Kamudan ihraç edilenlerin göreve iadesi için OHAL komisyonu etkisi

OHAL komisyonunun üyelerinin bir ay içerisinde seçilmesi gerekmektedir. Komisyona seçilecek 7 üye belirlenmesi için iki haftalık süre kaldı. 23 Ocak tarihinde yayımlanan 685 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’ye göre 1 ay içerisinde OHAL komisyonu üyelerinin belirlenmesi hükmü yer almıştır. Geçen yaklaşık iki haftalık süreçte OHAL komisyonu üyeleri belirlenmmemiştir.

EDİTÖR:    05 Şubat 2017 Pazar, 13:33
Kamudan ihraç edilenlerin göreve iadesi için OHAL komisyonu

Kamudan ihraç edilenlerin göreve iadesi için OHAL komisyonu etkisi

OHAL komisyonu için belirlenecek 7 kişi, OHAL komisyonu oluştuktan sonra 6 aylık süre içerisinde itiraz başvurularını görüşmeye başlayacak. OHAL komisyonunun üyelerinin seçilmesi için bir aylık süre var ve bu sürenin yaklaşık yarısı geride kaldı. Önümüzdeki hafta da OHAL komisyon üyelerinin belirlenmemesi durumunda son bir haftalık süre kalıyor. Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu üyelerinin bir aylık sürenin sonunda belirlenmesi durumunda ise komisyonun itiraz başvurularını alma, kabul etme sürecinde beş aylık süresi kalıyor.

ÜYE SEÇİMİ 1 AY BAŞVURU ALMA 6 AY

23 Ocak 2017 Pazartesi günü 29957 sayı ile Resmi Gazete’de yayımlanan 685 sayılı KHK’ye göre Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu kurulması geçici hükümlerle belirlenmiştir. Komisyonun ilk üyelerinin 685 sayılı KHK’nin yayımından itibaren bir ay içinde seçileceği belirtilmiş olup, 23 Ocak tarihinden itibaren 1 aylık süresi vardır; 23 Şubat tarihine kadar OHAL komisyon üyeleri belirlenecektir. OHAL komisyonunun başvuruları alma tarihi de yine geçici hükümlerde belirtilmiştir. Komisyona başvuru tarihi Başbakanlık tarihinden ilan edilecek olup, 685 sayılı KHK’nin yayımlandığı 23 Ocak’tan itibaren 6 ay içerisinde ilan edilmek zorundadır.

100 BİN İTİRAZ 7 KİŞİLİK KOMİSYON

OHAL komisyonu başvuru alma tarihi ilan edildikten sonra meslekten ihraç edilen MEB ve kamu personelleri başta olmak üzere, askeri personel, emniyet personeli, askeri öğrenciler ve haklarında KHK ile işlem yapılan kişiler ile kurumlar komisyona başvuru yapabilecek. 96 bine yakın kamu personelinin ihraç edilmesi, 10 bine yakın askeri öğrencinin durumu ve kurumların kapatılması göz önüne alındığında komisyona yapılacak itiraz sayısının 100 bin ile 150 bin arasında olması bekleniyor. 7 kişilik OHAL komisyonu başvuruları dosya üzerinden değerlendirecek olup, OHAL komisyonunun tüm işlemleri sonuçlandırması için 2 yıl süre tanındı. 2 yıllık süreye Bakanlar Kurulu kararı ile 1 yıllık süre daha eklenebilecek.

PİLOT UYGULAMA HUSUSU

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi üyelerinden olan Türk yargıç tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda da OHAL komisyonun kurulmasının olumlu bir gelişme olduğu belirtilmiş, kişilerin AİHM başvurusu öncesinde idari olan bu komisyona başvuru yapması gerektiği belirtilmişti. OHAL komisyonunun kararına yargı yolunun açılması olumlu olarak değerlendirildi. MEB personel haber sitelerinde yer alan bilgilerde uygulamanın pilot uygulama şeklinde yapılabileceği belirtilmişti. Öğretmenler İçin olarak da benzer açıklamayı yapmıştık.

