İhraçlarda göreve iadeler OHAL sonunda, referandum öncesi gerçekleşecek

Kaç zamandır sitemize göreve iadeler konusunda haber yapmadığımız hususunda iletiler gelmektedir. Öğretmenler İçin olarak haberlerimizde her daim belirttiğimiz üzere suçlular sonuna kadar cezalandırılsın, suçsuzlar ise görevlerine iade edilsin. FETÖ soruşturmalarında meslekten ihraç edilen ve suçsuz olan öğretmenler başta olmak üzere kamu personellerinin göreve iade ediliş tarihi olarak analiz haberimiz.

İhraçlarda göreve iadeler OHAL sonunda, referandum öncesi gerçekleşecek

İhraçlarda göreve iadeler OHAL sonunda, referandum öncesi gerçekleşecek

Öncelikle belirtelim, tüm haberlerimizde olduğu gibi bu haberimizin analizi de ogretmenlericin.com sitesine aittir. Aktif URL kaynağı gösterilmeden alıntılanamaz, kopyalanamaz. Tespiti halinde ilgili siteler hakkında yasal süreç başlatılacaktır. Haber başlığından anlaşılacağı üzere meslekten ihraç edilmiş, kamudan atılmış ve suçsuz olan kişilerin göreve iadeleri OHAL süresi bitimine yakın gerçekleşecek. OHAL süresinin bitmesinden kısa süre içerisinde ise Başkanlık ve Anayasa referandumu olarak bilinen referandum gerçekleşecek.

 OHAL SÜRESİ BİTİŞİ

21 Temmuz 2016 tarihinde başlayan üç aylık OHAL süresi, Ekim ayında tekrar 3 ay daha uzatılmıştı. Ocak 2017’de sona erecek OHAL süresinin biz 3 ay daha uzatılacağını tahmin ediyoruz. Nisan ayına kadar 3 ay daha uzatılacak OHAL süresi bittikten sonra ise yeni Anayasa ve Başkanlık sistemi için referanduma gidileceğini ön görüyoruz. Başbakan Binali Yıldırım tarafından geçen ay yapılan açıklamada 2017 yılında OHAL olmayacak demesine rağmen son gelişmelerden dolayı OHAL süresi 3 ay daha uzayacak görüşüne sahibiz. Rus diplomatın öldürülmesi, kamuda kripto FETÖ soruşturmalarının her defasında dile getirilmesi OHAL süresinin bitişi için olumlu etken olmamıştır.

MAĞDUR SAYISI AÇIKLANANDAN YÜKSEK

MEB personeli çoğunlukta olmak üzere meslekten ihraç edilen  tüm kamu personeli içerisinde hata payının yüzde bir olduğu açıklamaları artık yapılmıyor. Çünkü hata payı yüzde birden çok çok yüksek. Özellikle sadece Aktif Eğitim-Sen sendika üyeliği ve Bank Asya’da hesabı olanların meslekten ihraç edilmeleri kulislerde sık sık dile getirilmeye başlandı. Wi-Fi ve GSM hattı mağdurlarının da göz önüne bulundurulması ile birlikte kamudan ihraç edilen kamu personelleri arasında suçsuz olanların oranı açıklamalar ile örtüşmemektedir.

672 SAYILI KHK TBMM’YE GELMEDİ

OHAL ilan edildikten sonra çıkartılan ilk Kanun Hükmünde Kararname olan 667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (667 Sayılı KHK) Ekim ayında TBMM’de kabul edilerek kanunlaşmıştı. 668 sayılı OHAL’in ikinci KHK’si de Kasım ayında TBMM’de kabul edildi ve kanunlaştı. 671 sayılı KHK, 669 sayılı KHK, 674 Sayılı KHK’ler TBMM’de onaylanırken şu ana kadar 1 Eylül tarihinde yayımlanan 672 Sayılı KHK’nin TBMM’ye gelmemesi acaba onaylanmadan iadeler mi olacak sorusunu akıllara getiriyor. 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’de ihraç edilen öğretmenlerin tamamına yakını Aktif Eğitim-Sen üyeliklerinden dolayı ihraç edilmişti.

ÖĞRETMEN ATAMASI İÇİN KESİN KONUŞULMUYOR

2017 Şubat öğretmen ataması için Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz dahil hiçbir yetkili kesin olarak yapılacak demiyor. Öğretmen atamaları konusunda Çalışma Bakanı Müezzinoğlu 2017 yılında 30 bin öğretmen ataması yapılacak vurgusu yaptı ancak kendisi de Şubat ya da başka bir tarih belirtmedi. Ayrıca Bakan Mehmet Müezzinoğlu meslekten ihraç edilenler arasında iadeler olacak ifadelerini kullanmasına rağmen bu açıklamalara kamu haber sitelerince yeteri kadar yer verilmemişti. Öğretmen atama kontenjanları da göreve iade edilecek öğretmenlerin durumlarının netleşmesi ile kesinlik kazanacağa benziyor.

REFERANDUM ÖNCESİ İADELER NETLEŞECEK

Başkanlık ve Anayasa için milletin desteğini almak isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan soruşturmalar neticesinde meslekten ihraç edilmiş suçsuz kişilerin mağduriyetlerinin süresini daha fazla uzatmak istemeyecektir. İhraçlarda görüldüğü üzere Bank Asya’da faizsiz hesap açan kitle Ak Parti tabanında da yer almaktadır. Sitemize gelen yorumlarda görüldüğü üzere Ak Parti seçmeni olanların ihraç edilenler içerisindeki oranı çok yüksektir. Milletin desteğini arkasına almak isteyen Cumhurbaşkanı mağdurların haklarının geri verilmesi adına gerekli çalışmaların sürdürülmesi talimatını vermiştir.

OHAL VE REFERANDUM KRİTERİ

Yaptığımız analiz alınan bilgilere, yetkililerin açıklamalarına ve şu andaki duruma bakarak yapılmış olup, haberimiz için %100 kesin demek yanlış olur. Sendika üyeliği, wi-fi/GSM hattı mağdurları, Bank Asya’da yüzeysel hesap kriterlerinden dolayı meslekten ihraç edilenlerin büyük kısmının göreve iade edileceğini düşünüyoruz. Bu iadelerin ise OHAL sona ermeden ve Referanduma yakın bir tarihte yapılacağını yorumluyoruz. Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

179 yorum

 1. Sadece sendikadan dolayi insan işinden emeğinden edilirmi be. Fetö denen piçin kurbanlarıyız hemde hiç bir bağlantımız olmadan . Araştırilsin tek bir bağlantı bulurlarsa intihar etmeyen serefsizdir

 2. sayın editörüm teşk ederim bu haber için. hayatımda bırak feto içinde dışında olmayı tek sayfa kitabını bile okumamış bir insanım 10 yıl önce evimizin yanına açılan bank asya denilen ugursuz bankaya hesap açtım para biriktirdim. 2014 te paramı çekeyim dedim paranız vadede zarar ugrarsınız vede gram altın şeklindeydi altında düşüktü. alacağım ev 2014 sonu inşat bitiyordu. inşaat bitti vadem doldu paramı çektim evimi aldım. tüm olay bu. ne onur kaldı ne şeref. ne yemek yiyebiliyorum ne insan içine çıkabiliyorum. ONURUMU İstiyorum Devletimiz daim olsun Allah Türk Milletinin yanında olsun selam ve saygılar

 3. Mağdur kelimesinin bile içini boşalttılar. Onu kullanmak istemiyorum. Zaten son zamanlarda kamudan ihraç edilenler unutuldu kendi kaderlerine terk edildiler. kamu buna da alıştı. artık kimsenin umurunda değil. Allah hakkımızda hayırlısını versin. Allah’tan başka hiç kimseden bir şey beklemiyorum.
  Bu süreç içimizde ne kadar iyi duygu düşünce varsa onu sömürdü.

 4. Bugün bakanlar kurulu toplantısı vardı. Belki de oradan bir iade KHK’sı çıkar. Ne dersiniz?

  • Dağ fare doguruyor khk çıkıyor 30 iade 30 bin ihraç çıkıyor bence iade için ohal bitene kadar çok umutlanmamak gerekiyor yoksa hayal kırıklığı daha büyük oluyor

 5. Arkadaslar sucsa sendikanin 1 gunude 1 yilida suctur suc degilse de ayni yorum yapan arkadaslar dikkatli yorum yapmali yasal olan seylerden ihrac edilenler goreve donmelidir.Allah yardimcimiz olsun

 6. İsa denen trol, fetöyü büyüten onun kadrolarını kullanan benimde oy verdigim HÜKÜMETTİR. devlet onca istihbaratına ragmen örgüt oldugunu görmeden destek vermişse, temiz duygular içinde vatanına hizmet eden, darbe ile uzaktan yakından ilişkisi olmayan memurun günahı nedir? şu anda ögretmene özel sektör izni bile verilmiyor. magdur olan %1 demek olaya başka bir açıdan bakmaktır. nokta

 7. Sayın editör 2013 yılında 7 ay sendikada kalıp istifa ettik genede ihraç olduk başka kıriter falan da yok zaten.Herkes diyor ki birseneden az olanlar ihraç olmadı peki bizi niye ihraç ettiler ki.Birkaç kişiden öğrendik diyorlar ki birkaç kişiye soruyorlar tanırmısın bu kişiyi tanınmam ben diyince de ihraç ediyorlarmış bukadar da olur mu ki editör bey bir şoför maşı ile iki evlat okutan bir babanın emeği bukardar mı ucuz ki üniversite bitirince diploma alınca çifte kurban kesti babam vatana hayırlı evlat yetişirdim diye hayırlar dağıttı.Duyunca ihraç olduğumu ellerimin altında kalpkırızi geçirdi bir hafta yoğun bakımda yattı uyanırken bile dk bizden hain çıkmaz diye ağlamış de bana editörün kaç yılda geçer bu acı benim içimden.

 8. Devlet, milletini korumakla mükelleftir.. Madem bir örgüt sendikası açılmak istendi neden müsaade ediliyor? İnsanını yaşat ki devlet de yaşasın.. Suçsuz binlerce insan hain ilan edildi… Allah hesabını sormaz mı?

 9. Örgütün nasıl büyüdüğüne gelince… Onun cevabını Cumhurbaşkanımız verdi zaten…NE İSTEDILER DE VERMEDİK DEDI…

  bilmem anlatabildim mi

 10. Daha dun bir bakanın pensilvanyadan selam getirdiğini açikladı musteşar.AMA BEN PENSILVANYANIN ADINI DEVLET BÜYÜKLERİNDEN DUYDUM.

 11. Isa midir nedir adın sana yazıyorum bunu… yukarda saydığım herşeyi şu an halihazırda ki yöneticilerin bir zamanlar ağzının suyu aKa aKa anlattıkları şeyler biliyor musun sen… google dan gir göreceksin şu andaki devlet büyüklerinin bir zamanlar fetö ye ne methiyeler dizdiğini. Ama yani onlar yapınca yasal oluyor değil mi cook ZEKİSİNIZ.

 12. yani bu habere yapılan yorumlardaki herkes masum öyle mi. yani siz fetöyle hiç temas kurmadınız. sohbetlere gitmediniz. fetö kasetleri dinlemediniz, kitaplarından bihabersiniz.. ona himmet de vermediniz. sendikasına da zevk olsun, farklılık olsun diye üye oldunuz. bankasya faizsiz diye hesabınız var.. bankasya kapatılma mevzusu olunca oraya nakit akışı yapmadınız. zaman gazetesi diye bir gazete zaten duymuş bile olamazsınız. arkadaşlar benim çevremde fetöden ihraç edilen tanıdıgım herkes bu yapının parçasıydı ve onları masum görmüyorum. yanlışlık olan ihraç oranı belki yüzde bir bile değil. gerçekten öyle olan arkadaşlarımızın Allah yardımcısı olsun ama dediğim gibi birkaç kişidir bunlar. bu fetö olayını öyle basite indirgeyemeyiz. 15 temmuz günü uçurumun kenarından döndük. belki siz bireysel olarak 15 temmuzdaki darbe girişimini tasvip etmiyorsunuz ama sizlerin bugüne kadar destekleri bu örgütü böylesine büyüttü.

  • isa,sende böyle bir belaya bulaşınca anlarsın bu vicdansızca suçlamanın ne demek olduğunu,yasal sendika ihraç,adam suçlu,insaf ,edep yahu..

  • İsa bey
   Ben 17/25 ten sonra sadece sendikaya üye olmuş sonra da istifa etmiş birisiyim. Bunların her istediğini verenle; ısrar, hatır gönül ile üye olup istifa edenin farkı ne? birini millet de Allah da affedecek, diğeri hem hain damgası yiyecek hem ekmeğinden olacak.. keşke yargılama işini mahkeme yapsaydı suçlu suçsuz ortaya çıkardı. Ülkemide de milletimide canı gönülden seviyorum. Benden hain çıkmaz.

  • sevgili isa bey kardesim. icine seytan kacmis olabilir senin.biran once yardim almalisin.insanlari provake etme sevgili kardesim.empati yapmayi dene.yarin birgun gozunun ustunde kas var diye terorist ilan edildigini isinden atildigini … dusun.rahatlarsin belki.

 13. Bir yıl sınırlandırması çok saçma hatta şu andaki durumdan daha da saçma. Bizim duyduğumuza göre de baylok ve bankada yüklü miktar para hariç gerisi dönecek.Biz de milletvekili il başkanları gibi kişilerden duyduk.

  • Yüklü para derken hesapta 17 25ten önceden beri bulunan para da dahil mi, yoksa 17 25ten sonra yüklü yatırılan para mı acaba?

  • Sizin dediklerinizden tabi ki insanlar dönecek ancak yakın zamanda bunlardan dönüş olmadığını sadece sendikada bir yıldan az kalanların dönüşü için anlaşıldığını söyledi ben de inanıyorum ki banka ve sendika ihraç için neden olamaz muhakkak yüzde doksan dönüş olacak

 14. Bu milletvekilinin dediği doğruysa gene binlerce kişi üzülecek. Yani bir yıl sınırlandırması çok üzücü. İnsanlar yasalara göre değil keyfi kriterlere göre suçlu ilan edilecekse acayip bir beklenti balonu oluşmuş durumda şu an.

 15. Bir Milletvekilinden öğrendiğim kadarıyla tek doğru bilgi sendikada bir yıldan az kalıp ihraç olanların yakında geri döneceği başka birşey yok

  • Sendikada 1 yildan az.kalanlar zaten ihrac edilmedi. Acikta bekleyenlerde döndü.. harici banka vb sosyal medya gibi kriterlere takilmadiysa tabi.. o yuzden.sendika da 1 yildan az.kalip ihrac olan varsa ikinci kriter var mi ona baksin.. bu arada sayin editor ben meb de hala calisiyorum yakinlarimdan okulumdan benden daha kaliteli olduğunu düşündüğüm insanlar atildi burda.olmamın sebebi budur.eger kaybedilecek bisey varsa o da insanliktir..

   • 2014 yilinda iki ay kalmis istifa edip turkegitim sene gecmis ve atilmis ogretmen tanidigim var.ikinci kriter yok.dindar da degil cemaati tv lerden taniyan birisi.suan ihrac.bakan bey biryildan az kalmis ve bankada az parasi olanlari atmadik zaten dedi.dogruyu soylemedi.ya alt burokratik kadrolar bakani aldatiyor yada bakan bilrek dogruyu soylemiyor.muamma yani hocam.cok magdur var

 16. Bu haberi istek uzerine yaptiginizi yazmissiniz sayin editor.insallah insanlari bos yere ümitlendirmiyorsunuzdur..insallah bizlerin bilmediği birsey biliyorsunuzdur.. bu insanlarin umuduyla oynamak cok buyuk bir vebal olur.

   • Sayın editör, samimiyetinize yürekten inanıyor ve bu zor günlerde mağdurların umudu olduğunuz için en içten teşekkürlerimi yineliyorum. Görünen köy kılavuz istemez. Yazdığınız cevaplardan herbir yorumu tek tek okuduğunuz besbelli. Şu zor zamanda herkes gölgesinden korkar olmuş. İnsanlar birbirine selam vermeye çekinirken, yaşanılanlara sessiz kalırken,siz hakkın hakikatin ortaya çıkması için mücadele ediyorsunuz. İyiki varsınız. “İnsana iyi ya da kötü addan başkası kalmaz.” der Sadi-i Şirazi. Siz inşallah iyi adla anılanlardan olacaksınız. Size iyi geceler diliyorum. Aeo.

     • Sayin editör bazen moralinizi bozacak türden yorumlar yapiliyor, siz o yorumların kizginliği ile değil size dua eden binlerce kişinin verdiği moralle hareket edin lütfen, biz sizin iyi niyetinizin farkındayız, birde sizden ricam bildikleriniz kadar SUÇUN tanımını yapan, hangi tarihte ne yapan sucludur, devletimiz gibi kandırılan ancak aklını başkasina kiralamamiş kisiler nasıl ayirt edilecek buna dair bir yazı kaleme alabilirmisiniz. Yani suçun öğeleri ve hangi tarihte yapildiklarina göre bir ayrım.

    • Uydurma ya da uydurma olmayan bir haber değil. Haberi düzgün okursanız araştırmalarımız ve edindiğimiz bilgiler ışında ANALİZ yaptık.

 17. Sayin editör Allah sizden razı olsun..böyle zor zamanlarimizda bize destek oldunuz, umut oldunuz…bende sendikadan istifa etmeme rağmen 672 ile ihraç edilmiş bir öğretmenim…umarım en kısa zamanda mesleğimize döneriz..iyi ki varsınız

 18. Sayın editör Allah razı olsun.KHK mağdurlarıni haber yaptığıniz için.sendika, dernek ve banka yasaldır bunlardan dolayı insanlar ekmeğinden ve emeğinden edilemez.

