Meslekten ihraç kriterleri değiştiriliyor, göreve iadeler artacak

Meslekten ihraç edilen kamu personellerinin, kamu çalışanlarının yaptıkları itirazlar inceleniyor. İncelemelerde meslekten ihraç edilme kriterlerinde esneklik yapıldığı belirtildi. Kamudan ihraç edilenlerin göreve iadeleri için iyi haber.

EDİTÖR:    19 Kasım 2016 Cumartesi, 14:54
Meslekten ihraç kriterleri değiştiriliyor, göreve iadeler artacak

Meslekten ihraç kriterleri değiştiriliyor, göreve iadeler artacak

Hükümete yakın olan Turkuvaz medya grubunun gazetelerinde ve internet sitelerinde bugün yer alan habere göre meslekten ihraç kriterlerinde yapılan düzenleme ile göreve iade edilecek kamu personellerinin sayısında artış olacak. Meslekten ihraç edilenlerin itirazlarının dört komisyonda incelendiği belirtilirken yapılan düzenleme ile göreve iadelerde ihraç kriterleri esnetiliyor.

FETÖ BAĞLANTISI

Kamudan ihraç edilen MEB ve kamu personel sayısı 100 bine yaklaştı. Açığa alınanlar dahil aileleri ile birlikte düşünüldüğünde FETÖ soruşturmasında toplumun bir milyonluk kısmı bu süreçten direkt ya da dolaylı olarak etkilendi. Meslekten atılanlar arasından suçsuz olanlar mağdur oldular. Hükümet yetkilileri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan suçsuzların mağdur edilmeyeceğini defalarca dile getirdiler. Meslekten ihraç kriterleri arasında en önemlisi FETÖ bağlantısı. FETÖ bağlantısını tespit etmek için sendika, banka, gazete, dergi, özel okul vb FETÖ ile bağlantılı olabilecek ne varsa bunların içerisinde hasbel kader de olsa yer almış kişilerin tamamına yakını ya ihraç edildi ya da açığa alındı.

ÇELİŞKİ VAR

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamalarda sadece Bank Asya’da hesabı olanların ihraç edilmediğini, sendika üyeliğinden kimsenin görevden atılmadığını belirtse de bu konuda yaşananlarla çelişmektedir. Sadece 8 ay Aktif Eğitim-Sen üyesi olmuş bir MEB personeli meslekten ihraç ediliyor. Bank Asya’da yıllar önce hesap açmış bir memur görevden atılıyor. Bu konuda Bakanlara ve yetkililere soruşturma yürütenlerden gelen bilgiler çelişmektedir.

KRİTERLER DEĞİŞİYOR

ogretmenlericin.com olarak bizi takip eden takipçilerimiz hatırlarlar. Bizler FETÖ ile bağlantılı olanların atılacağını, tek kriterden, sadece sendika üyeliğinden, Bank Asya’ya para yatırmaktan vs meslekten ihraç edilenlerin döneceğini geçtiğimiz günlerde söyledik. Kriterlerin de bu yönde değiştirileceğini, üzerinde çalışmalar yapıldığını vurguladık. Burada önemli olanın NİYET olduğunu belirtmemize rağmen bazı arkadaşlardan niyetimizi nasıl bilecekler diye eleştiri de aldık. FETÖ’ye haberlerimizde belirttiğimiz tarihlerde destek amaçlı para yatıranların niyeti ile normal banka işlemi yapanların niyetinin tespiti emniyet birimlerince rahatlıkla ortaya çıkartılmaktadır. Kamudan haberlere bugün servis edilen ihraç kriterlerinin değiştiği yönündeki haberlere baktığımızda en dikkat çeken ise ByLock uygulaması.

BYLOCK UYGULAMASI

ByLock uygulaması kullandığı tespit edilenler meslekten ihraç edildiler ve ByLock uygulaması kullananlar ise tutuklanıyorlar. İlgili haberde göreve iade edildiği belirtilen kişiler ByLock uygulaması kullanan kişiler değiller. ByLock uygulaması şüphesi ile gözaltına alınan sonrasında ise uygulamayı kullanmadıkları tespit edilen kişilerdir. Yetkililer ByLock uygulaması ve adı az bilinse de Eagle uygulaması denilen programı kullananları direkt meslekten ihraç etmektedir. Bu kişilerin göreve dönmesi imkansızdır ve FETÖ üyesi olmanın en somut kanıtıdır.

ÖĞRETMENLER İÇİN OLARAK BİZ SÖYLEDİK

Öğretmenler İçin olarak biz önceki haberlerimizde belirttik meslekten ihraç kriterleri arasında olan Aktif Eğitim-Sen üyeliğinde çalışılan düzenlemede 15 Temmuz’dan önce sendikadan istifa etmiş, kısa süreli sendikaya üye olmuş vs durumlarını taşıyanlar göreve dönecekler. Ancak 15 Temmuza kadar sendika üyeliği olanlar için göreve iade durumunda umut yok. Bugün basında yer alan haberler bizim takipçilerimize sekiz gün önce aktardığımız bilgilerdir. Bizden bilgi alıp yayımlayan öğretmen haber, kamu haber siteleri ile farkımız budur.

TAKİPÇİLERİMİZDEN İSTEĞİMİZ

ogretmenlericin.com olarak suçsuz olan tüm arkadaşların göreve iade edilmesini temenni ederek, sitemize destek vermek isteyen ve daha fazla arkadaşa ulaşmamızı sağlamak adına adaletten yana olan haberlerimizi gerek sosyal medya gerek forum sitelerinde paylaşmanızı rica ediyoruz.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

144 Yorum

 1. Ersin

  19 Kasım 2016 at 15:29

  Gerçekten turkuazda yayınlanma seviyesine geldi ise,bi şeyler var,TESEKKURLER OGRETMENLER İCİN,sesimiz olmaya devam edin.

  • Editör

   19 Kasım 2016 at 16:22

   Bize teşekkür ettiğiniz için sağolun.

   • Mustafa

    21 Kasım 2016 at 08:18

    19ay sendikalı oldum.eylul 2015 çıktım.kredi kartı vardı. Hesapla parayok. İhracim doner miyim? Saygılar.

    • Editör

     21 Kasım 2016 at 09:29

     Farklı kriter yoksa suçsuz olduğunuzun ortaya çıkması gerekir.

     • Sendika Müstefisi

      21 Kasım 2016 at 14:12

      Kutsal saydığım her şey üzerine yemin ederim ki FETÖ ile organik bağım yok. Hatır için sendikaya girdim Mart 2014, 2016 Nisan.da İSTİFA ettim. Sen.GİRMEK önemli ise ÇIKMAK da önemli olmalı(mantıken). Ama KHK İDARİ bir tasarruf? Hodri meydan diyorum: iadem olsun 1 hafta sonra istifa etmezsem namerdim! Yeter ki FETÖ damgası yemeyim…

 2. Ersin

  19 Kasım 2016 at 15:39

  Haber ulusal gazetelerde var ve sabahtan bir muhabire dayalı,bi hafta önce sitenizin yaptığı haber ile içerik hemen hemen aynı…

  • Editör

   19 Kasım 2016 at 16:21

   Evet, biz de bunu belirtiyoruz.

   • Sendika Müstefisi

    21 Kasım 2016 at 14:58

    Sn.Editör, 1 ay kadar oluyor sanırım, gazeteci Ahmet TAKAN beyin bir yazısı vardı(duyum kaynaklı) Bahçeli-Hükümet görüşmelerinde geçen, “toplu af” haberi. Bu haber yalanlandı mı? Siz medyayı takip ediyorsunuz diye soruyorum. Şimdiden teşekkür eder kolaylıklar dilerim.

    • Sendika Müstefisi

     21 Kasım 2016 at 19:18

     Teşekkürler, sorumu “fetö’den dolayı kısmi af” haberinizle cevapladığınız için. 🙂

 3. ulkucu magdur

  19 Kasım 2016 at 16:02

  tesekkurler sayin editor. insallah guzel seyler olur.ama gundemde tutmaya lutfen devam edin

 4. magdur

  19 Kasım 2016 at 16:20

  Sayin editor kardeşim,15 Temmuz Darbe Girişiminde bulunan hainlerle ile hiçbir ilgisi olmayan memurların, yasal olan banka,Sendika ile ilişkileri neden suc oluyor?Eğer suç ise banka ve sendikanın faaliyetlerine izin verenler de suçlu olmaz mı? BU NASIL ADALETTiR Anlayamıyorum. LÜTFEN SİTE OLARAK GÜNDEME GETİRİRSENİZ SEVİNİRİM. ..

