıs 2016 da eski sendikama geri dönmüştüm, yorumunuz nedir acaba? Bank asya vs. hesab bile yok.Sn. editör inşallah hayırlı haberleriniz gelir.

  • Editör

   15 Kasım 2016 at 22:30

   Lütfen bu şekilde bizi sorumluluk altında bırakacak mesajlardan kaçınalım. Biz suçsuz olan herkesin dönmesini istiyoruz buna göre kendimizce yorumlarla size cevap veriyoruz. Suçsuzsanız inşallah dönersiniz.

 123. ichsun

  15 Kasım 2016 at 22:34

  Cevap için teşekkür ederim; mantıklı konuşuyorsunuz. Fakat ben hala siyaseten, hem mağdurları hem de ağzılarından salyalar saçılan, insanların ekmeksiz kalmasından şehvet duyan grubu nasıl tatmin edecekler çözemedim.

 124. Mağdur

  15 Kasım 2016 at 23:15

  Sayın editör sizin duyumunuzla bakanın bugünkü söylemleri çok tutarsız çıkıyo buna yorumunuz nedir.

  • Editör

   15 Kasım 2016 at 23:24

   Sayın Bakan hakkında diğer başlıklarda da yorum yaptık. Bakan açıklamasında çok sinirli ve agresif gözüküyordu. Bakan’ın açıklamasına göre sadece sendikadan kimse atılmadı ya da sadece bankadan kimse atılmadı. Bu ne derece gerçek bir açıklama ise devamı da o kadar gerçek kabul edilebilir.

 125. Hakan hoca

  16 Kasım 2016 at 13:00

  Sn editor, siz de biliyorsunuz ki bu tur haberlere umut baglayan insanlar cok. Aralarinda masum olan da vardir, hala aklini kiraya vermeye devam edenler de. Sizden ricam haber kaynaginiz saglam mi bunu belirtiniz, belki gercekten bu tur teklifler geliyordur komisyona ama dikkate alinmiyor da olabilir. En son olarak tek kriter karari alinmis midir? Bunu uygilama karari alinmis ise insanlara umut isigini yakiniz. Yoksa tahminler uzerinden haber yapmayin lütfen. Zaten haberin dogrulugu ilerleyen günlerde belli olirsa size cok tesekkur yazisi gelecektir buna inanin. Cevaplarsaniz cok sebinirim

  • Editör

   16 Kasım 2016 at 13:13

   Geçtiğimiz gün yaptığımız haber akşam birkaç televizyon kanalında yayınlandı ve haberimiz doğrulanmış oldu. Bu haberimiz ile ilgili çalışmaların netleşmesi üzerine doğruluk teyidinin ortaya çıkmasını bekliyoruz. Kaynak veremeyiz. Bir aksilik olmadığı sürece çalışmalar belirttiğimiz hususlar üzerinden ilerleyecektir.

   • Ayse

    16 Kasım 2016 at 13:24

    Rabbim sizden binlerce kez razi olsun.insaallah dönersek bu güzel haberi verdiğiniz için ve usenmeden defalarca cevap yazdığınız için sizin gibi iyi yürekli insanlara hep Duacı olacağım.

   • insanoğlu

    16 Kasım 2016 at 13:42

    peki milli eğitim bakanının yaptığı açıklama ne demek oluyor öyleyse.yani hata payı %1 bile değil demiş ama en az 10.000 belki daha çok kişi sendikadan dolayı ihraç edildi diye biliyoruz çelişki var iade edecek olsalar böyle sert açıklama yaparlarmıydı?sayın editör sizinde başınız ağrıtıyoruz malesef.

 126. Ayse

  16 Kasım 2016 at 13:42

  Sayin editor bn haberleri tvm olmadığı için takip edemiyorum.hangi kanallarda verdi acaba bilgi verebilirsiniz.bu güzel haberi birde kulaklarımda duymak istiyorum

  • Editör

   16 Kasım 2016 at 14:24

   https://goo.gl/hpz2ue buradaki haberin yorumlar kısmında 14 Kasım 2016 at 20:02 yorumu okuyunuz.

   • mağdur

    17 Kasım 2016 at 01:06

    sayın editör link te sadece tv de yayınlandığı söylenmiş. bu haber hangi kanalda yayınlanmış lütfen bilgilendirirmisiniz.kulaklarımla duymak istiyorum

 127. Aslı

  16 Kasım 2016 at 15:09

  Sayın Editör,

  Öncelikle haberiniz için teşekkürler. Merak ettiğim şu ki: Sendika için kriter 11 aydan fazla süre üye kalmaktı. Sizin aldığınız duyuma göre sadece sendika kriteri olanlarda 15 temmuzdan önce istifa etmiş olarak değişti mi? Örneğin ben Kasım 2015’te Cumhurbaşkanımızın uyarıları dikkate alarak istifa etmiştim. Bankada tek bir hesabım yok. Bylock felan zaten yok. 20 ay sendikada kalmam iadede engel mi yoksa kasım 2015 istifası ve başka bir şey olmaması kolaylaştırır mı? Şimdiden teşekkürler. Allah razı olsun

  • Editör

   16 Kasım 2016 at 16:28

   Belirttiğiniz tarihte istifa etmiş olmanız sizin lehinize bir durum.

 128. Sami erol

  16 Kasım 2016 at 16:59

  Kötü gün dostu sayın editör:
  Bylock yok.bank asya yok.
  sendikadan 1 yıl önce ayrılmıştım.(bu kriterden yırttık anlaşılan)
  Lakin oğlum özel okul teşviği aldığı için cemaat okulundaydı.devlet hem teşvik verip hem de görevden atarsa ayıp etmez mi.kriterler arasında özel okul var mı…Saygılar…

  • Editör

   16 Kasım 2016 at 17:02

   Özel okul konusunda net bilgiye sahip değiliz kusura bakmayın. Bu konuda çok soru geliyor. Yanlış bilgilendirme yapmak istemiyoruz.

 129. bir dost

  16 Kasım 2016 at 20:16

  Sayın editör, öncelikle haberiniz ve sorulara bilginiz dahilinde nazikane cevaplarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Sorum şu: Cevaplarınızda bahsettiğiniz şahit meselesi nasıl olacak? Kişilerin isim ve telefon noları yeter mi? Yoksa onlar tarafından yazılmış imzalı belgeli mi lazım?

  • Editör

   16 Kasım 2016 at 20:54

   Adı soyadı görev yeri dilekçede belirtmeniz yeterli. Örnek; Ankara Çankaya Atatürk İlkokulunda görev yapan Ali Veli Öğretmen ya da komşum 18 numaralı dairede oturan Ali Veli bey…

   • bir dost

    16 Kasım 2016 at 21:54

    çok teşekkür ediyorum

 130. Birgul

  16 Kasım 2016 at 22:54

  Sayin editor peki hic bit kriteri olmayan sadece asker esi tutuklu old icin(ki bi baglntisi olmayan tatbikat diye kandirilmis silah kullanmamis arbede yasamamis polisi dahi kendi cagirmis bir asker ki tutuklu ulkemin adaleti) ihrac edilen bizler de donebilecek miyiz?Hic bir kriterim yokk

 131. Dilek

  17 Kasım 2016 at 13:32

  Luften buhaber gercek olsun hergün hatta her saat basi editör yorum yazmismi diye bakıyorum. Iyi bihabere okadar açizki…bilincsizce nasil bisendikaya uye olmusum ogretmen arkadasin hatrini kirmayayim iyiniyeti ne dertler acti basima.22.11.2012 giris 03.3.2015 cikis baska bir kriter yok editör duyumunuza göre dönermiyim.tesekkur ediyorum.

 132. Rabia

  17 Kasım 2016 at 14:26

  Lutfen cevap yazarmisınız cünkü dikkate alınıp yetkililere ulaşsın istiyoruz.bu bankadan kredisi sebebiyle malum tarihlere tesadüfeden yüklü yatan paralarla yapılandırmalar olabilir.tutumlu insanların her ay düzenli yatırmaya calıştiği normal hesap veya grm altın hesabı olabilir.ama tamenen saf duygularla davranan insanlar ivçin devlet büyüklerimiz vicdanlarını ortaya koymalıdırlar.tarih baz alınmamalı onun yerine başka bankalardan cekilip yatrlan krediler veya banka çıkarları i cin yatrlan ticari hesaplar veya talimatla uzerine açilan yeni hesap tarihleri dikkate alınmalıdır.bizim gibi kücük memurlarin daha fazla üstüne gidilmemelidir,zaten hala söz konusu kredimbir şekilde ödemek için didiniyorum Allahim; vicdanlarinin artmasini ve büyük bir affin yani asıl adaletinin tecelli etmesini diliyoruz masum günahsız kullarna yardım et.