SENDİKA-BANK ASYA ÖNEMLİ ETKEN

Meslekten ihraç kriterleri konusunda belirlendiği iddia edilen Aktif Eğitim-Sen üyeliği ve Bank Asya kriterlerinde örgüte destek amaçlı üye olmayan ve yine finansal olarak örgüte destek amaçlı bankaya hesap açmayanların durumlarının tespiti ve bu kriterlerin tekrar değerlendirmeye alınması genel iadeler için önemli bir gelişme olacaktır. Örnek verecek olursak; Aktif Eğitim-Sen üyeliğinden CİHAN konfederasyonu üyeliğinden dolayı meslekten ihraç edilen öğretmen ve memur sayısı 32 bin olsun. Bu kişilerden yönetim kademesinde yer alan ve örgütle bağı olduğu anlaşılanların, ByLock kullandığı belirtilenlerin elenmesinden sonra sadece sendika üyeliği olanlar kalacaktır. Bu kişilerin sayısı da 20 bin ise, sadece sendika üyeliği olan ve FETÖ bağlantısı olmayan bu kişilere genel iade kararı verilebilir.

kamu meb haber

Aynı durum Bank Asya hesabı olanlar için de geçerlidir. FETÖ lideri ve yöneticileri tarafından verilen talimatla alakası olmayan, kredi hesabı, banka hesabı olanların da haklarında genel iade kararı verilmesi durumunda gerek Aktif Eğitim-Sen gerek Bank Asya’dan göreve iade edilecek kamu personel sayısı 40 bini geçecektir.

Öğretmenler İçin

61 Yorum

 1. 672 Sendika istifa

  5 Şubat 2017 at 13:48

  Sayın editör bu sadece aktif sen üyeliği iadesini komisyon mu yapar yoksa khk ile mi iade ediliriz sizce

  • Editör

   5 Şubat 2017 at 13:54

   İki türlü de yapılabilir.

   • 672 Sendika istifa

    5 Şubat 2017 at 13:58

    Çok teşekkür ediyorum.saygilar

 2. Zeynepama

  5 Şubat 2017 at 14:42

  Bende sizin gibi düşünüyorum.Birde editör bey af söylentisi var bununla ilgili bir bilginiz var mı? Sizin yazdığınız gibi referandumdan az önce diye.Siz iade demiştiniz ama af diyorlar aydınlatırsanız çok sevinirim.

  • Editör

   5 Şubat 2017 at 14:52

   Suçsuzların göreve dönmesi gerçekleşsin de ister af olsun adı ister iade.

   • murat

    7 Şubat 2017 at 15:15

    Hem suçsuz olacak hem de af edilecek. bu nasıl bir mantıktır sayın editör. Suçsuz olan adam af edilmez iadeyi itibar yapılır. Habercilik anlayışınızı şiddetle kınıyorum.

    • Editör

     7 Şubat 2017 at 16:23

     Siz de haklısınız. Biz ne anlatmaya çalışıyoruz siz nereden vurmanın derdindesiniz.

 3. uhrac

  5 Şubat 2017 at 15:59

  Ohal Komisyonuna kalmayalım.Süre çok uzayacak.Masumlar ve mağdurlar yine açlık,işsizlik ile eziyet çekecekler.Bir an önce hükümetin affı ile işimize dönelim.Süre uzadıkça ,umutlar azalıyor.

 4. uhrac

  5 Şubat 2017 at 16:01

  Af söylentisini nereden duydunuz ya da okudunuz?

 5. ulkucu magdur

  5 Şubat 2017 at 16:16

  bu komisyonu umarim AİHM hukuk yolu olarak kabul etmez. eger ederse bu bi hukuk skandalidir. hak ihlali yapildiginda var olan hukuk yollari dikkate akinir.mahkemenin ictihatlari hep boyle. nasbakanindavitiraf ettigi gibi bu komidyon haklarin iadesi icin degil aihm nin onunu kesmek icin kuruldu.bikere bagimsiz degil. uyeleri bile tehdit eder gibi madde koymuslar.irtibat iltisak ile gorevden alinabilir diye. yardimci personel atanacak ama tamamen basbakana bagli olacak.buda sirun. ayrica 7 kisi 100 binleri asan basvuruyu 12 yilda bitirebilir iyi ihtimalle. insallah hukuk mercii diye kabul gormez cunku icinde iki tetkik hakimin oldugu kurul komisyon bes tanesi hukukcu olmayan bir komisyon nasil hukuk yolu kabul edilirki.

