ByLock programı kullandıkları belirtilen 37 polis tutuklandı

Kamuda yürütülen FETÖ/PDY soruşturmasında emniyet personeline yönelik ByLock operasyonu düzenlendi. Yapılan operasyonda gözaltına alınan 39 polisten 37’si tutuklandı.

EDİTÖR:    18 Ocak 2017 Çarşamba, 22:42
tutuklama fetö gözaltı

ByLock programı kullandıkları belirtilen 37 polis tutuklandı

Gaziantep’te 13 Ocak tarihinde güvenlik ekiplerince düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 39 polis FETÖ bağlantıları gerekçesi ile gözaltına alınmışlardı. Gözaltına alınan polislerin işlemlerinin bitmesinin ardından mahkemeye sevk edildiler. Mahkemede ifadeleri alınan polislerden ikisi serbest bırakılırken 37 polis tutuklandı. Tutuklanan polislerin FETÖ örgütü ile bağlantılarının olduğu, örgütün özel iletişim kanallarından ByLock kullandıkları belirtildi.

13 Ocak tarihinde Gaziantep’te 35 polisin gözaltına alınmasından sonra 4 polis daha gözaltına alınmıştı. FETÖ/PDY soruşturmasında gözaltına alınan 39 polisin beş gündür emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bugün ise adliyeye sevk edildikleri, çıkarıldıkları mahkeme tarafından da 37 kişinin tutuklandığı açıklandı.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status