ByLock uygulaması için ilk karar çıktı, ByLock kullanan memura 6 yıl hapis cezası

ByLock uygulaması FETÖ soruşturması ile kamuoyunun gündeminden düşmüyor. Çoğumuz bu uygulamayı ilk defa duysak da on binlerce kamu personeli tarafından ByLock uygulamasının yıllardır kullanıldığı ortaya çıktı.

EDİTÖR:    20 Aralık 2016 Salı, 21:26
bylock fetö

ByLock uygulaması için ilk karar çıktı, ByLock kullanan memura 6 yıl hapis cezası verildi.

Kayseri’de yürütülen FETÖ soruşturmasında iki sanık hakkında karar verildi. Bylock uygulaması kullandıkları tespit edilen sanıklar için terör örgütü üyeliği gerekçesi ile 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Sanıklardan birisinin infaz koruma memuru olarak görev yaptığı diğer sanığın ise sosyolog olarak görev yaptığı belirtildi. İnfaz koruma memuru olan sanığın tutuklu olarak yargılandığı, sosyolog olan sanığın ise tutuksuz yargılandığı açıklandı.

Wİ-Fİ ŞİFREMİ VERMİŞTİM

Kayseri Kapalı Cezaevinde  infaz koruma memuru olarak görev yapan ve tutuklu olarak yargılanan sanık, ByLock uygulamasını kullandığını reddetti ve beraat talebinde bulundu. Sanık açıklamasında telefonun ve GSM hattının emniyette olduğunu ifade ederken, yetkililer tarafından cep telefonu ve hattının incelenmesini talep etti. İnternet kullandığını, evinde kablosuz modem bulunduğunu belirten infaz koruma memuru, modem şifresini (wi-fi) zaman zaman komşularına ve misafirlere verdiğini açıkladı. Evinde yapılan aramalarda FETÖ ile alakalı bir belge, evrak, delil bulunmadığının altını çizen sanık, avukatı aracılığı ile beraatini talep etti.

EMNİYET: BYLOCK KULLANDILAR

Tutuksuz sanık da tutuklu sanık infaz koruma memuru gibi ByLock kullanmadığını belirtti ancak mahkeme Emniyet tarafından gönderilen bilgilerde sanıkların ByLock uygulaması kullandıkları gerekçesi ile sanıklar hakkında kararı verdi. Sanıklar 6 şar yıl hapis cezasına çarptırıldılar.

ByLock uygulaması kullandıkları gerekçesi ile ilk mahkeme kararı verilmiş oldu.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

14 Yorum

 1. Asya

  20 Aralık 2016 at 22:59

  Allah belanı versin fetö , milletin ocağını yıktın.Allah darbeyi yapan o hainleride girdiği deliklerden hayat boyu çıkarmasın.Hapishanede çürüsünler bu kadar insan ihraç edildi,bu kadar şehit çocuğu yetim kaldı.
  Güzel ülkemi ne hale getirdiniz
  Inşallah kökü kazınırda bu milletin başına birdaha musallat olamazlar.

  • Erdem Vatansever

   21 Aralık 2016 at 11:54

   Amin.

  • Adil

   21 Aralık 2016 at 19:24

   Amin

 2. hamal

  20 Aralık 2016 at 23:28

  Bylok meselesinde çok muamma nokta var.önce onlar aydınlatılmalı…gerçek kullanıcı tespiti kesin sağlamalarla yapılmalıdır..çok masum yanar

 3. hamal

  20 Aralık 2016 at 23:28

  ısrarla söylüyorum bylok konusunda gerçek kullanıcı tespiti yapılması hayati önem taşıyor

 4. Asya

  21 Aralık 2016 at 00:16

  Ben baylok kulananlar hapislerde çürüsün demedim.Darbe yapanlar,darbeyi baylokta planlayanlar hapislerde çürüsün.Benim eşim 6 aylık sendika üyeliğinden ihraç edildi.
  Kimin yüzünden,bu malüm yapı yüzünden,birtanesi karşıma çıksa ama hepsi yurt dışında ne hikmetse…
  Kimsenin hakkına girmek istemem baylok konusunda çok kapalı nokta var.