 19. EMekli olan meslektaşım yaştan dolayı mı emekli oldun yoksa yirmi yılını doldurup emekliliğini hak ettiğin için mi emekli oldunuz?Şunun için sordum 20 yıl 8 ay çalışmışlığım bulunuyor. Ben de emeklilik dilekçesi verebilir miyim?Emeklilik hakkımız da elimizden alındı mı alınmadı mı?Bilgisi olan yazarsa sevinirim.

 20. Arkadaşlar, kimseyle dalga geçmiyorum. Dalga geçmek benim terbiyeme yakışmaz. Tam tersine genç arkadaşlarıma inanın daha çok üzülüyorum. Alınan kardeşim varsa bağışlasın. Zor durumda olan onlarca arkadaşım var, görüyorum, biliyorum. Henüz emekli de etmediler. Selamlar.

 21. Arkadaşlar, editörün haberine hep sevindik. İnşallah iadeler gerçekleşir.
  Ben 36 yıllık bir öğretmenim. Adıma kayıtlı hattı bir yakınım kullanıyordu. Hatta bylok çıktı. Tabii ben de 672 khk ile ihraç edildim. Yakınım bylok nedeniyle şu anda tutuklu.
  TEK MAAŞLI BİR KİŞİYİM. İhraç olanların durumu kötü. Ancak kendimizi acındırmaya da gerek yok. Yorumları okudum hep din iman-yalvarma yakarma, biraz da yağcılık kokan yorumlar. Doğrusu insan bu kadar düşmemeli. Ha böyle yazmış diye beni kitapsız sanmayın. Çok şükür beş vakit namazımı da kılarım, doğru bildiğimi de yazarım.
  Bugün şu karlı havada mahalle pazarına çıktım. İhraç olan bir öğretmen , Senirkent kuru üzümü ve keçi boynuzu satan biriyle konuşuyor. Satıcı:’ Ne yapalım hocam, mecburum.’ diyor ve bu meyanda konuşmaları devam ediyordu. Satıcı arkadaşın sanki mahçup bir hali vardı, sıkılıyordu.( Bence o da ihraç edilmiş bir kişiydi. Öyle bir tipi vardı.) Bu konuşmayı az duyan kulaklarımla işittim. Çok ama çok üzüldüm. Bu arada beni tanıyan ama görmezden gelen insanlara ,velilerime de rastladım. Bu, insana çok zor geliyor, koyuyor.
  Umudumuzu yüksek tutalım. İnşallah döneceğiz. Sizlere ve değerli editörümüze selamlar.

  • Hocam haklısınız amma 16 yıllık olunda bakın insan nasıl zorda darda kalıyo
   Sayın Cumhurbaşkanım lütfen Allah aşkına bitirin şu azabımızı…
   Biz Feto meto görmedik …
   Görüp bilenin bilerek destekleyenin Allah bin belasını versin..

  • Hocam tabi emekliligi aldin eline coluk cocugu evlendrdin bu kadar yilda evini de almisindir dalga gecer gibi tek maasliyim diyosun burda iki uc cocugu olup kirada olan ustune bi dunya borcu olanlar var kimse is vermiyor nereye gitse kapi yuzune kapaniyor yorum yaparken kendi durumuna gore degil de gercekten cok zor durumda kardeslerimiz var onlara gore yorum yapalim

 22. Arkadaşlar bu işi tek çözecek kişi sayın cumhurbaşkanımızdır herkes ona yazsın durumumuzu arz edelim muhakkak ilgilenecektir

 23. 2017 ye girerken umutlanmak istiyor insan .ben eşi sendika dan öğretmenlik ten atılan biriyim.eşim kanser hücresi .vatan haini .terör örgütü üyesi vs vs ilan edildi .herkez gibi.bize anne Babamız allah korkusu olan müslüman olan anlı seccadeye giden insanlardan zarar gelmez demiştir hep .burda hata yaptığını anlamak çok zor.devlet bile nezaman anladı.yazık oldu bunca insana ailesine çocuklarına .allah yardımcımız olsun.

 24. Sayın canikli ihraclar matematiksel kriterlere göre demişti.Başka bir sitede puanlama usulüne göre denilmişti.Ben uzman doktorum ve 45 gündür aciktayim.nedeni 2012 yılında hayır amaçlı denilerek bir derneğe üye olmam.dernek 2015 kapatıldı.kagit üzerinde görünüyor.hicbir faaliyeti olmamış .Ben de hiç gitmemisim
  Beni üye yapan sağlık memurunun ısrarı ile ufuk şen üye oldum.bir gün sonra iptal edildigini dusunurken, sağlık memuru üyeliğini iptal etmemiş,ben de hiç takip dahi etmedim.8 nisan 2016 da memur sen temsilcisi uyarınca istifa Edip hükümete yakın sendikaya geçtim.
  Hakkında inceleme başlatıldı ve muhakkik olumlu rapor verdi ama açığa alındım
  _ başhekim bana kefil oldu
  _ sağlık sen kefil oldu
  _ çocuğum 2012 de özel okula gönderdim.feto okuluna gitmedi.bu da bir kritermi.
  _ bankasyada hiç hesabım olmadı.Yüklü miktarda param mevduat faizinde devlet bankasında idi.
  – gazete ve dergisine abone değilim
  _ bylock ne olduğunu 15 temmuz sonrası duydum.
  _ bu yapinin hiç bir faaliyetine katılamadım,hucbiriyle telefon gorusmem dahi yok.
  _ emniyet ve mit raporunu temiz olduğundan eminim
  – hiç bir bağış ,para ,pul isim olmadı.
  _ eşim sosyal demokrat,ben ülkücü milliyetçi bir vatandaşım.

  _ dini ibadetler konusunda bile çok zayıf biriyim.keske yapabilseydim ama namaz kilmam,oruç tutmam,arada alkol alırım
  -hayatim boyunca fetö ye küfür eden,onun şizofren olduğunu dusunen,balyoz ve Ergenekon davalarının başından beri kumpas olduğuna inanan biriyim.
  _ 2009 yılında branşında ilgili ÖSYM tarafından yapılan yazılı ve sözlü sınavda 400 uzman hekim içinde birinci olmama rağmen hiç bir üniversite hastanesine atanamadim.akademik kariyer yapamadım.ilce devlet hastanesinde çalışıyorum.fetocu olanlarin hepsi üniversite hastanelerinde doçent oldu.
  _ ben aptalligimdan açıktayım.bir sağlık memurunun ısrarı ile bir kağıdı imzaladim,ardından iptal et dedim,bana tamam dedi.nerden bileyim bu kadar şerefsiz olacağını iptal etmemiş ben de hiç onemsemedim peşine dahi dusmedim, 15 temmuz dan 3 ay öncede hükümete yakın sendikaya geçtim.memursen bana sonuna kadar kefil oluyor.memur sen temsilcisi beni uyarmamiş olsaydı şuan ihraç olmuştum.

  _hastanede 400 çalışan da bana inanıyor,benim iyi niyetimden kandirildigimi düşünüyor.beni üye yapan şahıs ilk ihraç olanlardan,benim gibi baskalarinida üye yapmış.farkedenlerin çoğu çıkmış.
  Sayın editör benim durum ne olur.hukuk devletinde hiç bir şey olmamalı.Cevap verirseniz sevinirim

 25. Haber analiziniz için teşekkürler. Bu konuda ender haber yapabilen sitelerden birisiniz. Yazdıklarınız ve tespitleriniz doğru. Sadece şunu vurgulamak isterim. Haber analizinizdeki gibi bir kişi MASUM sa hakkının verilmesi gerekir. Bunu siyasi ve güncel siyasi politikaları etkilememesi gerekir. MASUM olanların MASUMlukları belli ama yalvarmaları gerekiyor yada birilerinin icazet vermesi gerekiyor bunu anlamak güç. Fetöcüler, yapıyla somut bağı olanlar vs. cezalarını çeksinler amenna; ama MASUMLAR yada zorla fetöcü yapılanlar…

 26. İNŞALLAH BU HABER BİZLERE UMUT VERİYOR.SAYIN EDİTÖR SİZLERE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.ÇEKTİKLERİMİZİ BİR ALLAH BİLİYOR.BİZLER DEVLETİMİZİN MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ.SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ.HAİNLERLE, MİLLETİNE KURŞUN ATANLARLA AHİRETTE HESABIMIZ OLACAK.SIRATTAN DÜŞÜŞLERİNİ İZLEYECEĞİZ.TERÖRİSTBAŞININ BU MİLLETE ZARARINI BELASINI HEPİMİZ GÖRDÜK.ALLAH ONA EN BÜYÜK CEZALARI VERDİ.AHİRETTE DE EN BÜYÜK CEZAYI VERİR İNŞALLLAH.İSTİFA ETTİĞİM SENDİKA 2013 YILI EYLÜL EKİM AYI GİBİ ÇEKTİĞİM KONUT KREDİ BENİ VATAN HAİNİ TERÖRİST ETTİ.VALLAHİ DE BİLLAHİ DE BEN BU VATANIN EVLADI BİR VATANSEVERİM.ARTIK BU ÇİLE AZAB BİTSİN.TÜKENME NOKTASINA GELDİK…..

 27. Dört mevsimi bir arada yaşıyoruz dünkü haber üzerimize kar yağdırdı bugün ise donmuş vücudumuza güneş oldu tabi ki bu bir haber değil bir analiz ben en çok ak parti milletvekillerinin bu konudaki görüşlerini merak ediyorum muhakkak onların da çocukları vardır bu kadar zor duruma düşen insanlar için vicdanen ne düşünüyorlar ve bu insanlar için harekete geçecekler mi yoksa görmezden gelmeye devam mı edecekler tarih bunu iki türlü yazacak

 28. Bir Cuma sabahı uyandığımda ihraç olduğumu öğrendim okula gidiş yolunda müdür aradı ve gelmene gerek kalmadığını söyledi. Küçük dünyam bir cuma günü yıkılmıştı, O gün komşumuzun babası gelmişti yaşlı olduğundan camiye götürecek birini arıyormuş o gün ben okuldayım diye bize söylememiş, adam dua etmiş biri gelse de beni camiye götürse diye ben de tesadüfen kapıya çıktım komşumuz beni görünce babamı da götürür müsün rica etti.amcaya yardım ettim ve çıkışta, çok üzgün olduğumu nedenini sorduğunda bende ihraç olduğumu görevden atıldığımı söyledim. üzülme ALLAH DOĞRU İLE BERABERDİR. Bak bir hayra vesile oldun dedi. Benim için büyük bir iş değildi ama ona göre çok farklıydı be gelişim. BU özel HABERİ BİR CUMA SABAHI ALDIK. İNŞALLAH HABER OLMAKLA KALMAZ VE GERİ DÖNÜŞ MÜJDESİ OLUR. TEŞEKKÜRLER SAYIN EDİTÖR

 29. Ey yaptığı haberlerle mağdur insanlara umut veren güzel insan! Rabb’im senin gibi güzel insanların sayısını artırsın. Her yorumumda yaptığınız haberlerden dolayı size teşekkür ettim yine tekrar tekrar teşekkür ederim. Bir kulun gönlünü yapmak bin kere hacca gitmekten evladır, demişler. Ne mutlu size. Yaptığınız haberlerle mahzun gönülleri onarıyorsunuz. “Kişinin kula muamelesi neyse Allah’a muamelesi odur.” diyor bir Allah dostu. Allah sizden razı olsun. Başka ne diyeyim.

  • Kesinlikle katiliyorum gerceklesmese bile bir an olsun umitleniyor ve ferahlaniyoruz ya, iste o anin hurmetine Allahta sizi hic darda koymasin

 30. HalinizI trajik olarak lanse etmeyin.
  RABBe isyan olmasın.
  Ona havale edin.
  O görüyor.
  Haksızlıği dile getirirken Yalvaama gibi anlaşılacağı bir konum hoş değil.
  Sabır
  Hakka itimat

 31. herkese selam olsun bu cuma akşamında bende bankadan ihraç oldum haram karışmasın diye ev için biriktirdiğim birikimimi yatırmıştım hala da duruyo..komşum bana katılım bankası oldugunu söyledi ben nbankanın kime ait olduğunu bile bilmiyordum o tarıhte her neyse Rabbim biliyor zaten vicdanen çok rahatım 42 yaşına kadar vatanıma ihanet içinde olabilecek ne bir yapının ne bir oluşumun içinde bulunmadım sempatiyle bakmadım asla desteklemedim çok şükür…İnşallah bundan sonrada böyle bi şey olmaz 4 aydır gözümün yaşı dizime indi inancım ve vicdanım tek tesellim oldu her zaman merhamet ve merhametsizlik vicdan ve vicdansızlık insanları yaklaşımımdaki kriterdi inşallah bundan sonrada böyle olur ben koyu mhp li bir ailede yetiştim kimi zaman kızsam da yinede duruşum siyasal görüşümde değişikliğe neden olmaz çünkü elimde değil gönül vermişim…. Her zaman diyorum ve diyeceğim ALLAH DEVLETİMİZE MİLLETİMİZE ZEVAL VERMESİN…..VESSELAM..

 32. Ahh ahhh ahhh
  Eşim sadece altı ay kaldığı 2014 te istifa ettiği bir sendikadan 1 eylülde ihraç.Eşim açığa alınınca çalıştığım bir özel eğtim kurumundan işten çıkarıldım.Tazminatım ve işsizlik maşşım verilmedi.Başka bir ilçede meb ücretli öğ. baş vurdum.Çıktı ama eşimin ihracını öğrenince şube müdürü başlatmadı.
  Dönüş kesin akıl var mantık var.Bu ülkede hukuk var.Ama bu kadar kul hakkı
  Kesinlikle hakkımı helal etmiyorum.
  Rabbim bu yaşadıklarımızı günahlarımıza kefaret etsin.Ahhh ahhh ahhh
  BUKADAR KADININ BU KADAR ÇOCUĞUN AHI
  ASLA YERDE KALMAZ.

  • Allah razi olsun. herkese gecmis olsun.
   Ben polistim esim ebe ben 672 ihrac esim halen acikta sadece 2010 yilindan beridir faizsiz bankacilik her sey yasal 1. ay 2016 da cektik. insanin vicdani sizlar. bir de terorist olduk. Bir an once bu yanlisliklardan donulmeli. Biz terorist degiliz. Allahima havale ediyor YA VEKIL YA NASIR YA FETTAH diyorum.

 33. Ben de gelir testi yaptırdım ama benim ve eşimin maaşını geriye dönük hesapladı.Eşim tutuklu ve ihraç , ben de ihraç.En üst seviyeden yanı aylık 380 TL ödeme çıkardı.Size nasıl yeşil kart çıktı ve devlet ödeyecek priminizi ?Bir yanlışlık mı yapıldı benim hesabımda?Buraya yazar mısınız?

  • Hocam uzerinize kayitli gelir getirici mal varliginiz varsa onlar hesaba katiliyor sanirim sizde bir yanlislik yapilmis itiraz edebilir tekrar duzeltme isteyebilirsiniz geriye donuk primler zaten yatmistir 1 eylulden beri 110 gun hakkimiz var 11.12 2016 dan gecerli gss acilmis benim esim calismiyordu cocuklar 18 yas alti

 34. Sayin editor
  Insallah sucsuz insanlar geri donerler de bu zulum biter
  Ilginize cok tesekkurler
  Size daha once 2 3 kez soru sormustum cevap alamadim biliyorum yogunsunuz ama ben birkez daha sormak istiyorum. Sadece bankasya da 1000 tl civadi hesabi olan hem de destek vs amaci olmadan yatan paradan nasil orgut uyesi olunur? Niyetimizi nasil biliyorlar

  • Aslında buna benzer soruları yanıtladık ancak tekrar belirtelim. Bank Asya’da hesap açılan tarihler, para yatırılan tarihler ve Bank Asya ya talimat verildiği dönemde hesap sahibinin tutumu önemli.

   • SAYIN EDİTÖR
    CEVABINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
    ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN
    3 AYRI BANKADA Ö DÖNEMDE 150 BİN TL CİVARI PARA VARDI. DESTEK OLSAM O PARALARI YATIRIRDIM Kİ ÇAĞRIDAN DA HABERİM YOK ZATEN BUNLARLA İLGİM DE YOK. TAMAMEN TESADÜFÜ GELİŞEN BİR OLAY. ZATEN BU TARİH OLAYLARI DA SIKINTILI. HANGİ TARİH? ANKARA BAŞSAVCISANA GÖRE OCAK 2014 4-8 OCAK DENİLİYOR. BENİMKİSİ 2014 EKİM
    DESTEK OLSAM KREDİ ÇEKERİM, DİĞER BANKALARDAKİ PARAMI ORAYA YATIRIRIM VE EN ÖNEMLİSİ ONLARIN DEDİĞİ TARİHDE YATIRIRIM. BİZ BU ÇAĞRI OLAYINI DA ZATEN BAŞIMIZA BUNLAR GELİNCE ÖĞRENDİK. ÇAĞRI YAPILMIŞ VS İŞLERİNİ

    BTÜN BUNLARI DİKKATE ALARAK SİZDEN SON KEZ BİR CEVAP RİCA EDİYORUM
    SAYGILARIMLA..

 35. Allah sizden razı olsun bi siz umudumuzu devam ettiriyosunuz banka sendika gibi kriterler ihraç sebebi olmamali yaşla kuru ayırt edilmeli hem de en kısa zamanda Allah tüm masumlarin yar ve yardımcısı olsun

 36. Sayin editorum cok tesekkurler her sabah uyandiginda ilk okudugum sizin sitenin haberleri inanin butun tanidigim arkadaslarda ayni seyi soyluyor tam umitler tukendi dedigim anda bu haber buyuk moral oldu bugun gelir testi yaptirdim ssk da eski yesilkart uygulamasi hakki verilmis yani primimizi devlet yatiracakmis bir anda geride biraktigim 23 yil gozumun onunden gecti Allah hepimizin yardimcisi olsun

 37. Esim 14 ekimde bylocktan atildi. Savciliga gittik arastirilmamizi istedik. Uzaktan yakindan ilgisi yoktur cikti. Aveanin ip sorunu. Niye o tarihe kadar bekleyelim ve af kapsaminda geri donelim. Bu bize haksizlik. Bu arada aveada dava aciyoruz. Ama egitim birsenli olup derdimizi anlatmamiza ragmen hic umursamadilar. Sucsuz herkese Allah yardim etsin.

 38. Allah nasip eder dönersem eğer ilk maaşımı fakir,fukaraya,yetime,öksüze,garibana dağıtacağım.Çok şükür Allah muhtaç etmedi ama yukarıdaki yorumda çocuğuna bez alamayan ihraç meslektaşımı düşündüğümde için paramparça oldu.Benim de iki tane çocuğum var.Her zorlukta ,bir kolaylık vardır.(İnşirah suresi )Aynen ,Rabbim zorluğu verdi ama bunun yanında kolaylığı da verdi .Her sokağa çıkıp etrafıma baktığımda acaba bunlar da benim gibi işsiz mi ,aç mı açıkta mı diye düşünüyorum.Allah şu soğukta kışta (bizim için kara kış)kıyamette evsizlere,yoksullara ,hastalara bizim gibi ihraç ve aynı zamanda eşim de tutuklu olanlara yardım etsin!!!

 39. Rabbim tüm mazlum arkadaşlarımızın yar ve yardımcısı olsun Bank Asya kriterinden 1 eylülde ihraç oldum.İnşallah tüm masum suçsuz arkadaşlarımız görevine döner. Sıkıntılar son bulur. Amin…

 40. Dunku geri donus yolu kapandi haberinden sonra bu surpriz oldu bir an saka zannettim insallah sucsuz olan herkes gorevine doner

  • Dünkü haberi bizler bilerek kaleme aldık. Sabah’ın ve tüm kamu haber sitelerinin kullandığı üslup ortada. Bizim haberin ayrıntısı ile diğerleri farklıydı. Sadece biz resmi kullandık, kullanmamızdaki amaç da dikkat çekmekti. Haberin içeriği ile kullanılan resim arasında zerre bağlantı yok, bir nevi sizlere göstermek.

   • Ben sizden başka siteye bakmıyorum. Görünce haklarında iyi şeyler düşünesim hiç gelmiyor. Böyle biri değildim önceden. Bu olay insanlara bakışımı çok değiştirdi. Nasıl bu kadar kirlendik, yalana sarılır olduk. Ne kadar körmüşüm.
    Sonuç: Onları okuyup sinir olacağıma sizi okuyup size dua ediyorum.

 41. Bu haberi okuyunca mutluluktan agladiysam gorevime dondugum gunu dusunemiyorum …rabbim sevincli guzel haberler almamizi nasip etsin hepimize…tesekkurler editor sagolun

 42. Sayın editor ben foruma kaydoldum ama nasıl mesajlaşmaya başlayacağımi bir türlü bulamadım yardımcı olacak birkaç şey yazar misiniz.

 43. Sayın editör göreve döner dönmez sizi alice ziyarete geleceğiz kimsenin bizim yanımızda olmadığı dönemde hep bizi savunduğun size ne diye bilirim ki benim bir oğlum var üstün yetenekli türkiye dereceleri var Matematik Türkçede okul derecesi var geçenseneden ama bu yıl okula yollayamiyorum bile babam iki üniversite bitirdi bak işten kovuldu okumam ben diyor ve okumuyorum da normal bir çocuk olsa onu ikna edersiniz lakin benim oğlumu ikna edemezsiniz sanayide iş bulup çalışacağım diyor 13 yaşında bakın bir mahvolan hayat tek benim ki mi?

 44. Aycan beye aynen katılıyorum.gerçegi bilmeden eleştirenler YÜCE KİTABIMIZDA YAZDIGI GİBİ ~HİÇ DÜŞÜNMEZLER Mİ ONLAR~

 45. Allah tüm masumlarin yar ve yardımcısı olsun ben sayın cumhurbaşkanımızın bu mağduriyetleri gidereceğini inanıyorum sendika üyeliği,açık banka hesabı,çocuğu okula gönderme bunlar bir insanı vatan haini yapmaz er yada geç bu hatalar duzeltilir inşallah bu kadar insanın ahini ve kul hakkını almayı kimse istemez bu mübarek cuma hürmetine rabbim CANIM kardeşim ve tüm masumlarin yardımcısı olsun dualarinizi eksik etmeyin rabbim tez zamanda göreve dönmeyi nasip etsin inşallah amin

 46. esim 4 aydir tutuklu ihrac.polisti sivastan yaziyorum iki cocugumla ortada kaldim.hicbir gelirim yok cocuklarimi disari bile cikaramiyorum bisey gorurler isterler diye.bylock denen bi program ile suclaniyo esim teli bile yoktu yeni aldiydi.bizlerin sesi olun vatanimiz saolsun yeterki teror bitsin .devletime guvenim tam.neolur biraz hizlansin tutuklularin durumu neolur cabuk arastirildin.

 47. sendika üyeliğinden ihraç edildim.bu güne kadar Ak Parti dışında da oy vermedim.devlet ve milletimizin bekasını düşünerek.umarım bir an önce iadeler olur.iki çocuk hanım ayrıca evde felçli olan 86 yaşında babamla beraberiz.hiç bir gelirimiz yok. bir kaç gün zeytin toplamaya gittik.(yevmiye 40 Tl) yağmur çamur demeden. babama bakmakla yükümlüydüm. ilaçları çok pahalı. 10 gündür ilacı bitti. ve durumu hergün daha kötüye gidiyor. artık dayanamaz oldum. rabbim cümlemize yardım etsin. bir an önce iadeler olsun artık. saygılar

 48. 2015 eylül de istifa ettiğim bir sendika üyeliğinden dolayı ihraç oldum tek neden geriye dönük istifa adalet tecelli eder inşallah

 49. 2015 EYLÜL DE İSTİFA ETTİĞİM BİR YASAL BİR SENDİKA ÜYELİĞİNDEN DOLAYI İHRAÇ OLDUM TEK NEDENİ GERİYE DÖNÜK SENDİKA ÜYELİĞİ VE İSTİFA ETMEM ADALET TECELLİ EDER İNŞALLAH

 50. Bir sıvı gibi girdiği kabin seklini alan bu melun fetoculerin. Ne Allah ne Millet nede devlet af etmeyecektir Ama masum mağdur suçsuz olanları ayıklamak da yüce devletimizin görevidir Benimde hic bir kritwrim yok sadece isimsiz bir ihbarla ihraç edildim Sayın editör Başbakanlık bir ay önce genelge yayınladı isimsiz ihbarlar dikkate alınmayacak peki biz eylülden
  İtibaren ihraç edildik bizim durumumuz ne olacak bizleri de bu genelge kapsamalıdır Lütfen bunu gündeme alabilir misiniz sayın editör peşinen tesekkurler

 51. Sayin editor yaptiginiz haberden dolayi sizlere tesekkur ederim ben cok sukur gorevimin basinda bir memurum ama aciga alinan veya ihrac edilen arkadaslari cok iyi anliyorum en azindan anlamaya calisiyorum Allah hepsinin yar ve yardimcisi olsun elbetteki bu vatanin bir kum tanesinde gozu olanin gozu oyulsun ama masum olaninda hakki verilsin İnsallah kısa zamanda masum olan butun kardeslerimizin gorereve iadeleri yapilir gorevlerinin basina donerler

 52. Eskiden de hoşgörülü bir insandım ama az da olsa şöyle önyargılarım olabiliyordu: inançlı-inançsız Sağcı-solcu. Bu süreç bana neyi öğretti: önceki önyargılarımdan kurtuldum.artık insanları Vicdanlı-VİCDANSIZ. Merhametli-MERHAMETSİZ. İnsan-………… diye gruplandırabilirim…..Hayat bana bunu öğretti.Buna göre de etrafımdakileri elekten geçirdim,çok da rahatladım.BEn ve benim gibileri anlamayanlar için de Şöyle söylüyorum::Kişinin başkalarında gördüğü bazı halleri veya kusurları ayıplaması, kendi nefsini o kusurdan veya o halden münezzeh görmesinden kaynaklanır. Halbuki hiçbir nefis hatadan ve kusurdan hâli değildir ve hiçbir kimsenin,”ben bu hataya düşmem” diyebilme garantisi yoktur.

  Resulullah (asm) şöyle buyurdu:

  “Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz.”

  Bir de bilip bilmeden binlerce kişi hakkında konuşanlar için de Kuran’ı Kerim’de Rabbimiz ne güzel bildirmiş güzel İNSANLARA:
  Tabi inşallah İNSAN olanlar anlayabilir.