 133. Murat Ateş

  17 Kasım 2016 at 16:50

  SAYIN EDİTÖR
  2014 yılı içinde 7 aylık Sendika üyeliğinden ihraç oldum.İstifa dilekçemi nasıl olsa kayıtlarda var diye başvuruma eklemedim.Gereklimidir sizce teşekkürler.

  • Editör

   17 Kasım 2016 at 16:58

   Eklemeniz en doğru olanıdır.

 134. hasan

  17 Kasım 2016 at 18:27

  sayın editör sendika bilgilerini mebbis ekran görüntüsü alarak dilekçeye ekledim. sıkıntı olmaz umarım.ayrıca yeni bir duyum var mı ?

  • Uğur

   17 Kasım 2016 at 19:58

   Hocam ekledim derken? Yeni bir dilekçe mi yazdınız yoksa eski dilekçeye nasıl eklediniz?

   • hasan

    17 Kasım 2016 at 23:49

    eski dilekçede vardı hocam yoksa sonradan bir şey yapmadım.

 135. bahtsız

  17 Kasım 2016 at 20:06

  Sayın editör ben üni den yeni mezun oldum okurken yazın çalışıp kazandığım 1500 tl ile 2013 ekim ayında bu bankadan Altın aldım olaylardan sonra tüm paramı çektim ancak hesabı kapatmadım. Şubatta mülakata girmeyi düşünüyorum benim için nasıl bi sıkıntı çıkar ve çözüm için ne yapmalıyım

  • Editör

   17 Kasım 2016 at 22:16

   Hakkınızda bir işlem yapılmadığından sizin de şu anda yapmanız gereken bir işlem yok.

 136. sevgi

  17 Kasım 2016 at 20:21

  sayın editor tavsiyeniz üzerine belgelerimi topladım sendika formundaki imza kesinlikle bana ait değil ama para kesintisinin olacağına dair belgedeki imza bana aitmiş tarihleri farkli biri 30 aralik digeri 2 ocak.ben bunu hatirlamadigim için önceki dilekçe mde sendika adina hic bir evraki imzalamadim yazmistim bimere valilige gondermistim dilekcemi yeniden yazmayı düşünüyorum bu sıkıntı arz eder mi bu yapıyla hiçbir alakam yok o kesinti kağıdını ne zaman imzaladığımı bile hatırlamıyorum beynim durdu resmen bu yapıyla alakam olmadığını en iyi çevrem okul arkadaslarim biliyor ama bir yetkili bunu arastirmiyor

  • Editör

   17 Kasım 2016 at 22:15

   İmzanızın ne işi var orada o zaman?

   • sevgi

    18 Kasım 2016 at 10:39

    görev yaptığım okulda ogretmenin atması gereken imzaları nöbetçi öğrenci dolastirirdi bi dalginlik yada mesgul anima gelip okumadan atmis olabilirim cunku yarisma vs. duyurulari cok oluyordu inanki hatırlamıyorum sendika uyelik formundaki imza zaten benim degil maastaki kesintiden nasil haberiniz olmadi derseniz ben maas ve ekdersi takip etmiyordum ekdersle maaşı birlikte ayın 15inde çekiyordum hangisi ne kadar bilmiyordum..sendikadan haberim olunca haziran 2015te ciktim zaten 17-25aralık sonrası 26000lira ilerleyen zamanda 40000lira param oldu fetocu olsam onlarin bankasina yatirirdim parami birikimim baska bir bankadaydi hepsi ispatli.yeniden dilekce yazsam sıkıntı olur mu belgeleri ekleyecegim

 137. mağdur

  17 Kasım 2016 at 20:22

  Sayın editör belki bundan önce sorulmuştur ve fakat tekrar soralım. Acaba bu KHK’nın tarihi hakkında bilgimiz var mı? Bir de henüz hakkında inceleme ve araştırma yapılmayan bizler bu KHK’larda yer alabilir miyiz?

