Erol Kaya; FETÖ soruşturmasından dolayı AK Parti’de 34 kişi ihraç edildi

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya AK Parti içerisinde yürütülen FETÖ soruşturması hakkında bilgi verdi.

EDİTÖR:    31 Aralık 2016 Cumartesi, 02:36
AKP Erol Kaya

Erol Kaya; FETÖ soruşturmasından dolayı AK Parti’de 34 kişi ihraç edildi

Kaya verdiği bilgide soruşturma kapsamında FETÖ/PDY bağlantıları olduğu gerekçesi ile 7 belediye başkanı, 27 meclis üyesi olmak üzere toplamda 34 Ak Partilinin partilerinden ihraç edildiğini açıkladı. FETÖ soruşturması kapsamında haklarında işlem yapılan belediye başkanı sayısını 58 olarak açıklayan Erol Kaya, hakkında işlem yapılan belediye meclisi üyesi sayısının ise 608 olduğunu belirtti. 700 den fazla Ak Partili hakkında işlem yapıldığını vurgulayan Kaya, bu kişilerden 34 kişinin Ak Parti’dan ihraç edildiğini açıkladı.

875 Belediye başkanı ve 11 bin 528 Meclis Üyesi

AK Parti MYK toplantısında yerel yönetimler ile ilgili sunum yaptığını belirten Erol Kaya, toplamda 875 belediye başkanı ve 11 bin 528 belediye meclis üyesi ile bağlarının daha da güçlendirileceğinin önemini vurguladığını açıkladı. Yürütülen faaliyetlerde yerel yönetimlerle tecrübe ve bilgi aktarımlarının da yapıldığını ifade etti. Belediye başkanlarının seçimlerden önce, seçime girerken seçmene neler vadettiğine baktıklarını, seçimden sonra ise bu vaatlerden hangilerinin gerçekleşip hangilerinin gerçekleşmediğini kontrol ettiklerini belirtti.

34 İhraç, 68 Takip

FETÖ soruşturmasının belediyelerde ve belediye meclis üyeleri nezdinde sürdüğünü açıklayan Kaya, toplamda 34 Ak Partilinin ihraç edildiğini, meclis üyelerinden 25 kişinin hakkında işlemlerin sürdürüldüğünü ayrıca 68 kişi hakkında da gerekli takip ve soruşturmanın yürütüldüğünü açıkladı.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum

  1. Çağlar güler

    31 Aralık 2016 at 23:08

    Çok ilginç bu habere kimse yorum yapmamış..!!!!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status