Dolar bozdurup Vatanımıza Sahip Çıktık diyen sendikacılara FETÖ baskını

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Kırşehir’de sağlıkçılara operasyon düzenlendi. Operasyonda gözaltına alınarak emniyete götürülenler arasında Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı ve şube başkan yardımcısı da bulunuyor.

Dolar bozdurup Vatanımıza Sahip Çıktık diyen sendikacılara FETÖ baskını

Dolar bozdurup Vatanımıza Sahip Çıktık diyen sendikacılara FETÖ baskını

Kırşehir’de terörle mücadele ekipleri tarafından belirlenen adreslere FETÖ baskını yapıldı. Yapılan operasyonlarda gözaltına alınarak emniyete götürülenler arasında geçtiğimiz günlerde Kırşehir’de dolar bozdurarak Vatanımıza Sahip Çıktık diyen sendikacılar da yer aldı. Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı ve şube başkan yardımcısı FETÖ’den gözaltına alındı.

FETÖ/PYD OPERASYONU

Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Kamu Hastaneleri Birliğine emniyet birimlerince operasyon yapıldı. Yapılan FETÖ operasyonunda Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri A.K., üroloji uzmanı Dr. M.Ş. ile göz doktoru S.T. gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürü olarak görev yapan aynı zamanda da Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı olan Necati Yılmaz ile Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü aynı zamanda da Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkan Yardımcısı Şenol Soykan da yer alıyor.

GÖZALTI SAYISI 30’A ÇIKTI

Dün yapılan operasyonlarda gözaltına alınanların işlemleri devam ederken soruşturmanın genişlemesi ile birlikte FETÖ soruşturmasında gözaltına alınanların sayısı otuza çıktı.

DOLAR BOZDURDUK “VATANIMIZA SAHİP ÇIKTIK”

ogretmenlericin.com olarak arşivlere baktığımızda FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan Sağlık-Sen Şube Başkanı ve yardımcısının yaklaşık bir ay önce dolar bozdurdukları, bozdurdukları dolarlar ilgili de yerel bir haber sitesinde haber olarak yer aldıklarını görmekteyiz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dolarları bozdurun çağrısından sonra ülke genelinde başlatılan dolar bozdurma kampanyasına büyük destek gelmişti.

Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı olan Necati Yılmaz tarafından o dönemde yapılan açıklamada yaklaşık 3 milyon liralık dolar bozdurulduğu bilgisi verilmişti. (Kaynak:  kirsehirhaber365 . com / haber/- vatanimiza-sahip-ciktik-/)

EFSANE BAŞKAN OLARAK ANILIYOR

Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı olan Necati Yılmaz’ın kendi üyeleri arasında efsane başkan olarak anıldığı söyleniyor. 2002 yılında sendikanın 3 üyesi bulunurken son dönemde şubenin üye sayısının bin 600 lere çıktığını öğrendik.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Eğer sıradan bankacılık işlemlerinden dolayı kişi feto ile bağlantılanabiliyorsa kusura bakmayın ama memleketin yüzde 80 ı gider…

  2. Açık konuşmak gerekirse; Fethullah Hoca cemaati, bir zamanlar her yere kök salmıştı. Eğitim alanında özellikle dershane ve yurt konusunda çoğu kişinin bu cemaatle yolu kesişmiştir. Diğer alanlarda da elbette çok etkiliydiler ve çoğu kişi cemaatle bir şekilde az ya da çok yüzleşmiştir. Siyaset de cemaatle çok etkileşim halindeydi. Bütün bu insanlar terörist ilan edilirse ülkenin yarısından fazlası terörist olur. Şahsi kanaatimce mücadele bu şekilde olmamalı. Sadece suçlular cezalandırılmalı, özellikle darbeye karışanlar. Bir zamanlar, cemaatle haşır neşir olan devlet erkanına neden bir şey olmuyor da kurbanlık koyun olarak memur seçiliyor? Hangi siyasetçi FETÖ ile ilişkisinden dolayı istifa etmiş? Hiçbiri. Memlekette etik ve ahlak sorunu üst düzeydedir maalesef.

  3. Bir memurda nasıl olurda 3 milyonluk dolar olur.?Bunun izahını vermeliler.İkincisi bu fetoşcuların sendikal olarak gizlendikleri in Memur sen.Bunu herkes biliyor.Nedenini belli;makam,mevki,kadrolaşmak.Özellikle sağlık ve eğitimde bunların zamanında koltuk sahibi olanların ayıklanması gerekmiyormu?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Biz
  • YORUM