  “Hakkında bilgi sahibi olmadığın bir şeyin ardına da düşme. Çünkü kulak göz ve kalp bunların hepsi ondan mesuldür.” (İsra, 36)

  “Ey iman edenler! Zannın çoğundan sakının! Şüphesiz ki zannın bazısı günahtır.(birbirinizin kusurunu inceden inceye)araştırmayın. Bazınız bazınızı gıybet etmesin!” (Hucurat, 12)

 53. Çok teşekkürler işallah suçlu suçsu ayrımı tez zamanda yapılır artık dayanacak gücümüz kalmadı

 54. sendika üyeliği, bankasya himmet hesabı, sosyal medya fetö taraftarlığı, gazete dergi aboneliği vb fetö suc unusuru bulunduranların değil ihracı tutuklu yargılanmaları ve cezalandırılması gerekir lütfen fetöyü masum göstermeyin.. asıl fetö mağduru milletimizdir halkımızdır..

  • hic masuma kiymak muslumana uymaz.lutfen kinci ayristirici pesin hukumlu olma kardes.kul hakki yemekten kork. hemde cok kork

  • isa denilen şahsiyet banka sendika suç olurmu….PARAYI YÜKLENENLER EMİRLERİ VERENLER GİTTİ DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA KEYİF SÜRÜYOR…ASIL SUÇLULAR NERDEEEEEEEEE…GARİBİM MEMUR ŞURDAN ARTIRIYIM BURDAN KESEYİM ÇOCUĞUMU OKUTAYIM EV ALAYIM DİYE ÇIRPINIYOR NE BİLİR DARBEYİ NE BİLİR ALENGİRLİ İŞLERİ HAA SUÇLULAR VARDIR TABİ KİDE AMA BEN ÇOĞUNLUĞUN BENİM GİBİ AÇIĞI ALINDIĞINI ÖĞRENDİĞİNDE 200 KM HIZLA GİDERKEN DUVARA TOSLAMA HİSSİ GİBİ BİR DUYGU YAŞADIĞINA İNANIYORUM…İSA ŞAHSİYETİ KİMSEYİ KINAMA YARGILAMA LAKİN SUÇSUZLARSA O KINADIKLARINI YARGILADIKLARINI YAŞAMADAN O CANI VERMEZSİN HA BİRDE O CANI VERDİKTEN SONRA HESAPTA VEREMEZSİN UNUTMA MEVLA YARINA KORDA YANINA KOYMAZ KİMSENİN VESSELAM…

 55. Sayın editör sabah namaz vakti haberiniz güne başladım.sonra personel MEB ve memurlar nette aynı haberi verdi.Allah ım yardım etsin bana ve benim gibiler e az kaldı ya Fettah

 56. Vicdanlı oluşunuz, merhametli oluşunuz, haksızlıklara karşı duruşunuz ve bizleri umutlandıran haberleriniz için çok teşekkür ederim Sayın editör, Rabbim iki cihanda yüzünüzü güldürsün…Cuma günün hürmetine inşallah tüm masum suçsuz olanlar mesleklerine döner. İnşallah en kısa zamanda öğrencilerime kavuşurum, mesleğime kavuşurum…AMİN

 57. Hepimiz ayni duygularla bu sürecin en kisa zamanda son bulmasını ve ihraç edilenlerin bir an önce goreve döneceğine inaniyoruz yasal olan bir sendika üyeliğinden ihraç olmamalı veya BDDK kontrolunde olan banka hesabindan dolayi ihraç olmamalı bizler vatanini millletini seven insanlariz hiçbir alakamiz olmayan hainlerin suçunu neden bize yüklüyorlar darbe yapanlar elbette cezalandırılmalı ama bir öğretmen ve memura bu hainlerden dolayı ceza verlmemeli aileler perişan ekonomik ve psikolojik sorunlar yaşıyoruz.Bir an önce işe başlamak için bekliyoruz. Allah devletimize milletimize zeval vermesin

 58. Yazılanları ağlayarak okuyorum.İnşaallah bu cuma günü hürmetine bütün dualarımız kabul olur ve bu sıkıntılar bir an önce biter.Allah razı olsun sayın editör.Bizim çektiğimiz sıkıntıların hiçbirini siz çekmezsiniz inşallah.

 59. SAYIN EDİTÖR MAZLUMLARIN SESİ OLDUGUNUZ İÇİN ALLAH SİZİ CENNETLE ÖDÜLLENDİRSİN.DEVLET YÖNETİCİLERİ YAPTIKLARI HATAYI GÖRÜR DE TEZ ZAMANDA İADELER ÇIKAR. YOKSA BÖLÜNMÜŞLÜKLER ARTAR, CİHAN DEVLETİ OLMA HAYALİ SON BULUR NOKTA

 60. Benim esim ihrac edildi ama biz hala sn cumhurbaskanimiza recep tayyip erdogan a kirgin kus olmadik…..bizim ebedi ezeli tek dusmanimiz artik feto feto feto….oylarimizda akp akp akp geber feto sen bittin Turkiye icin

   • Sucsuz olanlari devlet er gec goreve iade edecek tir sabredin…bu hale esimi ve sizleri dusuren akp degil fetonun yaptigi hain darbedir….hacam bunuda unutmayin yasadiklarimizin en buyuk sebebine kizin……sonuca deil

 61. İhraç olan bir arkadaşla ayak üstü konuşuyordum sürekli telefonu çalıyordu izin alıp telefona cevap verdi anladığım kadaŕıyla alış veriş meselesiydi tlf nu kapattı ağlamaya başladı durumu sorduğumda 2 sene önce evlenmişler eside kendide sendika üyeliğinden ihraç olmuş kiralarını ödeyemiyorlar faturalar ödenmediğinden elektrik doğal gaz kapalı 3 aylık kızına bez alsmıyorlar kimse iş vermiyor ailesi dışlamış sorup sual eden yok gelen tlf da ise kızına mama almak için yatak odasını ve bilgisayar masasını satışa çıkarmış 4500 tl değerindeki malzeneye 300 tl teklif ediliyor hocamda fiatı yükseltmeye çalışyor. …. Allahım bu cuma saatinde sen duyur sesimizi

  • Amin.çok etkilendim çocuklarım geldi gözümün önüne. Rabbim en kisa zamn da bu ve bunun gibi bütün kardeslerim in sıkıntılarını gidersin ınsaallh.

  • Ya bende ihracim cok sukur esim calisiyor gercekten cok uzuldum, lutfen irtibata gecelim Ben Bu hocaya yardim etmek istiyorum, Rabbim buyuk

 62. 2015 te Istifa ettigim sendika yüzünden perisan oldum. 2016 bitsin artik fetoyu pkkyi Allah kahretsin. Somut suçu olmayan insanlar iade edilsin yeter bu zulüm ve eziyet

 63. Arkadaşlar cimere cumhurbaşkanlığı sitesine de yazın, bu siteye yazılan şikayetler cumhurbaşkanı na iletilir.sendika ve bankAsya dan ihraç olanlar

 64. INŞALLAH HSBER TEZ ZAMANDA GERCRKLESIR AAYIN EDITOR ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM EN AZINDAN KONUYU GUNDEMDE TUTUP UMUTLARIMIZA TERCÜMAN OLUYORSUNUZ ALLAH YATDIMCIMIZ OLSUN…

 65. Hainlerin tespiti böyle yapılmsaydı.Devletimiz güçlü. Miti var emniyeti var istihbaratı var. Ama bu birimler gerçek hainleri bulup çıkaracaklarına kolaycılığa kaçılarak devletin yasa ile izin verdiği ne kadar birim varsa darbeci ilan edildi. Yasal zemindeki 1 suçlu için 99 masuma kıyıldı.

 66. Satın Editörüm Rabbim ebeden razi olsun.evet bu bilgiler bir analiz ama Editörüm cumhurbaşkanı magduriyetlerin giderilmesi için bir talimat verdi.dediniz bu analiz deyil sanki duyum.kaynak sağlam mi eğer duyum sa. Ne olur demeyin bize ne saçma sorular soruyorlar diye.çünkü beş aydır hep haber okuyorum ve en ufak bilgi kırıntısına muhtaç olduk.çünkü hiç alakamiz yokken yuvamiz huzurumuz darmadağın oldu.magdurlari yanında olan herkesten Rabbim ebeden razi olsun.

 67. Haberi ve yorumları gözyaşları içinde
  okudum….Allah razı olsun sn.editör.
  İnş.temenniler gerçekleşir,mağduriyetler biter,ailecek çoluk çocuk yüzümüz güler…
  Cumanın hürmetine Rabbimden diliyor ve dileniyoruz…

 68. Sayin editor wifi hat karskligi sendika banka demissiniz ben polis memuru olarak hicbir kriterim yok iftira ile veya hicbir kriter yokken ihrac edilenler icin ne dusunuyorsunuz

 69. Gözyaşı içinde birakilan yüzbinlerce mağdurun hakki gecikmeden verilmeli. İnsanlari Ölümü gösterip sıtmaya razi etmeyi kim kabul edebilir?

