FETÖ’den dolayı meslekten ihraç edilenler için kısmi af çıkartılacak mı?

Kamuda FETÖ soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilenler için kısmi af haberi hala netlik kazanmadı. Kamudan atılan binlerce MEB ve kamu personeli için kısmi af çıkarılacağı haberini ogretmenlericin.com olarak tekrar değerlendiriyoruz.

EDİTÖR:    21 Kasım 2016 Pazartesi, 18:11
FETÖ'den dolayı meslekten ihraç edilenler için kısmi af çıkartılacak mı?

FETÖ’den dolayı meslekten ihraç edilenler için kısmi af çıkartılacak mı?

FETÖ ihraçları için kısmi af iddiasını tam bir ay önce Yeniçağ gazetesi köşe yazarı Ahmet Takan dile getirmişti. Takan’ın Bahçeli ve Yıldırım görüşmesinde FETÖ ihraçları için kısmi af anlaşmasının olduğunu belirtmesi kamuda çok ses getirmese de özellikle meslekten ihraç edilenler için hala sıcaklığını korumaktadır. 16 Ekim 2016 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım ve Devlet Bahçeli görüşmesi gerçekleşmiş, görüşme ile ilgili anlaşılan konular ve ayrılığa düşülen konular medyada yer almıştı. Bu konular arasında ise en dikkat çekeni FETÖ ihraçlarına kısmi af

TAKAN: KISMİ AF KONUSUNDA ANLAŞILDI

Kamudan haber sitelerinde neredeyse yer almayan bir konuyu ogretmenlericin.com olarak incelemek istiyoruz. Gazeteci Takan, bu bilgiye Saray ve Başbakanlık kaynaklarından ulaştığını dile getirirken görüşmenin belki de ne önemli maddesini FETÖ’den açığa alınanlar, ihraç edilenler, gözaltına alınanlar için çıkartılacak kısmi af olduğunu belirtti. FETÖ’den ihraç edilenler için çıkartılması muhtemel affın kısmi olduğunun altını çizen Takan bu konuda anlaşmanın sağlandığını dile getirmişti.

ERDOĞAN İLE BAHÇELİ MUTABAKAT YAPTI

FETÖ soruşturmaları ve operasyonları doğrultusunda meslekten ihraç edilenler, tutuklananlar, açığa alınanlar, gözaltına alınanlar için kısmi FETÖ affı çıkartılması konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ön mutabakata vardıklarını da belirten Takan bu konuda da Saray hukukçuların gerekli inceleme işlemlerine başladıklarını açıklamıştı.

KISMİ FETÖ AFFI KAPSAMI

ogretmenlericin.com olarak kısmi FETÖ affı konusunda araştırmalarımız doğrultusunda af kapsamına alınacak kişiler örgüte üye olmamış, örgüte destek sağlamamış kişiler olacak. Örgütün sendikasında, derneklerinde bir fiil yönetim kademesinde görev almış kişiler af kapsamında tutulmayacak. 15 Temmuz darbe girişiminde bir fiil görev almış kişiler af kapsamına asla alınmayacak. Diğer bir husus ise maddi destek. FETÖ’ye finansal destek sağlayanlar af kapsamının dışında tutulacak. Aktif Eğitim-Sen’e sadece üye olmuş herhangi bir FETÖ bağlantısı olmayan, sadece üyeliği olan MEB personeli ve öğretmenler af kapsamına alınacak. Bank Asya’dan kredi çeken, fatura yatıran, konut/taşıt kredisi alan, sıradan bankacılık işlemleri yapan ve bu işlemlerde FETÖ’ye destek amacı olmayan kişiler kısmi FETÖ affı kapsamına alınacak. Çocuğunu FETÖ’ye bağlı özel okullara gönderen ve başka bir amacı olmayan kişiler kısmi aftan yararlanabilecek. Meslekten ihraç edilen askerlerin kısmi FETÖ affı kapsamına alınmayacağı o dönem Takan tarafından da dile getirilmişti. Kısmi FETÖ affından yararlanacaklar için direkt FETÖ ile bağlantısının olmamasına dikkat edilecek.

KISMİ FETÖ AFFI ÇIKMA TARİHİ

Çıkartılacağı iddia edilen kısmi FETÖ affı şartlı olacak. FETÖ affından yararlananların ilerleyen zamanlarda farklı bir suça karışması durumunda cezalarına eklenecek ve gerekli cezai yaptırımla karşı karşıya kalacak. Bir nevi yararlandığı kısmi FETÖ affı yanmış olacak. Kısmi FETÖ affı çıkma tarihi olarak referandum sonrası belirtilirken duruma göre referandum öncesi ihtimali de değerlendiriliyor.

