Mehmet Müezzinoğlu; Meslekten ihraçlarda tüm bakanlıklar aynı kriterleri uyguluyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Konya yolculuğu sırasında hızlı trende yer alan gazetecilerin sorularını yanıtladı.

EDİTÖR:    07 Ocak 2017 Cumartesi, 02:26
Mehmet Müezzinoğlu

Mehmet Müezzinoğlu; Meslekten ihraçlarda tüm bakanlıklar aynı kriterleri uyguluyor

Memurlara getirilmesi istenilen performans sistemi, memur anneler için yarı zamanlı çalışma yönetmeliği, FETÖ soruşturmasında meslekten ihraç edilen kamu personellerinin ihraç aşamasında hangi kriterlere göre ihraç edildiği konularında açıklamalar yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu soruları yanıtladı.

PERFORMANS SİSTEMİ

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa eklenen memura performans sistemi maddesini Anayasa Mahkemesi iptal etmedi. Memura performans sisteminin uygulanıp uygulanmayacağı konusunda açıklama yapan Mehmet Müezzinoğlu ülke olarak kamu çalışma reformunu yapmaları gerektiğini belirtti. Kamu çalışanlarına yönelik yapılacak reformlarda performans sisteminin de yer alacağına işaret eden Bakan Müezzinoğlu şeffaf ve güçlü bir sistem adına bunun gerekli olduğunu vurguladı.

YARI ZAMANLI ÇALIŞMA YÖNETMELİĞİ

Memur annelere yönelik yarı zamanlı çalışma kararının Bakanlar Kurulundan çıktığını ve Başbakanlık’a gönderildiğini açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, memur anneler için yarı zamanlı çalışma yönetmeliği onaylandıktan sonra bu ay içerisinde çıkacak ifadelerini kullandı.

İHRAÇLARDA ORTAK HAREKET EDİLİYOR

Kamudan ihraç edilenler hakkında ihraç kararı verilmesinde uygulama ve kriter birliğinin olmadığı gazeteciler tarafından Bakan Müezzinoğlu’na hatırlatıldı. Gazeteciler çocuğu cemaat özel okulunda okuyan personelin birisinin bir bakanlıkta ihraç edilirken diğer bakanlık aynı durumdaki personel hakkında işlem yapmıyor örneğini verdi. Müezzinoğlu bunun üzerine yaptığı açıklamada bütün Bakanlıklarda kurulan komisyonlarda aynı ihraç kriterlerinin uygulandığını belirtirken, komisyonların bazen esnek davranabildiğini, esneklikte ise gri alan çerçevesinde minimum seviyede kalındığını açıkladı.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

60 Yorum

 1. Orhan Demir

  7 Ocak 2017 at 02:46

  Hani artık ihraçlar 3’lü 5li 10lu rakamlarda olacaktı! Sayın editör bu konudaki yorumumuzu merak ediyorum açıkçası.

  • Umut

   7 Ocak 2017 at 10:57

   Galiba iadeler 3 lü 5 li 10 lu olacak bunu kastetti bu khk da 3 iade var mebde

   • mert

    7 Ocak 2017 at 16:30

    umut kardeş senin dediklerin doğru çıkıyor. Allah bize sabır versin . yasal olan kurum dışında hiç bir gayri muşru işim olmadı. sendika üyeliğinden ihraç edildim. bakan kriter aynı diyor. çocuğunu özel okula gönderen bir çok kimse ihraç edilirken; bir çoğu ihraç edilmedi. sebebi fetöcü değilmiş. bizlede fetöcü değiliz.

 2. mağdur

  7 Ocak 2017 at 07:38

  uygulamıyor! eğer doktor olsaydım istifa ettiğim bi sendika yüzünden ihraç olmazdım.! özelde çalışabilirdim..bu ülkede öğretmen ölsün..

  • Umut

   7 Ocak 2017 at 10:46

   Kesinlikle kriterler aynı değil +doktorlar ihraç edilip özelde çalışabiliyor bu nasıl bir eşitlik suçsuz yere mesleğinden ol aç susuz ortalığa atıl bu nasıl iştir .kafam almıyor bazı şeyleri.5 ay bitecek uyku uyuduğum günü hatırlamıyorum özellikle kaç gündür iade khk sını bekliyorum görevime geçecem diyorum beni araştırdılar alakam olmadığını gördüler ve iade ettiler diyorum…

 3. ulkucu magdur

  7 Ocak 2017 at 10:28

  sayin bakan gri alan faln derrken aslinda bir birlik olmadigini hukuk deg il gugugyururlukte oldugunuitiraf etmis

 4. eda

  7 Ocak 2017 at 10:32

  Hepinizi allaha havale ettim.gunlerdir uyuyamiyorum masumlarin hakkına girenler de rahat uyku yüzü görmesin.

