Kamudan haber içerikleri tutarsızlıklarla, bilgi kirliliği ile tavan yaptı

Kamudan haber içerikleri barındıran başta haber siteleri olmak üzere bilgi sunan kaynaklar arasında son dönemde büyük tutarsızlıklar yaşanmakta olup bu tutarsızlıklar da bilgi kirliliğine neden olmaktadır. Bunda en büyük etken ise ‘Resmi Kaynaklar’dır.

EDİTÖR:    14 Ekim 2016 Cuma, 12:04
Kamudan haber içerikleri tutarsızlıklarla, bilgi kirliliği ile tavan yaptı

Kamudan haber içerikleri tutarsızlıklarla, bilgi kirliliği ile tavan yaptı

Ülkemizde son dönemde yaşanan olayların kamuda görev yapan personelleri büyük ölçüde etkilemesinden dolayı yıllardır kamu personeline yönelik haber yapan kamu ajansları için yoğun bir gündem oluşmuştur. Ajansların kamu gündemi yoğun ancak sağlıklı ve net bilgisi az olmasından dolayı okurları tutarsız bilgilerle karşı karşıya bırakmaktadır.

BİLGİ KİRLİLİĞİ

Öğretmenler İçin olarak yaptığımız haber içeriklerinde sağlıklı bilgi vermeye çalışmaktayız. Ancak gündemde oluşan gelişmeler konusunda resmi açıklamaların azlığından dolayı bizlerde kamudan haber yapan diğer siteler gibi haberlerimize yorum katarak okurlarımıza düşüncelerimizi aktarmaya ve olabilecekler konusunda bilgi vermeye çalışıyoruz. Kimi zaman okurlarımızın övgüsüne kimi zaman da eleştirisine maruz kalıyoruz. Sitemizde haber içeriklerine yapılan tüm yorumlar yayımlanmaktadır. Hakaret, küfür olmadığı sürece her ziyaretçi görüşünü rahatlıkla dile getirebilmektedir.

TUTARSIZLIKLAR OLUŞUYOR

MEB başta olmak üzere kamu kurumlarından personelleri hakkında yaşanan gelişmeler hususunda resmi açıklamalar yapılmadığı için her haber sitesi farklı yorumlamalarla sunum yapıyorlar. Bu da haber siteleri arasında bilgi tutarsızlığı oluşturmaktadır. MEB personeli başta olmak üzere kamu personellerinin haber kaynağı kamu ajans haberleridir. Kendi ziyaretçilerimiz başta olmak üzere bu konuda yaşanan bilgi kirliliği ve tutarsızlıklardan Öğretmenler İçin olarak bizlerde memnun değiliz ancak ziyaretçilerimize son gelişmelerden haberdar etmemiz için haber yapmamız, güncel bilgi vermemiz gerekmektedir. Resmi kaynaklardan gelen bilgiler, yetkililer tarafından yapılan açıklamaların fazla olması net ve doğru bilginin sizlere aktarılması için yarar sağlamaktadır. Bunun dışında yapılan haberler ise internet siteleri tarafından farklı yorumlanabilmektedir.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

4 Yorum

 1. Bir bilen

  14 Ekim 2016 at 23:37

  Spam yiyeceksin bu haber sen haberin yok paso etiket basmışsın benden demesi Google gümlersin

  • Editör

   15 Ekim 2016 at 10:28

   Dediğinizden bir şey anlamadık?

 2. Asli

  3 Kasım 2016 at 12:08

  Vallaha ne diyeyim.İlk kez çok doğru bir haber yapmışsınız

  • Editör

   3 Kasım 2016 at 12:16

   İlk kez mi 🙂 Çok kibarsınız.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status