ByLock kullanan 129 bin FETÖ’cü kamu personeline kötü haber

Rus diplomatın öldürülmesinden sonra diplomatı öldüren polis memurunun bağlantıları araştırılıyor. Süleyman Soylu tarafından önceki gün yapılan açıklamada, diplomatı öldürenlerin bağlantılarının uzantılarının çok derinde olduğu vurgulanmış, FETÖ & PKK iş birliğine değinilmişti.

ByLock kullanan 129 bin FETÖ’cü kamu personeline kötü haber

ByLock kullanan 129 bin FETÖ’cü kamu personeline kötü haber

FETÖ soruşturmasında yüzeyde olduklarını belirten Süleyman Soylu Rus diplomatın ölümünden sonra başlatılan soruşturmada sona yaklaşıldığını açıkladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu soruşturma ile ilgili olarak Bildiklerimizi bilmiş olsanız, 2 saat uykunun bile fazla olduğunu görürsünüz. açıklamasını yapmıştı. FETÖ’nün devlet kurumlarından tamamen temizlenmediğinin altını çizen Bakan Soylu, halen soruşturmada yüzeyde olunduğunu ifade etmişti.

BYLOCK LİSTESİ 129 BİN KİŞİLİK

Kamu personel haber sitelerine yansıyan bilgilere göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yeni bir çalışma başlatıldı. Başsavcılık tarafından FETÖ soruşturması sürecinde ByLock programı ile ilgili yeni bir soruşturma açıldı. Soruşturmada FETÖ’nün en özel iletişim yollarından olduğu belirtilen ByLock programını kamuda yaklaşık 129 bin personelin kullandığı ortaya çıktı. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ByLock programı kullandığı tespit edilen 129 bin kişilik kamu personel listesi üzerinde inceleme ve soruşturma işlemlerini yürüttüğü belirtilirken MİT raporlarının soruşturmanın derinleştirilmesinde önemli role sahip odluğu açıklandı.

50 BİN SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

MİT ve Emniyet raporlarına göre iki ayrı ByLock kullanıcı listesi oluşturuldu. MİT tarafından savcılığa geçtiğimiz haftalarda gönderilen 50 bin kişilik ByLock uygulaması kullanan kamu personeli listesi üzerinde soruşturma ve operasyonların sürdüğü belirtilirken yeni listede 129 bin kamu personelinin yer aldığı ifade edildi.

LİSTE RAPORU AYRINTILARI ORTAYA ÇIKTI

Savcılık makamına ilk etapta gönderilen listelerde ByLock programı kullanan kişilerin listeleri sunulurken, daha sonra gönderilen listelerde ise ByLock üzerinden gönderilen mesajlarla ve iletişim halinde olan kişilerin mesaj ayrıntıları yer aldı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

19 yorum

 1. En baştan beri yapmaları gereken buydu zaten. Bylock kullanan kim varsa evir çevir, ne varsa dökülsün. Yok yere bir sürü insanın kanına girdiler.

 2. Asıl feto mücadelesi bu olmalı. Bankada üç kuruş birikim yaptı diye ihraç da neyin nesi oluyor. Gerçekten halime çok gülüyorum

 3. Gerçekten enterasan olaylar yaşanıyor. baylok işi yavaş işlerken sen. ve bankadan 30bin kişi anında sorgusuz, savunmasız atılıyor. mil.vekil.ne dokunulmuyor, eg.sen.liler göreve dönerken, hükümeti destekleyen inançlı insanlara su bile yok. yukarıdaki güç mücadelesi ile ilgili olmayanlarda açlıga terk ediliyor.

 4. 14 ekimde hatalı listeyle alındığı alenen ortaya çıkan öğretmenler halen mahalle baskısı nedeni ile iade edilemiyor.Masum olmak yetmiyor yani.Savcılık temiz kağıdına rağmen..Daha kendimizi aklamak için savcılık dışında ne yapalım???