  • isa

   8 Ocak 2017 at 10:40

   Beddua seanslari devam ediyor

 5. M.Varol

  7 Ocak 2017 at 11:20

  Yalan,yalan,yalan……

 6. Melda

  7 Ocak 2017 at 11:35

  Suçsuz insanları ihraç ettikçe başarınız değil hesabınızın zorluğu artacak!

 7. kemal

  7 Ocak 2017 at 11:46

  Zulüm artık arşı ala’yı titretiyor. Kırşehir valisi ihraç edilen kamu çalışanlarına genel sağlık sigortası için gelir testi yapılmaması için sosyal yardımlaşma vakfına talimat vermiş. Allahtan da mı korkmazsınız sayın bakan.

  • ulkucu magdur

   7 Ocak 2017 at 12:07

   kirsehir valisi olayi cozmus. ihraclara nekadar cok eziyet ederse gorevde okadar yukselur diye bekliyordur heralde

 8. mağdur

  7 Ocak 2017 at 11:58

  Sayin bakanim saglik bakanliginda sendikadan ihrac yok mebde istifa edildigi halde var

 9. Osman

  7 Ocak 2017 at 12:06

  Gri alan bahane emi dayi kontenjanı kimsesi olmayan günah keçisi.Ağaç koku bulursa yesin yoksa ölsün.

 10. Öğretmen

  7 Ocak 2017 at 12:21

  Dağ fare doğurdu ben artık hiç bir zaman iade olacağını düşünmüyorum kimse kendini avutmasın hatta bir bu kadar daha ihraç olacağını düşünmüyorum

 11. öğretmendi bir zamanlar

  7 Ocak 2017 at 13:10

  Yok iade khk siymis yok af gelecekmis -suç işlemedik gerçi- boşa beklemisiz donus yok belli. Onca emek onca hayal çöpe gitti o kadar çocuğun rizkina girdiniz. Sanmayın ki yanınızda kalır mahşer de kimse yanıldık demesin zira kimseye hakkım helal değil.

 12. A

  7 Ocak 2017 at 13:13

  Feto dindar gecindi milyonlarin canini yakti.ne yazikki iktidar da dindar ama yuzbinlerin cani yaniyor ve dindarim diyenler buna ses cikarmiyor. Insanlarin rıskı ile oynamak nasil bir vebaldir.mesela ben, izin verilse ertesi gun bi ozel okul yada etut merkezinde is bulurum cunku cevrem biliyor beni , masum oldugumu biliyorlar ama korkuyorlar zaten asıl vahimlik de burada…insallah

 13. HÜSEYİN

  7 Ocak 2017 at 13:19

  Sabır.Allah en güzel vekildir. Maç bittikten sonra konulan kurullar kriter oldu ama Allah’ın kriterleri baştan belli gri alanlarında yok. Hesap herkese zor ama bu kararlara imza atanlara daha zor olacak. Yinede inşallah hesapları kapanmadan gerçekten pişman olupta dönerler yanlışlarından. Ne kadar haksızlığa uğrasakta kimsenin cehennemde yanmasını istemem.

  • ulkucu magdur

   7 Ocak 2017 at 13:28

   sayin hocam zalimler icin yasasin cehennem!! siz boyle dusunurseniz bu zalimler surekli kafaniza vururlar.direk insanlarin rizkina saldirmalari tesaduf degil.bunun bi arka plani olmali

 14. Hasan

  7 Ocak 2017 at 13:31

  Bu kadar insanın Rızkına, malına,canına, itibarına, onuruna, çoluğuna, çocuğuna… kast ettiniz ya! İnşallahhhh Allah’ın önünde bu kriterleri size TEK TEK sormaya nasibim olur! Bakalım ahiret kriterlerine göre sizin kaçınız kurtulacak bu kadar kul hakkıyla. Allah ıslah etsin sizi de bu yanlıştan dönün .