 5. vatandaş

  19 Kasım 2016 at 16:20

  Tesekkurler hem doğru haberleriniz hemde tek tek her soru sorana cevap vererek insanlara değer verdiğinizi gösterdiğiniz için inşallah tüm suçsuz arkadaşlar en kisa sürede iade edilir ancak yinede tek khk da herkesin adinin olacağini pek sanmiyorum belki 2.dönemede sarkan iade süreçleri olabilir site yönetiminden ricam bu iade süreci boyunca madur ve suçsuz olan insanlardan destek ve bilgilerini esirgemeden devam ettirmeleri çünki bu süreçte düzgün habercilik ve medyanin bu ülke insani için hayati önemini görmüş olduk.Teşekkürler sizi takip etmeye devam edeceğiz.

  • Editör

   19 Kasım 2016 at 16:23

   Haklısınız, tüm suçsuzların ilk çıkacak KHK’de iade edileceğini bizde düşünmüyoruz. Zaten ilk haberimizde peyder pey olacağını açıkladık. Adalet tecelli edecektir er ya da geç…

   • arzu

    19 Aralık 2016 at 09:19

    2 şubat 2015 aktifsenden istifa ettim.niğde küçük şehir halk bank kalabalık olduğu için fetöcüleri çağırdığı dönemde değil çok sonra ama 2014 yılında sakin banka olduğu için para yattırdım fakat 2015 yılında çektim döner miyim.

 6. Emine akın

  19 Kasım 2016 at 16:26

  Teşekkürler.inşallah doğrudur.Evime kadar gelip peşimi bırakmayıp üye yaptıkları sendikadan kime ait olduğunu öğrendiğim anda istifa etmeme rağmen tek ifadem alınmadan ihraç edildim.Atatürkçü Cumhuriyet çi Devlet çi biriyim.Tüm çevrem bilir. Okullarım müdür lerim.Ters olunan bir yapıdan ihraç edilmek beni perişan etmektedir.inşallah vatan için tekrar çalışırız.Bekliyoruz Devletimizin bizi görmesini.

 7. Sevdalıöğretmen

  19 Kasım 2016 at 16:28

  Sayın İsmet Yılmaz’ın hiçbirşeyden haberi yok sanırım.. Tek bir banka hesabı yüzünden atıldım hatta çeyizim için biriktirmeye çalıştığım param da bankada kaldı!!! 1 Eylül de 1 gece de paldır küldür ihraç edilenler olarak öncelikle bu kesim incelenmeli ve İade edilmeli… Çünkü hiçbirisine sorulmadı sen kimsin Arkadaş diye!!! Yıllarımın emeğini hiç bilmediğim bir banka yüzünden açtığım bir hesaptan ötürü kimsenin almaya hakkı yok bu vicdanlara aykırı… SADECE EMPATİ KURUN YA WALLAHİ BAŞK BİŞEY DEMİYORUM.. Aklım fikrimle 1.liklerle geldim ben buraya.

 8. Emine akın

  19 Kasım 2016 at 16:36

  Sayın editör teşekkür ler.15 temmuza kadar bu sendikadan istifa edenlerin hepsi değerlendirilecek değil mi.Siyasetten uzak eğitim de çalışmaları var yeni sendika diye evime 2 kez geldiler.Üye yapana kadar peşimi bırakmadılar.nisan 2016 öğrenir öğrenmez istifamı verdim.Çok zor ters olunan bir durumdan ihraç edilmek.Sağolun sesimiz oldunuz.lütfen derinlemesine araştırılsın.sesimiz olmaya devam edin lütfen.

  • Editör

   19 Kasım 2016 at 17:34

   İtirazınızı yaptığınız dilekçe çok önemli. Sizi aklayacak tüm bilgileri orada belirttiyseniz incelenir.

 9. semiha

  19 Kasım 2016 at 16:39

  Kiymetli editorum sizi gormeden cok sevdik vicdaninizi insafinizi insanliginizi cok sevdik bizi unutmayin

  • Editör

   19 Kasım 2016 at 17:34

   Siz de bizi unutmayın 🙂

   • mirzabey

    21 Kasım 2016 at 10:38

    başka haber sitelerini artık açmıyorum..şahsım adına verebileceğim en güzel tepki budur..reklamlarınızada tıklıyorum destek olmak adına..

 10. Sevdalıöğretmen

  19 Kasım 2016 at 17:05

  1 Eylül de paldır küldür ihraç edilenler olarak öncelikle bu kesim incelenmeli.. Çünkü olay sıcağıyla herkesi işinden ettiler. Şimdi diolar ki bankadan kimseyi atmadık,ev araba atıp yatıranlar attık diye!!! Araştır kardeşim dibine kadar herşeyini ama artık bitsin bu işkence. 3 kuruş biriktiremeye çalıştığım parayla ve onu da banka kapanınca alamamışken heranlamda mağdurum yaa.. Biranönce iadeler olmalı ilklerden başlayarak

 11. Sevim

  19 Kasım 2016 at 17:49

  Sizi unutmak mi…editörum duamizdasiniz o derecede. …saygı sevgi ve selâm lar…Allah sizden razı olsun.

 12. semiha

  19 Kasım 2016 at 17:58

  Sn editor..rica etsem benim soruma cevap verir misiniz…ev arkadasimla beraber kaldigimiz donemde sendikanin ilk kuruldugu zaman da sendikaya uye yapmisti.sonra tekrar kuruldugunda yine beraber kaliyoduk yine uye olmustum..ama tam 1yil once istifa ettim.20kasim yani…sizcebenim durumum nasil

  • Editör

   19 Kasım 2016 at 18:27

   Başka kriter yoksa olumlu olarak değerlendirileceğini düşünüyoruz.

 13. Ghjp

  19 Kasım 2016 at 18:11

  2015 kasımda istifa ettim bu sendikadan. Yaklaşık 21 ay kalmışım. Başka da hiçbir kriter yok. Umutlansam mı bilmiyorum. Kafam çok karıştı. Yazıda hem çok kısa kalanlar diyor hem de 15 temmuza kadar sendikada kalmamış olanlar diyor. Eee acaba ben değerlendirmeye alınır mıyım

  • Editör

   19 Kasım 2016 at 18:27

   Değerlendirmeye alınırsınız.

 14. Mebmagdur

  19 Kasım 2016 at 18:22

  Yasal olan hicbir eylemden insanlar suçlamamalı teşekkürler sayın editör insanların zorluklarını haklarını daha önemlisi itibarlarını kurtarmak için haber yaptınız insanların sesini duyurdunuz allah razı olsun kıymetli editör…

 15. Masum

  19 Kasım 2016 at 18:34

  Sayın editör benim eşim Mart 2015 te istifa etmiş eğitim birsen e geçmişti. İnşallah kısa süreliğine diye birşey yoktur. Cevaplarsanız sevinirim.bize daha önce haber verdiğiniz allah razı olsun.3 yaşındaki kızım arkadaşına benim babamı attılar demiş komşum söyledi. Düşünün artık.

  • Editör

   19 Kasım 2016 at 18:52

   Başka kriter yoksa Mart 2015’te istifa etmiş olması olumludur.

 16. MERTER

  19 Kasım 2016 at 18:41

  Sayın editör,suçsuz insanların sesi olduğunuz için teşekkür ederim.
  Ben tam 78 gündür açıktayım.Açığa alınış sebebim kısa süreli sendika üyeliği.Ancak fetönün yanlış yolda olduğunu ve zaman zaman yapıcı eleştirilerde bulunsam da 2002’den bu yana demokratik hakkımı kullanarak kesintisiz oy verdiğim hükümet ile haksız mücadelesini anladığım an sendikalarından kavga ederek istifa ettim.
  Sendikalarına kısa süreli ve hatır için girdim.Aslında sendikalara inancım kalmadığı için kısa süreliğine bu sendikayı da deneyeyim anlayışıyla girdim .Öncesinde 5 sene EĞİTİMBİRSEN-çıkış tekrar EĞİTİMBİRSEN-çıkış TÜRKEĞİTİMSEN çıkış malum sendika birkaç ay-çıkış EKSEN çıkış tekrar EĞİTİMBİRSEN ve halen EĞİTİMBİRSEN.
  Demokratik yollarla başa gelmiş kim olursa olsun, benim dünya görüşüme taban tabana zıt bile olsa başa gelmişse kesinlikle saygı duyulmalı onu ancak geldiği yöntem olan seçimle indirmek olmalı ,28 şubat sürecini ve 80 darbesini yaşamış 28 şubat sürecinde zulme uğramış birisi olarak da darbe kelimesinin esamesini bile duymak istemeyen ,bu konjukturde darbe yapmanın hainlik olduğunu söylemeye gerek yok ,affınıza sığınarak söylüyorum tam bir ahmaklık,akılsızlık,zamanı okuyamama ve intihardır.
  Etrafımız tam bir ateş çemberiyken ,yanı başımızda beş yıldır Suriye, çocuklar siviller, kadınların hali ,sehirler hayalet, kamplarda yaşam ,bunlar bile 15 Temmuz darbe girişiminin nasıl bir ihanet ve ahmaklık olduğunun açık bir göstergesidir.
  Söylenecek çok şey var ama asıl söylemek istediklerim bunlar olmakla birlikte:
  İnancım ve ümidim şu ki,başta Reisi cumhurumuz ve hükümetimizin yetkilileri adaletli ve bir o kadar da suçluya cezasını verecek kadar hakkaniyetli olduklarına inancım tamdır.
  Başta Cumhurbaşkanımız,hükümet yetkililerimiz,baylok gibi,onlara göre bankanın kurtarılması için para yatırılması gibi,sendikalarında 15 temmuza kadar kalma gibi fetöyü destek mahiyeti taşıyan temel unsurlar hariç kıyısından köşesinden bulaşmış,bunları destek mahiyeti taşımayan işin farkında olmayan veya geç farkeden farkettiği an kendini geri çeken,pişman olan, samimi,ekmeğinde aşında olan bu kriterler dışındaki kriterlerden biri veya birkaçını taşıyan ve şuan kışa girerken perişan,kirada olan,
  çoçuklarına ekmek götürmek için bu yaşına rağmen ve elinde de başka mesleği olmayan,travma geçiren suçsuz ve cumhurbaşkanımızın İBADET TABAKASI DEDİĞİ insanları tekrar vazifelerine iade edeceğini ümit ediyorum.

