Numan Kurtulmuş; Kanun Hükmünde Kararnamelerin yenileri çıkacak

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş bugün gerçekleşen Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş gündemde olan konularla ilgili açıklamalarda bulunurken, yeni KHK’lerin en kısa sürede çıkacağını belirtti.

EDİTÖR:    02 Ocak 2017 Pazartesi, 18:42


Numan Kurtulmuş; Kanun Hükmünde Kararnamelerin yenileri çıkacak

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Beştepe’de Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu. 2 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşen 2017 yılının ilk Bakanlar Kurulunda gündem yine terör meselesiydi. Yılbaşı gecesinde İstanbul’da düzenlenen terör eylemi hakkında açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, bu saldırıyla Türkiye’ye mesaj verilmek istendiğini ifade etti. OHAL süresinin uzatılması ya da uzatılmaması konusunda da açıklama yapan Numan Kurtulmuş, OHAL’in kalkmasını herkesin istediğini ancak uzatılması gerekiyorsa da uzatılacağını ifade etti.

OHAL SÜRESİ UZATILACAK İŞARETİ

Olağan Üstü Hal ilan edilmesinin durduk yere olmadığını, OHAL’in laf olsun diye de çıkarılmadığını açıklayan Numan Kurtulmuş, ülkenin içerisinde yer aldığı durumun gereğinden dolayı OHAL’in ihtiyaca göre çıkarıldığını ifade etti. OHAL süresinin gerektiği kadar devam edeceğinin altını çizen Kurtulmuş, OHAL süresi ile ilgili bir konunun Bakanlar Kurulu gündemine gelmediğini vurguladı.

YENİ KHK’LER ÇIKACAK

Yeni Kanun Hükmünde Kararnamelerin (KHK) hazırlığının sürdüğünü ifade eden Kurtulmuş, yeni KHK’lerin en kısa sürede çıkarılacağını açıkladı. Çıkarılacak olan yeni KHK’lerin göreve iade mi görevden ihraçlar mı içereceği hususunda ayrıntıya girmeyen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, yeni KHK’ler için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

17 Yorum

 1. Aa

  2 Ocak 2017 at 19:35

  Tabikide ihrac bankasya ile bir şekilde temasları olan

  • Turgay

   2 Ocak 2017 at 21:44

   İhraç edilenlerin iade KHK si çıkacak inşallah artık olumsuz haberlerin bitmesini ve olumlu insanları birleştirici bütün insanların yüreğinin ortak attığı haksızlıklarin giderildiği haberleri duymak istiyoruz

 2. Sebahat

  2 Ocak 2017 at 19:55

  İnş.bizim için güzel bir haber çıkar.

 3. 672 khk ihrac

  2 Ocak 2017 at 20:04

  Sendika istifa edenler icin lütfen iade khk çıksın.

 4. Serdar mutlu

  2 Ocak 2017 at 21:02

  İnşallah masumların iade olduğu ve hiçbir masumun canının yanmadığı bir khk olur.

 5. Öğretmen

  2 Ocak 2017 at 21:07

  Açıkta bekleyenlere ihraç khk sı

  • Aa

   2 Ocak 2017 at 21:56

   Sana katılıyorum acikta bekleyenlerin bir çoğu gider

 6. Adil

  2 Ocak 2017 at 21:37

  İnsallah editörün bahsettigi ohal sonrasi referandum oncesi denen iadelerle ilgili bir mujde gelir.. ama cok zor..

 7. akademisyen

  2 Ocak 2017 at 22:00

  Bence Devlet şefkat elini, suçsuz insanlara uzatacak, küstürmeyelim bu insanları, kazanalım diyecek.Herkes günahının, sevabının muhasebesini yaptı.

 8. Aa

  2 Ocak 2017 at 22:01

  Bu ihrac khk si değil başka konularda khk

  • dr

   2 Ocak 2017 at 23:09

   kaynağın nedir

 9. Alnıak

  2 Ocak 2017 at 23:51

  İade olsa öncesinden konuşmaya başlanırdı. Reklamsız çıkar mı hiç böyle bir gelişme.

 10. Yelda

  3 Ocak 2017 at 00:33

  İnşallah sadece 3-5kişilik iade olmaz.Suç kişiseldir.Birilerinin yaptığı suçun cezasını masum sıradan vatandaş çekmemeli.Beni öğretmen arkadaşlarıma öğrencilerime komşularıma istedikleri kişiye sorsunlar herhangi bir bağım varsa istedikleri cezayı versinler ama hiçbir bağım yok.İşinden evine evinden işine giden çocuklarıyla yuvasıyla ilgilenen sade bir vatandaşım Eşim TV de dalgalanan Türk bayrağı görse ağlardı .Şehit cenazelerinde mideme kramp girerdi.Çocuklarımızıda vatan millet sevgisiyle büyütürken ne oldu da biz vatan haini damgası yedik Bunları hak edecek ne yaptık .BİTSİN artık bu kabus güzel günlere uyanmak istiyorum Eski mutlu huzurlu hayatımı itibarımı geri istiyorum .Bu damga hepsinden acı

 11. Öğretmen

  3 Ocak 2017 at 13:19

  Ohali yine uzatmışlar ümitler bitti

 12. mağdur

  3 Ocak 2017 at 17:36

  1 yıl dır istifa ettiğim sendikadan ihraç oldum yasal bir sendikadan dolayı inşallah adalet yerini bulur

 13. muro

  3 Ocak 2017 at 18:19

  Vatanımıza canımız malımız işimiz feda olsun ama vatan haini damgası çok ağır geliyor. Rabbim bütün mazlumların masumlarin mağdur ların yar ve yardımcısı olsun.

 14. milletçe alkışlıyoruz

  5 Ocak 2017 at 14:24

  Türk milletinin yarısı adına soruyorum , abd , israil , rusya hakkında ki açıklamalarınız sizi kahraman yaptı ve alkışladık sonra van minut , mavi marmara , rus uçağı ve daha bir çok olayda özür dilediniz yine alkışladık , ergenekon ve balyozda savcısı oldunuz alkışladık , olimpiyatlarda balkonda pensilvanyaya selam saldınız alkışladık , etmediğiniz hakaret kalmadı yine alkışladık , ergenekon a kumpas dediniz tahliye ettiniz yine alkışladık , kuranı elinize aldınız meydanlarda alkışladık makara geçtiniz alkışladık , çözüm deyip tüm tavizleri verdiniz alkışladık , müzakere bitti dediniz alkışladık , davutoğlu dediniz önce alkışladık sonra yuhaladık , ihraç ettiniz haklısınız diye alkışladık , iade ederseniz yine alkışlıyoruz yani bugün siz ne derseniz deyin alkışlıyoruz , yarın aksini derseniz yine alkışlıyoruz bizim gibisi dünyada var mı ?

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status