 6. mağdurlardan

  5 Şubat 2017 at 16:31

  sayın editör 2014 şubat-ağustos arası 5 ay sendika üyeliği ve 2014 eylül ayında ilk kez hesap açılışı var araç satışı sonrası nakit yok dediler adıma hesap açıldı hesaba 52 bin havale edildi,40 dakika sonra 26 bin lirasını çektim kalanını 4 gün içinde çektim ve halk bankasındaki kredimi kapattım,2-B arsa için mal müdürlüğüne para yatırdım kalan para ile daha ucuz bir araç aldım bundan sonra sadece çocuğumun okul taksitini yatırdım yani yasal olan sendika,banka,okul sizce iade ihtimali var mı kesinlikle başka hiçbir kriterim yok isterseniz tüm belgeleri size gönderebilirim yayınlarsınız

  • Editör

   5 Şubat 2017 at 16:51

   Göndermenize gerek yok. Bu konuda çok talep var ancak bir kişiye özgü evrak yayınlar haber yaparsak başkalarından gelecek taleplere de cevap vermemiz gerekir.

 7. mağdur

  5 Şubat 2017 at 17:04

  Arkadaslar ne affi daha bastan sucu kabullenmissiniz bircik erkadasimiz ne ile suclandigini bile bilmiyor.Aihm e gore komisyon ic hukuk yolu degil bunu bircik hukukcu boyle soyluyor buradaki yakinmalar bir sonuc getirmez onun yerine hukuki yollarideneyelim mesela Aihm e kac kisibasvurmus?Aihm e basvurup onu bekleyeleim zaten bekleyecegiz

  • ulkucu magdur

   5 Şubat 2017 at 17:44

   hocam aihm henuz karar vermedi.umalimda hukuk yoludur demesin. yoksa isimiz on yili bulur duzelmesi. idari mah. istinaf aym ve aihm valilil kusacasi heryere basvurdum.syrica bimerede basvurdum. sonuc kocaman bir sifir.kendimi unuttum birde referandumdan evet cikarsa memleket bitti haliyle bizde bizim bu cabalarimizda

  • Zeynepama

   5 Şubat 2017 at 19:56

   Valla hocam Allah elin Avrupasına vatanımı şikayet etirmesin inşallah af olsun yada başka bişey olsun göreve iade etirsin,benim için fark etmez. Olsun ben razıyım yeterki o kapılara muhtaç olmayalım 7 ay sendika icin 4 yıl önceki.

 8. C

  5 Şubat 2017 at 17:27

  Benim anlamadığım madem iade edecekler neden referandumdan önce yi bekliyorlar. Zaten iade ettikten sonra geriye dönük maaşlarını verecekler neden şimdi almıyorlar birçok yerde dersler boş geçiyor.

 9. N.S

  5 Şubat 2017 at 17:34

  Mrb kamudan bu sebeple işten atılan taşeron işçiler de bu komisyona başvurabilecek mi?nered ve ne zaman başvuru yapabiliriz?

  • Editör

   5 Şubat 2017 at 17:48

   Başvurular Valiliklere yapılacak. Haklarında KHK ile işlem yapılanlar başvuru yapabilecek.

 10. C

  5 Şubat 2017 at 17:35

  Avukat olmadan Ahım başvurusunu başarabilir miyim. Yarın başvuracam ama endişelerim var hata yaparım diye .bilgisi olan birşeyler yazabilir mi lütfen.

  • Yusuf ATMACA

   5 Şubat 2017 at 17:48

   AİHM için neyapılabilir.net den veya yargiicinadalet.biz den örnek dilekçe indirip kendinize uyarlayın

  • ulkucu magdur

   5 Şubat 2017 at 17:50

   avukatsiz yapmayin hocam bence. aihm haric digerlerinde avukat gerekmezde aihm de bence tutun.riske gerek yok

 11. Yusuf ATMACA

  5 Şubat 2017 at 17:41

  Bankasya ve sendika suç degil
  Insanları sindirmeye çalışıyorlar.
  Eğer bu kurumlar suç işlemişse hükümet kapatma tedbiri almalıydı.
  Görevini yapmayan hükümet suçludur.
  Bu vatandaşa KUMPASTIR.

 12. bir mağdur bu

  5 Şubat 2017 at 17:42

  Sayın Editör, bütün idari iş ve işlemlerde,bu işlemlere kaynaklık edecek hukuki veya en azından yasal bir normun olması gerekmiyor mı?Yasal birtakım işlemlere(banka,sendika,okul) hangi gerekçelerle yasal bir red kararı verilebilecek? Kısaca komisyonun red kararına dayanak olabilecek bir mezuat (anayasa,kanun,tüzük,yönetmelik) varmıdır?Birde hain eylemden bir yıl önce benim gibi sendikadan ayrılmış olanlara ne diyeyebilecekler?

  • ulkucu magdur

   5 Şubat 2017 at 18:00

   editore sormussunuz ama ben affiniza suginarak İHAL adli sihirli sozcugu size hatirlatip arada cekiliyorum. ohalin adini duyan AYM bile nerdeyse kendisini kapatacakti. boyle sihirli bir irtamda ne kanunu ne mevzuati sayin hocam

 13. Adalet

  5 Şubat 2017 at 17:44

  İnşallah hukukun üstünlüğü sağlanır. BEN HAİN DEĞİLİM. Dindarların adaleti, hukuku onemsememeleri önce de rahatsız ediyordu, hala rahatsız ediyor. 1 eylül den bu yana adlı bir işlemde yapılmadı. Ben kendimden eminim. Bana bu muameleyi yapanları dünyada da ahirette de affetmiyorum.

 14. Mehmet

  5 Şubat 2017 at 18:07

  Sendikadan istifa edenler ve bankaya yüklü para yatırmayanlar ve bylock kullanmayan lar derhal görevlerine iade edilmelidirler pilot kararlar verilebilir sendikadan istifa eden sayısı bi hayli fazla

  • öğretmen

   5 Şubat 2017 at 20:32

   Yasal olan ki yırtınıyoruz yasak banka sendika okul diye sonra da e istifa edenler derhal iade edilsin.Geriye kalan nolsun kendimizle çelişmekten bi hal olduk.

 15. Asdf

  5 Şubat 2017 at 18:11

  30 Bin öğretmen ihraç oldu. 40 Bin kişi geri dönecek diyon. Ne şaçmalıyon sen. Bi halt bildiğin yok senin. Kafana göre yorun yapıyon.

  • Editör

   5 Şubat 2017 at 18:15

   E posta adresini saçma sapan karakterlerle girip burada yorum yapma şansı yakalıyorsun sonra da bu yorumu yapıyorsun. Okuduğunu anlamaktan aciz misin?

  • Mehmet

   5 Şubat 2017 at 18:17

   Geneli kastetmis editor 100000 ihrac tan 40000 iyi rakam zaten geriside yüklü para yatıran sendika dernek yöneticileri bylock kullanlar olabilir

  • ulkucu magdur

   5 Şubat 2017 at 18:31

   editore saygisizlik yapma bence. burada hepimuzin sureklerine su serpiyor. mantikli yorumlar yapmaya calisiyoruz. yapici olmalisin

   • Zeynepama

    5 Şubat 2017 at 19:59

    cok biliyorsan git de sen gazetecilik yap bilgi topla sora konuş.Ha yapamıyorsan yapana saygı göster saygisız aylardır yüreğimize su srrpiyor editör bey Allah ondan razı olsun.

 16. Mehmet

  5 Şubat 2017 at 18:15

  Sendikadan istifa etmis bankaya yüklü miktarda para yatırmayanlar ve bylock kullanmayan lar derhal görevlerine iade edilmelidir

 17. Mr Man

  5 Şubat 2017 at 18:19

  Ben hain değilim vs. Bunlar boş…
  Birincisi evet banka ve Sendika dan dolayı ihraç var ama kimse buralara para yatıtdığı için veya üye olduğu için değil, bağlantısı olabileceği şüpesi nedeniyle ihraç edildi.

  İkincisi iade diye bir şey kesinlikle yok. Çünkü ilgili KHK, kpmisyonun kararı üzerine bağlı bulunduğu ilde aynı derecede bir memuriyete getirilir diyor. Yani iade değil. Ve aynı kurum olmamak şartı konmuş. Yani memur olarak başlayabilirsin ama başka bir kurumda olabilirsin.
  Bir de son ihtaçlarda banka ve Sendika ya bakılmadı çünkü hepsi ihraç edildi( yada çoğu)

  Daha sonraki ihraçlar kulaktan duyma ihbarlar ve resmi ihbarlar ile oldu. Şimdi bu insanlar brn masumum derse ne olacak ( 🙂 )
  Yani ……….. olmuş durumda.
  Geçmiş olsun herkese.

  • 672 Sendika istifa

   5 Şubat 2017 at 18:37

   Kardeş ne saçma yorum yapmışsın.bende sana guldumgecmis olsun dilegin icinde ayrica tesekkur ederim.doktor bir kardeşimiz memur olarak dönermi hiç.ayni şekilde bir öğretmen hizmetli olarak dönermi!!sonucda hepimiz devletin memuru olarak gorev yapuyiruz.khk da duz memurluk demiyor!!!!akla davet ediyorum lütfen. khk yi tekrar oku unvan yazıyor unvan!!!doktor doktordur.ogretmen ogretmendir.sonucda meb de bir kurumdur.x okuluda bir kurumdur!!

  • ulkucu magdur

   5 Şubat 2017 at 18:39

   devletin supheyle ceza vermesi hak yemesi ne anlama geliyor.niye kanitlamiyor. bu yaptigi ne devlet ciddiyetine ne demokrasiye ne islama ne insanliga sigar.zalimin zulmunu itirafi gibi bisey.

 18. ahmet

  5 Şubat 2017 at 18:30

  Banka sendika bunlar anayasal hak
  Devletin kontrolundeki kurumlar.
  Banka sendika suc mu?
  Suc degil ki.kendileride zaten suc diyemedikleri icin kriter diyorlar.
  Gelismis demokrasilerde hukukun evrensel kurallarinin isledigi ulkelerde hicbir hakim bunlardan ceza veremez.Hakkimizi yasal yollardan aracacagiz. Insanlara bu surecte verdiginiz dertlerden dolayi ekstradan kul haklarini yuklenir esas mahkemede isiniz zorlasir.
  Bu dunya kimseye kalmayacak

 19. Sssss

  5 Şubat 2017 at 19:13

  Ya tamamda bankasyaya 4000 TL ve üzeri para yatırıp en az 2 ay bekletmek ve 2014 yılı Ocak ayının 6 si ile 10 arası kuruş bile yatırmak suç iken nasıl dönecekler bence sayın editör biraz mantık

  • Editör

   5 Şubat 2017 at 19:20

   Sizin belirtiğiniz hususu kim söylüyor? Basında yer alan bilgi kirliliği. Kanıt var mı?

   • Eylul Aa

    11 Şubat 2017 at 11:04

    kanıt 7 Şubat khk si

 20. Madyr

  5 Şubat 2017 at 19:21

  İki yıl önce çocuğunu bunların kreşi olduğunu bilmeden göndermek kriteri yani okul kreş komisyon tarafından nasıl değerlendirilir acaba?

  • Öğretmen

   5 Şubat 2017 at 19:42

   Okuldan ihraç yok diye biliyorum

   • Madyr

    5 Şubat 2017 at 21:51

    Var. Hem de çok. Örnek ben hem de 1.5 yıl kreş.2 yıl önce.:(

    • öğretmen

     5 Şubat 2017 at 23:51

     Hocam okuldan ihraç bence de yok çünkü bulunduğum yerde çocuğunu gönderen hatta daha önce onların okulunda öğretmenlik yapıyordu bu arkadaş görevde.Öğretmenler Gününde takdir aldı.İlden ile fark ediyordur.

 21. Çağlar güler

  5 Şubat 2017 at 19:32

  Arkadaşlar ohal bıtsın Ankara da ya da bulundugumuz illerde aynı saatte aynı günde yasal sınırlar içinde eylem yapalım…oturmakla yorum yapmakla olmuyor buradan madur olduğunu düşünen herkese sesleniyorum…sesımızı duyuralım platform kuralım bır şeyler yapalım…

 22. uhrac

  5 Şubat 2017 at 20:05

  Sayın editör,Valiliğe başvurular başladı mı?Sadece dilekçe yeterli olur mu?Dilekçenin yanına ek bilgiler koyacak mıyız?

  • Editör

   5 Şubat 2017 at 21:59

   Başlamadı. Başbakanlık tarafından ilan edilecek. Dilekçede belirtilen hususları kanıtlamanız gerekiyorsa ilgili evrakları da koymanız yararınıza olur.

 23. kadir

  5 Şubat 2017 at 21:39

  sayın editörüm: sendikan 1 temmuzda istifa ettim.ama etmeyen bir çok tanıgım arkadaş var.gerçekten ne ben ne de tanıdığım kimseler fetöcü değildi. muhalif sendika diye üye olmuştuk. kimseye bir şey anlatamıyoruz. sizce bizim durumumuz ne olur.

  • Editör

   5 Şubat 2017 at 22:00

   Bu konuda onlarca haber yaptık. Lütfen onları okuyunuz.

 24. Saban Yilmaz

  5 Şubat 2017 at 22:18

  Sayin editor ihrac olup emekliye ayrilanlarda komisyona bas vurabilecekmi lutfen bir bilgi veremilirmisin

 25. Saban Yilmaz

  5 Şubat 2017 at 22:30

  Sayin editor lutfen emekliye ayrilan ihraclarda basvuru yapabilecekmi

  • Editör

   5 Şubat 2017 at 22:42

   Hakkınızda KHK ile işlem yapıldıysa başvuru yapabilirsiniz.

 26. fatma

  5 Şubat 2017 at 22:53

  arkadaşlar aihme basvuranlar, nasıl başvuruyosunuz yasal bir mahkeme kararı var mı ekleyecek…anayasa mahkemesinden cevap gelmedi…idare mahkemesinden red geldi ama istinaf başvurusundan hala bi cevap gelmedi…avukatlar bunların cevabının beklenmesini söylüyor…siz nasıl başvuruda bulundunuz???yardımcı olursanız sevinirim eksik birsey yapma kaygısı yaşiyorum…tesekkürler…

 27. fatma

  5 Şubat 2017 at 22:54

  6 aylık süre sınırlaması var mı?

 28. Öğretmen

  5 Şubat 2017 at 23:44

  Biz suçlu değiliz bunu herkes biliyor suçu olmayan herkes de görevine dönecek ancak sıkıntı şu çocuklar ve ailemiz bundan çok olumsuz etkileniyor para yok harçlık veremiyorum okul masrafları çok bu süreç uzarsa telafisi olmayan zararlar çıkacak bunun altından kimse kalkamaz evde herkes hasta oldu kaloriferi yakamıyoruz paramız yok battaniyenin altında oturuyoruz sabredecek gücüm kalmadı

 29. M.AVCI

  6 Şubat 2017 at 01:10

  Sayın Editör KHK ile ihraç edilip sonradan emekli olanlar,Velev ki Kurulacak komisyondan Temiz raporu alırsa bunlar tekrar görevine dönebilecekler mi?Yorumlarsanız memnun olurum.