  Allah aşkına aklı başında kim böyle, akılsızca ve haince bir davranış içine girip ekmeğini ve huzurunu kaçırmak kaybetmek ister ki.
  CUMHURBAŞKANIMIZA VE HÜKÜMET YETKİLİLERİMİZE İNANCIM TAMDIR.

  • Betul

   22 Kasım 2016 at 00:20

   Yorumunuzu hayretle okudum , kendınızı aklamaya çalışırken baskalarına ne de guzel çamur atmışsınız. 15 temmuza kadar sendıkada kalmak haınlığı belgeler mı gercekten. Allah sahıt , benım ya da 15 temmuzda sendıkada olanın njyetının ne olduguna. Eğer ben düşüncemden bıle vatanıma ıhanetı gecırmıssem ıkı dunyada da yuzum gulmesın. Sız ıkı ay kalmıssınız ben de sıze sızın krıpto olmadıgınız ne malum desem hos olur mu ( zira gecenkerde kripto bır ıtırafcı 2014 de sendıkasını ebs olarak degıstırdıgını anlatmıştı) Allah askına kendı pacanızı kurtaracagım derken baskalarına camur atmayın. Suçsuz olan herkes dönsun tarıhe bakılmasın demek çok mu zor ?

 17. Mustafa

  19 Kasım 2016 at 19:46

  Sayın editör 15 temmuza kadar üyesi idim 2015 ocakta üye oldum.ben donemeyecegim haberinize göre,ozaman yetkililer benim gibi durumu olanları bir stada toplayıp kökumuzu kazisinlar zerre kadar direnirsem 3 çocuğumun ölüsünü goreyim,ama şundan emin olun bu vatana ne ihanet ettim nede ederim hainlikle suclanmak ve hergün bununla yaşamak ölümden beter,çocuklarımın ne bezini nede sütünü alabiliyorum bu halde yaşamak nasıl bir duygu onlar bilmez sizde bilmezsiniz,Allaha havale ettim ondan başkasından zerre ümidim yok.hergün sitenizi ziyaret edip bir umut kırıntısı arıyorum ama yok 15 temmuza kadar kalan vatan haini istifa eden değil bu nasıl bir hak Allah rızası için sesimizi dursunlar bizi bir defa dinlesinler Allah aşkınA PEYGAMBER ASKINA cahiliye döneminde yaşamıyoruz peygamberimiz hazreti vahsiyi bile affetmisken kul neyine guvenir,duyun sesimizi DUYUN

  • Sely

   19 Kasım 2016 at 23:48

   Gördüğüm kadarıyla editör size ve sizin durumunuzda olan bizim gibi 15 temmuza kadar sendikada kalmış olanlara cevap vermiyor sanki istifa edenler masum etmeyenler suçlu gibi. Ancak duyduğum kadarıyla bazı illerde fetönünün abi ve ablalarina 15 temmuzdan aylar önce sendikadan yavas yavaş ayrılın talimatı gelmiş ve istifa edenler olmuş.Tabi benim gibi hiçbirseyden haberi olmayan bazı saftirikler de sendikada kalınca suçlu oluyor.Sendika suçsa giren herkes suçludur değilse istifa eden etmeyen diye suçlu aranmaz yeter artık bu yargısız infaz beni dayanamayacagim bir noktaya getirdi.Artik çıkıp ben terörist değilim diye bağırmak istiyorum.Bu kahrolası sendikaya nerden girdim.Allah masum insanlari bataklığa cekenleride yargısız infazlar la suçlu ilan edenleri de bildiği gibi yapsin

   • Editör

    19 Kasım 2016 at 23:59

    Yanlış yorumluyor ve bizi eleştiriyorsunuz. Neden bu yorumu yapma gereği duydunuz bize karşı?

    • Sely

     20 Kasım 2016 at 02:24

     Amacım kesinlikle sizi kırmak değil farkindaysaniz sürekli mesajlar yazıyorum masumiyetimi kanıtlamak için her yere başvuruyorum bizimde sesimiz duyulsun istiyorum sizin cevabınız bile insanı acayip rahatlatıyor o kadar çok yere yorum yazdım mail attım ki hiçbirinden cevap gelmiyor çok çaresiz hissediyorum biliyorum siz de bir çaba halindesiniz ama açıkça söyleyin lütfen 15 temmuza kadar sendika da kalmak darbeden haberi olmak anlamına mı geliyor?Tamam bir kere bu sendikanın kurulması hataydı bu sendikaya girmem baştan yanlıştı belki ama oldu bir kere.İnanin ben şöyle düşündüm, nasıl olsa gizli saklı toplantılara katılmıyorum zaten sendikanın usulsüz bir hareketi olursa devlet kapatır ben zaten para da yatirmiyorum bu sendikaya o halde bir sorun yok.Aptallik ettim madem bu kadar sorguluyorsun ayrilsana değil mi?Ne bileyim yaşanacak demek ki bunlar tabi ki masumlar dönsun benim diyecek hiçbirşeyim yok ama istifa etmeyenler suçluymuş algısı insanı yaralıyor.Diğer öğretmen sayfalarında sendikadan istifa etmeyenler umut yok diye yazmışlar iyice yıkıldım zaten.Yine denir adım atılmış belki ileride sendika tamamen affolunur ne dersiniz?cevap bekliyorum lütfeeeen.

     • Editör

      20 Kasım 2016 at 11:20

      Şundan emin olun diğer öğretmen sayfalarında haber içerikleri kulaktan dolma, sağdan soldan harmanlanan haberlerdir. 15 Temmuz’a kadar sendikada kalmış suçsuz kişiler elbette var. Önemli olan bu suçsuzluklarını kanıtlamaları. Biz de bunun için uğraşıyoruz.

     • Sely

      20 Kasım 2016 at 12:40

      Çok teşekkür ederim cevabınız için beni çok duygulandirdiniz ben de eminim hak bir gün yerini bulacak gözyaşları bitecek ama inanın bazen o kadar dayanılmaz, bir hal alıyor ki ne yapacağımı nereye başvuracağımı şaşırıyorum benim durumumda bir sürü masum insan olduğunu biliyorum bir sürü insanı kandırmış bu insanlar hala da kandırmaya devam ediyor devletimizin bu insanlara sahip çıkması lazım, hem kendim için hem de burda yorum yapan niyeti temiz bütün mağdurlar için dua ediyorum çok çok sağolsun sizi tanımadan sevdik çok fedakarsiniz İnşallah karşılığını diğer tarafta kat kat fazlasıyla alirsiniz.

   • Mustafa

    20 Kasım 2016 at 09:49

    Allah bize yeter bu kış gününde masum yavrularimla geçim derdine açlığa ve sefalete birakanlarin kalplerine merhamet versin,

 18. Muallim

  19 Kasım 2016 at 20:05

  Sayın editör. Dernek üyeliğinden ne olur.birde 2015 kasımında üyelikten çıkarmışlar.üye olduğumu hatırlamıyorum.2013 Mart ayında bankadan kredi çekmiştim.bu durumda ne olur sizce , açıkta beklemekteyim.

  • mağdur

   23 Kasım 2016 at 13:31

   ın muallim benim durumum da sizin ki gibi ..başka kriter yok …ama ümidim kalmadı son khk dan sonra ve öncesinde okuduğumu ismet yılmaz haberinden sonra ama allah var gam yok!!!