  • Editör

   17 Kasım 2016 at 22:14

   KHK konusunda net bilgimizin olmadığını dile getirdik sadece bizim düşüncemiz olarak bu ay içerisinde bir KHK beklediğimizi vurguladık ancak bu bizim analizimiz. Hakkınızda inceleme ve araştırma yapılmadığını nereden biliyorsunuz?

   • mağdur

    18 Kasım 2016 at 08:07

    İlk yorumlarda kaynak Başbakanlık şeklinde çok net idiniz. Şimdi ise bizim analizimiz diyorsunuz. Kriterlerde bir sıkıntı mı oldu acaba.

    • Editör

     18 Kasım 2016 at 09:06

     Biz kriter konusunda aynı fikirdeyiz. KHK konusunda ise kesin bir bilgi ya da kesin tarih belirtmedik. Tüm yorumları okuyabilirsiniz.

     • mağdur

      18 Kasım 2016 at 10:05

      Çok teşekkür ediyorum o zaman. Böyle durumlarda insan hep bir ümit içinde oluyor. Yazmış olduğunuz olumlu bir cümle bile buradaki bir çok insana mutluluk kaynağı olabiliyor.

 138. bisual

  18 Kasım 2016 at 00:16

  Sayın editör, şahsi kanaatinizi merak ediyorum. Cevaplarsanız çok memnun olurum. Sizce 2012 yılında sadece birikim için açılmış ve bir miktar para yatırılmış, bu ilişki dışında başka herhangi bir iletişimi olmamış (kredi kartı, altın, sigorta vs.), 2014 nisandan (2500 tl) sonrada hiç para yatırılmamış ve parası peyder pey çekilerek bitirilmiş bir banka hesabı ve 2016 nisanda istifa edilmiş sendika iki kriter mi kabul ediliyor. Sizin duyumlarınıza göre bu şekilde olan biri için azda olsa umut besleyebilir miyiz?

 139. Tulay

  19 Kasım 2016 at 03:34

  2014 te evdeki 4 bilezigimi calinma korkusuyla bankaya yatirdim. Sonra da maastan artan miktarlari aktarmaya devam ettim. Tmsf el koyduktan sonra da nasilsa devletin elinde artik diye yine maastan kalanlari aktardim. Ancak 2016 haziranda bankanin satilacagini duyunca tum parayi cekip hesabi kapattim.Bir de 2014 2015 egitim yilinda cocugun okul taksitlerini yatirdim.Onun disinda hicbir kurum dernek veya kurulusa para aktarimi bagis v.s yok. Sadece katilim hesabi faizsiz oldugu icin ve 2016 haziranda hesabi kapattim. 21 temmuzda aciga alinip 29 ekimde ihrac edildim. 23 yillik devlet memuruyum ve ne okul hayatimda ne de memuriyetim boyunca bu orgutle hicbir baglantim olmadi. Geri donme ihtimalim var mi

  • Editör

   19 Kasım 2016 at 11:04

   Sizin durumunuza benzer durumda çok öğretmen ve memur var. Yetkililerin açıklamasına göre sizler ihraç edilmediniz gerçek ile açıklamalar çok farklı.

 140. Berat

  19 Kasım 2016 at 22:59

  Sayin editör 28 şubat mağduru bir imamhatipliyim, bu da ikinci maduriyetim oldu, Allah diyen her cemaate sempatim vardi bu nedenle bu cemaatinde evinde kaldim hasbel kader tum cemaatlerin sohbetlerine katilirim ancak bu cemaatin sohbetlerine 17-25 aralik olaylarindan sonra hic katilmadim bank asyadan da 17-25 oncesi 11 bin tl kredi kullandim ve odemelerim devam etti toplu para yatirmadim, dadece krediyi cekerken bes yaptirmistim banka devletin eline gecti diye o odemelerim devam etti, banka kapanmadan once 50 ya da 100 tl vardi hesabimda, ne bay lok kullandim, ne para yatirdim, ne sendikalarina uye oldum, nede 17-25 araliktan sonra gazete dergiye uye oldum 28 şubatin sorunlarini iliklerime kadar hissetmistim ama bu memurlugu kazaninca bu durumu unuttum ancak bu vatan hainliği söylemleri ölsem bile kemiklerimde hissederim sizce döner miyim? Cevabinizi maile de gönderebilir misiniz? Rica etsem.