Öğretmenler İçin olarak suçsuz mağdurların göreve iadelerini, mesleklerine dönmelerini, suçlu olanların ise adalet önünde en ağır cezalara çarptırılmalarını diliyoruz. Meslekten ihraç edilenlerin kriterlerinin esnetileceği, kriterlerde yapılacak değişiklikler kısmi FETÖ affını gündeme taşıdı.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

69 Yorum

 1. Erdem Varansever

  21 Kasım 2016 at 18:29

  Son paragrafta sıkıntı var. Suçsuz olanların değil suçlu olanların cezalandırılası olacak sayın editör.

 2. Sendika Müstefisi

  21 Kasım 2016 at 19:13

  Mutlaka bu ve buna benzer adımlar atılmalı. Yoksa; ne akıl ne izan ne vicdan ne adalet ne de etik böyle bir şeyi kabul edebilir!

 3. İht matcı

  21 Kasım 2016 at 19:13

  Belirli bir süre sendika üyeliğinden dolayı ihraç edildim 15 temmuzdan 9 ay önce istifa edip Türk eğitim sen e geçtim bünün dışında hakkımda olumsuz tek bir fiil yok adli olarakta . Mesleğimi layıkıyla yaptım bugüne kadar ama Allah biliyor herşeyi ! Allah emekleri zayi etmez inancım sonsuz elbet bir gün suçsuz olduğum kanıtlanacak !

 4. Sevim

  21 Kasım 2016 at 19:21

  O tanklarin altina vatandaşı alanlari asin idam bile edin ama digerlerini affedin.af bile ağır suçsuz olanlarin ağırina gidicek. Ama suan ne olursa olsun islerine evlerine dönsün ler

 5. Ayşe

  21 Kasım 2016 at 19:29

  Inşallah tüm masumlar için inşallah umutla bekliyorum

 6. Kırık kalp

  21 Kasım 2016 at 19:41

  İnşallah doğru bir haberdir.. Mayıs’ta istifa ettim sendika indirimi ile oğlumu okullarına gönderdim başka hiç bir kriter Yok… bu kapsama girebilir miyim acaba sayın editör..

  • Editör

   21 Kasım 2016 at 23:13

   Farklı bir durum söz konusu değilse ve suçsuz olduğunuz kanaatine varılırsa dönebilirsiniz.

 7. Misafir

  21 Kasım 2016 at 19:55

  Banka hesabında altın hesabı açmış olmak,hesaba para yatırmak destek olarak mı değerlendirilecek sayın editör. Banka TMSF’ye devredildiğinde(6 subat 2016) parayı cekip hesabı kapatmak olumlu anlamda değerlendirmeye alınacak mı?

  • Editör

   21 Kasım 2016 at 23:13

   FETÖ ye destek amaçlı para yatırmadıysanız sorun yok.

   • Ayyld

    22 Kasım 2016 at 11:25

    Fetho ye destek amaçlı para yatırma derken bunun kriteri ne oluyor ki sayın editör? Allah bütün masumlar selamete çıkarır inşallah yakın zaman da.

 8. halil

  21 Kasım 2016 at 19:55

  sayın editör 15 temmuza kadar sendikaya üyeydim ayrıca bank asyaya 3 bin para yatırıp çekmiştim.bana af olur mu.

  • Editör

   21 Kasım 2016 at 23:14

   Suçsuz olduğunuzun kanaatine varılması lazım.

 9. ali can

  21 Kasım 2016 at 19:56

  Sayin editor sizin af adi altinda buyuk bir iade icin tarih ongorunuz veya yetkililerden aldiginiz bir bilgi var mi. En gec 2.donemde okullariniza cocuklarimiza kavusurmuyuz. Ne dersiniz. Iyi bisey soyleyin ;))

  • Editör

   21 Kasım 2016 at 23:14

   Af konusu geçen ay gündeme geldi, biz güncelledik. Suçsuz arkadaşların iadeleri için gündemde tutmak gerektiğine inandık.