 19. betul

  19 Kasım 2016 at 20:49

  sayin editor gercekten umit oldunuz haberi 8 gunde 80 defa okumusumdur.resmi agizlardan duyunca da dedim aha bizim editor hakli cikti diye.goreve donelim dualarimiz sizlerle…

  • Editör

   19 Kasım 2016 at 21:01

   Evet sizin editör haklı çıktı 🙂 Umarız denilenler yapılır ve bir kez daha haklı çıkarız.

   • Sercan Uzel

    19 Kasım 2016 at 22:23

    Amin.

 20. Mağdur

  19 Kasım 2016 at 20:51

  Tebrikler ÖĞRETMENLERİÇİN Bizim sesimiz oldunuz .. empati kurdunuz.. sağduyuyla yaklaştınız.. asılsız yere bizi bilgi vermediniz.. inşallah masumlupumuz ortaya çıkar, Mayıs’ta istifa ettiğinin sendikadan , sendikanın indirimi ile oğlumu okullarına gönderdiğim için ihraç oldum başka hiç bir kriter yık.. Rabbim yüzümüzü öğretmenler gününde güldürür inşallah..

  • Editör

   19 Kasım 2016 at 21:02

   Sağolun. Umarız tüm suçsuz mağdur arkadaşlar dönerler.

 21. betul

  19 Kasım 2016 at 20:53

  17 kasim 2015 istifa ettim.dilekceme de istifa formunu ekledim.2013 de saglik sorunlarim nedeniyle izinli oldugumu ozel sebeplerimi tek tek yazdim.banka yok bylock yok gazete dergi yok okul yok yok yok ne biliyim.doner miyim

 22. Adem

  19 Kasım 2016 at 21:03

  Sayin editör. Benim imzam taklit edilip üye yapildim.yapan arkadaş sendika dedi birşey olmaz. 11 ay sonra 2015 yilinda istifa ettim. Simdi bir yorumunuz yöneticiler geri donemez demiştiniz. Ben istifa ettiğim halde imzami taklit edip yonetici yapmış olabilir ler mi? Boyle bir sey olurmu istifa dilekcem var elimde. Kusura bakmayin bu süreçte paranoyak oldum.lutfen cevap verin

  • Editör

   19 Kasım 2016 at 23:16

   Yönetici yapılmanız için imza atmanıza gerek yok. Sendika genel merkezi bulunduğunuz ile yazı gönderir. Şu ilçenin yöneticisi şunlardır diye. Alın size yönetici.

 23. Ayse

  19 Kasım 2016 at 21:29

  Sevgili arkadaşlar bende bugün bir haber duydum bir yakınını çok yakın akrabası bir bakanın bir numaralı adamımız. Geçen akrabamiz ziyarete geldiklerinde bizim durumu yani sendika dan dolayı ihrac oldular deyince oda tabi kendi fikrini söyledi ama yine bir umut ettim dediki şuanda devlet büyük bir tedbir almış durumda bunu da yapmalı ama sadece sendikadan ise geri dönüşler olacaktır dedi.ohal bitmeden toplu bir khk ile geri alınır dedi.tabi çok uzun konusamadiklari için sadece bunu söyledi. Onlarda çok korkuyorlar kimseyle vu jonulari telden bile konusamiyorum. Insaallh tüm Masumlar mağdurlar en kisa zamn da doner

 24. Gül

  19 Kasım 2016 at 21:33

  Sayın Editör 26 12 2013 sendika girişi 26 12 2014 sendikadan istifa ettim tam 1 yıl başkada hiç bir iktidarımız yok fetöye. Sizce geri dönme şansım var mı bide hiç açığa alınmadan 1 eylülde sürpriz birşekilde ihraç oldum benim durumum ne olur. Şimdiden teşekkürler

 25. Gül

  19 Kasım 2016 at 21:34

  Sayın Editör 26 12 2013 sendika girişi 26 12 2014 sendikadan istifa ettim tam 1 yıl başkada hiç bir iltisakımız yok fetöyle. Sizce geri dönme şansım var mı bide hiç açığa alınmadan 1 eylülde sürpriz birşekilde ihraç oldum benim durumum ne olur. Şimdiden teşekkürler

  • Gül

   19 Kasım 2016 at 22:26

   Sayın Editör lütfen yorum yapabilirmisiniz.

   • Gül

    19 Kasım 2016 at 23:01

    Durumuma yorumunuz ne olur.

  • Editör

   19 Kasım 2016 at 23:17

   Farklı kriter olmadığına emin misiniz?

   • Gül

    20 Kasım 2016 at 05:46

    Evet hiçbir kritere uymuyorum kendi akkılı cep telefonum dahi yok . Malum yapımının kapısından 1 defa olsun girmedim okulumuza gelen bir hocanın samimiyetine inanıp sendikaya üye oldum bankalarında hesabım yok . Benim durumum ne olur

    • Gül

     20 Kasım 2016 at 10:34

     Sayın Editör durumum hakkında yorumlarınızı bekliyorum

    • Editör

     20 Kasım 2016 at 11:21

     Bahsettiğiniz şartlarda göreve iadenizin gerçekleşmesi lazım.

     • Gül

      20 Kasım 2016 at 15:26

      Sayın Editör çıkacak khk da adımın çıkma ihtimali var mıdır. Görüşleriniz benim için önemli. Yorumunuz nedir

     • Editör

      20 Kasım 2016 at 23:55

      Hocam bu konuda ciddi ciddi cevap vermemizi beklemiyorsunuz değil mi? Biliyorum bir umut, bir ümit… Ancak bunu söylemek ne doğru olur ne de etik olur.

 26. Hakikat Ağırdır

  19 Kasım 2016 at 22:07

  öncelikle tebrik önceden bildiğiniz için. bugun çıkan haberlere göre kriterler esnetildi deniyor ama hiçbir somut adım da yok. sizce bu çıkacak khk da 10 bin gibi bir iade olur mu? mhp li kocaeli ilçe başkanı kriterler esnetidi demişti siz de aynı şeyi söylediniz bugun de ulusal kanallarda haberler çıktı. çok umutlandık ama somut adım olmayınca yine kursağımızda kaldı desek yeridir. sizden ricam, kriterlerin esnetileceğini nerden öğrendiniz bize bu yönde bilgi verirseniz çok iyi olur

  • Editör

   19 Kasım 2016 at 23:19

   Biz bu bilgiyi basından almadık. Zaten biz bunu yayınladığımızda basında böyle bir içerik yoktur, olamaz. Biz bu haberi yapınca tepkilerde geldi. Suçlandık. Aslında bizim yazmadığımız çok şey var. Biz suçsuz olan arkadaşlar için kendimizde girişimlerde bulunuyoruz, yetkililere bilgi veriyoruz. Buradaki yorumları derliyoruz, toparlıyoruz sunuyoruz.

 27. eyy.hak

  19 Kasım 2016 at 22:37

  Sayın editör ne olur bi cevap bi yorum yapın.Beni eşim sendikaya üye yaptı uzun bi zaman doğum izni ve aylıksız izin kullandım hiçbirzaman bu yapılanmanın yanında durmadım önce RABBİM sonra amirlerim herkes şahit…Mitte emniyette araştırsa hiç bir faaliyetim yok…izin sonrası hayatımın hatası istifa edemedim 15 Temmuza kadar bu nalet sendikada kaldım.Duruşum fikrim belli iken sendikayı önemsemedim.Bana bu günleri yaşatacağını göremedim..Dilekçemi yazdım şimdi ben HİÇ DEĞERLENdirilmeyecekmiyim…

  • Editör

   19 Kasım 2016 at 23:20

   Değerlendirileceksiniz. Dilekçeniz ve belirttiğiniz somut bilgiler sizin durumunuzda önemli rol oynayacak.

 28. adem

  19 Kasım 2016 at 23:40

  Sayın editör cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Benim çalıştığım yere böyle bir yazı gelmedi. Sadece bağlı bulunduğum bakanlığa ya da kendi içlerinde yönetici yapabilirler mi? Böyle birsey olsa kurumum bana haber verir mi? kendi kendime evham yapıyorum.iyice paranoyak oldum. kusura bakmayın. nisan 2015 istifa ettim. istifa etmem yöneticilik varsa kendiliğinden biter mi? Aklımda çıkmıyor bir türlü. lütfen biraz detaylı bahseder misiniz yöneticilik tam olarak ne olduğu? Yöneticilik il,ilçe ve merkezde mi olur sadece? lütfen detaylı yazın.

  • Editör

   19 Kasım 2016 at 23:45

   Hocam sizin sendika ile samimiyetiniz yoksa kolay kolay yönetim kademesinde görev alamazsınız, siz isteseniz de vermezler. Bu yüzden bu konuya takılmayın.

