Kamudan PKK yanlısı öğretmenler, memurlar, kamu personelleri temizlenecek

Son dönemlere yaşanan terör olaylarından sonra kamuda yapılanmış PKK sempatizanlarına yönelik soruşturma tekrar gündeme geldi. Kamudan binlerce terör örgütü sempatizanın atılacağı iddia edilirken, inceleme işlemlerinde 40 bin kişinin mercek altında olduğu belirtildi.

Kamudan PKK yanlısı öğretmenler, memurlar, kamu personelleri temizlenecek

Kamudan PKK yanlısı öğretmenler, memurlar, kamu personelleri temizlenecek

Kamuda yaşanan FETÖ soruşturmaları binlerce memurun kamudan atılması ile sonuçlandırıldı. FETÖ operasyonları sürerken yıllardır kamuda yer edinmiş PKK sempatizanları için hükümetin gerekli adımları atma kararı aldığı belirtildi. Belediyeler başta olmak üzere PKK sempatizanı kamu çalışanlarının tespit edilmesi işlemleri devam ediyor. Bu süreçte incelemeden geçirilen yaklaşık 40 bin memurun 15 bininin meslekten atılacağı belirtildi. Sabah’ın haberine göre PKK bağlantıları olduğu gerekçesi ile 40 bin kamu personeli incelendi.

15 BİN KİŞİ KAMUDAN ATILACAK

Kamudan 15 bin memurun atılacağı belirtilirken sözleşmeli olanların sözleşmelerinin sona erdirileceği, memur olanların ise görevden çıkarılacağı ifade edilirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milli seferberlik açıklamasından sonra hükümetin bu çalışmalara hız vereceği vurgulandı. Belediyelerde PKK yapılanmasına dikkat çekilirken, kayyum atandıktan sonra belediyelerde terör örgütü yapılanmasının daha net bir şekilde ortaya çıktığı belirtildi. Kayyum atanan belediyelerde sürdürülen incelemelerde, belediyelere personel alımından belediye tarafından yapılan ihalelere kadar tüm resmi iş ve işlemler inceleniyor. Belediye çalışanları dahil şu ana kadar 40 bin kamu personelinin incelendiği, bu kişilerden ise 15 bin kişinin meslekten çıkarılacağı öne sürüldü.

DEVLETE KATİL DİYENLER NEDEN ATILMADI?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 9 Eylül tarihinde açığa alınan on binden fazla MEB personelinin tamamı göreve iade edildi. İçlerinden meslekten ihraç edilen kişi sayısı yok denecek kadar az. Peki bu kişiler neden açığa alındı ve neden göreve iade edildi. Milli Eğitim bakanı açığa alınan öğretmenler için Devlete katil dediler açıklamasını yapmıştı. Bu açıklamadan bir gün sonra göreve iadeler başladı. Bu öğretmenler arasında terör örgütü bağlantısı olanlar hiç yok muydu? Eğer yoksa neden açığa alınarak bu kadarlık sürede açıkta kaldılar.

PKK YAPILANMASINA CİDDİ YAPTIRIMLAR UYGULANMALI

Kamudan PKK temizlenecek, PKKlı öğretmenler görevden atılacak bilgileri terör olaylarından sonra kamu oyunun tansiyonunu düşürmek için yapılan haberlerden öte gitmemektedir. Bu konuda ciddi adımlar atılmadığı sürece kimse bu konuda verilen bilgilere de inanmamaktadır. Terör örgütü bağlantıları var diyerek 10 bin kişiyi açığa aldıktan sonra aralarından örgüt sempatizanlarını ihraç etmeden tekrar göreve iade ediyorsanız kamudan örgütçü memur, öğretmen temizliği söz konusu dahi olamaz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

8 yorum

 1. Alçak fetö yüzünden aylardır ailemle perişan olduk.istifa ettiğimiz bir sendika yüzünden ihraç edildik.yeter artık bizde adalet istiyoruz.

 2. Evet ben de size sonuna kadar katılıyorum.İnsanlar düşüncesine yakın sendikalara üye oldular diye bu onları suçlu konumuna düşürmez.Suç işlemişse suça karışmışsa suçludur ve cezayı hak eder.Ülkesini vatanını canı gibi seven, ülkesine aşık binlerce öğretmenin terör destekçisi ilan edilmesi kabul edilemez.Umarım yapılan hukuksuzluklar ve adaletsizlikler daha fazla mağduriyetler oluşturmadan düzeltilir.
  Allah ülkemizi ve masum halkımızı her türlü terör bela ve musibetlerden korusun…

 3. Bence de sendika üzerinde değil yapılan eylemlere göre değerlendirilmeli, eylemlere katılıp katil devlet diyenler terör örgütünü öven açıklamalarda bulunanlar ile kendi düşüncesine uygun olan sendikaya üye olanlar ayırt edilmeli, kimse düşüncesinden dolayı damgalanmalı, yaptığı eylem, açıklama, paylaşımlar dikkate alınmalı sırf fetö sendikasına üye olan fetöcü olmadığı gibi eğitimsene üye olan da terör örgütü ile ilişkilendirilmemeli. ben ve benim gibi arkadaş hatırına 3-5 aylığına sendikaya üye olan kişiler fetöcü diye damgalanarak ihraç edilmesi nasıl adaletsizlik olduğunu düşünüyorsak kendi özgür düşüncesi ile yasal faliyet gösteren sendikaya üye olmak suç olmamalı. İnşallah hak ve hakikatı gözeten adil insanlara bu görevler verilirde gerçeknte pkk yanlısı ve fetöcüler temizlenir. fetönün mağdur ettiği kişiler de görevlerine iade edilir.

 4. Bence bu işe eğitim sen,veya başka sendikalar üzerinden değilde suç kavramı ve görevi kötüye kullanma üzerinden bakılmalı madem bu öğretmenler suçsuzdu bir sürü birbirinden ciddi kriter belirlenmişti neden açığa alındılar en önemlisi neden geri iade edildiler.Fetöcü diye açığa alınan binlerce aktifsenli öğretmen ise savunmaları dahi alınmadan ihraç edildiler, ister eğitim senli ,ister aktifsenli olsun hiç kimse sırf bu sendikalara üye diye terörist ilan edilmemeli çünkü bir öğretmeni vatan haini ilan etmek bu kadar kolay olmamalı ,bu bence başımıza gelebilecek en kötü şey.Acele edilmemeli hak hukuk herkese lazım ,yargısız infaz hepimizin hayatını karararttı.Bence de yeter artık bitsin bu çile.

 5. Bu habere güzel bir mesel ile örnek vereyim “Tilkiye tavuk sever misin” demişler tiki de “güldürmeyin beni” demiş daha dün 1000 eğitim sen liyi daha iade ettiler

  • ne demek “daha dün 1000 Eğitim Sen liyi iade ettiler”.ne yani eğitim-sen terörist demek mi.çkimse kendini savcı hakim mahkeme yerine koymasın.daha dün hepiniz feto ile kol kolaydınız nooooolll du şimdi?

 6. Polise taş molotof kokteyli atan ülkemize hakaretler eden bu hainler olaylara karışmış ve öğrencilere bu hain köpek pkk yı överek aklini yikayanlara devlet maaş vermesin bu fikir özgürlüğü degildir vatana ihanet teröre destektir.hepsini atsin doguda bunlardan binlerce var bunların bazıları açık liseden okul ogretmenleri ve müdürlerinin verdiği kopyayla memur oldu zaten

  • hocam size sonuna kadar katılıyorum,,özellikle eyleme katılan öğretmenlerin hepsi İHRAÇ edilmeli yazık iki ay uzaklaştırldılar ,evlerinde oturdular ve tekrar geri iade edildiler şuanda devletin maaşını alıyorlar,,içlerinde sempatizan olanlar çok fazla yazık çok yazık

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM