Erhan Usta; yasal bir sendika üyeliğinden 30 binin üzerinde öğretmen ihraç edildi

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta sendika üyeliğinden dolayı 30 binin üzerinde öğretmenin ihraç edilmesini yanlış bulduklarını açıkladı. Suçlu olanların gereken cezaya çarptırılması gerektiğini savunan Usta, yasal olan Aktif Eğitim-Sen üyeliğinden öğretmenlerin ihraç edilmesinin doğru olmadığını belirtti.

EDİTÖR:    24 Kasım 2016 Perşembe, 12:45


Erhan Usta; yasal bir sendika üyeliğinden 30 binin üzerinde öğretmen ihraç edildi

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta kamudan ihraç edilenler hakkında açıklamalarda bulundu. Usta konuşmasında meslekten ihraç edilen binlerce öğretmene değindi. Usta devlet olarak kanıtlara dayalı işlem yapılması gerektiğini, devletin adil olması gerektiğini belirtti. Sadece sendika üyeliğinden zan altında olan 30 binin üzerinde öğretmenin ihraç edildiğini belirtti. ogretmenlericin.com olarak Sayın Erhan Usta’nın açıklamalarını ve konuşma videosunu sizlerle paylaşıyoruz.

YASAL OLAN SENDİKADAN ÜYELER İHRAÇ EDİLDİ

Erhan Usta MHP olarak FETÖ’ye bakış açılarının herkes tarafından bilindiğini belirtti. MHP’de FETÖ yapılanmasının barınamadığını vurgulayan Usta, MHP’de kimsenin FETÖ ile bağlantısının ortaya çıkmamasına rağmen birçok kurum ve kuruluşta siyasiler dahil kişilerin FETÖ ile bir yerlerden bağlantısının olduğunu açıkladı. Yasal olan bir öğretmen sendikasının aidatının devlet tarafından ödendiğini, sendikanın devlet tarafından da kapatılmadığına dikkat çeken Erhan Usta 2014 yılında da okullara Aktif Eğitim-Sen ile ilgili MEB tarafından genelge gönderildiğini açıkladı.

MÜDÜRLER ÖĞRETMENLERİ ZORLUYORLAR

Okul müdürlerinin gelen genelgeden sonra sendika üye sayısını arttırmak için öğretmenleri sendika üyesi yapmak adına zorladıklarını belirten Usta ellerinde bunun örneklerinin olduğunu da açıkladı.

SENDİKA ÜYELİĞİNDEN İHRAÇ EDİLİYORLAR

Yasal olan, devlet tarafından aidatı ödenen bir sendikaya üye oldu diye öğretmenlerin FETÖ ile ilişkilendirip meslekten ihraç edildiğini vurgulayan Milletvekili Usta, bunun olmayacağını, bunun yanlış olduğunu açıkladı.

SUÇLU OLAN ATILSIN

Erhan Usta konuşmasında suçlu olanların, FETÖ ile bağlantıları olanların, suça bulaşanların, ByLock kullanıp örgütün içinde yer alanların meslekten ihraç edilmesi gerektiğini ifade ederken, suçsuz olan sadece yasal bir sendikaya üye olanların meslekten ihraç edilmesinin, görevden atılmasının yanlış olduğunu açıkladı. MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta TBMM’de konuyla ilgili yaptığı açıklamanın videosunu sosyal medya hesabından paylaştı. Videonun sonuna doğru Erhan Usta’nın sesinin gelmediği anlaşılırken bunun bir hata mı yoksa kesinti mi olduğu bilgisi verilmedi.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

118 Yorum

 1. Fatma tuna

  24 Kasım 2016 at 12:55

  Nihayet vicdanlı bir insan çıktı karşı miza. Doğru söylüyor niye bu sendikaya izin verenlerden hesap sorulmuyordu masum gariban insanlarda hesap soruyorlar ustelik birde devlette 15 temmuza kadarda aidatlarını ödemiş.Pes valla söyleyecek hiç bir laf bulamiyorum.

  • magdur

   24 Kasım 2016 at 13:14

   Teşekkürler sayın vekilim.Sonunda doğruyu bir vekilden duymak çok güzel.Devlet izni ile kuruluşuna izin verilen, kuruluşunda ilgili bakan ve bürokratların da imzası olan yasal sendikaya üye olan ,istifa eden öğretmen, memur ihrac edilip vatan haini ilan ediliyorsa izin verenler ve imzası olanlarda ihrac edilip vatan haini ilan edilsinler ki, ADALET YERİNİ BULSUN…O ZAMAN SAMİMİYETLERİNİ ANLAYALIM..Öğretmene güçleri yeteneğin bunada güçleri yeteneğin bunada güçleri yetmedi. ..nedense…

  • FUAT

   24 Kasım 2016 at 21:29

   VEKİLİMİZLE BİZZAT KONUŞTUM İNANIN BUNA SEBEBİYET VERENLERDE MÜTHİŞ BİR VİCDAN AZABI BAŞLADI KİMLERDE Mİ KOPYA VERİYİM İKTİDAR VEKİLLERİNDEN İTİBAREN

   • Saidoko

    24 Kasım 2016 at 23:08

    Bu saaten sonra kimsenin samimiyetine inanmıyorum. Hele de iktidardan birilerinin. Vekil olmayan iktidar yanlıları bile (halktan olanları kastediyorum) birisi şunlar ihraç olanlar dese linç edecekler neredeyse. Vardır vardır bir şei vardır mutlaka devlet asla hatta yapmaz modunda herkes.Bu vicdan kimde ben neden göremiyorum. Eşimin kardeşi bile sendikaya üyelik olmuşsa başımıza gelenşeri hak olarak görüyor. Çünkü hak olduğu söylendi!

  • Saidoko

   24 Kasım 2016 at 23:40

   Teşekkürler vekilim. Bir sizmişsiniz vekil.

 2. Ersoy

  24 Kasım 2016 at 13:17

  Bu işi sayın Bahçeli ve ekibi isterlerse cozeceklerdir sendika ve bankasya kriter olmaktan çıkarılmalıdır bankasya da kayıtları devlet inceler yasal olmayan bir durum varsa cezasını verir
  Sayın Bahçeli ömrümün sonuna kadar size dua ederim ne olur bu haksizligi cozun

  • serdar.dumanlika

   24 Kasım 2016 at 15:26

   aynen sendika ve banka yasal kriter olmaktan çıkarılmalı

  • Beyza

   27 Kasım 2016 at 23:00

   Kesinlikle katılıyorum, Bahçeli isterse bu iş çözülür, kredi çekmek ve okul kriter olmamalı

 3. Masum

  24 Kasım 2016 at 13:22

  Sayın bahçeli duy sesimizi hep orta yolu bulmaya çalıştın.

 4. Şahin

  24 Kasım 2016 at 13:27

  22 yıllık öğretmenlik hayatım uyduruk bir sendika yüzünden bitti.allah için düzeltilsin bu kriter yaşamak gerçekten zor.bizi tanıyan zaten biliyor saygılar….

 5. Sendika Müstefisi

  24 Kasım 2016 at 13:27

  maksat üzüm yemek olsaydı!!! yaşanan onca dram yaşanmazdı/yaşatılmazdı!!!!
  korkarım bu dramlar trajedi(facia)ye dönüşmek üzere!!!
  Rabbim sabır ve dayanma gücü ver bize…(amin)

 6. Gül

  24 Kasım 2016 at 13:32

  Zaten akıl ve mantık çerçevesinde suça bulaşmamış biri zaten iadei itibar yapılarak geri dönecek. Bu seve seve de olsa mahkeme kararıyla da olsa olacak.

 7. Aylin

  24 Kasım 2016 at 13:33

  Niyahet mantikli düsünen birileri cikti. Sayin Bahceli isterse bence de bu sorunu cözebilir. Usta gibi düsünen bircogu var ama herkes kendi basindan korktugu icin kimse sesini cikaramiyor

 8. Sebahat

  24 Kasım 2016 at 13:42

  İşte vicdan ve hukuk bu olmalı

 9. Sebahat

  24 Kasım 2016 at 13:43

  Rabbim yardımcımız olsun bu kötü günler artık bitsin…….

 10. Gül hanim

  24 Kasım 2016 at 13:59

  Kanser hastası eşim bu durumda çözüm bekliyoruz 25 yılını emek vermiş bir insan bugün göz yaşında acaba bizimi suçlu sendikaya onay verenlermi düşündürücü ve 3 ay sonra sigorta kapanınca tedavi napcaz diye kaygidayizźz..ülke ve vatan bizimmm ama hak ve hakikat olarak Allahın adaletini tecelli etmesini bekliyoruz…aldandim denilmişti bizim aldanmişimiz yok sayılmalı el insafff diyorum aklı selim düşünenlerin nu durumu aydınlanmasını bekliyorummm….

 11. Gül hanim

  24 Kasım 2016 at 14:01

  Kanser hastası eşim bu durumda çözüm bekliyoruz 25 yılını emek vermiş bir insan bugün göz yaşında acaba bizimi suçlu sendikaya onay verenlermi düşündürücü ve 3 ay sonra sigorta kapanınca tedavi napcaz diye kaygidayizźz..ülke ve vatan bizimmm ama hak ve hakikat olarak Allahın adaletini tecelli etmesini bekliyoruz…aldandim denilmişti bizim aldanmişimiz yok sayıliyor el insafff diyorum aklı selim düşünenlerin bu durumu aydınlanmasını bekliyorummm….

 12. Mehmet

  24 Kasım 2016 at 14:41

  Teşekkür ederiz Erhan Usta. Umarım sadece siyaset yapmıyorsun. Çok geç kaldınız yasal olan ile olmayanı ayırt etmeye.

 13. serdar.dumanlika

  24 Kasım 2016 at 15:25

  sayın editör banka ve sendika kriter olmaktan çıkarılmalı

 14. ebubakar

  24 Kasım 2016 at 15:31

  Ülkede akıllı uslu kanun hukuk bilen bazı milletvekilleri var çok şükür.Bu sendika üyeleri kesin FETÖ üyesidir zannı ile hareket etmek ileride Türkiye adına yüklü tazminatlar veya sonu gelmeyen travmalara neden olur.Devletin ilk etapta acil olarak bu kişileri sendika üyeliğinden açığa alması gibi doğal bir şey yok zaten bunu kabul ediyoruz. Ama müsteşar ile bakanın çıkıp çıkıp yok hepsi örgüt üyesiydi yok şuydular yok buydular diye açıklama yapması tamamen vicdan muhasebesi ile alakalı.Sen çevre araştırması yaptın mı hangi okullarda okumuş baktın mı okuluna sordun mu sendikanın yaptığı yasa dışı eylemlerde okulda mı raporlu mu baktın mı. Bizim işyerinde de eğitimci polis imamı var tutuklu ama adam Türk eğitim sen üyesi, diğer hoca da bylock çıktı Eğitim bir sen yönetim kurulu üyesi DEMEK Kİ ne imiş sendikalı olmak bir kriter değilmiş. Gelin aklı selim ile bu insanları görevlerine iade edin. Bylock ,bankaya yüklü para üstünde açıklamayacağı kadar para ve ev vb…. bulunanları bilmem ama sadece sendikaya üye olmuş hiç bir şeyi olmayanları iade etmeniz hukuk için adalet için gerekmetedir.

 15. Sözün Bittiği yer

  24 Kasım 2016 at 15:35

  Aylardır insanların birbirlerine söylediklerini nihayet bir milletvekili dile getirdi. Ağzına yüreğine sağlık ERHAN USTA darısı bu gerçeği içinden değilde dışından söyleyebilecek diğer yürekli mert vekillerin başına…

 16. Ayşe

  24 Kasım 2016 at 15:36

  Inşallah duyulur sesimiz.Biter bu kabus.Rabbim yardımcı olsun hepimiz e

 17. 672

  24 Kasım 2016 at 15:42

  Sayın editör size teşekkür ediyorum. Bugün mahvolduk. Sanki bugün tekrar ihrac edilmiş gibi acı duyuyorum. Rabbim sessiz cigliklarimizi duyuyor insallah devletimiz yakın zamanda bu yanlıştan donecektir.

 18. Hakan hoca

  24 Kasım 2016 at 15:47

  Helal be, siyasetcilerin cogu kuyrugundan korkar oldu, sonunda mecliste mantığını devreye sokan bir milletvekili karşımızda, tesekkur ediyoruz kendisine

 19. Sendika Mağduru

  24 Kasım 2016 at 16:00

  Bir vekilin ağzından bunları duymak beni çok mutlu etti. Adeta öğretmenler günü hediyesi…aylardır insanların biraraya gelip bu konu hakkında konuşmaya başladıklarında buluştukları ortak düşünceyi bir vekilin mecliste söylemesi beni çok sevindirdi bu kişinin SAMSUN milletvekili olması bir SAMSUNLU OLARAK ayrıca beni gururlandırdı. Ağzına yüreğine sağlık senin gibi cesur sesli düşünen vekillere ihtiyacı var bu ülkenin darısı diğer illerin vekillerinin başına sizde hemşehirlilerinizi onurlandırın lütfen

 20. ugur

  24 Kasım 2016 at 16:21

  kendisi Samsunlu HAvzalıdır .Yürü be Erhan amca yanlışa yanlış demek her yiğidin harcı değildir hele şu devirde; azıcık örnek alın Meb Bakanı da biz sadece sendika üyeliğinden attık deyin milleti yanlış yönlendirmeyin sadece sendikadan atmadık diye.