 15. mazlum

  7 Ocak 2017 at 13:31

  bu kadar suçsuzun ahı ahirete kalmaz İNŞALLAH. YÜCE YARADAN ADİL ismini biran önce tecelli edecektir.

 16. Melda

  7 Ocak 2017 at 13:34

  Zalim olmaktansa mazlum olmayı yeğlerim. Mazlum fani dünyada çeker ama zalimin çekeceği baki alemde daha çetin olacaktır

 17. Öğretmen

  7 Ocak 2017 at 13:46

  Allahın kriterlerini unutmuşlar kendi kafalarına göre kriter koymuşlar bunca insanın ahı herkesten çıkar buna sessiz kalanlardan da çıkar bu dünyadaki en büyük adalet herkesin ölecek olması bakalım ruz-ı mahşerde kriterler ne olacak

 18. Çağlar güler

  7 Ocak 2017 at 14:04

  Adaletbiz sitesinde” yargıda baskıya isyan var” diye haber bulunmaktadır. Burada hakım ve savcıların baskı altında olduklarını bizzat kendi ağızlarından okudum. Haberı okumanızı tavsiye ediyorum. Herkes korku içinde ses çıkaran yok. Hakım savcılar tarafsız değiller. Adaletlı, tarafsız, korku toplumunun olmadıgı bır ortamda yargılanmak istiyorum. Allah ın adaleti inşallah tecelli edecektir.

 19. M.Varol

  7 Ocak 2017 at 15:05

  Kulların adaletinden umudum kalmadı artık. Gerçekten umudum vardı döneriz diye ama artık anlıyorum ki mesele feto yu bitirmek değil, öyle olsa bizim gibi bir şeyden haberi olmayan kişilere bu muamele reva görülmezdi.

 20. Mebmagdur

  7 Ocak 2017 at 15:37

  Ben iade için artık ümitli değilim bir an önce kendimizde yeni yolla ar is imkanları bulalım riskimizi arayalım çünkü hiç kimse beni ve benim gibileri düşünmüyor korkudan veya başka nedenlerle en büyük kriter allahın kriteridir orada her şey nettir flu bir alan da yoktur rabbim bana ve benim gibi ihraç olanlara sabır versin bu kararları alanlara da yanlıştan dönmeyi nasip etsin işimiz gerçekten çok zor artık uyuyamiyorum geceleri dayanmak cok zor rabbim yardım etsin herkese…

 21. ümitvar (!)

  7 Ocak 2017 at 17:42

  Son khk dan bugüne neredeyse 1.5 ay oldu hepi topu 16 kişiyi incelemiş meb ve 3 ünü döndürmüş
  … ya meb Komisyonu yok tek komisyon var ya da komisyon çok çok yavaş çalışıyor. ..herkese sonsuz sabır diliyorum…

 22. Fatih

  7 Ocak 2017 at 17:42

  İhraçlar 3’lü 5’li 10’lu derken acaba 3510’lu mu demek istediler

 23. Alnıak

  7 Ocak 2017 at 18:18

  Hesap gününde hesabını veremeyeceğim hiçbirşeyim yok elhamdülillah. Habereeki şekilde açıklama yapan, ses çıkarmayan, müslüman kardeşine kim kusan büyükler, buraya söylemleri ile iyi oluyor yazan kimseye hakkım helal değil. Siz hayallerimi, geleceğimi, huzurlu ailemi öldürüyorsunuz. İçiniz o kadar kötü ki etrafınıza sadece kötülük saçıyorsunuz. Mağdurum diyenler beni etrafıma sorun diyor bu söylemlere neden kulak tıkıyorsunuz. Bu kadar masum insanın acı çekmesi sizin de vicdanınıza ağır geliyor aslında itiraf edin. Ama bastırmak için inadına söylemlerinizle saldırıyorsunuz. Sürekli birşeyleri bahane etme peşindesiniz. Ama nafile benim iki elim sizin yakanızda olacak. Çocuklarımın yanında olmam gereken en önemli zamanlarında ruhen yıkıntı içerisinde olarak yanlarındayım. Madem acı çekmemizi istiyorsunuz tamam. Çekiyoruz zaten. Ama bilin ki siz böyle bir imtihandan geçecek kadar bile olamadınız olamayacaksınız. Mağdur arkadaşlarım sabredin sabredenlerden olalım. Şu kısacık dünya hayatında zalimleri güldürmeyelim. İnadına yaşam sevinciyle dolu olalım. Geçecek…

