Kamudan ihraç edilen kamu personel sayısı 69 bin 895

24 Kasım tarihinden itibaren yayınlanan verilere göre kamudan ihraç edilen sayı 69 bin 895 kişi oldu. İhraç edilen kamu personeli içerisinde en büyük ihraçlar ise Milli Eğitim Bakanlığında yaşandı.

EDİTÖR:    26 Aralık 2016 Pazartesi, 11:25
Kamudan ihraç edilen kamu personel sayısı 69 bin 895

Kamudan ihraç edilen kamu personel sayısı 69 bin 895

Devlet Personel Başkanlığı (DPB), 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kamuda yürütülen soruşturmaların bilançosunu çıkardı. Kamuda ihraç edilen kamu personeli sayısını 69 bin 595 olarak açıklayan Devlet Personel Başkanlığı, bu verilerin 24 Kasım itibari ile geçerli olduğunu belirtti. Devlet Personel Başkanlığı tarafından darbe komisyonuna gönderilen raporda ihraç edilen kamu personelleri hakkında detaylı bilgiler verildi.

İHRAÇLARDA AĞIRLIK MEB’DE

DPB tarafından gönderilen raporda ihraç edilen kamu personel sayısında ağırlıklı olarak personelin MEB‘de yer aldığı belirtildi. Kamudan ihraç edilenlerin sayısının 69 bin 895 olarak belirtildiği raporda 58 bin 712 kişinin kamuda memur olduğu belirtilirken, ihraç edilen askeri personel sayısının 4 bin 927, ihraç edilen akademisyen ve öğretim görevlisi sayısının 3 bin 636, ihraçlarda sözleşmeli personel sayısının ise bin 459 olduğu bilgisi yer aldı. Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturmasında en çok ihracın yaşandığı bakanlık Milli Eğitim Bakanlığı olurken, Milli Eğitim Bakanlığında ihraç edilen toplam personelin 30 bin 411 kişi olduğu ifade edildi.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

43 Yorum

 1. Mevlüt Çadırcı

  27 Aralık 2016 at 09:45

  Niye hiç kimse bunların hepsi mi suçluydu.Suçlari sabitse neden sorgulamadan korktunuz.Işlem yapmadan kamudan attınız demiyor.Vicdanlar rahatsız olmuyor mu?Gerçek suçlular elimizde en ağır cezaları verin.İstanbul Ankara daki kalkışmayla Kırşehir Yozgatta ki masum öğretmenin ne alakasi olabilir.Suçun şahsiliği ilkesi nerede?Elinizde fetö ölçer mi var? Kandırılmış olma hakkı sadece büyüklerimizin hakkı mı?

  • Faruk

   29 Aralık 2016 at 20:57

   Diyecek birşey yok hocam. Ama adalet er yada geç tecelli edecek. Hatalarını anlayacaklar, ama iş işten geçtikten sonra…

 2. Uğur

  27 Aralık 2016 at 09:57

  Toplumun vicdanı rahatsız Yasal sendika ve bankadan araştırılmadan attığınız öğretmenler ve memurlar bu toplumda her kesimde görünen birşey Sayın bürokratlar Ne zaman bu işe el atacaksınız bilmiyorum lakin sizin tabanınız ve Mhp tabanına gelip sorulmuyor.Biz sizden şüphe duyduk attık dediniz.Hukuk bunu kabul etmediğini biliyorsunuz yazık o kadar aile dağılıyo topluma dokundu yapılan yanlış işlemler.Keşke hukukun gereği gibi yapılsaydı işlemler o zaman kimse suçunun ne olduğunu bilmiyorum da demezdi suçu varsa kabul ederdi ama şöyle bir durum var keskin sirke küpüne zarar telafisi çok zor yaralar açıldı Allah devletimizi daim kılsın ne diyelim

  • Zafer

   27 Aralık 2016 at 10:56

   Toplumun vicdanı gayet rahat, sen rahat ol… Eğer ki FETÖ ile yakından uzaktan bir ilişkisi olanların KAMU’dan atılmaması durumunda bu millet rahatsız olurdu… o yüzden sen rahat ol kardeşim…

