Kamu binasına asılan Atatürk ve Erdoğan posterleri için soruşturma açıldı

Bilecik’te geçtiğimiz 10 Kasım’da yaşnan olayda Bilecik Sağlık Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından kullanılan kamu binasına asılan Erdoğan posteri ve Atatürk flaması için soruşturma açıldığı açıklandı.

EDİTÖR:    28 Ocak 2017 Cumartesi, 19:15
Bilecik kamu binası soruşturma

Kamu binasına asılan Atatürk ve Erdoğan posterleri için soruşturma açıldı

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün tarafından TBMM’ye verilen soru önergesinde geçtiğimiz 10 Kasım’da Bilecik’te kamu binasında yaşanan olay soruldu. CHP Milletvekili Tüzün tarafından verilen soru önergesinde Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği hatırlatılmış, üst katta Türk Bayrağı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan posteri yer alırken, alt katta Atatürk flamasının yer almasının Atatürk’ü bilerek aşağılamak olduğuna vurgu yapılmıştır.

RECEP AKDAĞ: SORUŞTURMA BAŞLATILDI

CHP Milletvekili Yaşar Tüzün’ün yazılı soru önergesini cevaplandıran Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ilgili olaydan dolayı Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma açıldığını belirtti. Akdağ yaptığı açıklamada Bilecik Vali Yardımcısı başkanlığında 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programlarının yapılması, anma programında gerekli tüm işlemlerin ilgili yönetmelikler kapsamında yürütülmesi hususunda gerekli önlemlerin alındığını ancak Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından kullanılan binalarda asılan Atatürk posterinin ebatlara uymadığını, bu hususta da ilgili kişiler için soruşturma başlatıldığını ifade etmiştir.

Öğretmenler İçin

Yorum

  1. PAPATYA

    28 Şubat 2017 at 17:46

    PADİŞAH VAHDETTİN DÖNEMİ GİBİ COK KOMİKLER, TEK ADAMI İSTEYENLER PADİŞAHIM ÇOK YAŞA DİYORLAR YALAKA TOPLUM HIRSIZLAR BİZİM VERGİLERİMİZİ, SINAVLARIMIZI, OYLARIMIZI ÇALMAYA DOYMADILAR DOYAMADILAR.TÜRKİYE KALABALIK BİR ŞEKİLDE HIRSIZLIĞA KADROLU ELEMANLARIYLA DEVAM EDİYOR. ESKİDEN 3 5 KİŞİ HIRSIZDI ŞİMDİ HAMUDUYLA GÖTÜRMEYE UTANMIYORLAR BİRDE HELAL OLSUN DİYORLAR İYİ YİYOR. YİYEN İNSANA HIRSIZ DENİR. HELAL OLSUN DİYE DÜRÜST ÇALIŞAN İNSANLARA DENİR

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status