 24. isa

  7 Ocak 2017 at 19:13

  fetö ve avaneleri sadece ruzkımıza değil canımıza, istikbalimize kastetti. belki bazıları bu kadar ileri gidebileceğini tahmin etmemiştir ama yine de gittikleri yer de çok geri değildi. bu örgüt mit tırlarını durdururken, devlet sırlarını ifşa ederken, pkk ile pazarlıklar yürütürken vs vs bizim sevgili öğretmen arkadaşlarımız, esnaf kardeşlerimiz halen bu din adamı kılıklı bezirganın salya sümüklerinden ilham almaya çalışıyorlardı. himmetler veriliyor, maklubeler çevriliyordu. ona kazandırdıgınız her bir kuruş, edindirdiğiniz zerre itibar bu milletin ve ümmetin istikbal ve istiklaline zarar vermekteyken neden inat ettiniz? fetö ile gerçekten irtibatsız olup ta teknik bir yanlışlık yahut kasıtlı iftira ile mağdur olan var ise sonuna kadar destekçisiyiz. ancak fetö ile irtibatını küçümseyerek ben darbeden habersizdim, darbeye katılmadım sadece sendikaya üye oldum, bankaya para yatırdım demek ne derece mantıklı? 17 ve 25 aralktan sonra düşen tirajları yükseltmek için bizleri ısrarla gazeteye üye yapmaya kalkan arkadaş şimdi kalkmış ben mağdurum diyor. devletimizin fetö ile mücadele asla taviz vermemesi gerekiyor. bu millet bir 15 temmuzu daha savar elbet ama bunun acısını bizlere yaşatmaya kimsenin hakkı yok.

  • öğretmen

   7 Ocak 2017 at 20:32

   Bunların hepsini siz biliyordunuz di mi şimdi sizin gibi mangalda kül bırakmayanların çoğu o gazetelere üyeydi dersane öğretmenleri önce onların yanına uğrardı kantine bile gazete aldırıyorlardı maklubenin başını onların tuttuğuna eminim.İşin içinde olmayanlar bu yapının pisliğini bilmeyenler ihraç edildi.Yapıyla haşır neşir olanlar kendilerini kurtarma çabasına düştüler.Evet bazıları da inat ettiler bu da doğru.Bu örgüt toz bulutu gibi bunu asla unutmayın.

  • ulkucu magdur

   7 Ocak 2017 at 22:38

   insanlarin bu zor gununde durdugun yeri unutma.Allah bigun hatirlatacaktir

  • Alnıak

   7 Ocak 2017 at 23:46

   Hala aynı uydurma senaryo (sendika ve banka) ile hak edildiğini yazıyorsunuz. Mağdurlarla ilgili elinizde hangi somut deliller var merak ediyorum. Şu sitedeki editörler gibi yürekli olamadınız. İki gün önce bırak sendika ve bankayı hiçbir delili (sosyal medyada bahsedilen deliller!) olmayanlar yine ihraç edildi. Neler oluyor diye bir saniye etrafınıza bakmanız yeterli. Ki sendika ve bankadan uzak durun da zamanında denmemişti. Sadece eğitim birsenlilerin aktif eğitim senlileri sevmediğini söyleyebilirim. Somut delille neden mağdur olduğumuzu bilmek istiyoruz. Sebep sunulmuyorsa da bir düşünmeniz lazım. Bu iddia ortalıkta dilde dolanan. Hala bu kadar kişi neden mağdur sebep yazılı bildirilmedi. Muhtemelen de sizin gibilerin dilinde kalacak sadece. Haklı bir gerekçe olsaydı savunma alınırdı, sebep bilirdik. Daha da konuşup bu kadar kişinin ahını almayın yeter lütfen.