   • alpayg

    27 Aralık 2016 at 11:48

    ne kadar çok biliyorsunuz. bende ihraç oldum hiç ama hiç alakam yok. üstelik sizler belki fetöye sempati beslerken ben fetö aleyhine 20 senedir propaganda yapıyordum. başka işler var işin içinde biraz tarafsız gözle bakmayı deneyebilir ve okuyup araştırabilirseniz eğer

    • Zafer

     27 Aralık 2016 at 12:19

     Alpay efendi sen merak etme kimin ne olduğu ortaya çıkıyor… Nedense her atılan ‘benim bir alam yok’ sözünü ağzına sakız yaptı. Zamanında zaman gazetesinin önünde toplanan o pislikleri toplasak anca sizin sayınıza denk geliyor… O yüzden evet ‘ben biliyorum’ tüm bu atılanların az veya çok bu adamlarla ilgisi var! Kimse mağduru oynamasın… İş işten geçti…

     • Adil

      27 Aralık 2016 at 12:34

      Peki bu yapının bu kadar büyümesinde akp hükümetinin hiç mi etkisi yok . ?bu alanda konuşmak zor biraz değil mi her doğru her yerde söylenmiyor. Güçsüzler varken ne haddinize güçlü tarafı eleştirmek. .

     • ulkucu magdur

      27 Aralık 2016 at 14:45

      EDİTÖR NOTU: Saygı ve yasal çerçeveden çıkmayın. İki tarafa da son uyarım. IP adreslerinden gerekli yasal süreci başlatıtırız.

   • Mehmet

    27 Aralık 2016 at 14:04

    Insanlar gayet rahatsız ihraçlar konusunda,buralarda kime rastlasam ya eniştesi ya kardeşi ya bacanağı açıkta veya ihraç veya hapis yani toplum uzaktan yakından haksızlıkların farkında,Bunu dile getirmeyen ve iyi oldu diyenler gerçek fetöcü kendilerini ifşa etmemek için bu haksızlığı savunuyorlar.

 3. C

  27 Aralık 2016 at 13:14

  Asıl fetöculer gel artık seni özledik diyenler veya ne istediler de vermedik diyenler. Her yıl bir kere pensilvanyaya ziyarete gidenler… vede sizin gibi şak şak çılar. Birgün gelecgelecek bu söylediklerinizden utanacaksiniz.ama siz de utanma duygusu olsa bunları yazmazsınız.binlerce masum insan açlığa terk edilirken alkış çalmazdinız.

 4. C

  27 Aralık 2016 at 13:17

  Şimdi hepimiz vatanımızın selameti için susuyoruz başta Allahin adaletine ve devletimizin hukukuna güveniyoruz. Yoksa heralde ekmeğim haksız yere elimden alındığında en azından bir meydan da kendime benzin döküp yakabilirdim. Bişey kaybetmezdim değil mi….

 5. C

  27 Aralık 2016 at 13:19

  Daha fazla damarimiza basmayin. Sizi de cocuklarinizi da Allaha havale ediyorum. Inşallah onlar benim çocuklarımın yaşadıklarını yaşamazlar.

 6. Melda

  27 Aralık 2016 at 16:01

  Alma mazlumun ahını,çıkar aheste aheste!

  • Zafer

   27 Aralık 2016 at 16:38

   Mazlumların ahını 15 Temmuz gecesi yeterince aldınız zaten! bilmem anlatabildim mi? Kimden aheste aheste çıktığı da belli oluyor zaten! Tabi ki anlayana…

 7. mazlum

  27 Aralık 2016 at 16:52

  ya katlime ferman, ya derdime derman. suçlu isem yargıla beni, degilsem görevime döneyim. bizleri arafta bekletme. yok degilse yoluma taş koyma özelde çalışmamı engelleme. zafer gibi trollere laf söyletme, toplumu ikiye bölme.güçlü TÜRKİYE birlikte olur, ayrıştırarak degil

 8. İhraç

  27 Aralık 2016 at 17:43

  Burda mağdurları suçlayanların gerçek kripto fetöcü olduğu aşikar bu mağdurlar fetöcü olsa sendikaya üye olmaz ve bankaya para yatırmazdı sizin gibi gizlenirdi eğer hala inanmıyorsanız sizin çocuklarınız da bu duruma düşsün

 9. C

  27 Aralık 2016 at 17:44

  Sen buna ah çıkması mi diyorsun bakalım sen neler göreceksin bundan sonraki hayatında…. yada ahirette… Gerçi senin gibiler ahirete inansaydi suçlu suçsuz ayırt etmeden bu sözleri söylemezdi…Tekrarliyorum senin gibileri ALLAH’A HAVALE EDIYORUM. ALLAH ADILDIR…. ama yüzünü gormek isterdim yüzüne daha söyleyecek çok şeyim olurdu…

  • Zafer

   27 Aralık 2016 at 17:53

   EDİTÖR NOTU: Saygı ve yasal çerçeveden çıkmayın. İki tarafa da son uyarım. IP adreslerinden gerekli yasal süreci başlatırız.

 10. Zafer

  27 Aralık 2016 at 17:55

  Mağdurum edebiyatı yapanları eleştirdiğimiz için beddua alıyoruz ya… Köpekle, kemik örneğini biliyorsunuz demiii! Utanmazlar! Adamlar hata varsa düzeltiyorlar siz daha neyin peşindesiniz!

  • ipek

   27 Aralık 2016 at 18:48

   Hangi ara bu hale geldik gercekten anlamiyorum.Muslumana beddua gercekten yakismazdi da pelsilvanyadaki hainden duydugumuzdan beri iyice tiksinti geldi.Ama şimdi ihraç edilen herkesi toptan hain ilan etmek ve böyle çirkin sözler sarfetmek.BEN VATAN HAİNİ DEGİLİM.Bunu izin verilse her türlü ispatlarim.Ama savunma hakkı yok.Beni tanıyan herkes buna sahitlik eder.Bugünüm icinde dünüm icin de..Hicbir zaman bu hain yapinin icinde olmadim.Istifa edilmiş ve hiçbir şekilde faaliyetine katılmadığım sendika delil olamaz olmamalı…Bir dervis hikayesi vardır bilirseniz.Kabağında bir sahibi var diye biter.Öfkeyle söylemiyorum sadece ben kurunun yanında cayir cayır yanıyor olmanın acısını yaşıyorum…

 11. FETÖCÜ DEĞİLİZ LAKİN KİMSEYE ANLATAMIYORUZ

  27 Aralık 2016 at 19:24

  Değerli arkadaşlar fetöcü olupta 15 temmuzdan önce hükümete küfreden, her türlü olumsuz konuşmayı yapan bu hain yapının palazlanmasına sebep olan devlet hainleri 15 temmuz sonrası bir anda darbe başarısız olunca benden daha fazla akpartici olan insan sayısı çok fazla birçoğuna sizlerde şahitsiznizdir.Dışarıda konuşmak kolay kimin ne yaşadığını sıcak kimse bilmez suçlayan arakadaş sen kimin kalbini açtın baktında hain olduğunu gördün? Suçlu veya suçsuz karar verme merci adalettir. Biz adalete güveniyoruz inşallah doğru yada yanlış bir karar verecektir. her türlü karara saygımız sonsuzdur.

 12. M.Varol

  27 Aralık 2016 at 20:06

  Feto ile uzaktan yakından alakalı herkesin incelenmesi, ihraç edilmesi hukuka,yasaya uygun olarak, usulünce yapılsa, eminim ki hem ihraç sayısı çok az olurdu,hem de şu anda ihanete bilerek iştirak eden, destek olan kişileri bulmaya çalışıyor olacaktık. Konunun muhatapları ihraç edilen memurlar ve devlet görevlileridir. Dolayısıyla insanlar bu kadar zor durumdayken,tahrik edici söylemler, rencide edici yorumlar bu ülkeye fayda sağlamaz.

 13. hamal

  27 Aralık 2016 at 20:59

  bakanlıklar puan kazanmak için ihraç ve açığa alma yarışındalar..bu şekilde geçmişlerindeki fetö aşkını bastırmış ve fetösavar olmuş oluyorlar..mücadele en gariban kesime yapıldı..ha bide ben 2002 yılından beri bağlantısızım..gerek CB gerek başbakandan 12 yıl önce gördüm bunlardaki garip hareketleri…yine de 14 ekimde bana göre şikayet,sendikalara göre indirmediğim/kullanmadığım bylok tan dolayı açıktayım..açıkta bekletilerek üzerimden haz alıyorlar sanki

 14. hamal

  27 Aralık 2016 at 21:13

  Geç olsade devlet çözecek çözmeye bu işide,inşaallah çok geç kalınmaz

 15. İhraç

  27 Aralık 2016 at 23:10

  Beyhude gamlanma divane gönül
  Cümle alemin rızkını veren vardır
  Yaptığın hatayı görmüyor sanma
  Kalpte gizli en derin sırları bilen vardır
  Mal-ı emlakım var deyu güvenme
  Arkam var deyu dayanma
  Sırt üstü insanı yere varan vardır
  Beyhude gamlanma divane gönül
  Cümle alemin rızkını veren vardır
  Derdime vakıf değil canan
  Beni handan bilir
  Hakkı vardır şad olanlar
  Herkesi şadan bilir
  Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil
  Çektiğim alamı bir ben birde Allah’ım bilir

  • Adalet

   28 Aralık 2016 at 15:44

   Gamına gamlanıp olma mahzun
   Demine demlenip olma mağrur
   Ne gam baki ne dem baki Ya HU

 16. İhraç

  27 Aralık 2016 at 23:32

  Bu dünyadaki tek adalet herkesin ölecek olması bakalım bize ve çocuklarımıza bu zülmü yaşatanlar ruz-ı mahşerde yalanlarıyla kimi kandırabilecekler

 17. C

  28 Aralık 2016 at 00:02

  Aman Editor bey. TAMAM SUSTUM LÜTFEN BIR YASAL IŞLEMDE SÖZ BAŞLATMAYIN. BEN SUÇSUZUM….

 18. Zafer

  28 Aralık 2016 at 10:11

  Sayın editör bundan sonra yorum da yazmam. Çünkü: Buradaki arkadaşlar her eleştirisel yoruma bedduayla karşılık veriyorlar… Öğretmenin bedduayla ne işi olur yahu! Bence biraz da olsa biz nerede hata yaptık diye düşünün benim acizane tavsiyem… Benden bu kadar inşallah hepiniz için hayırlısı olur…

  • Editör

   28 Aralık 2016 at 10:43

   Yorum yazıp yazmamak herkesin kişisel tercihi ancak yorum içinde kullanılan sözcüklerin seçimi de önemli.

  • Mehmet

   28 Aralık 2016 at 13:14

   Yerinizde olsam 32 bin kişiyi yargılamazdım.Olurki içlerinden biri haksızlığa uğramış,ciğeri yanmış olur.

  • ulkucu magdur

   28 Aralık 2016 at 15:34

   cok isabetli nir karar zafer kardesim. senin yorumlarini okuyunca sinirden kendimi kaybediyorum.yazmadigin icin tesekkur ederim

   • Zafer

    28 Aralık 2016 at 16:39

    Ülkücü gardaşım sende mi? REİS’in deyimiyle “Daha da Dawos’a gelmem” Bundan sonra kendiniz çalın kendiniz oynayın… Ne diyeyim… (Bak yine yorum yazdırdın bana)

    • ulkucu magdur

     28 Aralık 2016 at 18:24

     gelme guzel kardesim gelme.

 19. C

  28 Aralık 2016 at 11:34

  Beddua derken neyi kast ediyorsunuz. Halimizden anlamadığınız için onu söylemek içimizden geliyor… Ayrıca sen elestrisel yorum yapmıyorsun direkt yargıliyorsun. Sen benim suç işlediğini veya darbeye herhangi bir dahlim olduğunu nereden biliyorsun.Sen de öğretmenin senin ön yargıyla yargısız infazla ne işin var…

 20. Uğur

  28 Aralık 2016 at 14:37

  Hocam bakın toplumun vicdanı rahatsız halen söylüyorum her kesimden var bir mağdur .Bakınız bir devlet düşünün 17/25 Aralık 2013 ten sonra milat kabul edilen bir krtier yöntemi var ama MEB bakanı Ocak 2 2014 te okullara bu sendikaya üye olabilirsiniz diye yazı yolluyor.Sempati falan; bakın bu söylem çok açık uçlu bir insan dini duygularla yaklaşıyor diye sempati duymaksa kastın bunu bürokratlara neden soramıyoruz?Benim tek hak arayacağım yer HUkuk o da tıkalı maalesef.Toplum dediğim en alt tabakada olandır.Bana yukarıdakiler YAZIYLA ne derse ona göre hareket etme özgürlüğüm var.Vee MEB bakanı bu yazıyı yolladığında üye olup çıktıysan sorarlar efendim.yanlış yönlendirme var demek zor mu?Fetönün Allah belasını versin bakın gene söylüyorum Vatan her daim bizim vatanımız Can veririrm uğruna ama böyle bir durumda sizde -yok efendim haksızlık derseniz Allah tan başka benim Şahidim yok.

 21. Hüzün

  28 Aralık 2016 at 21:02

  Meb 2014 te sendika yasaldır üye olabilirsiniz diyor sonrada bütün üyeleri ihraç ediyor.Nerde vicdan,nerde adalet,nerde hukuk!

 22. öğretmen

  28 Aralık 2016 at 21:41

  Sadece ihraç etmekle kalmıyor vatan haini damgasını vuruyor,adli yargılamanın olmaması içten bile değil.Her atılan adli olarak soruşturuluyor mutlaka ve dava açılırsa 5 ila 10 yıl istemiyle iddianame hazırlanıyor.Şimdi nerde adaletin doğru terazisi.Suçlu olan tabiki hesap vermeli…sendikalı olmak bunu reva mı kılıyor.

 23. Melda

  29 Aralık 2016 at 19:33

  Her atılan adli olarak soruşturuluyor mu? Soruştursalar keşke

 24. Adalet

  29 Aralık 2016 at 20:29

  Ben de merak ediyorum. 1 eylül den bu yana gelen giden yok ben gitsem durumumu anlatsam bu işlem yaparlar mı?
  Bu arada yeni iş konusunda neler yapabiliriz? Pazarcılık yapmak gibi..

  • öğretmen

   29 Aralık 2016 at 23:58

   Bulunduğunuz yere göre iş imkanı farklılık gösterir bence eğer lokasyonu iyi bir yerdeyseniz iş yeri açmak mantıklı biraz araştırma yaptım neler yapılabilir diye birçok fırsat sunulmuş bir öğretmen arkadaşım atanamayınca hotbut diye bir yer açtı bayilik mantığıyla çok da iyi kazanıyor.Hamsi finger çok iyi diye duydum özellikle üniversite öğrencisi olan yerde.Bu işi yapan biriyle de görüştüm iyi kazandığı aşikar.Tabi biraz parası olana ya da ortak bulabilene.

 25. Cem Can

  30 Aralık 2016 at 03:14

  Akp vekili S.Özdağ bankasyadan kredi çekiyor.Dalga geçer gibi akademisyen olsaydım işten atılırdım diyor.Bu vekil darbeyi araştırma komisyonu başkanı. İşte Akp adaleti fetö ile böyle mücadele ediliyor. Yani memur öğretmen polis sağlıkçı odacı güç anca bunlara yetiyor. Kayseride bakan 20 fetöcüyü savcının elinden alıyor. Yargı korkudan önüne geleni tutukluyor istiklal mahkemeleri gibi sanığın idamına delillerin bilâhare toplanmasına.Kılıçdaroğlu f tipi yapılanma var dediğinde, ergenekon davalarında korku imparatorluğu kuruluyor diye uyardığında dalga geçmiştim. Şimdi daha iyi anlıyorum. Adam bu günleri o zamandan görmüş. Biz göremedik bedelini örüyoruz.

 26. sinan

  31 Aralık 2016 at 23:56

  evet çok sordum ben de bu soruyu ihraç edilen herkes adli soruşturma geçirecek mi?burda 70 kişiyi gözaltına almışlardı eylülde.çoğunu bıraktılar..cevap bekliyorm bilenlerden

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status