 70. Ben milliyetci ve muhafazakar bir insanim bugune kadar ne partim ne cemaatim oldu.Hak nerde ise kim Hakka hizmet ediyor diye inandiysak onlara kalben destek olduk.Her cemaate kalben destek verdik.Sehit cenazelerinde en onde olduk.Iki dini kesimin güllü ballı oldugu dönemden sonra aralarinda çıkan kavgada kim hakli kim haksiz bilemedim.Fakat 2015 yilindan sonra hizmet hareketi olarak bilinen ve cumhurbaskanimizi dahi o kadar devlet gucu olmasina ragmen kandirabilen bu yapinin illegal örgutlerle içli disli olmasi cemaate yakismayan hareketlerde bulunmasi ve var olan iktidari yikmak icin her hamleye basvurmasi bende bu yapinin bir cemaat yapisi olmadigi kanaati uyandirdi.Hatir gonul ugruna girdigim sendikadan ciktim ve bu yapiyi her yerde elestirdim.15 Temmuz gecesi Cumhurbaskanimizdan emir gelmeden ailemi bir kenara atarak ölümune indim eger sehit olsaydim birileri benim uzerimden pirim yapacakti ama Allah sehadeti nasip etmedi magdur bile olamadim.Ihraci hiç beklemiyordum.Arkadaslarimda sasirdi.Darbeden 1 yil once ayrildigim sendikadan tahmimen ihrac oldum.O donem Mgk’ da bile bu yapi teror orgutu ilan edilmemisti. Genel secimler olmamisti ben istifa etmistim ki nitekim 7 Haziran’da koalisyon durumu dogdu ve o donem bu yapi Chp Mhp ve Hdp ile koalisyon kurulmasi icin kamuoyu olusturuyordu.Bu yapi kendini kurtarmak icin ulkeyi Hdp iktidarina teslim etmeyi istiyordu.Ben Allah biliyor ki bu yapinin ihanet icinde oldugunu gordum.Ve cok tepki koydum.Cumhurbaskanimiz çok yanlis yapiyor tabanindaki insanlari ona oy veren insanlari küstürüyor.Bence bir an evvel bu yanlistan donmeli ona gonul veren benim gibi insanlari tekrar kazanmali aksi halde dindar kesimi birbirine dusurur.Ona oy verenleri küstürür.Cumhurbaskanimiz bile kabul etti biz kandirildik diye ki elinde devlet gucu olmasina ragmen.Benim tanidigim magdurlarin buyuk bir kismi bu yapiyi ihanet icinde oldugunu goren ve Ak partiye oy veren kesim.Cumhurbaskanimiz biraz daha guler yuzlu sefkatli aciklamalar yapip sapla samanin ayrilmasi talimati verip ortami yumusatmalidir.Ayrica benim gibi magdur herkes sabah ilk once ogretmenlericin sayfasini aciyor sayin editor hicbir saygisiz yorumlara aldirmayin bize destek oldugunuz icin Allah razi olsun.Neyin ne oldugunu bilmeden saldiran hainlikle suclayan kardeslerim ben 28 Subat zulmunde de 27 Nisan bildirgesinde de Misir darbesine karsi da Israile karsida her eyleme katildim.Devlet buyukleri yaniliyor da neden saf duygulu inancli insanlar yanilamaz.Bu yapinin 15 Temmuza kadar elinde silah yoktu ibadetle ugrasiyor gorunumluydu.Peygamberler bile hata yapmis.Onun icin her onunuze geleni darbecilikle hainlikle suclamak muslumana yakismaz.

 71. “Sizin hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır vardır. Siz bilmezsiniz, Allah(cc) bilir.” (Bakara, 216) Allah suçsuz, samimi kullarının yanında olacaktır inşallah.

 72. Bir kişi göreve geri dönecek denilse kendim zannediyorum,bir kişide artık hiç donmeyecek denilse onuda kendim zannediyorum cennete girme misali.
  Hainin teröre destek verenin vicdanı merhameti olmaz masumlugumuzun en büyük göstergesidir şehitlere doktugumuz göz yaşları mız Allah inşallah sonu iyi olur

 73. İnanin şu mübarek cuma günü bu haberi okuyarak başlamak umut oldu bizlere.Bizde gerçek suçluların bulunup cezalandırılmasıni istiyoruz.Yapılan analizler çok çok doğru inş tez zamanda tüm masum mağdur kardeşlerimiz ile beraber görevime dönerim.Yazınizla bize destek oldugunuz için çok teşekkür ederim iyiki hala vicdan sahibi insanlar var cok saolun Saygilarimla

 74. Hiç gerçekçi gelmiyor haksız ihraclarin iadesi. Bu haber tamamen hayaller üzerine kurulu bir akıl yürütme üzerine yapılmış gibi geldi bana. Keşke iade olsa ama hiç ciddiyet yok buna dair.

 75. Inşallah inşallah allah kerimdir. Bu puslu havada dik duruşunu z için sağolun var olun sayın editor.tum masumlar temize çıksın hainler cezasını çeksin amin

 76. Allahin izni ile suçsuz olanlar en kısa sürede geri dönsün. Yasal bir sendikaya üye oldum bir zaman sonra ise çıktım. Bu ihraç nedeni olmamali. Şubat ayında dönüşümüz olursa muhteşem olur. Sayın Editör her şey için Allah razı olsun. Magdurlar çok fazla umarım düzelecektir.

 77. Sayın editör bu habere göre şu an sadece banka veya sendika yüzünden açıkta bekleyenler iade olacak diyebilir mıyız? Sizden de Allah ezelden ebede razı olsun masumların yanında olduğunuz için.

 78. Analiz ve temenni nitelikli bu haber için şu güzel mübarek Cuma gününün hürmetine AMİN demekten daha güzel bir şey yok.Her sabah ilk açtığım sitede böyle bir haber okuyunca inanın günüm öyle güzel başlıyor ki….Editörümüz de çok şanslı,çok dualar alıyorlar eminim.En azından bugünümün güzel geçmesine çocuklarımın yüzüne gülümsemeyle bakmama vesile oluyor…Allah razı olsun sizden…..Kendimi dahil etmeyeyim ama şu an bu mağduretetleri yaşayan insanların çok saf,inançlı özünde gerçekten çok ama çok iyi insanlar olduklarına inanıyorum.Mesleklerini de en güzel şekilde yapanlar gerçekten…saf duygulu güzel insanlar lütfen bu güzel temennilere AMİN diyelim…Ayrıca bu temenni ve dualarımız sadece öğretmen değil tüm masum ve yasal sebeplerle işinden atılan veya açıkta olan kamu personeli için olsun….KHK sayısı da fark etmez

 79. 675 sayılı khk da Meclis’ten geçmedi bende sendikadan ihraç oldum benim gibi olanları da kapsar mı bu durum

 80. Evet devletimizden böyle bir adım bekliyoruz bir sendika uyeliginden ihraç edildik böyle güzel haberlerinizin devamını diliyoruz

 81. Allah’ın dediği olur .Analiz güzel doğru tespit hepside.Dile getirmeyi bile korkan bir site varken burada bunların yayınlanması suçsuz olan bizlere güç veriyor.Lütfen arkadaşlar mağduriyetimiz ortada ona göre yorum yapalım.Teşekkür ederim editörüm ilk açtığım sayfa sitenizi bu 6 aydır tek açıp okumaya değer bulduğum yer burası.

 82. Allah razı olsun sayın editör.Bir nebze olsun kanayan yüreğimize su serptiniz. Bir sendikadan dolayı insan vatan haini olamaz. Cumhurbaşkanımızın adaletli olup gerçek suçluları bulacağına inanıyorum. İnşallah biran önce gözyaşlarımız diner AMİN.

 83. Arkadaşlar sendikadan ve bankAsya da ufak parası olup ihraç olanlar cumhurbaşkanlığı sitesinden acil dileklerimizi iletelim unutmayın cumhurbaşkanı ne derse o olacak. Hadi Cime yazalım

  • haklısınız sesimizi duyurmamıza lazım yazıyoruz da sayın cumhurbaşkanımızA ama haksızlığa uğradık hakkımızı almak için mahkemeye gidiyoruz diyorlar ki fetö nun aym yi çökertme taktiği. Yarın çıkıp cimeri çökertmeye çalışıyorlar derseler şaşırmam. Yapmayın allah aşkına sesimizi duyun duyurun yada duyurmamıza izin verin. Bittik tükendik artık

  • ufak paradan kastınız ne kadar ben ev için biriktirdiğim paramı yatırmıştım katılım bankası olduğunu söyledi komşum nasıl isbat edeceğim niyetimin destek değil sadece bankada paran dursun diye yatırdığımı

 84. Polisler hakkında niye bilgi yok
  Çocuğunun okulundan dolayı ihraç edilenlerde var.671 TBMM den geçince ne oluyor bunlar suçlu mu oluyor? Vicdan yahu vicdan ….

 85. MASUM ve mağdurların sesi umudu olduğunuz için çok tesekkür ederim. Hayatım boyunca bir uyarı bile almadım. Devletimi ve milletimi hep sevdim. Suçlular cezasını çeksin ama masum olanlar neden cezalandırılıyor. ADALET ergeç tecelli edecektir. Allah kul hakkını affetmez.LÜTFEN 2.dönem görevlerimize dönmüş olalım. Öğrencilerim arıyor. Okulumu özledim. İadeler yapılsın. Karanlık günler gitsin. HUZUR mutluluk gelsin. Teşekkür ederim.