  • Aa

   8 Ocak 2017 at 10:21

   Bir kere kim bugüne kadar destek vermiş elleri kırılsın mahvolsun. Kriter çok saçma bankasya suç ise ilk günden beri suç . Pkk nin ilk eylemini gerceklestirene kadar pkk nin kuruluşu arasında 3 yıl var o üç yıl yaptığı örgütlenme ye destek verenler suçsuzmu. Belirlemişler 17 25 aralık eee ne olucak ben bunların gerçek yüzünü 1999 da üniversitede anladım kriter gelin 1999 eylül ayı olsun diyebilirmiyim. Gerçi şimdide başka din grupları kadrolasiyor şimdi söylüyorum ama bir şey olursa sizin için hayat kolay jsnditildik der işin içinden çıkarsınız. Bence herkes aynaya baksin vicdan yapsın kim ne kadar destek verdi ilk gününden beri o kadar konuşsun

 25. kaan

  7 Ocak 2017 at 19:43

  Bir banka bir sendika yüzünden insanlar işlerinden atılmamalıdır.Bu ülke hepimizin.Bu gariban anadolu çocuklarına sahip çıkılmali.Anadolu insanının yüreğinde mağdurlar kitlesi her geçen gün artmaktadır.Banka okul ve sendika dan ihraçlar mutlaka iade edilmelidir.Bu yanlıştan tez zamanda dönülmeli..Binlerce Suçsuz bir insanın rızkı kesilip, itibarı yok sayılırsa bu durumdan Allah razı olur mu?

 26. [email protected]

  7 Ocak 2017 at 21:16

  Saayin editorum bankada hesap olmasimi yada hesaba talimatlara uyarak para yatirmak mi suc.sadece hesab olmasinin suc olmadigini soylemisti yetkililer.Bilginiz var mi? Tesekkurler

  • Editör

   7 Ocak 2017 at 21:18

   Bizde bunları söylemek ve sırf bu yüzden ihraç edilen gerçekten FETÖ ile bağı olmayanların mağduriyetini dile getirmek adına bir şeyler yazıp çiziyoruz.

   • Cenk

    7 Ocak 2017 at 23:15

    Sn. Editör, birçok kişi çağrı tarihlerinde kuruş işlem yapmadığı halde paldır küldür ihraç edilirken, çağrı ayları olduğu söylenen Ocak 2014 ve Eylül 2014’te yüklü para yatıran, 17-25’ten sonra ilk defa hesap açanların birçok kişinin ihraç edilmedi. Banka konusunda çok çifte standart var. Kriter de somut değil. Bunu lütfen haber yapınız ve yetkililerle görüşmelerinizde kendilerine iletiniz.

    • Eylul Aa

     8 Ocak 2017 at 10:38

     2014 yılının 6 ocak ile 10 ocak arası kurus hareketlilik varsa suç sayıldı tüm ocak ayı değil. Eylül ayı hakkında bilgim yok. Ha yeni hesap acmisin ha hesaptaki paran artmış buda kriter değil. 17 25 ten sonra yüklü para yatırmak suç sayıldı. Tabi bu söylediklerim tek kriter bankasya olanlar icin. Mit ve İstihbarat görüşleride ayrı ayrı 2 kriter bunu Bile bilme şansımız yok bence bu uyumsuzluk bundan çıkıyor. Bankasya hesabın olsun hiç hareketlilik olmasın bu kurumlardan biri olumsuz rapor verirse ihracsin

     • Cenk

      8 Ocak 2017 at 11:48

      Bankadan gitmek işin en kolayı tabi. Ben açıkçası istihbaratın doğru dürüst birşey bildiğini hiç sanmıyorum. 17 25’ten sonra mesela 30000 yatıranın istihbaratının düzgün, mesela 3000 yatıranın bozuk olacağını tespit edebilecek kadar bildiğini ise hiç sanmıyorum. Yoksa nasıl oluyor da açık açık milletten himet toplayanlar, sohbete götürenler, gazete dergi zımbırtıya abone yapanlar, üstelik bunu devletin dairesinde, görev yerinde yapanlar paşa paşa göreve devam ederken neye bulaştığını bilmeden faizsiz diye bankaya giren, 17 25ten sonra yüksek işlemi dahi olmayan atılıyor? Herkes söylüyor en fanatik fetöcülerin görevde kaldığını. Bu farklılıklar tamamen ayrımcılıktan, kurumlardaki farklı uygulamalardan kaynaklandı. Yoksa hemen darbenin sonrası alınanlar banka mudileri değil, istihbaratın testpit ettikleri olurdu.