 5. TÜRK

  21 Aralık 2016 at 10:33

  Az değil miiiiii? Bu şerefsizlere

 6. Hamal

  21 Aralık 2016 at 15:06

  Kesin kanaat olmadan şüpheyle ihraç olmaz. Bu mesele toplumsal yaraya dönüştürülmeden hâlledilmeli. Ters fişleme riski, bylokta gerçek kullanıcı tespiti sağlama’sı mutlaka yapılmalıdır. Amacım suçluyu korumak değil,masumların tepişme esnasında arada harcanmasını engelleyecek farkındalığı oluşturmaktır.

 7. Serdar mutlu

  28 Aralık 2016 at 19:38

  Bylock kullandığı iddasıyla eşim ihraç oldu halbuki azıcık araştıfılsa kullananın biz deil şu an tutuklu olan ve internetimizi kullanan komşumuz olduğunu bulacaklardı. Hiç alakamız olmayan bu cemaat bozuntusu yüzünden başımıza gelenler inanılır gibi deil bilmeden konuşanlar hodri meydan arayın en ufak bir bağlantıyı bırak sempati dahi bulamazsınız bizimle ilgili. Lütfen bilmeden kimse ahkam kesmesin bi sabah kalkarsınız ve kendinizi fetocu bulabilirsiniz

 8. Ş.A

  23 Ocak 2017 at 15:08

  Allah bu belayı bu kadar mahsun insanların başına açan bu fetö itinin belasını versın bende 19.01.2017 de kurum görevden çıkarıldığıma dair bir yazı gönderdi ben bu şerefsizleri sadece okuldaki öğrenci veliliğmden tanıdım hiç tanımaz olaydım ocağımı batırdılar yuvamı yıktılar benim adıma Bilgim dişinda kendi bankalarında hesap acımışlar ben sadece onun farkına vardım hesabı ben kapattım bundanda başıma gelmeyen kalmadı bizim isteğimiz bu yaraya bu sıkıntıya büyüklerimiz bir çare bulsun eline silah almayan ve bunlara kananları af etsinler sosyal barişi sağlasınlar.

 9. hhhh

  31 Ocak 2017 at 13:12

  benim abimde mağdurlardan, hattının üzerinden 15 eylül 01 kasım 2014 aralığında 7 kere bylock a girilmeye çalışılmış ancak girilmemiş denilerek önce ihrac edildi şimdi ise tutuklu yargılanıyor , suç açıklaması cezaevine girilecek kadar suç teşkil etmiyor ancak art niyet var işin içinde , ya bazıları kendi adamlarını korumak için kuru yakıyor ya’da teşkilat içerisinde yeni yuvalanma yapmak için kadro açıyor, fetöcülerinde fetöcüden bahane ile kendi adamlarına yer açanlarında ALLAH cezasını tez vakitte versin inşallah.

 10. hhhh

  31 Ocak 2017 at 13:16

  kandırıldım halkım beni affetsin diyen Cumhurbaşkanımız hadi halkın seni affetti şimdi sende kandırılan ve’ya köpeklerin ağına düşen halkını affet, sen demiştin tabanı ibadet, ortası ticaret tavanı ihanet, tavanlarını başlarına çökert ortasını iş yapamaz hale getir ancak tabanı ibadet ile kandırılmış halkı affet.

 11. hhhh

  31 Ocak 2017 at 13:25

  El-Hükmün LİLLAH ( Hüküm ALLAH’ındır )

 12. Ö.D

  20 Mart 2017 at 23:49

  Polis kıyafetiyle Munubuse bindiğinde Munubuscu para almadığı için onunla kavga eden bi insan.darbe akşamı hava alanına insan yığan bi adam.şu anda baylok denilen illet programı 2014 te kullandı iddiasıyla tutuklu.ALLAH aşkına bu oldumu yetim 2 tane çocuk ardında bıraktı size soruyorum bu oldumu herşeyde bi hayır vardır.allahın izniyle adalet hakkın yanındadır…da neden böyle olması şartmıydı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status