  Bu soruyu bir yetkiliye yöneltin ne diyecek Allah aşkına

 5. Evet bylock kesin kanıt olabilir. Ama her nedense bylock konusunda hükümet çok yavaş davranıyor. İki üç ay önce de 165 bin bylockçu var dendi. Bylocktan atılan kimseyi duymadım okumadım. Atılan suç unsuru olmayan sendika üyeliği veya banka hesabı olanlar oldu. Alın şifreli program kullananlar tespit edilmiş. Diğer garibanlardan ne istiyorsunuz.Biraz adaletiniz olsun.

 6. O kadar suçsuz masum insan ihraç olduki sefalete sürüklendi sadece kağıt üzerinde bir imzadan (herkesin farklı sebepleri olmuştur üye olmak için)hain darbeciler kendilerini saklamış benim gibileri zoraki sendikaya üye yapmışlardır. dilerim allahtan bir an önce hak hukuk yolunu bulur bu hain darbeciler bylockcular en ağır şekilde cezalandırılır.

 7. bankada 50 lirasi var diye insanlari terorist ilan edenler sen baylokcusun deyip insanlari iceride tikabilirler.savunma alma sorma yok nasilsa.nerden bilecez o insanlarin baylokcu oldugunu. artik eskidi gibi devletin her dedigine inanmiyorum

 8. Sadece yasal sendika üyeliği nedeni ile ihraç edildik bu durum inşallah düzelir. Bizim gibi bir şeyden bile haberi olmayan masumlar dönsün

 9. Icinde 50 tl bulunan kapatilmis bi banka hesabindan dolayi ihrac edildim.gercek fetoculerin bankada hesabimi olur.gizli mesajlasma programlarinda yazisanlari tespit etsinler.kendi gizlemis idareciler banka hesabi olanlari kurumumda su kadar fetocu tespit ettim deyip yas kuru demeden herkesi yaktilar.hakkim helal degil bu kis gununde

 10. Amin inşallah bylock bence temel kriter olmalı.sendikaya kağıt üzerinde hatır için üye olmuş masumlari yakmayın lütfen .

 11. inşallah, bylock kullanan, darbeden haberi olan hainler tam anlamı ile tespit edilirde hiçbirşeyden haberi olmayan inançları suistimal edilen sırf arkadaş hatrına sendikaya üye olan kişiler görevlerine iade edilir.

  • Şu sendikaya hatıra üye olanlara şaşıyorum sizin aklınız yok mu bile bile üye ol ondan sonra hatıra üye oldum bilmiyordum banka da üç kuruşum var dı gidin kendinizi kandırın

   • ben seendikaya uye olmadim ama bunun nesi yanlis.turkegitim eenliyim ben.isteyen istedigine uye olur bunun nesi yanliss!!sucmu bu hemserim.kanunlarda tanimlanmayan hicbisey suc degildir kimin ne yaptigina kimse karisamaz suc degilse.

   • Kendi adıma söyleyeyim. 2010 da kredi kartını kapatınca ona bağlı hesap açik kaldı. Meb de her sendika temsilcisi üye yapmak için teklif eder, hayır deyince ısrar etmezler. bunlar; birine hayır deyince diğeri geliyor, müdür olmak gibi niyetin yoksa sendika bı işe yaramaz, gittikleri yolun yol olmadığını görünce sendikadan istifa ettim, Parası cebimden çıksa hayatta üye olmazdım şimdi ben hain mı? oluyorum. Kandirilmisiz işin özü bu. Şuan olsa ağız dolusu küfür etmek isterim ama nafile

   • Soru çalan 2010 KPSS şüphelileri hala duruyor,ihraç listeleri ise hakkında suç isnat edilmemiş sendikaya üye olan veya eski üyeliği olanlar ve banka mudileri ile dolu..Ayrıca genelleme yapıp sendikaya üye olanlara fetocu diyenler, biz(eşim ve ben) memuriyete sınavla, hakkımızla girdik,bize soru hırsızı diyenlere söyleyecek bir çift söz var ama ahirette inşallah.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM