Mustafa Balbay; Bank Asya’ya para yatırın talimatının verildiği tarih 8 Ocak 2014

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay bugün yaptığı açıklamada açığa alınan ve açıkta bekleyen öğretmenlerden 4 bine yakın öğretmenin önümüzdeki günlerde göreve iade edileceğini belirtmişti.

EDİTÖR:    28 Kasım 2016 Pazartesi, 23:33
Mustafa Balbay; Bank Asya'ya para yatırın talimatının verildiği tarih 8 Ocak 2014

Mustafa Balbay; Bank Asya’ya para yatırın talimatının verildiği tarih 8 Ocak 2014

Milli Eğitim Komisyonu Üyesi ve CHP Milletvekili Mustafa Balbay açığa alınan ve açıkta bekleyen öğretmenlerin durumları hakkında son açıklamayı yapan kişiydi. Balbay’ın açıklamasına göre MEB tarafından inceleme ve soruşturma işlemi tamamlanan 7 bin kişiden 4 bin kişinin göreve iadesi gerçekleşecek. Geçtiğimiz cuma günü 6 bin MEB personelinin göreve iade edildiğini de belirten Balbay, önümüzdeki günlerde 3500 ile 4000 arası öğretmenin de göreve iade edileceğini açıkladı. Balbay’ın açıklamasında yer alan bir nokta Öğretmenler İçin olarak dikkatimizi çekti. Balbay açıklamasında Bank Asya konusuna da değindi.

BANK ASYA MAĞDURLARI

CHP Milletvekili Mustafa Balbay ifadesinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri ile görüştüğünün altını çizerek önümüzdeki günlerde 4 bine yakın öğretmenin iadesinin gerçekleşeceğini vurgularken terör örgütü başı Fethullah Gülen’in Bank Asya’ya para yatırma talimatı olarak verdiği tarihin 8 Ocak 2014 olduğunu açıkladı. Balbay’ın açıklamasına göre para yatırma talimatına uyup 8 Ocak 2014 tarihinde Bank Asya’ya para yatıranlar FETÖ ile ilişkilendirildi. Bu tarih dışında Bank Asya’ya para yatıranların, bankacılık işlemlerini gerçekleştirenlerin FETÖ ile bağlantısının kurulmadığını ifade eden Mustafa Balbay göreve iadelerde bunun da değerlendirmeye alınacağını ima etti.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

23 Yorum

 1. gariban

  28 Kasım 2016 at 23:45

  31 OCAK DA SUÇ OLUYOR MU?

 2. ugur

  28 Kasım 2016 at 23:54

  672 ile sırf sendika yüzünden ihraç edilen,herşeyden habersiz üstüne üstlük sendikadan 2 yıla yakın süre önce cıkmıs olanalr ihraç edildi üstün körü.beni ve bu durumda olanları nasıl darbe ile ilişklendirdiniz.Kıt kanaat okudum hakkımla kazandım öğretmenliği. ne soruşturma var ne açığa alma ne yaptık ey vicdan sahibi bürokratlar?nerde bu adalet devlet? suçsuzken suçlamayı bırak vatan haini ilan ettiniz.yaptığınız zulmü Hak Teala katında nasıl hesap vereceksiniz .Kimseyle işi olmayan ben fetöymus a ymıs b ymıs arkadas hatırna girip çıktığım YASAL oldugunu dusundugumuz bu sendıkadan. ayrıca 2014 yılında demedi mi bürokratın biri ben yolladım genelgeyi üye olun diye dediği sendika.Vicdan yarası yaptınız bu soğuk havada kar geliyor insanlar suçsuzken nelere muhtaç ettiniz bizleri.Allahımdan tek dileğim vatanım hakkımda herşeyin hayırlısını versin.Görevini layıkıyla yapmayanların aldığı maaşları haram olsun nokta.

 3. issiz

  29 Kasım 2016 at 00:11

  Sayin editor, neden kimse ihrac edilenleri konusmuyor? Hani komisyonlar kurulmustu, kriz merkezleri kurulmustu? Sadece aciga alinanlar icin mi hata yapıldı yani de habire onları goreve aliyorlar. Ihrac edilenlerde hic hata yapılmış olamaz mi? Bu konuda bi bilginiz var mi, lutfen bizi de aydinlatin.

 4. Beyza

  29 Kasım 2016 at 00:19

  Para yatırma tarihinden bahs ediliyor, ben sadece ev kredisi yüzünden ihraç oldum, bu nedemek ya, dalgamı geçiyorlar

 5. Mehmet

  29 Kasım 2016 at 00:49

  Bence valilikteki komisyonlar yakimlarimizin gazını almak için kuruldu. Hic kimsenin dilekçesinin okunduğu yok. Okunsaydi ve hakkaniyetli davranilsaydi Devletin kendi eliyle onaylamış olduğu sendika ve banka dan ihraç olan binlerce ogretmen iade KHK si ile geri dönerdi. Herşey ortada. Hiçbir devlet yetkilisi önemsemiyor. Adalet herkes için olmali. Sadece seçkinler için olmamalı

 6. Mehmet

  29 Kasım 2016 at 00:53

  Insanlar suç olmayan nedenlerle ihraç edilmiş ve bunun açıklaması yapilmiyorsa demek ki saklanan ve açıklanmayan bir sürü durum vardır. Yoksa neden sucum saklanıyor ki. Biri öyle gerekiyor dediği için mi. Anlayamıyorum

 7. Mehmet

  29 Kasım 2016 at 02:30

  Bazen hiç banka işlemi yapmamak gerekir diyorum. Kardeşine para mi gondereceksin. Atla at arabasına, ulastir gel. Banka ne. Uygarlık at arabasında.

 8. gariban

  29 Kasım 2016 at 10:03

  Sayın editör,kimseden talimat almadım,araba almak için Türkiye finans ve başbelası bankasyaya para yatırdım,ağustosta araba alacaktım,arabada,işte para da gitti.Evimi satıp bankaya yatırmadım,başka bankadan para çekip yatırmadım,ev aldım krediyi VAKIFBANK TAN ÇEKTIM .elime geçen parayı hem birikim olsun,hem faize girmeyelim ümidiyle yatırdık.Banka tmsf ve kayyumlara geçince bile elimde olan paramı biriksin diye koydum,2015 de cemaatten çıkmıştı,tamamen devletin kontrolündeydi,istesem çekerdim,ÇEKMEDIM. Amaç PARA BIRIKTIRMEKTI…BAŞKA BIR AMAÇ GÜTMEDIM. Lütfen yardım edin.EĞITIM BIR.SEN ÜYESIYIM,ATANDIĞIMDAN BERI.

  • ali can

   29 Kasım 2016 at 11:13

   Egitim bir sen uyesi olunca Allahin sevdigi kulumu oluyorsunuz hocam. Surekli bundan bahsediyorsunuz. Ben de egitimbirsenden haksiz mudur ve yard atamalarina çanak tuttuklari icin ayrildim simdi ben suclu muyum. Ayrica sendika banka suc degil bunu sendikacilariniza anlatsaniz iyi olir. Hem uyelerine sahip ciksa bu kadar intihar olmazdi haaa ne dersiniz.

   • gariban

    29 Kasım 2016 at 13:47

    HAKLISINIZ HOCAM,AKTIFSENLI OLMADIĞIMI BELIRTMEK IÇIN SENDIKAMDAN BAHSETTIM.ELBETTE HIÇBIRI SUÇ DEĞIL ANCAK SUÇLAMALARDAN BIRI OLAN SENDIKA BENDE YOKSA ONU BELIRTMEK HAKKIM DEĞIL MI? SAYGILARIMLA

    • ali can

     29 Kasım 2016 at 14:30

     Saygilar bizden hocam. Allah hepimize yardim etsin

 9. Osman

  29 Kasım 2016 at 12:19

  Hep açıkta olan öğretmenlerle ilgili yazılar asıl madur ihraç lar ne olacak.1 Eylülden beri tek kuruş girmedi evimize fazla yatan parayı da geri verdik anlayacağınız açlığa terkedildik.Allah inancım olmasa canıma kıyamam. Bıçak kemiğe dayandı.İstifa edilmiş yasal bir sendikaya üye olmanın cezası aklımı kaçıracak. Allah rızası için birşeyler yapın.

 10. Cenk

  29 Kasım 2016 at 12:37

  Açıkta olup örgütün talimatıyla para yatırmayaların geri dönmesi; hakkın, hukukun, adaletin gereğidir. Aynı şekilde; talimatla para yatırmadığı halde ihraç edilenlerin geri dönmesi de hakkın, hukukun, adaletin gereğidir. Yazılanlar doğruysa; Milli Eğitim Bakanı, banka konusunda televizyonda başından beri sadece talimat tarihlerinde hesabını çok arttıranları attıklarını söylemiş. Ancak diğer birçok kurum maalesef, hesabı 17 25’ten önce açılmış olsa da, talimat tarihlerinde para yatırmamış olsa da, 17 25’ten sonra hesabı devam eden herkesi attı. Hak, hukuk, vicdan adına bu durum düzeltilsin. Cumhurbaşkanımızın 2014’te o bankadaki hesabınızı kapatın dediğini ben duymadım. Meydanlarda söylediyse, mesai vakitlerine denk geldigi için duymamış olabilirim. Bunlarla ilişkinizi kesin dediğini duydum ki münferit bir banka hesabını ilişki olarak yorumlamadım. İlişki deyince; bağış, etkinlik, toplantı, sosyal irtibat vs. gibi topluluk imajı veren, gönül bağı ifade eden durumlar akla gelir ki bunlarla zaten böyle hiçbir zaman bağım olmadı. Memurlara alakalı alakasız her hafta onlarca tebliğ gelirken, memurlar da bunları tebellüğ ederken, bu kadar önemli bir konuda da gelseydi veya en azından amirler tarafından sözlü olarak bildirilseydi, hesabımı daha o zaman kapatırdım. Ve işte o zaman, kimsenin bahanesi kalmaz, herkesin duyduğu kesin olur, kimin hala hesap bulundurduğu beli olurdu. İşte o durumda, bu durum devlete kafa tutmak olarak değerlendirilebilir; fetöcüler belli olmuş olurdu. Sayın Editör; siz güven verdiğinizden, kendi şahsi dilekçelerim dışında, ilk defa sizden rica ediyorum. Biz kamu binalarına giremiyoruz bile. Dilekçe verirken bile peşine güvenlik görevlisi takıyorlar. Lütfen bizim giremediğimiz, bizzat ulaşamadığımız yerlerle temasta kalınız, yetkililere sürekli bildiriniz. Yalnızca dini inancından faizsiz diye o bankaya bulaşmış, yalnızca devletin milletin yararına çalışmış, devletinden başka hiçbir yerden talimat almamış, devletinden başka hiçbir kimsenin otoritesine girmemiş, devletinden başka hiçbir ideolojiye kayıtsız şartsız bağlılığı olmamış, aklını vicdanını ipotek etmemiş kişiler geri dönsün. Biz bu ülkedeki diğer insanların, yetkililerin müslüman kardeşleri değil miyiz, bu ülkenin insanı degil miyiz?

 11. Sendika Müstefisi

  29 Kasım 2016 at 15:09

  evet bir tane bile resmi uyarı olmadı, banka ve sendika ile ilgili! hukukta, kamusal işlemlerde belge/resmi yazı esastır! bu nitelikteki emir, talimat, yönerge veya genelge ile uyarı olsaydı ve bunun aksine davranarak banka ve sendika ilişkisini devam ettirseydik; O ZAMAN SÖYLENECEK SÖZ OLAMAZDI!!! AMA öyle olmadı!!! Bu işin Türkçesi: MAKSAT ÜZÜM YEMEK DEĞİL, KERBELADAKİ GİBİ “BUNLARA SU BİLE YOK” MESELESİ… Rabbim sabrımızı arttırsın. Kadere imanımız, Kedere sabrımız var…

  • ahmet

   29 Kasım 2016 at 15:40

   her sey insallah duzelecek arkadaslar

 12. Beyza

  29 Kasım 2016 at 21:57

  Allah yardımcımız olsun, düşündükçe içinden çıkamıyorum, Allah’ın adaletine sığınıyorum

  • ahmet

   30 Kasım 2016 at 16:25

   HANGİ ADELTTTTT VAR KİŞİ ADALETİ VARRR

 13. Biles

  30 Kasım 2016 at 00:48

  Bıçak kemiğe cidden dayandı. Ya suçsuzları görevlerine iade edin ya da isnad ettiğiniz suçu bildirin de dava açalım. Hakkımızı mahkemelerde arayalım. Hak Allah’ın ismi, Allah’ın adaleti gelmeden adaletle davranın. Mağduruz…

 14. ccc

  30 Kasım 2016 at 11:22

  o tarihlere uymadigi halde 672 ile cok sayida insan atildi.onlar neden iade olmuyor.adaletsizlugi yaparken bile adaletsizlik yapiyorlar

 15. ccc

  30 Kasım 2016 at 11:26

  sayin editorum bilgi kaynaklarindanvyeni haberler gelmiyormu ihraclarla ilgili.

 16. derin haksızlık

  30 Kasım 2016 at 18:37

  Bende açık tayım

  Bu örgüte karşı ne basında yer alan kriterlere sahibim ne de bir sempatiye…Sanırım asılsız bir ihbarla onurumla oynanmasına izin verildi.

  Çaresiz kurbanlık koyun gibi KHK bekliyorum,ihraç mı olacağım diye.Sanırım bir bağlantım tespit edilemediği içinde ihraç gerçekleşmiyor.Ama ben neden bekletiliyorum ki? WAllahi anlamış değilim.

  İşine,devletine, milletine bağlı bir öğretmenim

  Hakkımızda hayırlısı,zor bir durum yaşamayan bilmez.

 17. bekir

  3 Aralık 2016 at 19:34

  sayın editör lütfen cevappp: acillll: 2 kasımda açığa alındım… 19 haziran 2015 tarihinden itibaren kapanan özel okula tamgün anasınıfına 2015-2016 yılında gönderdim .. okulun yönlendirmesiyle adıma açılan cari hesapla bank asyadan okul taksiti yatırdım 19 haziran 2015 yılında .. 19 haziran 2015 ten itibaren okulun taksidini bank asyayla anlaşması olduğu için ordan yatırdım.. başka bir işlemim olmadı bu durumda iademi olurum ihraçmmı olurum yazarmısınız yorumunuzuuu

 18. bekir

  3 Aralık 2016 at 19:46

  sayın editör lütfen cevappp: acillll: 2 kasımda açığa alındım… 19 haziran 2015 tarihinden itibaren kapanan özel okula tamgün anasınıfına 2015-2016 yılında gönderdim .. okulun yönlendirmesiyle adıma açılan cari hesapla bank asyadan okul taksiti yatırdım 19 haziran 2015 yılında .. 19 haziran 2015 ten itibaren okulun taksidini bank asyayla anlaşması olduğu için ordan yatırdım.. başka bir işlemim olmadı bu durumda iademi olurum ihraçmmı olurum yazarmısınız yorumunuzuuu

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status