ByLock uygulaması için ilk karar çıktı, ByLock kullanan memura 6 yıl hapis cezası

ByLock uygulaması FETÖ soruşturması ile kamuoyunun gündeminden düşmüyor. Çoğumuz bu uygulamayı ilk defa duysak da on binlerce kamu personeli tarafından ByLock uygulamasının yıllardır kullanıldığı ortaya çıktı.

EDİTÖR:    20 Aralık 2016 Salı, 21:26
bylock fetö

ByLock uygulaması için ilk karar çıktı, ByLock kullanan memura 6 yıl hapis cezası verildi.

Kayseri’de yürütülen FETÖ soruşturmasında iki sanık hakkında karar verildi. Bylock uygulaması kullandıkları tespit edilen sanıklar için terör örgütü üyeliği gerekçesi ile 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Sanıklardan birisinin infaz koruma memuru olarak görev yaptığı diğer sanığın ise sosyolog olarak görev yaptığı belirtildi. İnfaz koruma memuru olan sanığın tutuklu olarak yargılandığı, sosyolog olan sanığın ise tutuksuz yargılandığı açıklandı.

Wİ-Fİ ŞİFREMİ VERMİŞTİM

Kayseri Kapalı Cezaevinde  infaz koruma memuru olarak görev yapan ve tutuklu olarak yargılanan sanık, ByLock uygulamasını kullandığını reddetti ve beraat talebinde bulundu. Sanık açıklamasında telefonun ve GSM hattının emniyette olduğunu ifade ederken, yetkililer tarafından cep telefonu ve hattının incelenmesini talep etti. İnternet kullandığını, evinde kablosuz modem bulunduğunu belirten infaz koruma memuru, modem şifresini (wi-fi) zaman zaman komşularına ve misafirlere verdiğini açıkladı. Evinde yapılan aramalarda FETÖ ile alakalı bir belge, evrak, delil bulunmadığının altını çizen sanık, avukatı aracılığı ile beraatini talep etti.

EMNİYET: BYLOCK KULLANDILAR

Tutuksuz sanık da tutuklu sanık infaz koruma memuru gibi ByLock kullanmadığını belirtti ancak mahkeme Emniyet tarafından gönderilen bilgilerde sanıkların ByLock uygulaması kullandıkları gerekçesi ile sanıklar hakkında kararı verdi. Sanıklar 6 şar yıl hapis cezasına çarptırıldılar.

ByLock uygulaması kullandıkları gerekçesi ile ilk mahkeme kararı verilmiş oldu.

Öğretmenler İçin

9 Yorum

 1. Asya

  20 Aralık 2016 at 22:59

  Allah belanı versin fetö , milletin ocağını yıktın.Allah darbeyi yapan o hainleride girdiği deliklerden hayat boyu çıkarmasın.Hapishanede çürüsünler bu kadar insan ihraç edildi,bu kadar şehit çocuğu yetim kaldı.
  Güzel ülkemi ne hale getirdiniz
  Inşallah kökü kazınırda bu milletin başına birdaha musallat olamazlar.

  • Erdem Vatansever

   21 Aralık 2016 at 11:54

   Amin.

  • Adil

   21 Aralık 2016 at 19:24

   Amin

 2. hamal

  20 Aralık 2016 at 23:28

  Bylok meselesinde çok muamma nokta var.önce onlar aydınlatılmalı…gerçek kullanıcı tespiti kesin sağlamalarla yapılmalıdır..çok masum yanar

 3. hamal

  20 Aralık 2016 at 23:28

  ısrarla söylüyorum bylok konusunda gerçek kullanıcı tespiti yapılması hayati önem taşıyor

 4. Asya

  21 Aralık 2016 at 00:16

  Ben baylok kulananlar hapislerde çürüsün demedim.Darbe yapanlar,darbeyi baylokta planlayanlar hapislerde çürüsün.Benim eşim 6 aylık sendika üyeliğinden ihraç edildi.
  Kimin yüzünden,bu malüm yapı yüzünden,birtanesi karşıma çıksa ama hepsi yurt dışında ne hikmetse…
  Kimsenin hakkına girmek istemem baylok konusunda çok kapalı nokta var.

 5. TÜRK

  21 Aralık 2016 at 10:33

  Az değil miiiiii? Bu şerefsizlere

 6. Hamal

  21 Aralık 2016 at 15:06

  Kesin kanaat olmadan şüpheyle ihraç olmaz. Bu mesele toplumsal yaraya dönüştürülmeden hâlledilmeli. Ters fişleme riski, bylokta gerçek kullanıcı tespiti sağlama’sı mutlaka yapılmalıdır. Amacım suçluyu korumak değil,masumların tepişme esnasında arada harcanmasını engelleyecek farkındalığı oluşturmaktır.

 7. Serdar mutlu

  28 Aralık 2016 at 19:38

  Bylock kullandığı iddasıyla eşim ihraç oldu halbuki azıcık araştıfılsa kullananın biz deil şu an tutuklu olan ve internetimizi kullanan komşumuz olduğunu bulacaklardı. Hiç alakamız olmayan bu cemaat bozuntusu yüzünden başımıza gelenler inanılır gibi deil bilmeden konuşanlar hodri meydan arayın en ufak bir bağlantıyı bırak sempati dahi bulamazsınız bizimle ilgili. Lütfen bilmeden kimse ahkam kesmesin bi sabah kalkarsınız ve kendinizi fetocu bulabilirsiniz

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status