  • Editör

   19 Kasım 2016 at 23:09

   Yanlış anlamayın ancak 17-25 öncesinde çok etkin olmuşsunuz anladığımız kadarıyla. Bu konuda yapılan açıklamalarda 17-25 dönüm noktası olarak kabul edilirse iadeniz mümkün ancak kabule edilmezse bilemeyiz.

   • Berat

    20 Kasım 2016 at 01:07

    Sayin editör size yorum yazanlar icinde cemaatin evlerinde kalipta bunu acik yüreklilikle dile getiren var mi? Sanki bu ulkede bunlar yasakakti da ben zorla kandilde kalir gibi bu evlerde kalmisim. Ben kendimden eminim. Devletimiz bu cemati zamaninda terör örgütü ilan etmiş olsaydi hangi akli badinda müslüman evladi kalirdi. Siz hiç yetim olarak büyüyen birini gördünüz mü? Universite de imkanimiz yoktu ne yapalim? Yanlis anlamayin dediniz ya cok etkin olmuşum, benim ihraç kararnamemi imzalayan büyüklerimiz biliyorlarmiydi bu insanlarin böyle birsey yapacağini. Devletin elindeki istihbarattan daha dikkatli olmam gerekiyordu ancak yapamadim sizde kusura kalmayin başinizi ağrittim. Bahsettiğiniz gibi cok etkin olduğum için tüm türkiyeden bari ben özür dileyeyim de kapansin bu mesele. Yalniz darbe saatinde korkudan evden cikamayanlar o gece sabaha kadar nöbet tutan bana vatan haini diyorlar bu da sizin takdirinizdedir.

 141. Tulay

  20 Kasım 2016 at 23:06

  Yetkililerin aciklamalari ile gerceklerin farkli oldugunu yazmissiniz. Gercekte ben ihrac edildigime gore geri doner miyim? Yorumunuzu merak ediyorum.

  • Editör

   20 Kasım 2016 at 23:48

   Durumunuzu anlatır mısınız.

 142. Mağdur

  22 Kasım 2016 at 08:04

  Sayın editör, sizin haberler boş çıktı. Mebden hiç iade yok. Bu gidişle biz hiç dönemeyeceğiz.

  • Editör

   22 Kasım 2016 at 11:06

   Sabır hocam biraz sabredin. Zor zamanlar ama sabır.

 143. şahin

  22 Kasım 2016 at 10:10

  açıkta olanlar için hiç bir şey yok bunlar nasıl dönecek kaç khk beklicez daha

 144. Halil

  25 Kasım 2016 at 23:55

  Sayın editör. Bizim adsl hattinin Wifi sifresini kullanarak komsumuz bylock indirip kullanmis. Biz tabi hemen gerekli girisimlerde bulunduk. Adsl hatti babamin adina. O bakimdan babami 1eylulde ihrac ettiler. Buna mukabil komsuda ihrac oldu. Komsu yaklasik 3aydir cezaevinde. Interneti bizden aldigina dair sozlu beyani var. Zaten savcilik sorusturmasini gecirdi babam. Savci bey serbest birakti. Sucun yok dedi. En ufak bi kaydi kuydu yok babamin. Ancak bi wifi sifresi ile internet kullandi diye bi insan 3aydan fazla sure memurluktan atilir mi. Rabbimden deyip sabır makamindayiz. Savciliktan anlattiklarimi onaylayan bir tutanak aldik. Eski kurumuna ilceye ile derken 25ekim civari bakanliga ulasti yazimiz. MEB REHBERLIK VE DENETIM GN. MUD. sizce dikkate alinir mi dilekcelrr. Yada suan okunmusmudur. Yada okunup kabul edilmeme ihtimali var mi. Eger reddedeceklerse yine bi girisimde bulunmak istiyoruz. Cunku gercekten magduruz…

  • Editör

   26 Kasım 2016 at 00:08

   Yazınızı ekleri ile birlikte BİMER’e ya da Başbakanlığa da ilettiniz mi?