 27. Hüzün

  7 Ocak 2017 at 21:27

  Allah şahidimdir ki hiçbir zaman ülkem ve milletim adına küçücük te olsa bir olumsuz duygu ve düşünce içinde olmadım.Şu an ihracım.İnanıyorum ki benim durumumda binlerce arkadaş var.Hepimiz adına Rabbimden diliyorum ki ya bir an evvel bu yanlıştan dönsünler insanların itibarlarını iade etsinler ya da tez vakitte layıklarını bulsunlar yetti artık…

 28. Mazlum

  7 Ocak 2017 at 23:04

  Sendika suçsa eğitimsende sendika. Eğitimsene üye olanlar eylemlerine katılanlar şimdi görevinin başında. Bizim gibi hatır gönülle aktifsen’ne üye olup lanet darbeden 1 sene önce istifa etmiş alnı secdeli insanlar niye ihraç. diğer sendikanın sahibi var partisi var bizde herzaman iktidar partisine oy verdik bize kimse sahip çıkmıyor. Allah fetönün belasını versin ne lanet birşeymiş yanından geçen yanıyor bir hata ettik bulaştık büyüklerimizden af edilmemizi bekliyoruz. Lütfen duyun sesimizi

 29. Mazlumm

  7 Ocak 2017 at 23:05

  Sendika suçsa eğitimsende sendika. Eğitimsene üye olanlar eylemlerine katılanlar şimdi görevinin başında. Bizim gibi hatır gönülle aktifsen’ne üye olup lanet darbeden 1 sene önce istifa etmiş alnı secdeli insanlar niye ihraç. diğer sendikanın sahibi var partisi var bizde herzaman iktidar partisine oy verdik bize kimse sahip çıkmıyor. Allah fetönün belasını versin ne lanet birşeymiş yanından geçen yanıyor bir hata ettik bulaştık büyüklerimizden af edilmemizi bekliyoruz. Lütfen duyun sesimizi

 30. Melda

  7 Ocak 2017 at 23:48

  Tatillerde bir yerlerde çalışıp okudum ünv.yi kazanmak için saatlerce ders çalışırdım.. Öğretmenliğim boyunca bir öğrencimin kalbini incitmekten dahi kaçındım.. Ama gelin görün ki burası dünya.. Zulüm de burada adaletsizlik de.. Dünyanın bu yüzünü gördükçe ahireti arzuluyorum… Meğer ölüm de bir rahmetmiş…

 31. Serkan

  8 Ocak 2017 at 00:26

  Bazi arkadaslar magduriyet yok diyor okuyun o zaman. Cevrem beni devamli feto ile mucadele ettigimi ve iyi akpartili oldugumu bilir. Butun sitelerde sorun var diye bagirdigi bylocktan esimi attilar. Ip cakismasi nedeniyle. Arastirin bulursunuz. Bakan Soylu da kabul etmisken. Savciliga kendimiz gittik. Sorgulama yapildi ayrica istihbarat raporlari sonucunda uzaktan yakindan ilgisi yoktur cikti ama mebe sonucu gonderdi ama khkda yine adi yoktu. Basimiza gel.eden bizde magdur yok diyorduk. Ya artik buna israr etmeyin ya da inat ediyorsaniz basiniza gelsin anlayin insallah.

 32. İrfan

  8 Ocak 2017 at 00:55

  Ümit en son kaybolacak yakitimizdir.
  benIm içime doğan his ogretmenler için 15 tatile girerken büyük bir gerçek iade khk sinin çıkacağı dir.
  Bu insanlar bu kadar zalim olamazlar.
  Ancak bu süreç bende hayırlara da vesile oldu.
  Dünyanın rahatı ve debdebesi ahireti hayal alemi mertebesine indirmeye olmuş olduğunu fark ettim.
  Halbuki ahiret şu karşiki oda kadar bana yakinmis.
  Elhamdulillah ahirete imanım ziyadeleŞti.
  Çok şükür Yarabbi,.
  40 yaşına kadar sıkıntı çekmemisim.
  Dünya bana hep gül mus
  Şimdi yüzünü biraz assin da RABBe Müteveccih olalım
  Elhamdulillah.
  Şeref imana islam da.
  Otogar RABBe yakinlasmada.
  Şükür Rabbim.
  Dünya beni aldatıp sonra yut say di halim nice olurdu.
  Mazlumum sahibim Allah.
  Bırakın dünya dunyaperest lerin olsun.
  Allah bize kafi.
  Üzerine düşeni din ve hukuk içinde yap.
  Ötesine Karışma, karıştırma.
  Allah yar ise ağyara bakma.

 33. sinan

  8 Ocak 2017 at 01:44

  artık dönsem de dönmesem de ben eski ben değilim.güvenmiyorm hiçkimseye birtek ailem anam babam…hiçkimse umrumda değil artık.dönsem de artık ben ben değilim.kırgınlığım dünyadan büyük.birtek Allah var gerisi yalan.sevmiyorm hiçkimseyi hiçbir şeyi.her şeyi telafi etseniz bile yıkılan gönül dünyaları??

 34. Hanife Işık

  8 Ocak 2017 at 02:16

  Bütüün mağdur suçsuz kardeşlerimizin Allah yardımcısı olsun. Ülkemiz çok zor bir dönemden geçiyor.Bir topluluğa olan kininiz sizi adaletsizliğe sevketmesin.(ayet)Rabbim devletimize suçluyu cezalandıracak masumu koruyacak basireti versin.Dünyadaki tüm mazlumlargüçsüzler bize bakarken, kendi vatandaşlarını açlığa terketmek yakışmıyor hiç bize.

 35. Melda

  8 Ocak 2017 at 14:25

  Cumhurbaşkanımız Suriyelilerden okumuş kesime TC vatandaşlığı verecekmiş açıklaması çok anlamlı.. Bu okumuş kesimden faydalanalım.. Bizleri harcamayacaktır umarım

 36. akademi

  8 Ocak 2017 at 15:01

  kriter deyip duruyorlar ne kriteri, referansı olanlar dönüyor.Benim hiç bir kriterim yok.sendika yok banka yok,başka bişi yok.Atıldım üniversiteden, yıllarımı , ömrümü çaldılar.

 37. Öğretmen

  8 Ocak 2017 at 17:25

  Dayısı olan khk ile geri dönüyor geri kalanın canı çıksın ağaç kökü yesin bu hep böyle oldu

 38. [email protected]

  8 Ocak 2017 at 17:36

  Su aciga alma yada ihrac kriterleri neymis aciklasalarda bizde bilsek.insallah en kisa zamanda gorevimize doneriz.Allah mazlumlarin yardimcisi olsun…

 39. Melda

  8 Ocak 2017 at 17:44

  Sayın editör AiHM’nin vereceğj tazminatlardan dolayı da kısa sürede göreve iade mümkün olabilir mi?

  • Editör

   8 Ocak 2017 at 20:13

   AİHM tazminata mahkum eder genellikle.

 40. Şahin

  8 Ocak 2017 at 18:25

  Arkadaşlar 6 şubat ta ihraç iadesi için birlik olalım.kimsenin bizi düşündüğü yok.ikinci dönem okullarımıza inşallah yaradan Allah’a kurban olayim döneriz belki.yoksa bu iş burada biter herkes her yere yazsın sendika kriter olmaktan çıksın.yada tüm sendikalar suçlu olsun o kadar ..ben cimer e her hafta mesaj atiyorum.saygılarımla…..

  • Öğretmen

   8 Ocak 2017 at 19:36

   6 Şubat ta ne varmış nereden öğrendiniz

   • Şahin

    8 Ocak 2017 at 20:14

    Arkadaşım 6 Şubat ikinci dönemin başı yani bu güne kadar iade olursa olur yoksa ben ohal bitimi falan… referandum hepsi hikaye yolumuz açık olsun ..Ahirette görüşürüz.

 41. [email protected]

  8 Ocak 2017 at 20:24

  Sayin editorüm kiytirik bir sendikaya 3,4 ay uyelikten 5 aydir acikta bekleten ogretmenleride gundeme getirir misin,ihrac olanlarada Allah yardim etsin biz ihrac olmadik ama en az onlar kadar yiprandik,her gun ölüp ölüp diriliyoruz Allah kimseye yasatmasin.sizden ricam bir baslik atin bir gundem yapin Allah askina.Allah razi olsun…saygilarimla

 42. [email protected]

  8 Ocak 2017 at 20:30

  2.donem insallah siniflarimizda ogrencilerimizin basinda olmak dileklerimle….

 43. Magdur

  8 Ocak 2017 at 20:44

  Arkadaslar adaletbiz.com da Rahmi Ofluoglu nun bugunku yazisini okuyun ihraclarla ilgili oneriler ve yapilmasi gerekenler yazilmis bu kadar bekledik yine bekliyecegiz belki referanduma dogru bir umit Allah yardimcimiz olsun

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status