Cuma Namazı İçin Mesai Düzenlemesi

EDİTÖR:    05 Ocak 2016 Salı, 21:07
Cuma Namazı İçin Mesai Düzenlemesi

Cuma Namazı İçin Mesai Düzenlemesi

Cuma Namazı İçin Mesai Düzenlemesi yapıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Partinin grup toplantısında bu konu hakkında açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada, cuma namazı için mesai düzenlemesi yapılacağını, mesai düzenlemesi konusunda taslak hazırlandığını , “Cuma günleri ile öğle tatilinin ibadet hürriyetini engellemeyecek şekilde kullanılabilmesi için Başbakanlık Genelgesi Taslağı hazırladık” dedi.

Cuma namazı genelgesi Resmi Gazete’de yer aldı.

Cuma günleri ile öğle tatilinin ibadet hürriyetini engellemeyecek şekilde kullanılabilmesine olanak sağlamak amacıyla hazırlanan “cuma izni ile ilgili 2016/1 Sayılı Başbakanlık Genelgesi” Resmi Gazete’de yayımlandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu imzasıyla yayımlanan genelgede, “Anayasa ve ilgili mevzuatla güvence altına alınan dini inanç hürriyetinin bir gereği olarak; cuma namazı saatinin mesai saatine denk gelmesi halinde, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan isteyenlere mesai kaybına neden olmadan izin verilir” ifadesi yer aldı.

Genelge, kamu çalışanlarının cuma günü mesailerinin, cuma namazı öncesi öğle tatiline girecek ve namazın bitiminden sonra tekrar mesaiye başlayacak şekilde düzenlenmesini öngörüyor.

Kamu Haberleri, Kamudan Haber

Kamu Haberleri, Kamudan Haber

© Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan bilgiler, resimler, haberler izin alınarak, kaynak gösterilmek kaydıyla kullanılabilir. www.ogretmenlericin.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status