   • Halil

    26 Kasım 2016 at 19:45

    Daha once yazmistim bimere ancak siz soylediniz diye daha detayli ve ekleriyle birlikte tekrar yazdim bugun. Umarim degerlendirmeye alirlar…

 145. Halil

  25 Kasım 2016 at 23:57

  Editor bey. Eger bi bilgi verebilirseniz yada mail yoluyla ulasip ozelden anlatmak isterseniz ben burdayim. Her turlu gorusmek isterim…

 146. Halil

  26 Kasım 2016 at 14:25

  Sayin Editor oralardamisiniz. Bizim bu durumla ilgili yorumunuzu almak istiyorum. Bu haftaici meclise gidip vekillerle birebir gorusmeyi umud ediyorum. Hakli gerekcelerimizi sunacagim ins. Faydasi olur mu. Yada hangi merciye gidip bizzat basvurursak en cabuk faydayi verir. Bulundugumuz ilcede bulunan cesitli sivil toplum kuruluslarinin da bir dilekce hazirlayarak altina islak imzali ben kefilim manasinda desteklerini de aldik. Ak parti ilce baskani. Egitimbirsen ilce baskani.Ilim yayma cemiyeti. Ensar vakfi. Yeni safak temsilciligi. Imam hatip lisesi mezunlari denegi. Ve cesitli okul mudurleri. Hepsinin bizzat tanidigi kefil oldugu ve altina imza attigi birisi babam. Gercekten magduruz. Yorumunuza ihtiyacim var…

 147. notchs

  26 Kasım 2016 at 15:29

  SAYIN EDİTÖR merhaba.. ben 2015 ocak sonu sendıkaya uye oldum cok ısrar ettıler.fetoyla baglantısını ogrendıgımde de 12 mart 2015 cıktım.suan acıga alındım.baskada bır baglantım yok.sureklı yazılanları okuyorum. BEN SAGLIK BAKANLIGI CALISANIYIM. lutfen degerlendırme yaparmısınız….

 148. notchs

  26 Kasım 2016 at 16:26

  cunku okudugum yorumlarda 2 ay giren de ihrac olmus, 2 yıl girende..sitenizin haberlerine güvendiğim için yorum yazıyorum.daha önce başka hiçbir siteye yorum bırakmadım.bu konuda beni aydınlatırsanız mutlu olurum..şimdiden teşekkürler.

 149. notchs

  26 Kasım 2016 at 18:16

  sayın editör okumadınız sanırım.cevabınızı beklıyorum…

  • Editör

   26 Kasım 2016 at 18:35

   Merhaba, son günlerde 2 bine yakın yorum cevaplandırdık. Kusura bakmayın göremediklerimiz olabiliyor. Sorunuzu yazar mısınız tekrar. Buna cevap olarak yazmayın normal konuya yeni yorum gibi yazın yorum bize yukarıda gözükür, görebiliriz.

 150. notchs

  26 Kasım 2016 at 19:22

  SAYIN EDİTÖR merhaba.. ben 2015 ocak sonu sendıkaya uye oldum cok ısrar ettıler.fetoyla baglantısını ogrendıgımde de 12 mart 2015 cıktım.suan acıga alındım.baskada bır baglantım yok.sureklı yazılanları okuyorum. BEN SAGLIK BAKANLIGI CALISANIYIM. lutfen degerlendırme yaparmısınız….cunku okudugum yorumlarda 2 ay giren de ihrac olmus, 2 yıl girende..sitenizin haberlerine güvendiğim için yorum yazıyorum.daha önce başka hiçbir siteye yorum bırakmadım.bu konuda beni aydınlatırsanız mutlu olurum..şimdiden teşekkürler.

  • Editör

   26 Kasım 2016 at 19:35

   Merhaba, sizin ve sizinle aynı duruma sahip kişilerin sadece sendika üyeliğinden ihraç edilmesi konusunda görüşümüz aynı. Bu kriter olamaz. Fetö ile bağı olan cezalandırılsın ama sendika üyeliğinden masumlar cezalandırılmasın. Sendikaya 2 ay üye olup ihraç edilenleri biliyoruz, sendika kurulup fes edilip tekrar kurulup 15 Temmuz a kadar üye kalanların da ihraç edildiğini biliyoruz. Bu konuda çok büyük karışıklık var.

