ByLock uygulaması kullanan 84 asker FETÖ’den tutuklandı

FETÖ/PDY soruşturmasında ByLock uygulaması kullandıkları tespit edilen askerler tutuklandı. FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri yapılanması soruşturmasında 84 kişi tutuklandı.

ByLock uygulaması kullanan 84 asker FETÖ’den tutuklandı

ByLock uygulaması kullanan 84 asker FETÖ’den tutuklandı

FETÖ soruşturması kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki yapılanma inceleme işlemleri devam ediyor. Soruşturmada örgütün haberleşme programı olan ByLock uygulaması kullandıkları belirtilen aralarında subayların da olduğu 84 TSK personeli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

BYLOCK TUTUKLAMASI

İlgili soruşturmada tutuklananların sayısının 315’e yükseldiği belirtilirken ByLock uygulaması kullanan askerlere yönelik soruşturmaların sürdüğü ifade edildi. ByLock uygulaması örgüt üyeleri arasında gizli görüşme yapmaya, haberleşme sağlamaya, emir alıp emir vermeye yarayan bir program olarak tespit edilmişti. Kamuda ByLock uygulaması kullanan personel sayısının 100 binden fazla olduğu iddia edilmiş, Milletvekili ve Bakanlardan da ByLock uygulaması kullananların olduğu çeşitli kişilerce dile getirilmişti.

ByLock programı kullanan kamu personelleri arasında MEB personelleri, Emniyet personelleri, TSK personelleri dikkat çekmektedir. Son dönemde yürütülen soruşturmaların kararlarında tutuklananlar genellikle bu üç kurum personelleridir.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Biz
  • YORUM