 21. 672

  24 Kasım 2016 at 16:26

  Sayin editör, daha önce ihraç kriterleri esnetileceği ve kasim ayı içerisinde ihraç olanların büyük kısmı görevlerine iade edileceği yönünde bir haber yapmıştinız.Ancak Başbakan Yardımcimiz Sn. Canikli çeşitli platformlardaki konuşmalarında ihraç larda hata payının binde 1i bile bulmayacagini ifade etmişti. Sizin yapmış olduğunuz haber sn caniklinin açıklamalarıyla tamamen ters yönde. Bu konudaki yorumunuzu merak ediyorum.
  Teşekkür ederim.

  • Editör

   24 Kasım 2016 at 17:34

   İhraç kriterlerinde değişiklik olacağını belirttik ve Kasım ayı içerisinde ihraç ve iade KHK si çıkacağını söyledik. İhraç kriterlerinin değiştirileceği yönünde ulusal basında da haberler çıktı. Numan Kurtulmuş da bazı konularda hatalar yapıldığını açıkladı. Kasım ayında da KHK çıktı ancak biz büyük bir kısmı göreve dönecek demedik. Peyder pey göreve iadeler olacak dedik. Bizi ve herkesi şoka uğratan ise 1 tane dahi öğretmenin iade edilmemesi oldu. Son iki gündür açıklama yapanları dinlersek sebebi de ortada.

   • Mahur Beste

    24 Kasım 2016 at 21:25

    Yoksa dediğiniz kriter değiştirme düşüncesinden vaz gecildiginin mi görüntüsü bu yorumlar.

    • Editör

     24 Kasım 2016 at 22:39

     Vazgeçilmedi ancak muhalefet çok güçlü.

 22. Semiha

  24 Kasım 2016 at 16:50

  Ben de bugun ilk ihrac edildigim gunku gibi butun hucrelerimin yandigini hissettim….agla.agla…

 23. Murat Ateş

  24 Kasım 2016 at 16:53

  Arkadaşlar sesimizi daha fazla duyurabilmek adına ne yapabiliriz.Biz vatanseveriz korkacak birşeyimiz yok.Biraz daha gündemde olabilmek adına..

 24. Fatma tuna

  24 Kasım 2016 at 16:55

  Lütfen tesekkur twiti atin enazından.

 25. Magdur

  24 Kasım 2016 at 17:03

  Cok gec kalmis bir aciklama ama yinede tesekkurler sayin vekilim Sayin Bahceli her hafta grup toplantisinda dile getirse bu sorunun uzerine daha cok gidilir cozum yolu aranir

 26. Hüzün

  24 Kasım 2016 at 17:13

  Sn.millet vekiline teşekkür ederiz,bizim sesimiz olduğu için.Böyle vicdani ve gerçekçi ifadeleri daha çok duymak istiyoruz.Yönetici dediğin ADİL olur..Merhamet değil sadece adalet istiyoruz.

 27. sedat

  24 Kasım 2016 at 17:28

  Allaha şükür AKP den zaten beklemiyoruz ama MHP den aklı selim bir açıklama yapan oldu.

 28. şevki

  24 Kasım 2016 at 18:04

  Bizlere Öğretmenler Gününde en güzel haberi sayın vekilimiz vermiş oldu.Sayın vekilimize çok teşekkür ediyorum.

 29. ilyas

  24 Kasım 2016 at 18:05

  cevremde bu magduriyetten dolayi felc olup kansere yakalan oldu.Vebali cok buyuk bunun.

  • Saidoko

   24 Kasım 2016 at 23:22

   Çok geçmiş olsub. Böyle haberlere yüreğim parçalanıyor. En kötü ihtimal sonunda hukukla geri dönülecek. Tabi seneler sürmesi muhtemel. Şu süreçte Allahım dayanma gücü versin sabır versin.

 30. Fatih

  24 Kasım 2016 at 18:44

  Allah razı olsun Magdur ogretmenler olarak sendikalı olmak yada üyelikten istifa etmek ihrac sebebi olamaz… Yasal Sendika ihrac nedeni olamaz….

 31. Basak

  24 Kasım 2016 at 18:50

  Sayın editör duyum varmı sendika hakkında

 32. Mağdur bey

  24 Kasım 2016 at 19:08

  Sayın editör üstteki cevaplarinizin birinde iki gündür yorum yapanlar derken bakan ve müsteşar mi kastettikleriniz.verdiğiniz haberlerin olduğunu ama bekletildiğinimi ima ettiniz.lütfen bir haber verin

 33. Selçuk

  24 Kasım 2016 at 19:27

  Şöyle güzel açıklama yapan milletvekilleri olursa sorun çözülür. Umarım sendika gibi yasal olan kurumlar suç olmaz. Hata duzelsin

 34. rahime

  24 Kasım 2016 at 20:01

  Öğretmenler gününde güzel bir hediye oldu sayın vekilin bu sözleri.Teşekkürler Erhan Bey.Artık sendika ve banka ihraç sebebi olmaktan çıksın.

 35. Kasım

  24 Kasım 2016 at 20:43

  Teşekkürler değerli vekilim… Biz bu vatanı seven insanlar olarak sizin gibi değerli vekillerimizden yardım bekliyoruz… İstifa edilmiş sendikadan ihraç ne kadar hukuki?… Gerçi istifa edilmemişse bile yasal sendika… Merhameti Allahtan adalet, hak ve hukuku devlet büyüklerimizden bekliyoruz…

 36. Magdur

  24 Kasım 2016 at 20:43

  Bugun K.maras milletvekilimiz meclste konustu tek kelime bu meseleye deginmedi bide telefonumuza mesaj gonderip konusma yapacagim diye bizde dinledik hicbisey anlamadik

 37. Mevlüt ürper

  24 Kasım 2016 at 21:31

  Artık bu zulmün bitmesini istiyoruz gerçek suçlu lar dışarda

 38. NG

  24 Kasım 2016 at 21:34

  Sorunlara kulak vererek ancak çözülebilir tesekkur ederiz vekilim

 39. ihraç öğretmen

  24 Kasım 2016 at 21:40

  teşekkür ederiz. bizler aylardır bunun nasıl olduğunaa inanamıyoruz.

 40. Mağdur

  24 Kasım 2016 at 21:55

  Yasal sendika banka suç değil duyun artık sesimizi sen yardım et allahım

  • magdur

   25 Kasım 2016 at 14:04

   Yasal sendika ve bankada islem yapanlar dan .. varsa usulsuz islem ayiklanmali . Yoksa toptanci anlayisla islem yapan ,uye olup istifa eden suclu muamelesi gormemeli.Devlet vatandaşına tuzak kurmaz.bu adalete sığmaz. .

 41. Fatma tuna

  24 Kasım 2016 at 22:18

  Arkadaslar cesitli twit etkinlikleri var mail atabilirsiniz sizlerde cabalamalisiniz sesinizi niye duyurmuyorsunuz.bakin tecavuzile ilgili tasari nasilda geri cekildi lutfen ses verin cb ye ulasin bence. Birde editor sana nedense guveniyorum ama dedigin tek kriter ve istifa edilmis sendika cok da dogru cikmadi. Acaba yanlis duyum mu.

  • Editör

   24 Kasım 2016 at 22:25

   Bizim dediklerimiz doğru doğru olmasına rağmen, o karara muhalefet eden çok fazla. Zaten MEB’de iade olmaması da bu yüzden. Sorun ne biliyor musunuz? Sorun herkesin ihracını isteyen ve dönmesini istemeyenlerin daha ağırlıklı olması. İşte Sayın Erhan Usta mumu yaktı, o mumu alevlendirecek de sizlersiniz söndürecek de sizlersiniz. Suçsuzların birlik olması lazım.

   • Editör

    24 Kasım 2016 at 22:28

    Bir de bu haberi bizden başka yapan var mı? Yok ama ne hikmetse bu haberimiz yeteri ilgiyi görmüyor, Erhan Usta Beyefendi facebook hesabından da paylaşmış ancak destek verenler çok az. Kamuda bu haberlerin gündem oluşturması için herkesin bu haberi twitter, facebook vs paylaşması lazım. Forum sitelerinde paylaşılması lazım. Yoksa gündemde Beşiktaş maçı kadar değerli olunamıyor.

    • Saidoko

     24 Kasım 2016 at 23:30

     Ben bu haberi paylaşsam sadece annem babam kardeşim ve eşim beğenir sanırım. Herkes ihraç edilen birini tanıyorum demeye korkuyor. Hatta kardeşim kamuda çalışsa belki o bile beğenip paylaşmaz. Açıkçası ben de bu durumu risk olarak görüyorum. Hadi tanıdığım atılan öğretmrn arkadaş beğense paylaşsa bak birnirlerini nasıl da tanıyorlar destekliyorlar tam örgüt denir gibime gelşyor. Takma isimlerle de bu iş olmayacağına göre. En iyi ihtimal twitter kalıyor. Bence buraya bile yorum yazmaya korkan veya okumaya korkan kişler vardır. Facede ben atıldığım için eşimi listesinden çıkaran asker akrabaları oldu. Onlara birşey olmasın diye. Nasıl olacak bu iş bilemedim. Birşeyler yapmak istiyorum artık.

     • Editör

      24 Kasım 2016 at 23:41

      Burada takma isimlerle yorum yazanların durumundan belli olmuyor mu hocam zaten.

 42. bahar hzl

  24 Kasım 2016 at 22:22

  Teşekkürler sayın vekilim. sendika üyeliği nedeniyle ihrac edilmis bir ogretmen olarak bu anlamli günde sesimize ses olmanız tükenen umutlarimizi yeniden canlandirdi.Lutfen artık mesleklerimize dönmek istiyoruz.Desteklerinizi esirgemeyin bizden

 43. Mebmagdur

  24 Kasım 2016 at 23:16

  Sayın vekilim tesekkur ederiz insallah bu yapılan yanlışlardan dönülür arakadaşlar bunun için ben MHP org adresine mail attım en azından bir teşekkür edelim öğretmenler günündeki bu açıklamadan dolayı bütün mazlum mağdur gözü yaşlı meslektaslmeslektaşlarımın gününü kutluyorum. Allah büyüktür rabbim herkese güç kuvvet versin sabır ve dua ile… saygılar sunarım…

 44. Magdur

  24 Kasım 2016 at 23:20

  Sayin editorum haberimiz fazla ilgi gormedi diyorsunuz bizde umitler tukenmek uzere moraller cok bozuk ne yapacagimizi bilemez durumdayiz burasida olmasa bizi anlayan yok gibi mhp li vekiller bunu surekli gundemde tutabilir keske ilk gunlerde bunu yapsalardi yonede Allah razi olsun

  • Editör

   24 Kasım 2016 at 23:28

   Haberimiz ilgi gördü ancak ATILSIN diyenlerden ilgi gördü, sizin görmediğiniz bize gelen onlarca mesaj var. Tüm ihraç edilenleri aynı kefeye koyuyorlar. Suçlular atılsın da suçsuzlardan da 3-5 gitsin sorun değil diyenler var. Şundan emin olun sitemizde mağdurlarla ilgili yapılan haberler muhalefet kanadı tarafından daha çok takip ediliyor. Enerjinizin bitmesini, vazgeçmenizi bekliyorlar. Biz suçsuz olanların iadesi için her şartta suçsuzların sesi olmaya devam edeceğiz ancak suçsuz olanlarda biraz mücadele örneği vererek birlik olmalıdır.

   • Saidoko

    24 Kasım 2016 at 23:38

    Atıldığımda okuldan arkadaşın tesellis: hocam kurunun yanında yaş da yanıyor ne yapcan fln dedi. Sen iyi bir öğretmensin evde çocuklarını çok iyi yetiştireceğine inanıyorum dedi. Vicdanını bu konuşma ile bastırdı. Helallik istedi ve olay bitti. Bu ne demektir. Kurular kim yaşlar kim. Bu nasıl vicdandır benim atılmama ses çıkaramıyor. Nasıl yetkili kişisin ki bmyle düşünüyorsun. Yazıklar olsun elinden birşey gelip de yapmayana. İhraç olan birisi beddua etmeyebilir. Ama bunun evde anacığı var sanırım her gün sebep olanlara ediyor. Bu ahları nadıl çekeceksiniz.

 45. elif

  24 Kasım 2016 at 23:21

  Bende hep bu sayfayi takip ediyor ve umutlaniyorum insaallah diyerek…sesimizi digerleride duysun…..bugun ogretmenler gunuydu ve hediyesizlik degil ogrencisizlikti beni uzen..ben ogretmenim ogretmen….

 46. efkarlı

  24 Kasım 2016 at 23:27

  Sayın Bahçeli ve mhp grubu son zamanlarda ümitlerimizi yeşertiyor. .Allah razı olsun…onlar bugün biz magdurların yanında olsun yarın da biz elbet onlardan yana oluruz…Teşekkürler vekilin. ..