 151. notchs

  26 Kasım 2016 at 20:21

  haberınızde ıhraclar konusunun esnetildiği yazıyor.tek kriter olayı sızce ne zaman uygulamaya konulur..

 152. notchs

  26 Kasım 2016 at 21:10

  haberınızde ıhraclar konusunun esnetildiği yazıyor.tek kriter olayı sızce ne zaman uygulamaya konulur..

 153. notchs

  27 Kasım 2016 at 19:06

  yeni bir haber yok sanırım sayın editör…

  • Editör

   27 Kasım 2016 at 20:09

   Bilgi kirliliği var, dikkat ederseniz dünden beri haber girmiyoruz. Dikkatli olmaya çalışıyoruz. Şu anda pkk ilişkili kişilerin iadeleri için uğraşanların mücadelesi var.

 154. notchs

  27 Kasım 2016 at 22:29

  benim bir buçuk yıl once 2 aylık bır sendıka uyelıgım var. suan acıktayım. iade olurmuyum sizce…tesekkur edıyorum…

 155. bekir

  3 Aralık 2016 at 19:00

  Sayın editör lütfen cevap yazın… 2015,haziran ayında oğlumu kapanan okulun ana sınıfına kayıt yaptırdım yine 2015 haziran ayında okul bank asyayla anlaşması olduğu için taksitlerini okul taksitlerini ordan yatırdım şuanda 2 kasımdan beri açıktayım iade yada ihraç olurmuyum bilmiyorum sadece bunlar

  • Editör

   3 Aralık 2016 at 19:04

   Başka bir durum yoksa iade edilmeniz lazım ancak sizin durumunuza benzerlik taşıyanlardan ihraç edilenlerde var.

 156. Melda

  14 Aralık 2016 at 18:23

  Sayın Editör 2014’te sendikaya üye olmuştum Nisan 2016’da da istifa ettim başka bir kriter yok duyumlara göre sadece sendika üyesi olanları döndüreceklermiş. Mesele gündeme pek gelmiyor nedense? Sizce Gelişmeler olacak mı yakında?

 157. arzu

  19 Aralık 2016 at 15:36

  2 şubat 2015 tarihinde sendikadan istifa ettim.2014 yılında eyül ekim gibi 25 binlira bankasyaya (niğdede halkbank kalabalık olduğu için eşim psikatrik hasta bankada sıkıldısakin bir banka olan bu bankaya)para yatırdım.ama çağrılar sonucu değil.ne zaman çağrı yapıldığını da bilmiyorum ama internete bakınca çağrılar ocakta olmuş.ben bu paramı da 2015 kasımında çektim.şimdi bana ne dersiniz sayın editör.döner miyim.derdimizi her yere yazdık ama senin sendikan da var bankanda diyorlar bu haksıslık değil mi?niyetimizin doğruluğu sendikada kalmama ve paramı da çağrılardan çok sonra yayatımış olmama ispatlamıyor mu.zaten bu banka 2016 da devlete geçmiş diyorlar ne desiniz artık yorum yapmıyor musunuz.

 158. arzu

  19 Aralık 2016 at 15:38

  cevabı mail olarak atarmısınız

 159. Mustafa

  23 Aralık 2016 at 22:58

  2014 mayısta üye oldum 2014 eylül de istifa ettim. 4 ay üyeliğin var. Başka hiçbir kriterim de yok. Üstüne 26 ağustosta tutuklandıktan sonra geçen hafta tahliye oldum. 100 günden fazla cezaevinde kaldım. Halen açıkta bekliyorum. Ne yapmam gerekiyor nerelere başvuru yapmam lazim yardım edebilir misiniz? Psikolojik olarak çok kotuyum.