 30. Ayakkabı Kutusu

  6 Şubat 2017 at 07:40

  Bu adaletin yerini bulmasından çok (o da bulursa) bir referandum yatırımıdır.

 31. adalet

  6 Şubat 2017 at 10:24

  Ne komisyon ne komisyon oyalama komisyonu. Adalet maalesef sizlere ömür. yasal olan şeyler nasıl kriter olabilir. insan akıl tutulması yaşıyor, kabus gibi. ebedi olarak uyandığımızda zerre iyiliğin ve zerre kötülüğün es geçilmediği hesap günü diplomasi yok dokunulmazlık yok şimdiki gibi ulaşılamama durumu yok yalan yok numara yok göz boyama yok.cennetlik olsan bile kul hakkını ödemeden giriş yok. müslümanım de rabia de suriyedeki insanlara üzül amma gel kendi ülkende kendi vatandaşlarına suçlu suçsuz demeden intikam duygusuyla zulmet. suçsuzların hakkını nasıl önemsemezsiniz anlamıyorum. ilginç. ya hesap gününü önemsemiyorsun ya da referandum öncesi iki dudağımdan affettim sizi derim herkes hakkını helal eder diyorsun. ya da dünya daha önemli diyorsun.

 32. mağdurlardan

  6 Şubat 2017 at 17:51

  sayın editör benim bir önerim olacak,bu konuda belki haber yaptınız ama tekrar gündem olsun istiyorum.bulunduğum ilçenin ilçe müdürünün çocukları özel okuldaydı,ilçe müftüsünün çocuğu özel okuldaydı,benim onlardan farkım;ben zengin olmadığım için çocuğumun okul ücretini aylık taksitler halinde banka aracılığı ile ödedim çünkü okul bankadan ödememi istedi(okul farklı şehirde olduğundan),onlar ise ya peşin ödediler bankaya bulaşmadılar ya da çocuklarını bedava okuttular.Onların sendikalı olup olmadıklarını bilmiyorum ama ben 2014 şubatta girdiğim sendikadan 2014 ağustosta ayrıldım.İlçe milli eğitim müdürü ile konuştuğumda hocam sende de hepsi var dedi,ihraç olmam çok normalmiş ona göre şimdi soruyorum herkese bu ihraç ve iadelerde torpil var mı yok mu, okul müdürlüğüne,ilçe müdürlüğüne , müftülüğe devam edenler suçlu demiyorum ama biz gariban olanlar ihraç oluyorlar adalet bu mu ben devlet büyüklerime sesleniyorum ne olur yasal olan banka,sendika ve okul kriter olmaktan çıkarılsın,sayılarımla

 33. uhrac

  6 Şubat 2017 at 18:46

  Ben de aynı durumdan ihraç oldum.Çocuğumun kreş parasını ,o sırada ev kredisi ödememiz olduğu için 100 TL daha az ödeme diye Bankasya’ya yatırın dediler.Biz de normal,sıradan bir banka zannederek yatırdık.Elden ödemeye 600TL,bankaya 500 TL yatırılacaktı.Çocuğunu aynı kreşe gönderen arkadaş elden ödeme yaptı ve ihraç olmadı.Tek hatamız bilmeden bankaya bu ödemeyi yapmaktı.Bizim ilçede bir akrabamız bu grubun özel okuluna çocuğunu gönderdi .İlçede Bankasya olmadığı için muhtemelen ödemeyi elden yaptı.Eşi önce açığa alındı,sonra tekrar iade edildi.Valiliğe verdiği itiraz dilekçesinde okul ihraç sebebi olmaz demişler.

 34. vatandaş

  15 Mart 2017 at 16:27

  Bunlar sadece seçim ayağı bunlarda ALLAH Korkusu kalmamış oyalamak eziyet etmek madurların yerine saf fanatik sadık parti referansı olan bu memeleketin has evlatlarını doldurmak gerisi yalan. ALLAH Büyüktür bu vebali çok ağır imanı olan insanları bu kadar kolay harcayamaz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status