 47. Mustafa ERÇİN

  24 Kasım 2016 at 23:31

  Sayın vekilimize sonsuz teşekkürler inşallah böyle yürekli vekillerimizin sayısı artar da suçsuz masumlar görevlerine dönerler yasal sendika ve banka kriterden çıkarılırsa herkes rahat eder lütfen satın editör bunu gündemde tutalım size de sonsuz teşekkürler

 48. Öznur sahin

  24 Kasım 2016 at 23:49

  Allah’in birliğinden nasıl eminsem ,ihraç nedenimin bir yıl önce istifa etmiş olduğum sendika olduğundan eminim.yolum yollarıyla başka hiç bir şekilde kesişmedi.o da yalvar yakar devlet güvencesi verilerek kendi imzam dahi olmayan bir üyelik formuyla ..şimdi ben miyim fetocu? ..vicdan sahibi sayin millet vekilimize çok teşekkür ederim..

 49. C

  25 Kasım 2016 at 00:49

  Allaha havale etmekten başka bir çaremız yok… Rabbimden başka hiç kapanmayan bir kapı bilen var mı…

 50. nergis

  25 Kasım 2016 at 03:44

  Allah razi olsun

 51. Önder

  25 Kasım 2016 at 09:49

  Allah razı olsun sayın Erhan bey bu işin doğrusu bu yasal sendika suç olmamalı.

 52. Aycan

  25 Kasım 2016 at 09:50

  Merhaba,
  Sayın editör ben de her sabah hatta her saat başı sizin sitenize girip ümit yeşertenlerdenim.Öncelikle hakkaniyetli haberlerinizden dolayı teşekkür ederim.Aynı zamanda dün cesurca konuşan sayın milletvekili Erhan Usta’ya ve mhp.org teşekkür maili gönderdim.Bizler ihraç olduğumuzdan hatta açığa alındığımızdan beri kabuğumuza çekildik.Ben akrabalarıma bile söyleyemedim.Çünkü benim için açığa alınmak hayatımda yaşayadığım en utanç verici bir durumdu.Hatta açığa alındığımda ihraç olduğumdan daha çok ağladım.Sonra o şok haliyle de ihraç oldum 1 eylülde.Ben ki öğrenciliğinde bile kopya çekmemiş,devamsızlıktan korkan,öğretmeninden hiç azar işitmemiş,yere çöp atmayan,kimseleri kırmayan,mesleğimde öğrencilerinin kılına bile zarar vermekten korkan, şaka dahi olsa yalan söylemekten korkan,her işini mükemmel ve zamanında yapmaya çalışan Bir insan olarak bunları haketmediğimi düşünüyorum.Sadece ben değil,idarecilerim,öğretmen arkadaşlarım,öğrencilerim,velilerim,anam,babam,eşim ve gerçeği bilenler….Ben ne mi yaptım?yasal olan bir sendikaya girdim(üstelik 2015te çıktım),yasal olan bir bankada da 10 yıl önce açılmış ve içi boş bir katılım hesabı…şimdi de hakkını bile arayamayacak kadar kabuğuma çekildim..Dün de öğretmenler günü münasebetiyle ve yapılan acımasız açıklamalarla yaram iyice derinleşmişti ki hepsini Allah’a havale ettim.Ama dediğiniz gibi bir şeyler yapmak lazım,hakkımızı aramak lazım…elimden geleni yapacağım inşallah.Sizlere tekrar Allah razı olsun diyorum.Aynı kaderi paylaştığım suçsuz öğretmen arkadaşlarıma da umutlu günler diliyorum.Lütfen yıkılmasınlar,kendi çocukları için onları bekleyen öğrencileri için dimdik ayakta kalsınlar..

 53. Çağdaş Bülent

  25 Kasım 2016 at 10:50

  Etidörüüüüm umut yok mu öğretmenlere

  • Editör

   25 Kasım 2016 at 10:51

   Umut biterse her şey biter. Umut bitmez.

 54. magdur

  25 Kasım 2016 at 10:56

  Sayın editorüm bugünkü köşe yazılarında( sözcü gazetesi saygı öztürk)sağlık bakanlığı ve meb e ait iki cevap yayınladı saglıktakı ihraclara özelde calışma iznı verilmiş mebde verilmemiş bu konudaki farklılık neden bilginiz var mı?göreve dönmekteki ümidim azaldı bari çalışmamıza izin versinler

 55. SENDİKA MAĞDURU SAMSUN

  25 Kasım 2016 at 11:56

  ARKADAŞLAR BEN 15 AY ÖNCE İSTİFA ETTİĞİM SENDİKA ÜYELİĞİNDEN İHRAÇ OLDUM. BİR BAŞKASI 12 ÖNCE, BİR BAŞKASI SON ANDA VEYA O ANA KADAR ÜYEYDİ BENCE BU DÜŞÜNCEDEN KENDİMİZİ KURTARALIM ARTIK. YENİ Bİ ŞEY YAPALIM BENİM ÖNERİM, SENDİKA MAĞDURLARI OLARAK MHP NİN SALI GÜNÜ YAPILAN GRUP TOPLANTISINA GİDELİM. ORADA BELKİ SAYIN BAHÇELİ İLE GÖRÜŞEMEYİZ AMA EN AZINDAN ERHAN USTA VE DİĞER VEKİLLERLE GÖRÜŞEBİLİRİZ. BU AŞAMADA SAYIN EDİTÖR SİZDEN İSTEĞİMİZ BU BULUŞMANIN GERÇEKLEŞMESİNDE BİZE YARDIMCI OLMANIZ, BEN SAMSUNDAYIM SAMSUNDA SADECE SENDİKADAN ATILANLAR BENİMLE İRTİBAT KURSUN, HER ŞEHİRDE Bİ KİŞİ BUNA ÖNCE OLSUN İLÇELERDE HATTA KÖYLERDE HERKES BİR KİŞİ ETRAFINDA TOPLANIP BİR ARAYA GELELİM SONRA TÜM ŞEHİRLER BİRLEŞELİM VE ANKARADA MECLİSTE MHP TOPLANTI SALONUNA GİDELİM
  BURADA ÖZELLİKLE SÖYLEMEK İSTEDİĞİM. SADECE SENDİKA MAĞDURLARI OLSUN. Bİ SONRAKİ BULUŞMAYI DA SADECE BANK ASYA MAĞDURLARI YAPSIN BEN BÖYLE DAHA ETKİLİ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM

  • hatice

   25 Kasım 2016 at 12:58

   Çok güzel bir fikir ben de samsundayim sadece sendikadan ihrac oldum katilmayi çok isterdim ama 1 hafta içinde doğum yapicam gelemeyenler için dilekçe veya imza kampanyası gibi birşey başlatabilir miyiz acaba olur mu sadece sendikadan mağdur olanlar bulussak

  • Çağdaş Bülent

   25 Kasım 2016 at 13:38

   Olabilir biz Aksaray ilindeyiz

  • Çağdaş Bülent

   25 Kasım 2016 at 13:41

   Aksaray olabilir

  • Magdur

   25 Kasım 2016 at 13:48

   Yorumunuz icin tesekkurler hocam su an Mhp ile Akp baskanlik gorusmeleri yani Anayasa degisikligi gorusmeleri yapiyorlar onumzdeki hafta Sayin Bahceli Sayin Basbakan Binali Yildirim ile gorusecek Mhp milletvekillerine veya genel merkeze bu kpnuda mail atilabilir Ankaradaki arkadaslar gorusme yapabilir

  • can

   26 Kasım 2016 at 11:54

   kardeş iyi diyon da bunlar bahane arıyo zaten …..dalga geliyor darbe yapacaklar diye halkı velveleye verirler alimallah.hakkımızı aramaya bile korkar olduk.adımız çıktı bikere

 56. SENDİKA MAĞDURU SAMSUN

  25 Kasım 2016 at 11:58

  sayın editör sizin bu konudaki yorumlarınızı da bekliyorum.

  • Editör

   25 Kasım 2016 at 12:05

   Mesajınıza yorumlar yapılsın ben ona göre yorumlayacağım. Benim yorumum ilk olursa yönlendirme olur.

   • hatice

    25 Kasım 2016 at 13:00

    Yorum yaptim ama hemen yayinlanmiyo mu acaba

   • Ömer

    25 Kasım 2016 at 13:35

    Sayin editör 2014 eylül ayında sendikadan istifa etmiştim. Ve bankada 2013 Şubat ayındAn beri pasif bi hesabım var. Benim durumum sendika mi oluyo banka mi. Yada her ikisinden dolayı mı ihraç edildim.

 57. Hüsne

  25 Kasım 2016 at 13:37

  Merhaba…bence mantıklı bu sadece mhp için değil chp içinde yapılmalı burada siyaset üstü davranilmali birde sn editor son yapilan yorumlar En üstte olursa takip i daha kolay olur bu arada çabanız içinde çok ama çok teşekkürler

 58. Emine akın

  25 Kasım 2016 at 13:44

  Yıllardır vatan için çalışmış öğretmenler in haline bir bakın.Araştırma soruşturma olmadan atıldılar.Birkez okulundan nasıl biri diye sorulmadılar.Yasal olan bir yerlere farklı sebeplerle takılmış öğretmenler e bu revamıydı.Ben evime 2 defa gelip üye yaptıkları sendikadan kime ait olduğunu öğrendiğim anda istifa etmeme rağmen tek ifadem alınmadan ihraç edildim.Atatürkçü Cumhuriyet çi biriyim.yıl 2016 ve şu halimize bakın.birbirimizi harcamaktan başka birşey yaptığı mız yok.Teşekkürler masumların sesi olanlara.

 59. ugur

  25 Kasım 2016 at 13:49

  Bu muhalefet kanat hangi hakla bize yorum yapabiliyor anlamadım.Ben diyorum ki vereyim gerçek adresimi gelin sendika dışında acaba ne yapmışım?Beni araştıralım diyorum yok efendim atılsın.Bu çok acı değil mi?Ben hiçbi yapıyla alakm olmadığı halde beni sen YASAL olan bir sendika yüzünden atıyorsun üstelik çıkalı 21 ay olmuş.Binbir emekle okuyup kpss den aldığım hakkımla aldım onu soyleyim atandım şimdide yok efendim atılsın nasıl bir kanı bu?o atılsın diyenler açık ve net olarak art niyetli insanlar olarak görüyorum artık bu ülkede herşey vatan sevgisi üzerine kurulu deyip kendi akrabalarının atanmasını bekliyorlar bizim yerlerimize.öh yani benim vatan sevgimi faaliyetlerine katılmadığım sendika mı belirliyor.Yazık değil mi benim bu kadar emeğime.Hepimizin sonu Allah.Tek tek yapışıp hesap soracam benim vebalime giren hakkıma giren herkese o zaman sizi yasal yollar kurtaracaktır umarım.Ummuyorum birşey artık bu muhalefet denen HAKSIZ olduğunu bilen ama sırf çıkarları için bizi hain ilan eden vicdanı hangi konumda oldugunu bilmedigim insanlara.Davacıyım dayanamıyorum bu haksızlığa .

  • magdur

   25 Kasım 2016 at 14:13

   Iktidar ve Tüm muhalefet partilerine mail,Tweetler atillmalı.parti iletişim merkezlerine mail atalım bence. .

 60. Ayse

  25 Kasım 2016 at 14:13

  Sayin editor um yeni üye oldum ama bişey yazamıyorum yada onaylanmadimi Aysen ismiyle.

 61. Ayse

  25 Kasım 2016 at 14:26

  Bende ankara fikri fena değil. Ama söyle daha sağlam olur bence çünkü oraya gittiğimizde bizi içeri almama ihtimalleri var yada beş dakika ayaküstü konuşulur tamm denir gecistirilir.bn az önce ankara mhp merkezini aradım teşekkür için vekilin konuşmasından dolayi.ama çok sıcak karşıladı. Lütfen dedim bizi yalnız bırakmayın bu süreçte yasal olan bir sendikadan atıldı dedim hakeza destek amaçlı olmayan banka hesaplarına dedim.ve her zamn olduğu gibi yine ağladım Tutamıyorum kendimiher defasında öyle oluyor ama sagolun lar anlayışla karşılıyorlar.dediki biz elimizden geleni yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz siz bulunduğunuz ilin başkanıyla görüşün oraya bir dilekçe verin dedi. Telefonla aradım aynı şeyleri söyledim onlarda biz zaten mücadelemizi veriyoruz dediler lütfen kendinizi bırakmayın güçlü olun dediler. Vs.anlayacağınız ankara fikrinden herkes bulunduğu ilin mhp chp il başkanlarıyla konussunlar çok yardımcı oluyolar.akp maalesef yardimci olmuyor.onlarda haklı belki kendilerine göre. Ama her ikisinde dilekçe verin arayın .chp nin mağdurlar masası var genel merkezi arayın orda halkla ilişkiler bölümünü tıklayınca sonra mağdurlar masası çıkıyor. Ve sizin çalıştığınız okuluna kadar her bilginiz alıyor. Belki göstermelik yapıyorlar ama oturarak olmuyor sesimizi duyurmaliyiz

 62. Lutfen yardim ediniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz !

  25 Kasım 2016 at 15:01

  Ey vekil abilerim.lutfen korkmayin vicdan sahibi olun.insanlar yasal faliyetlerinden dolayi kuru ekmege muhtac oldular.biz sizi bize vekil olasiniz diye secdik.yetkililerin dedigine vekil olasiniz diye secmedik.lutfen imdat

 63. ugur

  25 Kasım 2016 at 15:59

  bugun Mhp genel merkezini aradım bende .Bulundugunuz ildeki Mhp başkanlıgına gidip durumunuzu belirten bir dilekçe yazın biz onalrı komisyona susnuyoruz dedi ama bilmiyorum ne derece incelenecektir.

 64. SENDİKA MAĞDURU SAMSUN

  25 Kasım 2016 at 16:00

  ARKADAŞLAR DİĞER BİR ÖNERİM MEDYA AYAĞINI KULLANMAK.. BU AŞAMADA ÖZELLİKLE TARAFSIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ(TAM ANLAMIYLA BULMAK ZOR TABİ) BİR KANAL HABERCİLERİ İLE GÖRÜŞEBİLMEK. BİZİ HABER YAPMASINI SAĞLAMAK. DAHA ÖNCE TABİ Kİ BİZLERDEN BAHSEDİLDİ BU PROGRAMLARDA AMA BİZ VARKEN HİÇ BAHSEDİLMEDİ. KENDİMİZ HAKKINDA 5 DAKİKALIK BİR HABER BİLE YAPTIRABİLSEK BÜYÜK BİŞEDİR. BU KONUDA BENCE İSMAİL KÜÇÜKKAYA’YA YADA FATİH PORTAKAL’A ULAŞABİLİRSEK BİRAZ YOL ALMIŞ OLURUZ.

 65. SENDİKA MAĞDURU SAMSUN

  25 Kasım 2016 at 16:29

  ERHAN USTA İÇİN BENDE MHP GENEL SEKRETERLİĞİNE MAİL ATTIM TEŞEKKÜR İÇİN HERKES BENCE Bİ TEŞEKKÜR ATSIN ARKADAŞLAR…

 66. SENDİKA MAĞDURU SAMSUN

  25 Kasım 2016 at 16:49

  sayın editör sizin söylediğiniz forum sayfasına kayıt oldum ama sonra sendika mağdurları diye bir başlık oluşturmak istedim yapamadım. acaba siz mi oluşturuyorsunuz başlıkları

  • Editör

   25 Kasım 2016 at 23:08

   Hayır sizler oluşturuyorsunuz.

 67. Sebahat

  25 Kasım 2016 at 16:51

  Sayın editör Ahmet hakan in bugünkü yazısı çok güzel paylaşım için haber yapar mısınız mümkünse personelden yapmış

 68. Duran ÖZKAN

  25 Kasım 2016 at 17:03

  Sendikadan dolayı ihraç edildim. Bir an önce bu durumun düzeltilmesini bekliyorum.

 69. KARAZENCİ

  25 Kasım 2016 at 17:29

  sayın Editör bugün 27. kişi intihar etti.Bunuda lütfen gündeme taşıyalım

 70. Sebahat

  25 Kasım 2016 at 17:43

  Dayin editorum Ahmet Hakan in yazısı paylaşalım

 71. KARAZENCİ

  25 Kasım 2016 at 18:15

  sayın editör nerelerdesiniz

  • Editör

   25 Kasım 2016 at 23:09

   Buradayız hocam. Gün boyu site altyapısından kaynaklı sorunla uğraştık. Şu anda düzeldi.

 72. SENDİKA MAĞDURU SAMSUN

  25 Kasım 2016 at 18:52

  ARKADAŞLAR BUGÜN ÖĞLEDEN SONRA SAAT 4 GİBİ FOX TV ÇALAR SAAT PROGRAMI YAPIMCISI İSMAİL KÜÇÜKKAYA İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜM. KONU SADECE VE SADECE SENDİKADAN İHRAÇ İDİ. ONUN BANA SÖYLEDİĞİNİ AYNEN SÖYLÜYORUM. BU KONUDA SAVCILIK BU SENDİKAYA ÜYE OLANLARIN CEMAATÇİLER OLDUĞUNU SÖYLEMİŞ, BU YÜZDEN BU KONUYA FAZLA GİRMEK İSTEMİYORUM DEDİ.BENDE ONA BENİM İSTİFA ETTİĞİMİ SÖYLEDİM ODA BANA DEDİKİ GÜYA CEMAATÇİLER DARBEDEN 3 AY ÖNCE İSTİFA ETTİLER DEDİ TOPLU OLARAK (NE KADAR DOĞRU BU BİLMİYORUM)BENDE KENDİSİNE BENİM 15 AY ÖNCE İSTİFA ETTİĞİMİ BUNUNLA İLGİLİ ELİMDE İSTİFA DİLEKÇE ÖRNEĞİMİN OLDUĞUNU AYRICA MEBBİSDE DE GÖRÜNDÜĞÜNÜ SÖYLEDİM. BİZİM İHRAÇLARDA SADECE GİRİŞLERİMİZE BAKILDIĞINI ÇIKIŞLARIMIZA BAKILMADIĞINI SÖYLEDİM. BANA CEMAATLE BİR İLGİM OLUP OLMADIĞINI SORDU. DEDİM NE BANK ASYA NE BYLOCK NE SOSYAL PAYLAŞIM NE DE BAŞKA BİŞE …KISACA YOK DEDİM. ONA MHP MİLLEK VEKİLİ ERHAN USTANIN 24 KASIM DA YAPTIĞI KONUŞMAYI SÖYLEDİM. BİLMİYORUM DEDİ. BENDE ONA EN AZINDAN BU KONUŞMAYI YARIN YAYINLAMASINI VE BU KONUŞMA ÜZERİNDEN KONUYA DEVAM ETMESİNİ SÖYLEDİM. SİZLERDEN ÖZELLİKLEDE 12 AY ÖNCESİNE KADAR İSTİFA ETMİŞ OLUPTA İHRAÇ OLANLARIN PAZARTESİ GÜNÜ SABAHKİ ÇALAR SAAT PROGRAMINI SEYRETMELERİN VE PROGRAM BAŞLADIĞINDAN İTİBAREN BU KONUYU HATIRLATICI MAHİYETTE TWEETLER ATMALARINI RİCA EDİYORUM. EĞER BU KONUDA BİR KAMU OYU YARATABİLİRSEK ÇOK İYİ OLUR LÜTFEN TWEETLERİNİZİ ANLIK DÜŞÜNCE İLE KARIŞIK HALDE DEĞİL KISA ANLAŞILIR YAZIN. BEN İSTİFA DİLEKÇE ÖRNEĞİNİ DE MAİL ATACAM ELİNDE OLAN VARSA ONLARDA ATSIN.

  • hatice

   25 Kasım 2016 at 19:07

   İnsanlar ne kadar on yargili hareketediyorlar.ben haziran ayinda istifa ettim nerden bilebilirdim darbeden şundan bundan haberim oldugunu ispat etsinler o zaman ne kadar kolay ya insan hayatiyla onuruyla oynamak inanamiyorum dünyada alamazsak ahirette aliriz hakkimizi ben ve benim gibiler. Bi de yargilanicam sendikaya üye oldum diye napicaklar kac yil ceza verecekler acaba..

 73. Mehmet

  25 Kasım 2016 at 18:52

  İhraç edilenler birer birer bunalıma girip intihar ediyor. Aileler dagıliyor. Suçluysa haklarında işlem yapılsın. Suçsuzsa göreve geri döndürülsün. Bu duruma bütün vekiller gözlerini kapatmış durumda. Miller sizi sorunları çözsün diye seçti. Sendika ve bankadan ihtaç edilen en az 30 bin ögretmen var.

 74. Uğur

  25 Kasım 2016 at 19:02

  Bence fatih portakala mail tweet atalım .bakan beyin yanlış bilgilerle açıklama yaptığını sırf sendika yüzünden ihraç edilen öğretmenler olduğunu tüm insanlar bilsin kamuoyunu yanlış bilgilendirdiği bilinsin

 75. Uğur

  25 Kasım 2016 at 20:50

  Şimdi kanal 24 de Emine Erdoğan konuşuyor.Adalet ten bahsediyor.Suriye mültecilerine sunulan adalet kendi vatandaşına sunmayan bir devlet beni tek sendika kriterinden o da yapmadık diyor göz göre göre yalan söyleyen bürokratlar varken halen konuşuluyor .Yazık valla yazık.

 76. Ibrahim

  25 Kasım 2016 at 23:11

  Sağolsun vekilim doğru söyledin diye sesini kestiler. Bahçeli den de bekliyoruz

 77. ilyas

  26 Kasım 2016 at 00:39

  baskentci 21000 ogretmen iade edilecek yazmis 4 saat once.acaba ihrac edilenlerden mi yoksa aciktakilerden mi?bu kadar acikta armidir sizce

 78. Ayse

  26 Kasım 2016 at 10:26

  Sayin editor um üye oldum ancak onay kısmı olmadığı için giremiyorum.mailime bişey gelmedi.arkadaşlar lütfen herkes pazartesi mhp ve chp özellikle mhp il başkanlarıyla yüz yüze iletisime geçsin. Neden atıldığınızi ve sendika ve bankanın kriter olmaktan çıkması için derdimizi anlatın. Yapacaksan bunu mhp yapacak. Eğer susarsak herkes bu konuyu unutur ve biz yanar kavruluruz.

 79. neslihan

  26 Kasım 2016 at 10:38

  Ben 2012 yılında 3 aylık kısa süreliğine üye olduğum sendikadan dolayı ihraç edildiğini düşünüyorum nasıl is anlamadım benim umudum yok artik evden dışarı çıktığım zaman psikolojim bozuluyor hiç birşey duymakta bilmekte istemiyorum artik

 80. gerçek mağdur

  26 Kasım 2016 at 11:18

  Sendika üyeliğim mebsisten yok,( bende üyeliğim işleme alınmamış diye dilekçeme sendika üyeliğim yok yazdım fakat 2012 aralık ve 2013 ocak ayında sendika üyeliğimin olduğunu okulumdan öğrendim benimle birlikte 7 kişi üye olmuş bunların içinde bir tek ben ihraç edildiim,bir kişi de ihraçtan önce açığa alındı fakat bankasyadan dolayı açığa alınmış tekrar görevine geri döndü)ben 27/02/2013 Aktifsen’den ayrılıp Eğitimbirsen’e üye oldum. Elimde belgelerim var) Bankasya’dan hiçbir tarihte hesabım olmadı, Byloock kesinlikle kullanmadım, Bu şekilde iletişimin olduğunu dahi bilmiyordum. Ne yazılı nede görsel yayınlarına abone değilim, hiçbir tarihte protesto ve eyleme kesinlikle katılmadım. Tweter hesabım hiçbir tarihte olmadı. Facebook hesabımda bir kelimelik dahi olsa övgüm, açıklamam ne de beğenim vs oldu. Hükemetimiz aleyhinde bir kelimelik dahi olsa olumsuz bir açıklamam vs olmadı. Fakat 672 khk ile açığa dahi alınmadan bir geceden ihraç oldum. Resmi tüm kurumlara dilekçe yazdım sebebini öğrenmek için ama ohalden dolayı cevap alamadım. Lütfen yetkililere sesimizi duyurun.

 81. sedat

  26 Kasım 2016 at 11:25

  kesk ve eğitim sen üyelerine sahip çıktı helal olsun göreve başladılar. diğer mağdurlar yıllardır oy verdikleri MHP tarafından yanlız bırakılırken CHP sahip çıktı.

 82. kemal

  26 Kasım 2016 at 11:32

  cumhurbaşkanı çıkmış birleşmiş milletlerde müslümanların hakkını kim savunacak diyor.iyi de adamlar demez mi sen önce kendi ülkendeki müslümanların hakkını koru.kendi vatandaşların AİHM de hakkını arıyor !

 83. KARAZENCİ

  26 Kasım 2016 at 16:08

  gerçek mağdur, öyle bir şey yazmışsın ki bütün yasal olan şeylerden dolayı diğer insanlar suçlu sen suçsuzsun.Tebrik ederim

 84. Beyza

  26 Kasım 2016 at 16:50

  Allah razı olsun, böyle insanlarda var demek

 85. Osman

  26 Kasım 2016 at 20:47

  Sayın vekilim yürekli davranisinizdan dolayı kutluyorum bu davranışı tüm partilerin vekillerinden bekliyoruz. Ancak gerçek suçluları ayırarak yani icinde Türkiye ve bayrak sevgisi olmayan hainleri o zaman adaleti sağlamis oluruz.yoksa basit kriterlere mağdur edilen memurların hayat hakkını ellerinden alarak teröre hizmet etmiş oluruz

 86. Ay yıldız

  27 Kasım 2016 at 00:31

  Bylock kullanmayanlar, suça bulasmamıs olanlar görevlerine iade edilsin. Ben yıllardır ne zorlukla okudum.atandım.bu kadar kolay değil insanları ekmeğinden etmek.vatan için canımız feda. Ben vatan haini değilim.çevremizde de bir çok kişi bizim yanımızda.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status