 29. serdar

  19 Kasım 2016 at 23:55

  2006 yilinda acilmis bi banka hesabi var 2011 yilinda cekilmis bir konut kredisi 2014 yilinda da 2 defa par girisi.var ocak ve nisanda 30 bin civari sonta prayi cektik 2014 yilinin ekim ayinda sizce durum.ne olur banka surekli.kullandigimiZ bankatydi her zammn aktif kullandik 2014 ekimden.sonrra pasif para uatirmadik bu tarihten somra sadece kredi odedik konut kredimiz varfi hala da devam ediyir bizim durumumuz ne olur editör sizce

  • serdar

   20 Kasım 2016 at 00:36

   ilk 30 bin nisan sonuna kadar harcandi daha sonra bir 30 bim daha uatirildi soylemeyi.unutmusum

   • serdar

    20 Kasım 2016 at 00:56

    sendika ile bankanin da kriter olmasi degistirilmeli ayrica mhp li bir basjan soylemisti bunlar kriter olmayacak diye insallah dogrudur cektigimizi zulum gercekten

 30. Dilek

  20 Kasım 2016 at 00:28

  Sayin editör sizden aldigimiz haber bizi cok mutlu etti cok tesekkurler ama umarım devamı da gelir sendikadan istifa etmis olanlarin döndüğünü khk ile insallah görürüz.sendikadan baska birseyim yok okuldaki arkadasin israrina dayanamayip girdigim sorunlu birhamilelik dogum izni derken goreve baslar baslamazda subat 2015te istifa dilekcemi verdim.22.11.2012 girisim var.sizce durumum ne olur sizin yorumunuz onemli benim icin.dilekceme ek yapmadım sadece beni sorabilecekleri idarecilerimi gosterdim.saglik sorunumu tedavi gordugum hastane ve doktor ismini verdim.valilige dilekce tekrarmi versem acaba.

 31. Masum mazlum magdur

  20 Kasım 2016 at 04:53

  20 ağustosta açığa alinip 1 eylülde ihraç edilen din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeniyim.Ocak 2014-haziran 2016 aktif sen üyeliğimden dolayı ihraç oldum.O tarihten beri hem kendi çektiklerim hem de çevremdekilerin yaşadığı maddi ve manevi sıkıntılar benim psikolojimi alt ust etti.En küçük haber kirintisiyla kabuğumdan çıkmaya çalışıyorum.Darbeyi yaparak biz masumlari bu duruma koyan kim varsa ,gözümün nuru dahi olsa asla affetmeyecegim ( geri dönersem) Allaha havale ediyorum.
  Devletin aidatını odedigi,kurulmasinda imzası ve izni olan legal sendikadan ya da bank asyadaki rutin odemeden dolayı kimse ihraç edilmemeliydi.
  15 temmuza kadar ismini bile anamayacagim şahsın maaşı dönüyor ve darbeden dolayı kesiliyorsa ,bu masum insanlar için de milat 15 temmuz olmalı
  Legal olan bir şeyden dolayı kimse vatan haini olamaz hele yargısız infaz insafsizliktir.
  Ben ve benim gibi ihraclar için de devletimiz tarafından alinan tedbir deyip gorevlerimize iade edilerek yolumuza devam etmeliyiz.
  Ve bu kırgınlık için en güzel zamanda 24 KASİM ÖĞRETMENLER GUNU olarak görüyorum.
  Tüm masumların geri dönmesini,suclularin da biran önce cezalandırilmasıni Rabbimden diliyorum

  • Betul

   22 Kasım 2016 at 00:05

   Hay Allah sızden razı olsun hocam. Yorumlara baktım da mıllet ben ıstıfa ettım pacayı nasıl yırtarımın derdıne düşmüş. Ben malesefv15 temmuzda sendıkalıydım. Ama Allah şahıt sucsuz olduguma. Dilerim adalet herkes için sağlanır

 32. mağdur672

  20 Kasım 2016 at 12:25

  Yasal olan bir sendikaya üyelik,yasal olan bir banka, bunlar kriter olmamalı, bunlardan dolayı ihraç edilenler iade edilmeli, sendika anayasal bir hak nasıl olurda ihraç nedeni oluyor aklım almıyor hem bu sendikayı 17 25 ten sonra açtılar diye biliyorum madem bu sendika örgüte hizmet ediyor o zaman neden açılmasına izin verdiniz…

  • mağdur

   23 Kasım 2016 at 13:34

   yasal bir eğitim derneğinde üyelik bulunması da benzer durum değil mi….herkesi suçlu ilan ettiler ve haklı olduklarına inadırmak için kılıf da uyduruyorlar..ama mızrak çuvala büyük geliyor……allah var gam yok!!!

 33. mağdur672

  20 Kasım 2016 at 12:42

  Binlerce insan benim gibi yasal olan bir sendikadan dolayı ihraç edildi, sadece sendika üyeliğinden dolayı ihraç edildim başka hiçbir kriter yok, Bugüne kadar vatanıma ve milletime hep en iyisini yapmaya çalıştım, okulda tenefüslerde bile öğrencilerimle ilgileniyordum, inanın bir anı bile kendime ayırmadan. Alın terimle bin bir sıkıntıyla elde etiğim çok sevdiğim mesleğimi yasal olan, devletin her ay aidatını aldığı bir sendikaya üye olduğumdan dolayı elimden aldılar, Allaha havale ediyorum, ama ümitliyim en kısa zamanda görevimin başında olacağıma yürekten inanıyorum…

  • mağdur

   23 Kasım 2016 at 13:28

   eyyy editör ben de yasal bir eğitim derneğinde üyeliğim var diye açıktayım….son ihraçlardan sonra ümidim yok adalete inancım iyiden iyiye azaldı…sadece yaradanın adalatiyle ümidim biraz olsun var….başka kriter yok …ama….bize de kıyacaklar diye düşünüyorum….

 34. semiha

  20 Kasım 2016 at 14:17

  Sn editorum daha yazmadigimiz cok sey var derken bizim icin olumlu anlamda mi birseyden bahsediyosunuz….
  Hani umutlandirmak icin aciklamiyoesunuz …
  Cevap lutfen.lutfenn

  • Editör

   20 Kasım 2016 at 14:34

   Olumlu olmasını ümit ediyoruz.

   • ali

    20 Kasım 2016 at 14:50

    editörüm öncelikle iyi niyetli yardım ve haberleriniz için çok teşekkürler.Rabbim dert göstermesin size.15 ocak 2016 da eşim ve ben bu lanet sendikadan istifa ettik.bu son gelişmelerden sonra ihraç edildik ikimizde.göreve dönme ihtiimalimiz var mı acaba?yoksa da açıkça söyleyin umutlanmayalım bari.yıkıldık yıkılacağımız kadar zaten.cevap verirseniz çok seviniriz…

    • Editör

     20 Kasım 2016 at 15:19

     Farklı bir durum yoksa iade edilebilirsiniz.

 35. ogretmen(dim)

  20 Kasım 2016 at 16:30

  Sayin editör çok sevdiğim bir akrabamin cook israriyla bu sendikaya girdim bir çokdefa cikmak istedim istifa dilekcemi bile hazirladim ama her defasında bu yasal bir sendika basortulusun bu konuda sana yardimci olurlar gibi nedenlerle ( ve bana kirilmasindan cekindigim için) bu sendikadan istifa edemedim ne gazete ne dergi ne de başka birşey yok eskisi yenisi bütün velilerim arkamda bana yardimci olmak istiyorlar sizce bana yardimci olabilirler mi yazilariniza gore biz donemeyecegiz bu çokagrima gidiyor ben vatanima milletime faydali oolmaktan başka hicbir sey yapmadim cevap yazarsaniz sevinirim saygilarimla

 36. Ferhat

  20 Kasım 2016 at 17:32

  Sayın editör aldığınız bilgilere göre bankaya para yatırma veya bankayı kullanmada kritik nokta nedir.2009 dan beri hesabım vardı.birikimlerimi koydum kullandım .ancak hiç sabit para durmadı. Cari hesap olarak ihtiyacım oldukça çektim .kimsenin çağrisiyla (NE ZAMAN YAPILDIĞINDA BILMIYORUM)tahminim göre 2014 ün ekim ayında 10 bin civarı cari hesabıma faizsiz bankacılık diye param vardı. Ancak sabit kalmadı.birkaç ay sonra 5000 tl kaldı. 2015 nisanda babam ev aldı ona eft yaptım hatırladığım bu.yani düşünüyorum destek için olsa hiç alamam lazımki kesinlikle böyle birşey söz konusu değil.yani 2 eylül den beri yediğim yemekten lezzet alamıyorum .düşünüp duruyorum bu destek sayılır mi diye.lütfen cevap verin benim durumum ne olur.

  • Editör

   20 Kasım 2016 at 23:53

   Kritik noktadan birincisi ve önemlisi talimatla destek amaçlı para yatırmaktır.

 37. Ferhat

  20 Kasım 2016 at 17:33

  Kimsenin çağrısıyla para yatirmadim .eksik kalmış.

 38. Ersin

  20 Kasım 2016 at 17:57

  Syn editör farklı bir soru sormak istiyorum, ohalin tekrar uzatılması ile ilgili bilginiz var mi

  • Editör

   20 Kasım 2016 at 23:52

   Var hocam ama bu bizim konumuz değil.

 39. Adalet istiyorum

  20 Kasım 2016 at 18:31

  Arkadaşlar fazla iyimser olmayın hâlen bir kaç ay sendika üyeleri açıkta goreve iade edilmedi. Şimdi onlar açıkta iken benim gibi 1,5 yıl sendika da kalanları geri dondürmezler. Ben rabbim sığınıyorum mazlum ve mağdur olanların yardımcısı olsun. Hainlerin belasını versin. Birkaç yıl sonra belki döneriz.

 40. serdar

  20 Kasım 2016 at 18:38

  bankada kriter kac para simdi syn editor yukarida ben yazfim 30 bin 2014 ocakta yatirdik bu oarayi nisan 2014 e kadar harcadik yani cektik sonra bi 30 bim daha yatridik nisan donu gibi onuda crktik 2014 ekimde 30 bini gevmefi para yeni kriterkerde ev arabavsatan diyor boyle bi durum yok bizde sonuc ne olur size gore

  • serdar

   20 Kasım 2016 at 20:46

   banka kriterlerine aciklik getirirmisiniz sym.editor ev araba satan deniyir e istanbulda 300 bin araba 50-100 arasi orta hallisi simdi kriter ne tam olarak

   • Editör

    20 Kasım 2016 at 23:50

    Evinizi satıp Bankaya talimatla mı yatırdınız?

    • serdar

     21 Kasım 2016 at 07:43

     oncelikle cvb icin tessekur ederim ev ya da araba satmadik zaten ev kredisi oduyirduk ana 30 bin civari para giris cikisi oldu en son 2014 ekimde hesabi pasif yaptik 2015 de cagri zamani basja hesaplarda yuklu para vardi isteseydik yatirirdik 2014 ekimden sonra 1 lira yatirmadik hesaba durum ne olur sizce

     • Editör

      21 Kasım 2016 at 09:29

      17-25 Aralık sürecinde ( özellikle 25 Aralık 2013 sonrası) para işleminiz nedir?

     • serdar

      21 Kasım 2016 at 09:41

      17-25 Aralık sürecinde ( özellikle 25 Aralık 2013 sonrası) para işleminiz nedir? sorunuza cevaptır
      Cevanımız için teşekkürler bu arada,2011 den bu yana konut kredisi ödeniyor syn editor,2014 ocakta 30 bin para girişi var bu paranın 20 bini nisan sonuna kadar harcandı 10 bin kadar kaldı,nisan sonu gibi 20 bin yatırıldı yine hesapta 30 bin oldu sürekli para yatırma çekilme işlemi var mayıstan sonra ekime kadar biraz artış var sonrasında 2014 de kredimizi yapılandırdık (taksitlerin daha az ödenmesi amacıyla), 2014 ekimin başında kalan parayı 20000 civarı çektik hesap pasif kaldı sadece konut kredisi ödendi.

     • serdar

      21 Kasım 2016 at 09:51

      benim merak ettiğim konu bu paranın destek amançlı olup olmadığını nasıl tespit edecekler biz 2014 ocakta para yatırdığımızda ben tv den hiç duymadım mesela talimatla para yatırın diye bir haber 2014 sonunda böyle haberler medyada yer aldı bizde zaten bankaya el koyarlar diye 2014 ekimde çektik paramızı banka falan açıkçası benim umrumda değildi ben param gitmesin diye çektim paramı ama bunu nasıl ispat edecez benim merak etiiğim konu bu 2015 teki çağrıda yüklü miktarlarda param vardı başka bankalarda hiçbir şekilde çağrıya uyup para yatırmadım bankaya devletin el koyacağı belliydi zaten ama 2014 ocağında böyle bir şey medyada yoktu insanlar bunu nasıl bilecek devlet kurumları bile 2015 temmuıza kadar parasını çekmemiş bu bankadan

     • serdar

      21 Kasım 2016 at 09:58

      cevaplarınız için teşekkür ederim bu arada en azından ilgilenip cevap veriyorsunuz sonuçta karar merciği siz değilsiniz ama elinizde bizden fazla bilgi var , bizi bilgilendirmeye devam ederseniz sevirim.

  • Editör

   20 Kasım 2016 at 23:51

   Talimatla Bank Asya’ya para yatırdınız mı yatırmadınız mı? Önemli olan bu.

 41. semiha

  20 Kasım 2016 at 18:44

  evet sn editor ohak ile ilgili bilginiz var mi

  • Editör

   20 Kasım 2016 at 23:51

   OHAL hakkında bizde olan bilgiyi burada paylaşmamız uygun olmaz.

 42. 66

  20 Kasım 2016 at 20:28

  KriterlerdeKi değişiklik ile iade olanlar bu khk ile mi olcak acaba

  • Editör

   20 Kasım 2016 at 23:50

   Tamamı olmasa da bir kısmı bu iadelere yetişecek.

 43. serdar

  20 Kasım 2016 at 21:48

  syn.editor banka da esnetilen durum nedir biraz bahsedebilirmisinjz mesela 100 bim uatirmak mi 10 bim yatirmak mi 3.oldu bu soru sorani

  • Editör

   20 Kasım 2016 at 23:49

   Bakın en baştan beri şunu söylüyoruz. Bankada 100 lirada yatırsanız 100 bin de yatırsanız, eğer talimatla destek amaçlı yatırdıysanız suçlusunuz. Bunda esneklik yok. Esneklik suçsuz olanların suçlu gösterilmesinden vazgeçilmesinde.

   • serdar

    21 Kasım 2016 at 07:11

    bunun tespiti imkansiz bunu nasil tespit edeceklerki syn editor biz simdi nasil ispat edecez bu durumu ya da mufettisler nasil tespit edecek bunu ben para yatirdik ama 3 4 ay icinde mesela 30 nini harcadim bildigin bankacilik.islemi belli bu devamli 3 bin 5 bin cekip harcadim dilar alipbsattim altin alip sattim bunlar bankacilik.islemi 2014 ekimde pasife cektim en.son ama yime de kim ne icim.yatirmis bunun tespiti imknasiz bence

   • Ersoy

    22 Kasım 2016 at 20:33

    Sayın editör ben 2014 ile 2016 arasında çeşitli miktarlarda para yatırıp gerektiğinde çekmişim talimattan haberim yok yatirdigim her kurusu çekmisim 1 kuruş eksik fazla yok ev araba satmadim başka bankadan kredi çekip bankasya ya yatirmadim bir çok kez kredi kullandım diğer bankalardan bes emeklilik bile halkbankta yaptırdım bankasya kapandiginda belki hesabımda 100 lira bile yoktur şimdi benim sıradan kullandığım bu bankaya talimatla para yatirdigimi niyetimi nasıl ölcuyorlar 20 yıllık mesleğimden nasıl atarlar ne olur bankasya ve sendika konusunda devlet büyüklerimize iletin biraz daha insafsız olsunlar devletimiz güveniyorum affedeceklerdir

    • Ersoy

     22 Kasım 2016 at 20:37

     Insafli diyecektim

 44. Mebmagdur

  21 Kasım 2016 at 01:46

  Sayın editör bey allah razi olsun sesimizi duyurdugunuz duyurmak için çalıştığınız için herkes bu haberleri yapmaktan çekinirken siz herkese cevap vermeye çalıştınız ben çok teşekkür ederim yasal olan hicbir şeyin suç olamayacağımı hepimiz biliyoruz bu konuyu gundemde tutmak için destekleriniz in devamını bekliyoruz çünkü derdimi kimseye anlatamıyorum sesimi duyuramıyorum saygılarımla…

 45. ilyas

  21 Kasım 2016 at 09:49

  17 kasim 2015 te sendikadan istifa ettim.2012 de bunlarin okuluna 1. sinifa cocugumu gondermistim,bu nedenlede bankasyadn hesap actirmislardi okul taksit odemeleri icin .sadece okul taksit odemeleri ve faturalar icin bu bankayi kullandim(kredi karti).normal hesab para yatirmis degilim.ilkokul olmasi nedeniyle cocuk ice kapanik oldugu icin ,ayrilmak da istemediginden okuldan almadik.okula cocuk gondermek kriterlerde var mi? Donebilirmiyiz sayin editor

  • serdar

   21 Kasım 2016 at 10:27

   devletin sendika ile bankayı kriter olmaktan çıkartacağını düşünüyorum aklı selim davranmak gerek yarın başka parti gelip memursen üyelerini işten atsa ne olacak ya da başka bankaya para yatımış insanları işten atsa ne olacak bu niyet okumanın sonu yok kriterlerde gerçekten suç olan şeylerin ele alınması gerekiyor haziran 2016 ya kadar sendikalı vatanserver temmuzdaki terörüst ya da bankaya 20 bin yatıran vatansever 50 bin yatıran terörist böyle bir şey mantıklı ve bir devletin yapacağı iş değil, zamanında yasal olan şey yasaldır ayrıca devlet en azından memurunu yazılı olarak uyarabilirdi bunu da yapmadı ne sendika ne banka konusunda hiçbir şekilde uyarmadı devlet memurunu bunu doğru bulmuyorum biz siyasetçi değiliz gece gündüz tv takip etmiyoruz kendimmize göre basit bir yaşamamıız mevcut

 46. HÜSEYİN

  21 Kasım 2016 at 10:42

  Sayın editör 15 Temmuza kadar üyeliği devam edenler içinde gündem oluşturun lütfen. Hala kuralı nasıl koyalım diye tartışıyoruz, yasal bir sendikaya üye olmak suç olmamalı.

 47. ilyas

  21 Kasım 2016 at 14:09

  17.11.2015 te bunlarin sendikasindan istifa etmistim.20.11.2015 ten beri son bir senedir egitimbirsen uyesiydim,okula cocuk gondermek ihrac kriteri mi?Donebilir miyim acaba?cevaplarsaniz sevinirim.

  ..

 48. onur

  21 Kasım 2016 at 14:56

  2014 nisan da sendikadan istifa ettim. 3 aylık bir süre. başka kriter yok hep beraber beklemedeyiz.

 49. Masum

  21 Kasım 2016 at 15:52

  Sayın editör hatır için sendika ilk kurulduğunda 4 ay veya daha az üye oldum. İstifa ettim başka sendikaya geçtim. Bazı sıkıntılar oldu gectigim sendika yardımcı olmadı kizdim oradan da istifa ettim. Sendikasız olduğumu öğrenen kişilerin ısrarıyla malum sendikaya 01.01.2014 de üye olmusum. Tarihi ben hatırlamıyorum. Eşim sendika üyesi olduğumu duyunca kızdı. Bizde maaş bordrosuna baktık ocak şubat mart nisan bu aylarda kesinti yapılmayınca üye yapmamışlardır diye dusunup bosverdik. Haziranın ilk haftası doğum iznine ayrıldım. Ekim ayının sonuna doğru ise başladım ve sendikalı olduğumu öğrendim. Bu arada mayıs ayından itibaren sendika kesintisi olmaya baslamis. Sendikalı olduğumu öğrenince 06/11/2014 de sendikadan istifa ettim. Ne banka ne okul ne dernek ne gazete hiç bir şeyim yok. Uç buçuk ay oldu açıkta bekliyorum. Sizce benim durumum nedir

 50. ayyldz

  21 Kasım 2016 at 17:35

  Sayın editör 2014 şubatt bin tl yatırıp 15 gün sonra çekilmiş, sendikada 14 ay kalıp darbeden 65 gün önce istifa etmiş birinin durumu ne olur sizce? Lütfen cevap verin. ..

 51. Gazi Tırnakçı

  21 Kasım 2016 at 18:58

  Sayın editör bu kadar insan işinden aşından oldu.Şu an ben dahil bu kadar insan bu yapıya o kadar öfkeliki anlatamam.Kolay değil insanlar bu alçaklar yüzünden işinden aşından oldu,daha kötüsü darbeci damgası yiyerek insan içine çıkamaz olduk.Ben kriter kaç tane olursa olsun devlet aklının bu kadar insanı kazanacağı yönünde tercih kullanacağını umut ediyorum.Çünki bu insanlar taban denilen yani ibadet kesmi.Darbeden önce kaçan alçaklar kaçmış,bizim kaçacak göçecek yerimiz yok ki.Kesin olan şu ki kendi topraklarında biten bir cemaat dünyada kendine yer bulamayacak.Devlet bizim için babadır.Biliyoruz biz bir hata yaptık ve hatamızın bedelini de i şimizden aşımızdan edilerek ödemekteyiz.Ben sabırla babamızın bizi affetmesini bekleyeceğim.

  • Gazi Tırnakçı

   21 Kasım 2016 at 22:26

   Şunuda ifade etmek istiyorum.Bunu ben kendi adıma ifade ediyorum,devletim iade-ı itibarımızı yapsın ertesi gün kendi istegimle istifa edeceğim.Bu leke ile yaşamak zor,istifa eder ekmeğimi taştan çıkarır geçimimi sağlarım. Benim derdim bu noktadan sonra maaş değil kaybettiğim itibarim.

 52. ayyldz

  21 Kasım 2016 at 20:00

  Sayın editör lütfen cevap veririr misiniz? Getçekten canimız çok sıkkın. Dört gözle hayırlı bir haber bekliyoruz.

  • Editör

   21 Kasım 2016 at 23:15

   Sorunuz nedir?

   • Ayyld

    22 Kasım 2016 at 11:11

    Şubat 2014 de bank asya da sadece bin tl para hareketi var ondan sonra hareket yok eşim unutmuş iptal ettirmeyi banka kapanmış. Mayıs 2016 da sendikadan çıkmış sizce bizim durumumuz ne olur. Lütfen cevap yazın. Paranoyak olacak.

 53. hurşit

  21 Kasım 2016 at 21:25

  Çok teşekkür ederiz haberleriniz için… lanet sendikaya stajyer öğretmenken idarecilerimin baskısıyla üye oldum.. bi sene sonra istifa ettim..
  Başıma bunların geleceğini bilseydim.. ahhh ahh

 54. Murat

  21 Kasım 2016 at 21:42

  twitter adresiniz varmı

 55. ichsun

  21 Kasım 2016 at 23:08

  Sayın editör, öncelikle konuyu güncel tuttuğunuz için teşekkür ediyorum. Dikkat ettiyseniz buraya yazan herkes kendini kurtarma derdinde. Sendikadan ihraç olur mu diye ağlıyor; sendikası var. Banka yasaldı diyor, bankaya para yatırmış. Okulu devlet destekledi diyor, çoluk çocuk örgütün okullarında okumuş. Şimdi, bu işten kurtulmanın yolu aslında, klişe olacak ama, birlik olmak. Değil 100.000 kişi, 100 kişinin başına Avrupa’da böyle bir şey gelseydi, açlık grevlerinden tutun da yasal protestolara kadar her türlü aktiviteyi görürdünüz. Twitter’da bir grup var, KHK Mağdurları diye, sabahtan akşama kendilerini acındırmaya çalışıyorlar; 23 Nisan şiirleri gibi şiir yazıyorlar filan. Ama orada da herkes kendine Müslüman; ben yırtayım da gerisine ne olursa olsun havası… Yapılacak şey belli aslında, neyin suç olmadığından ziyade, neyin suç olduğunu tespit etmek için kamuoyu oluşturmak gerek. Bylock, yüklü miktarda ve sürekli himmet, burs, Bankasya’da ciddi meblağlar… Bunlar birleşince alın size fetöcü. Bunların konuşulması gerekirken biri diyor sendika yasaldı, o zaman Bankasya’ya para yatıran ne olacak? Öbürü diyor Bankasya’yı devlet kurdu, kriter olmasın deyip sendikacıları ateşe atıyor. Cumhurbaşkanımızın kulağına toplu şekilde tutarlı net şeyler giderse yumuşayacaktır. Herkes aynı şeyin üstünde durmalı ve bunu herkese yaymalı. “Tek kriter suç olmaz. Şu artı şu sonra da bu olursa örgüt üyeliği olur.” diyerek durumu netleştirmemiz gerek. Diğer türlü geri dönmemiz zor. Saygılar…

  • Editör

   21 Kasım 2016 at 23:09

   Uzun zamandır bu kadar mantıklı ve tutarlı bir yorum okumadım. Teşekkür ederim.

  • Fatih

   22 Kasım 2016 at 04:02

   O zaman tagımız #yasaldurumlarkriterolamaz#
   olsun:)

 56. Murat Ateş

  22 Kasım 2016 at 00:00

  Teşekkürler sayın editör…
  Yürekli güzel insansınız.Bu dönemde kimse ses olmadı bizlere.Sesimiz oldunuz siz.Allah niyetinizle muamele etsin sizlere.2014 yılı Şubat-Eylül ayları arasında 7 aylık sendika üyeliği ile ihraç oldum.Allah kaderimizi yaptıklarımıza bağlamıştır.Bu bağlamda kaderden buda varmış amenna.Allah katında suçlu olmadıktan sonra kul suçlamış ne yazar.O benim ve çocuklarımın yiyeceğini kazanacağım parayı ezelde taktir etmişken gelecekten korkmuyorum ama haksızlık nefsine dokunuyor işte.Tüm mağdur edilen arkadaşlarıma sevgiler selamlar.Sabırlar..

 57. Murat Ateş

  22 Kasım 2016 at 00:19

  Sesimizi duyurmalıyız bende katılıyorum ama bir düşünün toplanma durumunu.Dilekçelerimize bile laf edildi.Çok korkunç bir ortamdayız.Fetö yaftası şimşekleri üzerine almak için çok yeter sebep.Kahrolası darbecilerin yaptığı bize meydan bırakmıyor.

 58. nar25

  22 Kasım 2016 at 22:35

  Sayin editor ,esim sendikadan istifa etmedigi ve bankaya2014 yilinda 5.000lira yatirdigi icin tutuklandibu yatirma isleminde hic bir talimat yok tamamen faizsiz oldugu icin, kisa bir sure sonra ise cekmis nisan yaptik. bu durumu aciklarmisiniz esim isine doner mi en onemlisi cezaailr mi lutfen sesimize kulak verin 3 aylik hasta cocugumla sokakta kaldim sizden ricam sayin cumhur baskanimiza iletin cok magdurumm. Yurekler yandi kebap oldu tukendim ruh sagligim bozuldu.

 59. İsa günay

  23 Kasım 2016 at 14:54

  Sayın. Editör,ben doktorun,1 hafta önce açığa alındı,2012 yılında bir dernekte kurucu uyeligim var,dernek 2015 kapatıldı,3 yıl boyunca 2 kez seminer düzenlendi,ben ikisinde de yokum,birde 20 ay süren ufuk sağlık sen üyelik var,14 nisan 2016 memur-sen bağlı sağlık sen geçtim,muhakkik hakkımda olumlu rapor vermiş.baska kriterim yok,1 haftadır aciktayim ihraç olurmuyum

  • Editör

   23 Kasım 2016 at 15:34

   Dernekte kurucu üyeliğiniz ne zamana kadar devam etti? Dernek 2015 yılında kapanmadan önce istifa ettiniz mi?

   • İsa günay

    3 Aralık 2016 at 12:51

    Dernekten bihaberdim.sadece kurulma aşamasında girmiştim.beni de kurucu üye yapmışlar.birdaha da görmedim kimsede ilgilenmemiş öyle kalmış.sadece 2015 haziranda biri polikinigime geldi dernek kapatiliyormus bende kurucusu olduğundan dolayı ,kapatma aşamasında imzam gerekiyor muş.ben ozaman kapatıldığını öğrendim.yani 2015 de benimde imzamla dernek kapatıldı.hic bir faaliyeti olmamış.2 defa seminer düzenlemiş.ben her ikisinde de bulunmasın.

 60. Mağduroğlumağdur

  23 Kasım 2016 at 18:25

  Benim eşim 6 ay 29 gün sendikada kaldi,2014 eylülde istifa etti.1 Eylül günü açiga alinmadan ihraç edildi.Kesinlikle başka kriter yok.Benim sorum şu olacak.İller arasi farklılıklar olmuş diye duydum.Yani daha uzun süre sendikada kalıp açıkta olanlar veya gorevde olanlar varmış.Bilginiz var mı. Allah büyük.

  • Editör

   23 Kasım 2016 at 19:56

   İllerden bakanlığa giden raporlar önemli.

 61. Zehra yücel

  24 Kasım 2016 at 08:39

  Eşim için bylock var dediler sol olduk adını ilk defa duyduğumuz içeriğini bilmediğimiz bi şey. Daha sonra incelenen telefonunuz temiz olduğu ortaya çıktı ama ihraç oldu bi kere ne olur bizim durumumuz sayın editör

  • Editör

   24 Kasım 2016 at 08:42

   Adına kayıtlı başka bir hat ya da ortak kullandığınız ve eşinizin üzerine kayıtlı internet hattı var mı?

 62. enss

  27 Kasım 2016 at 06:53

  Sayın editor 2012 sonu 2013 başı 2 ay sendika uyeligi ile 2013 aralık 2014 Mart ayları arasında 3 aylik bank asya bireysel emeklilik ödemem var 14 ekimden beri aciktayim durumum ne olur sizce şimdiden teşekkür ederim

 63. Osman

  30 Kasım 2016 at 12:06

  Hep açığa alınanlardan bahsediliyor.Sayın editör ihraç lafla ilgili bir gelişme yok mu?Allah rızası için güzel bir haber verin.

 64. Aycan

  1 Aralık 2016 at 19:05

  Sayın editör,
  İnanın bu haber ümit verici olduğu için üzerinden zaman geçmiş olsa da dönüp dönüp bu haberi okuyorum.Size daha önce sormamıştım.Diyelim ki kriterler esenetildi (inşallah) benim durumum nasıl olabilir?’Aralık 2015 sendika istifa(tam bir yıl oldu bugün),2007 banka hesabı açılış faizsiz olarak birikim amaçlı 2014 nisanda da paranın tümü çekildi fakat banka TMSF ye geçti diye düşündüğüm ve ihmal ettiğim için hesap açıktı.Cevaplarsanız sevinirim.Teşekkür ederim.Saygılar….

  • Editör

   1 Aralık 2016 at 21:55

   Beklediğimiz şekilde gerçekleşirse dönmeniz mümkün.

   • Aycan

    2 Aralık 2016 at 08:45

    Teşekkür ederim

 65. Selda yıldız

  7 Ocak 2017 at 11:41

  Bemim eşim sendika acıldıgından beri sendikada idi ve bankasyada 100 lira paramız kalmış onun için eşim tutuklandı ne olacak Allah aşkına yardım edin. Nerden bilelim biz böyle olacagını biz bile bile bir terör örgütüne destek verecek insanlar degiliz cevap verin lütfen sayın editör.. Lütfen

 66. Selda yıldız

  7 Ocak 2017 at 11:58

  Ben ilkokul mezunu bir ev kadınıyım. İnsanlar devlet tarafından yasal sendika ve bankadan tutuklanıyor. Ben iki cocugumla kaldım ortada Gürcistan sınırında bir köyde.. İnsanları karalamak öyle kolaymı yazık degilmi bemim ccocuklarıma biri epilepsi hastası yardım edin lütfen. Sendika ve banka suç olmaktan cıkarılsın benim gibi bir sürü insan duyun artık sesimizi duyun…

 67. nazlı

  23 Ocak 2017 at 21:17

  sayın editör insanların çoğu suçsuz ama gel bunu baştakilere anlat bankaya para yatırmak çocuğunu okula göndermek sendikaya üye olmak bunlar suç olamaz olamaz madem suçdu musade etmeseydiler biz başımıza getirdik onları can güvenliğimiz mal güvenliğimiz olsun diye bankadan doğalgaz faturası yatırmış kira yatırmış okuyan oğluna para yatırmış yani çok komik geliyor insana ama hep bunlardan insanlar işinden oldu komşular dahi insana imalı bakıyor akrabalar dahi çok şeyler götürdü yüreyimden insanlara karşı sevgim kalmadı içimde sorgusuz sualsiz insanları işinden attılar bu adaletmi bunca mazlum ağlarken bunlar nasıl yatıyorlar elbet de hayırlısıylan aklanacaz biz fetöcü olsaydık başka bankalardada paramız vardı hepsini aynı yere yatırırdık yok çağırmış yok şunu demiş yer yerinden oynamış ben hiç duymadım benim gibi duymayan yüzde seksen halk var be bilenlerde var nasıl duymasın diyende var ama ben hep söyledim sözümünde ardındayım atlar tepişti bizim gibi garibanlarda altında kaldı rızkı veren hazreti Allahdır bazıları kendini intihar etti bazımız şeker hastası oldu bu bir imtihan biliyorum ama sabretmek çok zor tepe taklak oldu insancazların hayatı sadece kazanılmış hak var bu hakları insanlara geri verilsin kolayla memur olunmuyor yarış atı gibi çocuklarımızı okuttuk nerden daha verim gelirse orda okuttular haklılarda insanlar zaten sayılı memur alınıyor hadi bakalım en yüksek puanı alan memurluğu kapar çalış babam çalış ama gel bi bankada 2009 da hesap açmış sen fetöcüsün diye ihrac et malına mülküne el koy bu nasıl adalet anlamadım evimde huzurum kalmadı be hergün tartışıyoruz sen neden duymadında parayı ordan çekmedin diye ya bunlar her ne olursa mesaj atarlar başkan şurda bekleriz diye bundan bize neden mesaj atmadılar bu banka fetönün bankası diye bi saniye bile tutmazdık paramızı üç kuruş para yüzünde başımıza velmyen kalmadı be tererüst ilan ettiler bizi darbecilerle bir tuttular bu ne büyük imtihan diyecek kelime bulamıyorum saygılar

 68. Alp

  22 Nisan 2017 at 11:55

  Benim hiçbir bağlantı yok ömrüm fetö ilemücadele ile geçti.ne bankası ne bayloku ama malesef iki kardeşim 9 aydır fetöden tutuklu 31 mart itibariyle açığs alındım noter,askeri personelim buna ne demeli gerçekten araştırma yapıldığını sanmıyorum

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status