 160. sahadettin

  27 Aralık 2016 at 21:17

  Şubat 2014 tarihinde bank asyaya 50.000 tl.civarında altın hesabı açtım.2016 yılında 5.000 tl. çektim. Kalanı ise BDDK bankaya el koyduğu için devlet garantisinde diye çekmedim. Bankaya yatırma gayem faizsiz olduğu içindi Aktif sen üyeliğim hiç olmadı.Dönme ihtimalim varmı

 161. Turan

  27 Aralık 2016 at 23:49

  Sayın editör 2015 Şubat ta üye olmuştum 2015 aralıkta istifa ettim 10 aylık uyeligim var sendikaya. başkaca bir kriter yok haber de 3-5 ay kısa süreli üyeliklerin dönüşünün mümkün olduğu ifade edilmiş bir taraftarda 15 temmuz a kadar üyeliği devam edenin dönemeyecegi seklinde. durumumu yorumlarmisiniz. Sizce ben?

 162. Turan

  31 Aralık 2016 at 23:35

  Sayın editör cevap verebilirsiniz yukarıda yazdığım hususlara?

  • Editör

   31 Aralık 2016 at 23:50

   Sorunuzu tekrar sorar mısınız, bizim eski yorumlara tekrar dönmemiz çok uzun sürüyor.

 163. Turan

  1 Ocak 2017 at 15:01

  2015 şubatta üye oldum 2015 aralıkta istifa ettim 10 aylık üyeliğim var sendikaya.ihrac edildigimde kamusen uyesi idim.başkaca bir kriter de yok.haber de 3-5 ay kısa süreli üyeliği olanların dönebilecegi ifade edilmis.sizce benim durumun ne olur.ayrıca bu haber yayınlanalı epey olmus. Bu hususlarda yeni bir haber duyum varmı acaba…

 164. Turan

  3 Ocak 2017 at 13:44

  Sorumu tekrar gönderdim 1 ocakta sayın editör…

 165. sahadettin

  19 Ocak 2017 at 00:39

  Şubat 2014 tarihinde bank asyaya 50.000 tl.civarında altın hesabı açtım.2016 yılında 5.000 tl. çektim. Kalanı ise BDDK bankaya el koyduğu için devlet garantisinde diye çekmedim. Bankaya yatırma gayem faizsiz olduğu içindi Dönme ihtimalim varmı

 166. NAZLI

  22 Ocak 2017 at 00:42

  sayın editör banka ya para yatırmak ne zamandan beri suç oldu diye kendime soruyorum hala bir çözüm bulamadım yarabim bu kadarmı olur evimizi aradılar her şeyime varana kadar hayatımda böyle şey görmemiştim çok büyük debresyon geçiriyorum halaşoktayım zorla yaptığımız evimize el koydular başka bankalarda paralarımız vardı hepsine elkoydular kurban bayramında kurban kescez tam bankaya gittik hepsine vadeli vadesiz el koymuşlar ben ağlaya ağlaya eve geldim biz dedik düzelecek sabredelim çünki suçumuz yok bir bağlantıyok hala bekledik ama eşim 30 yıllık memurdu ama gel gör sağlık güvencemizden bile yararlanamıyoruz eşim şeker hastası ben tansiyon hastasıyım düzenli almamız gereken ilaçlarvar benim anlamadığım devlet bu bankayı kendieli ile açtı birde terör ilan etti madem bu banka terörbankası idi niçin kapatmadıkendileri teröre destek sağladı hemde desteğin en büyüğünü sağladı olanda gariban memura oldu.halkın çoğu bilmiyor bankanın terör bankası olduğunu bazı bilenlerdevarnasıl bilmesin diyor bizim hiç kitap okuma gazeteokuma alışkanlığımızın olmadığından geliyor ama devletin dahadabüyük suçu varbu işte bendiyorumbu kul hakkıdır sen içinimi açtında baktın bu fetöcüdür diye ama yücerabbimin adaletivar inşaAllah çok inanıyorum bizi suçlu edenlerde görsün insanların çoğu perişan vaziyette kimseyederdini dökemiyorsun halinden anlayan yok milletin çoğu korkuyor yani ben bunda hiç adalet görmedim hala beklemekteyim. saygılar

 167. Mydey

  1 Şubat 2017 at 12:27

  Bank asyada hesabım yok ancak bir akrabanın bank asyadaki hesabına kiralarini alıp eft yaptım.hesap yok para benim değil aciktayim yorumlar mısınız lutfen

 168. Magdur

  31 Mart 2017 at 19:23

  Acikta bekleyen bnce avukata basvursun. Avukat bana idare mahkemesine basvurun dilekce falan dedi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status