  • Öğrencilerimi ,mesleğimi çok özledim. Benim de öğrencilerim arıyor öğretmenim ne zaman geleceksiniz diyorlar.Aynı okulda 1. sınıfa giden oğlumla selam yolluyorlar.Oğlumda diyor, anne sen neden okula gelmiyorsun diye ..içim parçalanıyor.Evet gözde yaş kalmadı artık. Allahım sen adaletini geciktirme

  • Bu ber değil analiz ama çok mantıklı bu yil hiç ekstra bir atama olmadı seneye de planlanmiyor demek ki donuslerde ihtimal dahilinde ve 672 khkhakikaten çok aceleye getirildi

 86. Ne güzel bir haber. Çok teşekkürler sayın editör. O güzel günleri umut etmek bile çok güzel. Şu mübarek cuma günü hürmetine Allah tüm mağdurlara bir an önce görevlerimizin başına dönmeyi nasip etsin.

 87. Inşallah bu haber doğru olur ak ile kara birbirinden ayrılır suçlular cezalarını bulurlar.hükümetimize güveniyorum bir önlemdi herkesi almak bilemezlerdi ki kim neyin nesi hiç bakılmadan araştırılmadan 672 ile ihraç edildi herkez.

 88. Sayın editör öncelikle böyle bir haber yaparak ümitvar olan duygularımızın tavan yapmasına vesile oldunuz.Rabbim,ebeden razı olsun.Şimdiye kadar bu konuda yaptığınız haberlerin arkasında durup sorulan sorulara cevap verdiniz.Bu da doğru bilgi verdiğinizin göstergesidir.
  Rabbim tekrar razı olsun.Bunca mazlum için güzel haberlerinizin devamını bekliyorum çünkü diğer sitelere güvenim kalmadı.Sizin diliniz tarafsız…Teşekkürler…

 89. 2015 de istifa ettiğim sendikadan dolayı çok sevdiğim öğretmenlik görevini elinden aldılar.. devletimiz ınş. Masumlari suçlulardan ayırır ..haberiniz çok güzel.. .

 90. Lütfen yeter olsun artık. Gecenin bu vakti oldu uyku yok Allah’ım bizleri görüyorsun suçumuz ne bilmiyorum. Bir hiç uğruna yıllarca emek verip de kazandığımız öğretmenlik elimizden alınıyor. Hemde hainlik sözüyle . Yemin ederim devletin malına zarar gelmesin diye üzerine titrerdim malzemelerin. İyi insan olsun vatana milleti faydalı insan olsun diye öğrenci yetiştirmeye çalıştım. Ben hain değilim. Gözümde yaş kalmadı ağlamaktan.

  • Hocam duygu ve dusuncelerime tercuman oldunuz, Ulkemize Bu kotulukleri yapanlarin Allah hakkindan gelsin ama bizim gibi masumlar ins gorevlerinin basina gecerler, Rabbim islerimize donmeyi tez zamanda nasip Eder ins

 91. Allahım şükürler olsun artık sucsuzlugumuzu kabul etsinler önce eli silahlı tutup yakalayanlar alt taban mağdur oldu bu kadar milletin ahını aldılar arşı alayı titretir bu durumlar

 92. Polisler ne olacak? Bizim mağduriyetimizi de görün lütfen. 16/22 kasım ihraç nedenini hâlâ da bilmiyoruz.

 93. Sayın editör Allah sizden razı olsun. Nefessiz kalmıştık boğuluyorduk haberinizle bize nefes oldunuz.vatanı koruma refleksiyle toptancılık yapıldı tehlike geçti elhamdülillah sendika üyesi hiçbir şeyden habari olmayan insanlar için ihraç gibi bir ceza gerçekten çok ağır.Güzel kalpli sayın cumhur başkanımız olaya el atarsa bu iş hallolur. O bizim gönüldaşımız dünyanın umudu bizimde umudumuz. Haydi sayın cumhur başkanın ağlayan gözyaşlarını dindir dualarımız seninle

 94. Teşekkürler bizler daim surette adaletin tecelli edeceğini umuyoruz.magduruz vesselam.bir yasal sendika olan Aktifsene üyelikten öğretmenlerinin fetö cu damgası yemesi kabul edilemezdi. InşaAllah ikinci dönem gorevlerimizin başında evlatlarimiza kavusuruz.bizlerden vatana sevdadan başka zarar gelmez. Bizler ogretmeniz.saygı ve selamlarimla

 95. YARABBİM ŞÜKÜRLER OLSUN İNŞALLAH DOĞRUDUR. GEÇEN RÜYAMDA SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZI GÖRDÜM NASIL TEŞEKKÜR EDİYORDUM. ELLERİNI ÖPÜYORDUM.HAYIRDIR İNŞALLAH DEDİM KALKİNCA. İNŞALLAH HAYIRLI ŞEYLER OLACAK BENDE BİLİYORUM. İSTİFA EDİLMİŞ BİR SENDİKA YUZUNDEN CUMHURBAŞKANIMIZ BOLE YAPMAZ.DEVLETIMIZI KORUMAK İÇİN SADECE BİR TEDBİRDİ.SUCLULARİ BULMAK İÇİNDİ. ALLAHIM DEVLETİMİZİ MİLLETİMİZİ KORUSUN İNSALLAH.AMİN

 96. Butun umudum tukenmisken bu haber cikti karsima insallah gerceklesir. Doktugum gozyasinin haddi hesabi yok.Dibe vurmustum.Umitsizlikten.Allah razi olsun.Sendika uyeligi insanin hayatini cocuklarinin hayallerini gelecege dair tum umutlarini ogretmenligi kazanip atanabilmek icin verdigi tum emekleri cabayi alip goturdu.Ana babam kizim ogretmen derken birden boynu bükük kalakaldi.Onurumu serefimi aldi.Inanilir gibi degil ki mesleği me asiktim.Bu haber gercek olsun lutfen…

 97. Hic bir kriter olmadan 14 ekimde aciga alindik halen aciktayiz ve adli idari hic bir islem yok umutlarimizin tukenmeye basladigi su zamanda boyle bir habere ihtiyacımız verdi Allah razi olsun

 98. Allah razı olsun. Bir söz var, çok güzel bir söz: “Ya hayır konuş ya da sus.” Siz hayır konuşmayı sectiniz.İnanyorum ki yüzbinlerce insanın duasını aldınız.Bir kulunu sevindiren kişiyi de Allah sevindirir…

 99. Allah sizden razı olsun. Bizim ve çocuklarımızın Umudu oldunuz.Masum insanlar bir an önce işine dönsün.

 100. Sayın editör insanlar hayata tutunmak için bir haber kırıntısı arıyor siz belki de Allah bilir bu kadar insanın duası ile cennetlik olacaksınız çok teşekkür ederiz bu haberiniz için

 101. Sayin editor bey,
  Aldığınız bilgiler konusunda size güveniyoruz
  Ama Kalbimiz de tatmin edecek bir aciklamaniz olabilir mi?
  Teşekkürler

 102. Ayy allahım muhteşem bir haber lütfen lütfen lütfen böyle haberleri daha sık yapın gündeme getirin magdurlar artık yorulduk bittik tükendik artık dayanacak gücümüz sabrımız kalmadı lütfen bizim sessiz çıglıklarımıza ses olun bizi unutmayın unutturmayın

 103. Allah razı olsun sayın editör bizim gibi mazlum mağdurların moralini yüksek tutmaya çalıştïğınız için.Tespitleriniz bana göre de gayet mantıklı geldi.Her gecenin sabahı olduğu gibi güneşin doğmasını istiyoruz artık bitsin bu kabus gibi rüya.

 104. Sayın editör teşekkürler.İnşallah böyle olur.Bu konuda akli selim açıklamalarını la yürekler kazandınız.OHAL süresince adli suçlu bulunmayan dahli olmayanlardan bir ayrışma yapılması şart görünüyor.

  • PROBLEM VAR.HUKUK CİGNENİYOR.
   MASUMUM
   18 AGUSTOSTA ACİGA ALİNDİM.
   1 EYLULDE İHRAC EDİLDİM.
   BURDAN YETKİLİLERE SORUYORUM.
   BU ZULUM ,HAKSİZLİK NİYE
   İFADEM ,SAVUNMAM ALİNMADAN ,ARASTİRİLMADAN İHRAC EDİLDİM.
   CUMHURBASKANİM SESİMİZİ DUYUN
   DARBE GECESİ USTELİK MEYDANLARDA SİZİN DESTEKCİNİZDİM.

 105. Harika bir haber ve analiz… Allah’a çok şükür ki bizi yargiyargilayanların da kalbi Allah sevgisiyle dolu…. İnşallah Rabbim bu ülke üzerinde oynanan oyunları bozacaktır… Sağ olun Allah ebeden sizden razı olsun… Siz hiçbir zaman haksızlıklara çanak tutmadınız…Yaptiğiniz haberlerle hep hakkı ve hakikati anlattınız…

  • Darbeyle alakası olmayan ve sendika üyeliğinden atilan biri olarak sesimizi duyurduğunuz için teşekürler.biz zor durumdayız. Bir an önce çözüm bekliyoruz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM