Devlet Bahçeli; ihraçlar normal, masumlar için adalet mekanizması var

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli kendisine yöneltilen Kanun Hükmünde Kararnameler ile ihraç edilenlerin durumu sorusunu cevapladı. Son KHK ile ihraç edilen akademisyenlerin durumunu bir akademisyen olarak yorumladığını ifade eden Bahçeli, yargı masumlar için mekanizmasını çalıştıracaktır dedi.

EDİTÖR:    11 Şubat 2017 Cumartesi, 14:25
Devlet Bahçeli

Devlet Bahçeli; ihraçlar normal, masumlar için adalet mekanizması var

Devlet Bahçeli yıllarca Gazi Üniversitesi  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde akademisyen olarak görev yaptı. 1997 yılından itibaren de MHP Genel Başkanlığı görevini sürdüren Bahçeli kendisine yöneltilen gündemle ilgisi soruları cevaplandırdı. Son çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilerek akademik hayatlarına son verilen akademisyenler hakkında görüşünü belirten Bahçeli, adalet mekanizmasını vurguladı.

İHRAÇ EDİLENLERİN HEPSİ SUÇSUZ DEĞİL

Üniversitelerin Devletin önemli kurumlarından olduğunu, ülkenin geleceğini şekillendiren bu yapılarda görev yapan kişilere ise büyük sorumluluk ve görev düştüğünü açıklayan Bahçeli, meslekten ihraç edilen akademisyenlerin hepsinin suçsuz olduğunu belirtmenin, hepsine masum demenin de yanlış olduğunu ifade etti. Aralarında suçsuz ve masumların da olabileceğinin altını çizen MHP lideri, muhalif olarak yansıtılıp suçsuz demek aralarında FETÖ üyesi olanların ayrılmasını engellemek anlamına da gelebileceğini belirtti.

İHRAÇLAR HER DEVLET TARAFINDAN YAPILABİLİR

Meslekten ihraç edilmeler, açığa almalar gibi hususların her devlet tarafından yapılabileceği uygulamalar olduğuna değinen Devlet Bahçeli, bu uygulamaların sonuçlarının ise adalet mekanizması ile ortaya çıkarılabileceğini açıkladı. yargı ve adalet mekanizmasının biran önce harekete geçmesi ve bunları ele almasının sağlıklı sonuçlar alınmasında önemli bir etken olduğunu belirten Bahçeli, üniversitelerde olduğu gibi meslekten ihraç edilenlerin hepsine masum demenin yanlış olduğunu vurguladı.

Öğretmenler İçin

24 Yorum

 1. nedenben38

  11 Şubat 2017 at 14:54

  Elbette adalet mekanızması ile hak arayacağız ama masumsanda kimse senle ilgilenmek istemiyor herkes kendinden endişeli..686 nolu khk ile ihraç olup kendimi ihbar ettim korkum yok ama beklentimde karamsar

 2. isa

  11 Şubat 2017 at 14:58

  devlet adamı, sayın devlet bahçeli..

  • muallim

   11 Şubat 2017 at 17:31

   bir gün ansızın başkanlık gibi çıkar der ki: ihraçlar hukuki değildir der. koltuk sallantıda olasaydı eminim çıkar söylerdi. ama bu devlet bey ne yapacağı hiç belli olmaz.

  • Tarkan

   12 Şubat 2017 at 13:57

   Evet. Kendisi devlet adamıdır. Hatta kendi adı bile “Devlet”tir. Fakat mesele şu ki hangi devletin adamıdır? Bunu anlamak zordur. Yoksa elbette bir yerlere hizmet ediyor. Orası belli.

 3. eda

  11 Şubat 2017 at 15:13

  Kendisine bakanlık görevi verecekler ya iktidar ağzıyla konuşuyor başka yorum beklenemez sanki ülkede adalet varmış gibi.17 25 aralık odamda asılı diyen sayın başkan kendisine zurriyetsiz diyenlerle bugün kol kola. Yavru muhalefet derlerdi kendisine şimdi de yavru bakan olur artık saygilar büyük başkan

 4. Mehnet

  11 Şubat 2017 at 15:16

  1980 de ihraç edilenler 1998 de iade edildi. Nasıl bir adalet

 5. Mehnet

  11 Şubat 2017 at 15:18

  1980 de ihraç edilenler 1998 de iade edildi. Nasıl bir adalet mekanizması.

 6. Öğretmen

  11 Şubat 2017 at 16:39

  Yıllardır sana oy verdim milletinden özür Alahimdan af diliyorum

 7. ulkucu magdur

  11 Şubat 2017 at 17:07

  sana verdigim oylar yuzbindefa haram olsun. hakkimi helal etmiyorum sana

 8. Nur

  11 Şubat 2017 at 17:07

  Herkese masum denemez mis. Herkese terörist deniyor ama Allahinizdan bulun. İnancınız varsa tabi bilemem

 9. Selçuk

  11 Şubat 2017 at 17:26

  Yasal ve de aylar oncesi istifa edilen sendika üyesi örgüt olur mu sayın yetkililer? Adalet işler ama ne zaman. Biran önce duzelsin yoksa zulme dönüştü artık.

 10. mağdur

  11 Şubat 2017 at 17:50

  Bahcelnin dediginin tam tersini dusunun dogru cikar ihraclarr yanlis

 11. salih

  11 Şubat 2017 at 19:13

  Bu zulümlerin en büyük ortağı bahçelidir. yeni kurulacak milliyetçi partiyi bekliyoruz. verdiğim oylar zıkkım olsun.

 12. Magdur

  11 Şubat 2017 at 21:58

  Konusmasa bizim icin daha iyi olur o ihraclar haksiz dese usttekiler tam tersini yapardi bastan beri hicbir tepkisi yok basarisida yok konusmasida yok

 13. Reşo ağa

  12 Şubat 2017 at 00:19

  Banka, sendika, okul, vs. Yasal olan şeylerden artık yakınıp durmayın. Aklın yolu bir. Banka hesabına değil, kime eft havale yapılmış ona bakacaksın, sendikanın eylemine bakacaksın, varsa eğer bir sorun okulu kapatacaksın. 15 temmuza kadar açık her yer, 15 temmuza kadar yatır emekli maaşını, sonra gariban memur, vatan haini. Olmaz olmaz olmaz. Kim darbe girişîminde bulunduysa, kim planladıysa kim yaptıysa Allah belasını versin tez vakitte. Fetönünde pkk nında her türlü terör örgütünü rabbimiz kahreylesin soyları kurusun. Kimsenin ahı da yerde kalmaz

  • 672 khk mağduru

   12 Şubat 2017 at 03:53

   Duygularımıza tercüman olmuşsun Allah yardımcımız olsun.İlahi adalet bir gün mutlaka yerine gelecek elbet,mazlumun ahı titretir Arşı Alayı Vatanımız Milletimiz sağolsun.Bizler mağduruz bizler masumuz Allah şahit.

 14. soruyorum ohal de hain miyim ?

  12 Şubat 2017 at 13:15

  EL İNSAF EY BAHÇELİ , VER BİLALİ AL İKTİDARI – 17-25 HESABINI SORMADAN BU MESELEYİ KAPATIRSAK NAMERTİZ – BAŞKANLIK NU ÜLKEYE BÖLÜNME VE KAOS GETİRİR DERKEN ŞİMDİ NELERE SÖYLÜYORSUN BU KADAR MI KIYMETLİ O KOLTUK ? MHP GENEL BAŞLANLIĞINI BIRAKMAMAK İÇİN TÜM DEĞERLERİNDEN VAZMI GEÇTİN ? DEĞERMİYDİ ZULME TEMPO TUTMANA ? TUGRUL TÜRKEŞ E NELER NELER SAYMIŞTIN , BAŞBUĞUMUZUN KEMİKLERİ SIZLIYOR DEMİŞTİN ŞİMDİ SEN BAŞBUĞUMUZUN KEMİKLERİNİ SIZLATMAYI BIRAK EZDİN GEÇTİN BU MEMLEKETTE HANGİ ÜLKÜCÜ SANA İTİBAR EDERDE SÖZÜNE GÜVENİR BİR DAHA ?

 15. Tarkan

  12 Şubat 2017 at 14:00

  Sayın Bahçeli. Mahalleden komşum olsan sevimli adamsın. Mizahi bir tarzın da var. Ama var ya politikacılığın hiç çekilmiyor. Hele memleket için hayati öneme sahip zamanlarda tam bir faciasın. Siyaset yapmayıp mahallenin bakkalı olsan senden iyisi yok valla.

 16. mazlum

  12 Şubat 2017 at 14:53

  Şu 3 günlük dünyada koltuk sevdası için söylelenlere bakın! Sayın başkan siz hangi ülküye hizmet ediyorsunuz? Dün kara dediğine bugün ak diyorsun,’Politika budur mu’ demek istiyorsun. İçinizde biraz insanlık varsa söylemlerinizi değiştirirsiniz.Yoksa etrafınızdakileri giderek kaybedeceksin.

 17. Ali han

  12 Şubat 2017 at 19:03

  Ihraclar normal oylemi? Kapatilmis bir banka hesabindan ihrac edildim.yasal devlet tarafindan izin verilmis bi banka.heryere basvuru dilekce yazdim iki satir cevap veren yok.hem anayasamizda hem TCK da islendi tarihte suc olmayan bir fiilden dolayi kimseye ceza verilemez yaziyor.benim ihrac edilmem normal oylemi. Ben vatanima ihanet etmedim.onune gelene fetocu yaftasini yapistiriyor idareciler.hakkimi istiyorum sadece benim olan bana gelsin yeter.ben oylarimi mhp ye vermis bi insanim en acisi bu galiba.beni savunacak olana bak.ulkucuden terorist olmazz

 18. nedenben38

  12 Şubat 2017 at 22:03

  686 nolu khk da çok alakasız kıyım yapıldı..operatör hatası diye herkes bas bas bağırdı ama maalesef..ALLAH HERKESE LAYIĞI İLE MUAMELE ETSİN

 19. veli

  13 Şubat 2017 at 02:27

  Abd deki hukuk adamlari nasilda Trump in keyfi kararlarina dur dedi. Evrensel insan haklari olunca elin hristiyani muslumani savunuyor. Biz de ise musluman muslumana zulmediyor.Sebep anayasal hak olan banka sendika. İnsan savasta esir aldigi düsman askerine bile ekmek su veriyor. Aylardir yüzbinlerce insanin evine 1 tl girmiyor.Agac kabugu yesinler öylemi. 14 yillik iktidarin 12 yilini fetö ye destek vererek gecireceksin. koskoca devlet 12 yilda ancak anlayabileceksin. Hain darbecilerin sucunu suca karismayan memurlara mal edeceksin. Dinimizde hic kimse baskasinin sucunu yuklenemez. Bizler ne zorlukla okuyup bu yerlere geldik serefimizle milletimize devletimize hizmet ettik. Sonra bir kalemle seni atiyorum hainsin. Öbür dünyanizi mahvedecek bu hatadan vaz gecin.
  Bu dunya oyle yada boyle gecer biraz kuru ekmek agac kabugu yiyecek birseyler buluruz. Bu dunyada adalete ulasamazsak adil olan Allah in huzurunda hesaplasacagiz.

 20. Sendika Müstefisi

  13 Şubat 2017 at 11:18

  Hele şu “ibadet-ticaret-ihanet” tanımlamasına rağmen hala bu zulüm NEDEN????

 21. Sessiz ciglik

  15 Şubat 2017 at 11:40

  Ben fetönün çagrisini takip etmek zorundamiyim.insanlar bankaya girerken kimin oldugunu kime hizmet ettigini gbtsini cekip ona gore mi islem yapiyor.devlet olarak sen calismasina musade vermissin.Bende o guvenceyle islem yaptirmisim.hicbir şaibeli islemim yok.tamamen kisisel.Ama bu pisliklerle beraber olan herkes masum kandirilmis.bir memur bir gecede vatan haini.bu kadar kolaymis.kimsenin ahı kimsede kalmasin insallah adalet birgun hareke gecer.icimizi yaktilar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status