   • Metin Yiğit

    22 Kasım 2016 at 00:06

    Teşekkürler sn editör. Yüreğimize şu serptiniz.Darbeciler yargılansın. En ağır ceza verilsin.Masumların binbir emekle hakkettiği meslekleri.özgürlükleri verilsin, inşallah

 10. Mehmet

  21 Kasım 2016 at 19:59

  Hükümetimizin yasal olarak onay verdiği bütün durumlardan açığa alınan ya da ihraç olan bütün masumlar geri dönsün inşallah. Aksi halde mağdur ve masum insanlar Hukumetimizin adaletine şüphe duyar…. saygılarımla

 11. halil ibrahim

  21 Kasım 2016 at 20:24

  15 temmuza kadar sendika üyeliğim var.bank asyaya 3 bin tl para yatırıp çektim.af kapsamına girermiyim

  • Editör

   21 Kasım 2016 at 23:15

   Diğer sorunuzda cevaplandırıldı.

 12. Masum

  21 Kasım 2016 at 20:29

  Sayın editör kısa süreliğine ile 15temmuza kadar ifadesi kafamı o kadar karıştırıyorki. Zaten bildiğim kadarıyla 12 ay üstünü ihraç ettiler.çevremde 2, 3 yıl çocuğunu okuluna gönderip 4 ay malüm sendikada kalıp istifa edip görevine dönen var. Eşim Mart 2015 te istifa etti.ihraç sebebi nde üyesi olduğu diyor oysa çoktan istifa edip Ebs geçmişti.üyesi olduğunuz demek ya günlerce okudum durdum.lütfen yorumlarınız çok sevinirim.

  • Editör

   21 Kasım 2016 at 23:16

   1 ay üye olup ihraç edilenler var.

  • Sercan Uzel

   22 Kasım 2016 at 10:52

   Sanırım ilk girişi 17 25 öncesinde olanlardan 12 ay ve daha çok kalanları, 17 25 sonrası ilk defa üye olanlarıysa kısa sureli üyelik de olsa ihraç ettiler. Çünkü 17 25 sonrası o malum sendikanın dersane olayı yüzünden devletle kavga etmek için kurulduğu söyleniyor. Ne gerek varsa. Başka dersane sahipleri o kadar yaygara koparmamıştı. Dersaneler okul olarak devam edebilecekti.

 13. Ersin

  21 Kasım 2016 at 20:47

  Feto üyesi değilse zaten suçlu da değildir, af kavramı suçu kapsar,suçsuz insanları zaten af edemezsiniz,eğer bu durumda olan insanları hem ihraç etmiş hem de tutuklanmış iseniz,siz zalimsiniz ve siz o insandan af isteğin.Bu nasıl bi bakış Allah tan korkunç, 40 senedir devletin yarattığı bi canavarı,şimdi sendika üyesi avlayarak bitirirsiniz.

 14. Adalet istiyorum

  21 Kasım 2016 at 21:04

  Başka bir site bu tür haberleri çok yapardı sonra gerçek çıkmayınca itibar kaybetti. Siz kriter haberi ile kazandığınız itibarınızı koruyun. Biz sizin haberlerini güvenelim. Şahsen af değil adalet istiyorum. Suçsuzluğu mdan eminim

  • Editör

   21 Kasım 2016 at 23:18

   Hangi siteden bahsediyorsunuz bilmiyoruz. Şundan emin olun diğer siteleri çok nadir kontrol ediyoruz o da bizden aldıkları haberlerde kaynak belirtmişler mi diye. Siz bizim sitemizde MEB personel veya kamu haber sitelerinden bir alıntı gördünüz mü? Bu yüzden diğer sitelerin itibarı bizi ilgilendirmiyor. Af konusunda bizim ortaya attığımız bir iddia değil, suçsuzların iadesi için güncel tutma çabamız. Takdir sizin.

   • Adalet

    22 Kasım 2016 at 13:30

    Sendikadan eylül 2015 te istifa ettim. Bir buçuk yıl kaldım. Sendika var 2010 yilinda bankasta kredi kartını kullandım biryil sonra kapattim ona bağlı hesap hala aktif görünüyormuş olaylardan sonra öğrendim. Ben kapattim zannediyordum. Sendikaya da nasıl üye olduğumu neden geç istifa ettiğimi itiraz dilekçesinde belirttim. Ben de beni tanıyanlar da benim hain olmadığını biliyor. Bahsettiğim site personelmeb bu tur haberler bize moral. Versede belli bir zaman sonra daha büyük sıkıntı yaratıyor. Psikolojik tedavi görüyorum.sizden şahsi ricam bilgi dışındaki haber ve yorumlara fazla yer vermesseniz sevinirim. 3 aylık sendikaya uyelikten başka bir şeyi olmayanları iade edip tekrar açığa alındı mı gorup ihraç edilenlerin dönmesini beklemek fazla iyimserlek olmaz mı? Hassasiyetini ve samimiyetini için tesekkur ederim. Bize bunu reva gorenleri Rabbim havale ettim.

 15. Adalet

  21 Kasım 2016 at 21:05

  Başka bir site bu tür haberleri çok yapardı sonra gerçek çıkmayınca itibar kaybetti. Siz kriter haberi ile kazandığınız itibarınızı koruyun. Biz sizin haberlerini güvenelim. Şahsen af değil adalet istiyorum. Suçsuzluğu mdan eminim

 16. Ayse

  21 Kasım 2016 at 21:17

  Sayin editor siz böyle bir duyum aldınız mı sağlam kaynaktan.yoksa eski haberi mi yorumladiniz.lütfen cevap yazın artık dayanacak gücüm kalmadı.

  • Editör

   21 Kasım 2016 at 23:18

   Suçsuz olanların göreve iadesi için olma ihtimali olan bir durumu güncelledik.

 17. semiha

  21 Kasım 2016 at 21:19

  editorumuz sizin iyi niyetinize ve cabalariniA minnettarim

 18. magdur

  21 Kasım 2016 at 21:23

  Sayin editorum haber guzel ama bu anki temenni turu bir habere benziyor,cunku haber yaklasik bir ay once yayinlandi ama daha sonra hic destekleyici bir sey yayinlanmadi sizin kriter degisikligi haberi daha ciddi idi yinede tesekkurler Cenab-Allah hepimizin duasini kabul etsin

  • Editör

   21 Kasım 2016 at 23:19

   Diğer yorumlarımızda bu soruya cevap verdik.

 19. Sevdalıöğretmen

  21 Kasım 2016 at 22:01

  ALLAH AŞKINA AFFA UĞRAMAYACAK HİÇBİŞEYDEN HABERİ OLMAYAN İNSANLAR VAR ÖYLE DÜŞÜNÜN!!! YANİ YAPILAN KUL HAKKINI SİZ DÜŞÜNÜN ARTIK VE VEBALİ.BİRANÖNCE BUNLARI GİDERİN Kİ ALLAHTA MEMLEKETİMİZE HUZUR VE BEREKER İHSAN ETSİN. BU AH’LARI DİNDİRMEDEN BU YOL NEREYE GİDECEK….SAÇAMASAPAN BİR BANKA YÜZÜNDEN BUNLARA MARUZ KALMAK DAYANILIR GİBİ DEĞİL..SADECE EMPATİ KURUN

 20. ccc

  21 Kasım 2016 at 22:07

  ahmet takan bu yaziyi yazmisti okumustum evet.arkasini getirmedi ama.insallah siz bi duyum alirsinuz ve bu guzel haberi daha netlestirirsiniz.tesekkurler.

 21. Eskiden imamdi

  21 Kasım 2016 at 23:19

  İhbar ve iftira ile atilanlar ne olacak.

 22. burcu

  21 Kasım 2016 at 23:36

  Bu konuyu gercekten masumlarin isine donmesi icin gundemde tutmaniz cok anlamli tesekkurler umarim devami gelir ve gercegw donusur adi ne olursa olsun isimize geri doneriz.

 23. Kemal

  21 Kasım 2016 at 23:46

  Darbe gecesi 70 yaşındaki babamla meydanlara indik devletimizin milletimizin yanında olduk demokrasiye olan inancımız için meydanlardan inmedik ama bi sendika üyeliğinden ihraç edildik.. İnşaallah mağduriyetimizi farkederler

 24. Lutfen yardim ediniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz !

  22 Kasım 2016 at 00:12

  Sayin editor haberiniz icin allah razı olsun.ben 17 yillik ogretmenken gorevimden ihrac edildim sultangazide 120 kisilik siniflarda ders yaptim.neredeyse her ders turkce matematik fen yaparak o ogrencileri yetistirdim.simdilerde devletten gorev alip memur oldular.ben ise atildim.sokaklarda gunde 4-5 kilo kuru yemis satarak cocuklarimi okutmaya calisiyorum.benim odulum bu mudur.sendikali oldum da bu cocuklari zehirledim mi ben memlekete sahip ciksin diye asker yetistirirken bir gecede bu askerin bu vatanin katili olmusum bu nasil bir çelişki? Lutfen yardim edin.aklima hersey geliyor.asil feto magduru biziz.onurumuz haysiyetimiz kariyerimiz meslegimiz en onemlisi ogrencilerimiz elimizden alindi.devlet bu haklarimizi bize vermesi gerekirken elimizden aldi bu adalet mi

 25. Fatih kılıçlı

  22 Kasım 2016 at 00:19

  Kriterlerde esnetilmeden mi bahsediliyor?Yoksa bazı kriterlerin kaldırılması mı?Mesela 15 temmuzdan 1 ay önce istifa edenle 15 temmuza kadar istifa etmeyenin bir farkı var mı?

 26. Masum mazlum magdur

  22 Kasım 2016 at 00:22

  Masum olduğumu Allah da çevredeki kullar da biliyor.İnsallah adalet yerini bulur

 27. Adalet

  22 Kasım 2016 at 00:29

  Adalet bumeranga benzer…

 28. Masum mazlum magdur

  22 Kasım 2016 at 00:42

  Eğer kriterlerin esnetilmesinden bahsediliyorsa haksızlık.Gerci su an bulunduğumuz durum zaten haksızlık da.Sendikaya 1 ay giren de 15 temmuza kadar kalan kişi de suçsuz sayılmalıdır çünkü sendika legaldi ve aidatları devlet tarafından odeniyordu.
  Eger legal degilseydi devlet tarafından okullarımıza resmi yazı gelip bizi uyarmalı ve böyle bir orgutten devlet olarak vatandasini korumalıydi.
  Devletin o kadar istihbaratı varken bunun terör örgütü olduğunu 15 temmuza kadar bilemediyse ben 15 temmuzdan önce nasıl bilebilirim.
  12 aydan önce istifa edenler suçsuz,15 temmuza kadar kalanlar suclu diye bir sonuç cikarilamaz.O zaman ben de şöyle birşey söylerim ,bu erken ayrılanların darbeden haberi vardı o yüzden erkenden ayrılıp kamufle oldular ve diğerleri hedef tahtasına konulup kurban edilmis.Bu nedenle kim sendikaya üye olmuşsa olsun legaldi ve aidatları devlet tarafından odendiginden,sucsuzdur.Aksi soylenirse herkes suçludur.
  Bank Asyada da hesap hareketlerine bakılmalı.
  Baylock konusuna gelince bunu yorumlamak beni aşar çünkü bilgim ve ilgim yok.
  Ustelik koskoca devletin biz masumlari zalimlerden ayırması bu kadar zor olmamalı
  24 Kasım Öğretmenler gününü benim gibi sendikadan ihraç olan( 15 temmuzdan önce istifa etmiştim) ve Allahın da bildiği gibi masum olanlara iadei itibarları yapılmalı ve bu zulüm bitmeli
  İki çocuk annesi ve Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak darbeyi yapıp bu zulmü bize yaşatanları Allaha havale ediyorum

 29. magdur

  22 Kasım 2016 at 07:41

  bu haberi hemen kaldırın bence siz yazdıkca daha cok kişi atıyorlar az önc ekhk yayınlandı kimseyi iade etmediler 1 tane bile iade ogretmen yok boşuna umit vermeyin sayın editör

  • Editör

   22 Kasım 2016 at 11:06

   Kimseye boşuna ümit vermiyoruz hocam, biz YALAN haber yaptıysak bizden sonra haber yapanlar? Azcık sakin düşünün.

   • sevim

    22 Kasım 2016 at 14:16

    size güvenim tam

   • ramazan

    23 Kasım 2016 at 12:12

    kardeş hakikaten siz ümit verdikçe ekabir takımı ümidimizi kırmak için adeta birbirleriyle yarışıyor gibi…..ama lütfen siz bu işin ucunu bırakmayın…kuru da olsa ümit inana güç veriyor…

 30. Ersoy

  22 Kasım 2016 at 10:54

  Bahçeli sendika yasal dedi kriter olmamalı dedi bankasya iyi incelenmeli dedi gruba konuşuyor

 31. Masum mazlum magdur

  22 Kasım 2016 at 12:50

  Valla bu haber üzerine gece umutlanmistim sabah khk yi gorunce tüm ümitlerim yine yıkıldı.
  Sendika ihraç sebebi deği,yeter artık daha kaç öğretmen intihar etmeliiiiiiii

 32. Ali Kürşat

  22 Kasım 2016 at 16:39

  FETÖ’cülerin kalesi olarak bilinen ODTÜ’den bugüne kadar bir tek akademisyen bile atılmadı. Oysa Tübitak kriptolojiyi teslim ettikleri hocalar bile ODTÜ’de. Lise ve ortaokul matematik ders kitaplarını yazan fetöcü ekip yine ODTÜ’de.

  • ramazan

   23 Kasım 2016 at 12:28

   her zaman olduğu gibi yine adalet güçlüden boynu kalından uyanık siyasetçiden yana işletiliyor…bu yüzden ilahi gazap yakındır….hukukun üstünlüğü yerine üstünlerin hukuku işletiliyor yani…yaradan biliyor….her neyse…görelim Mevla neyler neylerse güzel eyler….

 33. m.ali

  22 Kasım 2016 at 18:00

  27.02.2014 tarihinde 5300 tl yatırım 27.07.2015 tarihinde tamamını çektim döne bilme şansım varmı Teşekkürler.

 34. ichsun

  22 Kasım 2016 at 19:15

  Fetöcüydük şimdi affedecekler öyle mi? Adı değişir inşallah. Değiliz kardeşim, değildik, hiç olmadık. Ortalarda “eski fetöcü” diye mi gezeceğiz?

 35. Mustafa ERÇİN

  23 Kasım 2016 at 00:16

  26/08/2016 tarihinde açığa alındım.22/11/2016 ihraç edildim.sadece bankasya hesabımdan dolayı hesabımı11/04/2014 tarihinde kapattım.sadece bankacılık işlemleri ve otomatik ödemelerim vardı.hiçbir çağrıya uyarak yüklü miktarda para yatırmadım bugün de başbakanlığa dilekçe yazdım kapattıgım tarihin dekontlarının fotokopilerinide ekledim daha önce bunlar incelenmemiş mıdır şimdi inşallah incelenir başkada hiçbir bağımsız yoktur

 36. murat

  23 Kasım 2016 at 09:08

  fetö ile hiç bir bağlantısı olmayan sadece ekmek parası için kapatılan özel okullarda öğretmenlik yapan kişilerin durumu hakkında hiç paylaşım yapılmıyor onların durumu ne olacak bilen var mı?

 37. ramazan

  23 Kasım 2016 at 12:08

  allah cc razı olsun…korkmadan siz de fetöcüsünüz de ondan dolayı onların hakkını hukukunu arıyorsunuz gibisinden suçlamalarla karşılaşmak durumuna rağmen mağdur ve mazlumların hakkını en içten şekilde ve kesintisiz olarak siz dile getiriyorsunuz….bazı sitelerde bu konu ile açılan forumlaın hemen hemen hepsi kapatıldı…siz bunun için teşekkürü hak edediyorsunuz…..ama maalesef üst ekabir takımı “ne mağduru kardeşim mağdur falan yok diyor ” ama…..neyse onları allaha havale ettik….

 38. Lokman

  23 Kasım 2016 at 13:06

  Ben terörist, vatan haini değilim. Sadece birileri gibi aldatıldım. Öğretmenim ve ölene kadar da öğretmen kalmak istiyorum. Sabır…

 39. Masum

  23 Kasım 2016 at 14:18

  Ya çocuğunu okullarına gönderip ihraç olan var mı

  • asim

   28 Aralık 2016 at 23:59

   Ben olabilirim.Çocuğumu 2011-2012 öğretim yılında kayıt yaptırdım.4 yılın tam ortasında bu olaylar baş göstermeye başladı.Çocuğun okulu bölünüp yeni okulda uyum sorunu yaşamasın diye,bir de çevrenin sosyal baskısı aman okulun ne mahzuru var,devlet denetliyor ya,hem çocukta bir yönelme yok gibi nedenlerle okuldan almadık bu sene ilkokul bitti.Ortaokula öğretmeni çok ısrar etti ama olmaz dedim, çevremi de devlet suç sayıyor diye şifayı bu arada Şubat 2016 tarihli genelge ile de ikna ettim, yapının orta okuluna kayıt yaptırmadım.Bankada da paramız vardı 2007 yılından yatırılmış kıdem tazminatı idi.dokunmayalım diye unutur gibi.Haziran 2016 banka kapatılacak diye çektik. iki sebepten biliyorum.fetöcü değilim,ak partı seçmeni ve MG tendaslıyım.hatta karşıtım da ama gel gör ki tescilli olduk.

 40. Duran ÖZKAN

  23 Kasım 2016 at 23:56

  Hayatım boyunca dini yaşamaya çalıştım. Dini sendika diye bildiğim aktif eğitim sendika üyeliğimden dolayı ihraç edildim. Bu hatanın düzeltilmesi için kısmi bi an önce affın çıkmasını bekliyorum.

 41. Mehmet

  24 Kasım 2016 at 00:38

  Sayın editör hiç bir somut kriter olmadan çalıştığım hoca nedeniyle bu yapıya iltisaklı sayıldım. Bu tarz durumda olan da birçok kişi duydum. İltisaklı olmak somut delille desteklenmiyor yalan yanlış tanıklık yapanların söylemleri ile destekleniyor. Bu nasıl düzelecek? Üniversiter açısından size atanan hoca ile çalışmıyorum diyemezsiniz. Kişinin bu yapı ile alakası olduğunu da bilmiyordum. Hükümetin iltisaklı olmayı tanımlaması gerekmezmi? Selam vermek de iltisaklı olmaya kafi gelebilir bankaya para yatırmak da. Kötü niyetli bir soruşturmacıya iltisaklı olmak bir kriter olarak verilmemeli!

 42. Bircan küsem

  25 Kasım 2016 at 01:40

  Peki suçsuz yere ihraç edilen polisler ne olacak parası olan dayısı olan arkası kuvvetli ler araya adamlarını avukatların i sokup kendin i aklamaya çalışirken bizim gibi suçsuz garibanlar ne yapsın derdimizi kime nasıl anlatalım biz bu ülkenin vatandaşı değilmiyiz bizi de dinleyin bizi de araştırın hakkımızı hak için geri verin adalet yerini bulsun zalimin suçunu mazlum cekmesin adalet istiyoruz

 43. magdur

  10 Ocak 2017 at 18:21

  Neden askerler için yani darbeyi asker yapmaya kalkıştığı için mi haksız olan asker bile affa uğramıyor anlamadım kimseden de af dileğim yok af Allah’tan dilenir. Essek gibi gece gündüz görev yap uykusuz kal sonra hrac ol üzerine birde askerlere af yok . Allah öbür dünyada nasilda karşılaştıracak zaten polis asker böyle zamanlarda herzaman vatan haini ilan edilir.

 44. Adalet

  28 Ocak 2017 at 19:09

  Ya Allah rızası için neden kimse polisler için af çıkartmıyor,eşim hem ihraç edildi hemde 5 aydır suçsuz sebepsiz yere hapiste yatıyor,4yaşındaki kızım hergün soruyor anne babam ne zaman gelecek,neden işi bu kadar uzun sürdü,kızıma herzaman aynı yalanı söylemekten yoruldum,darbeyi yapan askerler,ama maalesef askerden çok polisler ihraç edildi ve içerde sebepsiz yere yatılıyor,eşim gece demeden gündüz demeden görevini layıkıyla canını ortaya koyaraktan hep görevini severek yerine getirdi.. Adalet bumu?toplu birşekilde işten atıyorlar ve üstünede sebepsiz yere hapiste yatıyorlar,biz aile olarak akrabalar olarak çevre olarak hep ak partiye severek oy vermiş insanlarız,bunun karşılığı bumu olacaktı…cumhur başkanım ne olur çocuklarımıza acıyın bizlere acıyın,perişan olduk.ne olur sesimizi duyun artık,daha ne zamana kadar böyle devam edecek…

 45. NAZLI

  2 Şubat 2017 at 23:36

  eşim emniyette çarşı mahalle bekçisidir bunlar fetöcüfalan ayırdıkları yok bunlar gariban memuru neden sen beni dinlemedin diye cezalandırıyorlar 2009 da hesap açılmış fetö ile alakası yok 30 yıllık memur ve hiç yükselmemiş aynı bekçi sanki müdürmü olduda fetöcüymüşdiye işinden ihrac ediyorsun ALLAHINDAN KORKMAYAN BUNLAR İNSANCAZLARIN PİSİKOLOJİSİNİ ALT ÜST ETTİLER ÇOK GÜNAHSIZ alakası olmayan kişileri içeri attılar sadece birbirine kızanlarvar isim söylüyor sorgusuz sualsiz içerdeler ama elbet mevlam bizim haklı olduğuğumuzu biliyor asıl fetöcüler başımızdakiler bende inanmıştım kimseyi madur etmicez deyince bir baktımki mala mülke bile el koydular çok acı darbeyi kim yaptı bekçimi yaptı polismi yaptı öğretmenmi yaptı ha bide benim eşim 54 yaşında ünüversite kazanmıştı onu okumaya çalışıyordu cumhur başkanım seni dinleyemedik af edersin insan oğlu noksan oğlu demiş atalarımız bizim suçumuz yok mevlam şahit bizim ekmeyimizle oynamayın lütfen bi araştırın sorun ya insancazların suçuda yok yok yere perişan oldular küçük çocuğu olanlar var lütfen duyun artık sesimizi kibirlenmeyin mevlam kibirlenen kulum karşıma gelmesin buyuruyor hepimiz ölümlüyüz her yaptığımızın hesabı var biliyorsun bir saatlik adalet 70 yıllık ibadetten hayırlıdır adaletli olmaya davet ediyorumbüyüklerimizi saygılar

 46. Mağdur

  3 Şubat 2017 at 12:25

  Telefona gelen kimse yokmu yardım 5₺ lik msj lara evet yazan memur ihraç ediliyor başka hiç bir şey yok sendika yok üyelik yokk baylok yok sohbetlere katılım yok sizce bizim durumumuz n olur bilgilendirirseniz sevinirim zira kafayı yemek üzereyim

 47. Miyese

  3 Şubat 2017 at 22:50

  Sayın editör bizide duyarsın cevaplarsın umuduyla yazıyorum benimde damadım 3 ay önce ihrac olmuş biri sorgusuz suvalsiz. Suçunu bilmiyor şimdi dersinizki inkarda ama yok. Ne bankasını ne ders hanesini. Ne bylok ne toplantıları ve 3 kezkomserlik kaybetmiş biri. Peki suçune bilmiyor pat kapının önunde 2 yavrusu aç elektrik su yakıt kira. Cocunun okulu. Ve bir çok okul masrafı. Dershaneden alınan 10 yaşında bir çocuk neden babam. İşinden oldu işbulamıyor soruları cevapsız. Kalıyor. Biri ALLAH RIZASIiçincevap versin. İşsiz iş vermiyorlar lekelendi. 15 yıldır ak parti sedalısıyız ona oy verdik karşılığı torunlarımın aç kalması kızım ın gözunun yaşı. Ben çok uzgunum 55 yaşında hasta bir insanım. Biri bize yardım etsin avukat paralarını hesaba katmıyoruz zaten tutacak durumda deyiliz. Ve başbakanımız önemli deyil hatalar ola bilir diyor ama bunun nasıl insanların piskolijisini nasılinsanlarda tahribat yaptını önemsemiyorlar unutmayalım bir mazlumun ahı kul hakı kolay ödenmez. Bizler hergun feto şarlatanına bedduvadan başka bir şey yapamıyoruz. Edeni asın kesin. Hak etmiştir nalet olsun onlara. Her gun sahatlarca haber dinliyom bir gelişme yoktur hep ihraclardan başka. Gine yuvalar yıkıldıdiyorum. Ve intiharı duşunen. Evine ekmek göturemiyen insanlar. Geç gelen adalet adalet deyildir sayın cumhur başkanım umutlarımızı boşa çıkarmayın ALLAHrızası içinRABBİM şahit sizleri çok seviyoruz bizi duyun

 48. Makbule

  17 Mart 2017 at 00:01

  Neden sadece ögretmenler bu sistemden yararlanıyor diger memeurlar napacak resmen acıkta kaldılar Allah rızası icin onlarida arastırın napacak bu kadar insan colugu cocugu bar esi bar annaya babaya bakanlar var is imkanı yok para yok bu kadar millet nasıl gecimini saglayacak sucsuzu ayırın Allah rızası icin bisey söyleyin bu sistemden sucu olmayan diger memeurlarda yararlanabilecek mi

 49. 1 eylül khklı

  20 Nisan 2017 at 09:50

  hani kısmi af gelecekti. bylock haric herkes dönecekti. ben bankada param var diye ihraç oldum. göz altına alındım. üstelik paramı çekmiştim de. Allah ım yardım et. kimse sesimizi duymuyor. artık kimsenin umrunda değiliz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status